Adıma Sahte Profil Açılmış Ne Yapabilirim Diyorsanız?

İsminize ait sahte profil açıldığında aslında anayasada bulunan size ait bilgilerin kullanılmasından dolayı açan kişi, sizin kişilik haklarınızı ihlal etmiş olur.Günlük hayatımızda sıkça karşılaştığımız üzere , sizin adınıza arkadaşlarınızla , eşinizle , dostunuzla görüşme yaparak kontör , para talebinde bulunabilinmektedir.Bu gibi durumlarda mahkemeye başvurarak bu hakkınızın iptal durumunu isteyebilir hatta maddi açıdan dava açabilir , kaybedilmiş olan para ve ayriyeten para talebinde bulunabilirsiniz.

Sahte profil ile başka bir yasal suçta bulunabilir. Örneğin cinsel tacizde bulunabilir ve ya küfürlü konuşmalarla kişiyi aşağılayıcı sözler kullanılabilir.Bu gibi durumlarda da yine profili açan kişi bulunduğunda suç duyurusunda bulunarak maddi ve ya manevi cezaya çarptırılabilir.Bu tür profil açılmasından rahatsızlık duyulduğunda emniyet müdürlüğüyle iş birliği yapılarak kişiyi bulabilirsiniz.

Hesabımı Açan Şahıs Nasıl Bulunur?

Hesabı açan kişi daha önceden girmiş olduğu için İP adresi kayıt edilmektedir.Bu İP adresi anlık görüşmeyle sağlanmaktadır.Kişi açmış olduğu hesapta ekip ile konuşursa İP adresine anında ulaşarak nerede olduğu tespit edilir.Kişi eğer hesapta aktif pozisyonda olmazsa , site yöneticileriyle ekip görüşerek son 10 İP adresiyle yer tespiti yaparak , sorguya alınır.Sizin vereceğiniz kararla kişinin sorgusu devam edip cezası verilmekte , açılan hesap ise iptal edilmektedir. Suç duyurusunda bulunduğunuzu onaylarsanız kişiye eğer para dolandırmışsa , dolandırılmış olduğu para ve avukat parasıyla istediğiniz miktarla dava açabilir o parayı tekrardan hesabı açan kişiden alabilirsiniz.

3 thoughts on “Adıma Sahte Profil Açılmış Ne Yapabilirim Diyorsanız?

  1. selamlar şuan için bana yapılan bir saldırı var facebook üzerinde hem ismim hem resmim farklı yerlerde bulunmakta bu konuyla ilgili cumhuriyet savcılığına başvurmam gerekiyormuş,Bu konuyla ilgili en yakın zamanda şikayetimi yapıcam ama şuan için bu kişiyi nasıl engeleyebilriz bana bilgi verirmisiniz ? teşekkürler.

  2. Merabalar  ..
    Başka birinin adına fake hesap açılmıs fakat ben bu hesabı açan kişiyi tahmin edebiliyorum tahmin ettiğim kişiylede yüksek derecede problemlerimiz var ama bunu kanıtlamam gerekiyor ıp adresini bulunmasını istiyorum bunu için ne yapabilirim ?

  3. banu hanım pedomac dedektiflik üzerine uluslar arası hizmet vermekteyiz 42 subemiz olan tr de aktif olarak calısmaktayız yasal olarak faturada kesmekteyiz banu hanım mail adresime iletisim bilgilerini mail atın görüselim
    pedomac@hotmail.com.tr

    degerli arkadaslar bu gibi konularda uzman ve professionel ekibimize bırakın yorulmaktan zamanınızı bosa harcamaktan kurtulun sizinde bu gibi buna benzer sorunlarınız varsa eger mail adresine konuyu özet olarak paylasıp irtibat bilgilerinizi bırakırsanız eger size geri dönüs yapacagız kaybolan bir yakınınız yada alıcagınız var fakat sahsa ulasamıyorsunuz yada adınıza acılmıs sahte hesaplar gibi yada benzer durumlaarda hizmet veriyoruz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.