AdSense Nedir? Neden AdSense Kullanmalıyız

AdSense, Website, Video ve mobil uygulama sahiplerinin platformlarında reklam yayınlayarak para kazanabilecekleri bir Google hizmetidir. AdSense, online içeriklerinizden en iyi şekilde para kazanmanızı sağlayan ücretsiz basit bir sistemdir. AdSense ile ziyaretçilerinize alakalı ve ilgi çekici reklamlar gösterebilirsiniz. AdSense’nin güzel bir yanı da reklamların genel görünümünü, sitenize uyumlu bir şekilde özelleştirebiliyor olmanızdır. Gerek boyutu gerekse yazı tipi, rengi gibi pek çok özelliği üzerinde oynamalar yaparak siteniz için içerikle bütünlük kazandırabiliyorsunuz. Website ve mobil görünüme göre de esnek şablonlar oluşturabiliyorsunuz.

Neden AdSense Kullanmalıyız?

AdSense gerek müşteri deneyimi gerekse uzun yıllar biriktirdiği tecrübesi ile şuanda piyasadaki en iyi platform diyebiliriz. Kullandığı yapay zeka sayesinde reklam veren ve yayıncıyı koruyarak gelir ortaklığı sağlamaktadır.

AdSense, içerik için yayınlanan reklamlardan oluşan gelirin %68’ini yayıncıya ödemektedir. Yani gelirin büyük çoğunluğunu yayıncı alır. Kazan kazandır prensibini benimsemiştir. Yayıncı ile birlikte kendisini büyütmeyi amaçlamıştır.

AdSense’de çıkan reklamların gelir miktarını reklam verenler belirler. Tıklama başı maliyet reklam verenler tarafından oluşturulur. Burada esas baz almanız gereken ise yüksek maliyetli reklamları kendi platformlarınızda nasıl gösterebilirsiniz? Yazının başında da bahsettiğimiz gibi platformunuzla alakalı içeriklerle ilgili reklamlar çıkmaktadır. Yani bir teknoloji platformuna sahipseniz teknolojiyle alakalı içerikler çıkarken ekonomi ve finansla alakalı bir içeriğe sahipseniz finans şirketlerinin reklamları çıkacaktır. Burada finansın tıklama başı maliyeti daha yüksekken teknolojide daha düşüktür. Ancak teknolojide trafik çekmek daha kolayken finansta daha zordur çünkü rekabet daha fazladır.

Bizim size tavsiyemiz tıklama başı maliyetten çok sürekli güncel içerik üretebileceğiniz bir alan seçmenizdir. Çünkü pek çok kişi içerik üretmekte zorlanmaktadır. İlk başlarda platform için doygun içerikler üretirken zamanla içerik üretimi azalmakta ve hatta tıkanmaktadır. Buda projenin başarısızlıkla sonuçlanmasına neden olmaktadır. AdSense’de düzenli bir gelir oluşturmanın yolu kendi ilgi alanınızda düzenli özgün içerikler üretmektir.

Adsense Başvuru Linki: https://www.google.com/adsense/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.