14 Ağustos’ta neler olacak? Halkın Yorumu

15 Temmuz Alçak darbe girişimini büyük bir zaferle atlatan Türkiyemiz. Şimdide darbecilerin bir başka bilinçaltı oyunuyla karşı karşıya… Yakalanan FETÖ terör örgütü mensupları 14 Ağustosta büyük olaylar olabileceği şeklindeki açıklamaları

kamuoyunda ister istemez tedirginliğe neden oluyor.

Peki 14 ağustosta neler olabilir? Neden özellikle o tarih? Bu konu hakkında biraz beyin fırtınası yapalım. Bu arada sizlerin de yorumlarını bekliyoruz.

Öncelikle şunu bilmeliyiz; 14 Ağustosta meydana gelen ve bizi ilgilendiren en önemli olay, Adalet ve Kalkınma Partisinin 2001 yılında kurulmasıdır. Evet yanlış duymadınız 14 Ağustos 2016 da Adalet ve Kalkınma Partisi 15 yaşına girecek. Öyle görülüyor ki bu tarihte darbeci zihniyet parti ile ilgili bazı saldırılarda bulunabilirler. Ne gibi? öernek vermek gerekirse. Kendilerince topladıkları iftira ve şantaj videolarını bu tarihte yayınlayabilirler. Amaç hükümeti zor duruma düşürmek olabilir. Özellikle de yurt dışında hükümeti zora sokmak için her yolu kullanacaklardır. 17-25 Aralıkta denemeye çalıştıkları girişimi uluslararası platforma taşımaya niyetli oldukları yurtdışındaki FETÖ yazarlarının uzun zamandır gündemindeydi.

Bunun dışında yeni bir darbe girişimi olanaksız görünüyor. Zira böyle bir güçleri varsa neden 15 Temmuzda kullanmadılar da kendi bacaklarına sıkmış oldular?

Tabi her zaman gündemde olan suikast korkusu. Evet özellikle Cumhurbaşkanımız Sn.Recep Tayyip Erdoğan bu konuda hiç olmadığı kadar dikkatli bir şekilde korunmalı. Çünkü darbeciler şunu biliyor Sn. Cumhurbaşkanı Erdoğan ortadan kalkarsa ülke çok büyük bir idari zayıflığa düşebilir ve ardından ülke dış müdahaleye açık konuma gelebilir.

Peki bu dış müdahale nasıl olacak?
Özellikle son zamanlarda FETÖ-Pkk işbirliği bi hayli deşifre edildi. Böylece pkk sempatizanı birtakım güçler organize edilerek güneydoğuda bir isyan çıkartılarak ülkede iç savaş havası estirilip. Zaten hazırda bekleyen Nato tabanlı dış güçlerin ülkeye girişine çanak tutabilirler.

Umarım bu yazdıklarımın hiçbirisi, hiçbir zaman gerçekleşmez de ülkem bu derece karışık günleri yaşamaz. Yıllardır bu ağır ve yorucu gündemlerden dolayı ülkemiz ciddi derecede yoruldu. Skandallar, patlamalar, terör eylemleri, darbe girişimleri insanımızı bi hayli yordu. İnşallah ülkemi güzel günler bekliyordur.Kalın sağlıcakla…

Uzmanportal Ekibi.

3 yorum

  1. Bence bu fetöcüler ülkeye son kazık olarak deşifre olmamış subaylarını kullanarak suriyeye girmeyi deneyecekler. böylece tıpkı 1.Dünya Savaşındaki gibi istemeden bataklığa girmiş olacaz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.