3D (3 Boyutlu) Yazıcı Nedir? 3D Yazıcı ile Neler Yapılır Çıktı Örnekleri

3D (3 boyutlu) Yazıcı Nedir? 3D Yazıcı ile Neler Yapılır Çıktı Örnekleri. 3D yazıcı şuan kullanılan yazıcılarımızdan oldukça farklı olan, son teknoloji ürünü olan yazıcılardır. Şuan yazıcılarımız 2 boyutlu kağıda çıktı vermektedir. 3D yazıcılar ise tamamen elle tutulur bir nesneyi yapabilmektedir. Aklınıza gelen herhangi bir nesneyi 3d yazıcılar ile yapabilirsiniz. Yani bir bardak tasarladınız ve bunu 3 boyutlu yazıcı ile çıkarıp gerçek bir bardak gibi elinizde tutabilir ve bu bardağı kullanabilirsiniz.

3D yazıcılar şuan günümüzde medikal (sağlık) başta olmak üzere eğitim, kuyumculuk gibi birçok alanda kullanılmaktadır. Mesela bir kuyumcu tasarlayacağı yüzüğün nasıl olacağını önce 3d yazıcı ile üretmekte ondan sonra da gerçeğini yapmaktadır. Yine aynı şekilde sağlıkta örneğin diş tedavisinde hastanın diş yapısı 3d yazıcı ile çıkarılmakta ona göre de nasıl bir tedavi uygulanacağına karar verilmekte.

3D yazıcılarla çıktı almak için öncelikle çıkarmak istediğiniz nesneyi herhangi bir 3 boyutlu modelleme programında hazırlamanız gerekiyor. Ardından bu hazırladığınız modeli yazıcıya gönderiyorsunuz ve yazıcınız istediğiniz nesneyi üretiyor.

3D yazıcı ile neler yapılır, 3d yazıcı çıktı örneklerini görünce siz de bu yazıcılarla neler yapılır konusunda fikir sahibi olacaksınız. Şuan bu yazıcılar 300 dolar civarından başlıyor ve çok yüksek fiyatlara kadar çıkıyor:

İşte 3D yazıcı çıktı örnekleri:

3d-yazıcı-çıktı-örnekleri-22 3d-yazıcı-çıktı-örnekleri-21 3d-yazıcı-çıktı-örnekleri-20 3d-yazıcı-çıktı-örnekleri-19 3d-yazıcı-çıktı-örnekleri-18 3d-yazıcı-çıktı-örnekleri-13 3d-yazıcı-çıktı-örnekleri-14 3d-yazıcı-çıktı-örnekleri-15 3d-yazıcı-çıktı-örnekleri-16 3d-yazıcı-çıktı-örnekleri-17 3d-yazıcı-çıktı-örnekleri-12 3d-yazıcı-çıktı-örnekleri-11 3d-yazıcı-çıktı-örnekleri-10 3d-yazıcı-çıktı-örnekleri-8 3d-yazıcı-çıktı-örnekleri-7 3d-yazıcı-çıktı-örnekleri-6 3d-yazıcı-çıktı-örnekleri-5 3d-yazıcı-çıktı-örnekleri-4 3d-yazıcı-çıktı-örnekleri-3 3d-yazıcı-çıktı-örnekleri-2 3d-yazıcı-çıktı-örnekleri-1

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.