Kategoriler
GÜNCEL

70 Bin Öğretmen 20 Bin Polis Alınacak

70 bin öğretmen 20 bin polis alınacak

TBMM Başkanlığı’na sunulan kanun teklifi ile Milli Eğitim Bakanlığı’na 70 bin öğretmen ve Emniyet’e 20 bin polis alma yetkisi tanındı.

AK Parti milletvekilleri tarafından sunulan kanun teklifinin 1 Temmuz’dan önce Meclis’ten çıkartılacağı bildirildi. Kanun teklifinde 70 bin öğretmen kadrosunun bundan sonraki yıllarda atama için kullanılacağı belirtildi. Teklifte bu yıl içinde atanmak üzere 25 bin yeni öğretmen kadrosu verilmesinin de öngörüldüğü kaydedildi. Teklif sayesinde Emniyet Genel Müdürlüğü’nde 20 bin yeni polis kadrosu açıldı. Bu kadrolara yapılacak atamaların bu yıl başlayacağı vurgulandı. Polislikte yaş sınırı da teklifle yükseltiliyor. 27 olan yaş sınırı 28’e çıkartılırken, askerliğini yapmış kişiler için daha önce 29 olarak belirlenen sınır 30’a çıkarılıyor. Teklif, Polis Akademisi öğrencilerinin aldıkları yetim aylıklarının kesilmemesini öngörüyor.

kaynak: gazetevatan.com

“70 Bin Öğretmen 20 Bin Polis Alınacak” için 1 yanıt

Dec20T Menim qohumumdur.Bele qadumhonsa , olmamasi yaxshidir. Mirze Sakiti tutanda yazmaq isteyirdim ancaq, yazacaq yer tapmadim. Edalet Naxcivan, Babek rayonu Hacivar kendindendir.Naxcivanin un deyirmaninin kecmish mfcdiri Bextiyarin mfchavizecisi idi. Qardashi Esker Naxcivan aeroportunun polis reisi ishleyib, leqebi qocu Esger olub.Esger mence hal hazirda demir yolu polisinde ishleyir. Esker 1988 ci ilde , sovet hf6kfcmetine qarshi ilk mitinqde , vehshicesine etirazcilari df6yfcb, xestexanaliq edib. Ve hemin mitinqde Eskerden bashqa hec kim etirazcilara el qaldirmayib. H.c4liyev Naxcivana gelenden sonra , Esgere vezife verdi. Xaish edirem metne dfczelish verim, daha yaxsh formada veresiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.