Kategoriler
EĞİTİM GÜNCEL

2011 Polis Koleji Başvuru Tarihi , Başvuru Şartları

Polis Koleji başvuruları 7 Mart’ta başlıyor. Öğrenciler, Seviye Belirleme Sınavı (SBS) için bankaya sınav parasını yatırdıktan sonra, 7-25 Mart tarihleri arasında öğrenim gördükleri okullarına başvuruda bulunacak.

Polis Koleji için başvuruda bulunacak öğrenciler 2011 8. Sınıf Seviye Belirleme Sınavı’na girmek zorundalar.  Polis kolejine girmek isteyen öğrenciler SBS için bankaya para yatırdıktan sonra 07-25 Mart 2011 tarihleri arasında öğrenim gördükleri okullarına başvuruda bulunacak. Adaylar Polis Koleji başvurusu yaparken bankaya ayrı bir sınav ücreti yatırmayacak.

Öğrenciler polis koleji başvurusu öğrenim gördüğü okul müdürlüğü tarafından elektronik ortamda onaylanacak. Elektronik onaylamadan sonra başvuru iki adet çıktısı alınarak veliye incelettirilip, imzalattırılıp bir nüshası veliye teslim edilecek, bir nüshası da okul müdürlüğünde saklanacak. Başvurunun elektronik ortamda hatasız, eksiksiz, e-başvuru kılavuzuna uygun olarak yapılması gerekiyor.

Polis Kolejine giriş sınavına katılacak adayların tespiti OYP (ortaöğretime yerleştirme puanı) göre yapılacak.

 

POLİS KOLEJİNE GİRİŞ SINAVINA KATILMAYA HAK

Polis koleji giriş sınavına ortaöğretim yerleştirme puanına göre en yüksek puandan en düşük puana doğru o yıl koleje alınacak öğrenci sayısının yirmi katına kadar çağrılabilecek. Polis Kolejine başvuran adaylar arasından Polis Kolejine giriş sınavına katılmaya hak kazanacak adayların değerlendirmesi OYP’ye göre yapıldıktan sonra adayların başarı ve puan durumları MEB tarafından Ankara Polis Koleji Müdürlüğüne verilecek.

Polis Kolejine giriş sınavına katılmaya hak kazanan adaylar 07 Temmuz 2011 tarihinden itibaren http://www.egm.gov.tr, http://www.poliskoleji.kl2.tr, ve http://www.oges.meb.gov.tr internet sitelerinden duyurulacaktır. Adaylara ayrıca sınav sonuç belgesi gönderilmeyecek.

Polis Kolejine Giriş sınavına katılmaya hak kazanan adaylar internet adreslerinden ilanen duyurulduktan sonra başarılı olan adaylar İl Emniyet Müdürlüklerinin Eğitim Şube Müdürlüklerine başvuracak.

Mülakat sınavı, 25-26-27 Temmuz, Beden Eğitim Sınavı 28 Temmuz, Yazılı sınav ise 29 Temmuz’da yapılacak.

Polis Koleji mezunları; Emniyet teşkilatına orta ve üst kademe amir yetiştiren polis akademisinden mezun olduktan sonra komiser yardımcısı rütbesi ile emniyet teşkilatında çalışmaya başladığı aktarıldı.

“2011 Polis Koleji Başvuru Tarihi , Başvuru Şartları” için 9 yanıt

İyi günler. Benim 8. sınıfta okuyan çocuğum var. geçen yıl sbs den 465 aldı. Polis kolejini çok istiyordu. Müracaatların sbs sınavından önce yapıldığını bilmiyorduk. fiziki yapısı da çok uygun. müracaalların uzatılması, bir fırsat verilmesi mümkün değilmi?

selamlar. Süleyman POLAT GSM: 05356555419

ben daha 7′ ye gidiyom :))) 8′ e geçince ben hayatta unutmam kilom uyuyor 13 yaşındayım kilom 36 boy 1.55 :)) eger kaçıranlar için liseler arası ünüversteye polis akedemi yüksek kul fakültesine girişte var en son baktıgım puan 250 civarları çok düşük ya ama bu puandan da yüksek alrsınız arkadaşlar siz sakın ümidinizi kesmeyin allah hepinizin yanında olsun 🙂

Ben bu sene 8’e gitcem ve polis kolejine gitmek istiyorum… Peki bu sınavlarda sbs puanıyla mı giriliyo yoksa ayrı bir sınav mı yapıcaklar …

ipek uygar sbs puanı neyse 6.7.8 deki hepsinin ortalaması ama ben polis olmak istiyorum ama dşk yha sbslerim npcaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.