Alacakaranlık Efsanesi: Şafak Vakti – Bölüm 1 (2011)

The Twilight Saga: Breaking Dawn

Alacakaranlık Efsanesi: Şafak Vakti – Bölüm 1

Vizyon tarihi:

18 Kasım 2011

Oyuncular:

Kristen Stewart (Bella Swan ), Robert Pattinson (Edward Cullen), Ashley Greene (Alice Cullen), Taylor Lautner (Jacob Black), Dakota Fanning (Jane), Michael Sheen (Aro Volturi), Jackson Rathbone.

Ekip:

Bill Condon (Yönetmen), Stephenie Meyer (Senaryo), Melissa Rosenberg (Senaryo), Stephenie Meyer (Yapımcı), Karen Rosenfelt (Yapımcı), Wyck Godfrey (Yapımcı)

Puan:

Bu film 247 kullanıcıdan ortalama 9.2 / 10 puan almış. 9.2 / 10

Filmin puanı filmlerim.com kullanıcılarının oylarıyla belirlenmiştir.

Konu:

Efsanevi Alacakaranlık serisinin son filmi olan Alacakaranlık Efsanesi: Şafak Vakti iki bölüm halinde izleyicilerle buluşacak. Alacakaranlık Efsanesi: Şafak Vakti”nde Bella ve Edward evlenirler ve Bella hızlı ilerleyen hamileliği nedeniyle güçsüz durumdadır. Bella nın hayatını kurtarmak için Edward ın fetüsün çıkarılması gerektiği ile ilgili ısrarına rağmen Bella gittikçe daha da çok sevdiği bebeğinden vazgeçmez. Ardından Bella kızları Renesmee”yi dünyaya getirip ölmek üzereyken Edward ona zehrini enjekte edip vampire dönüştürür. İsmi Irına olan bir vampir Renesmee”yi görür ve “ölümsüz çocuk” olduğuna dair Volturi”ye haber verir. Cullen”lar cocuğun ölümsüz cocuklardan olmadığını doğrulamak icin tanık toplarlar. Ve Volturi”yi Renesmee”nin Vampirlere ve onların sırlarına karsı tehlike olusmayacağına dair onları ikna ederler ama huzurları kaçmıstır ve olaylar gelişir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.