Apple Iphone 4S Teknik Özellikleri ve Fiyatı

Apple Iphone 4S Teknik Özellikleri

Apple ın merakla beklenen yeni telefonu Iphone 4S piyasaya çıktı. Peki Iphone 4S ün özellikleri nelerdir, eski Iphone 4 ten ne farkı vardır.

İşlemci, grafik ve batarya ömrü: Önceki iPhone 4 modelinin tasarımıyla hemen hemen aynı olan iPhone 4S, A5 işlemci kullanıyor. Bu da yeni iPhone’un bir öncekine göre uygulamaları daha hızlı çalıştırdığı anlamına geliyor. Çift çekirdekli grafik işlemciye sahip olan iPhone 4S, 3D görüntüleri daha ayrıntılı ve hızlı bir şekilde ekrana getirebiliyor. Ve en önemlisi iPhone 4S, iPhone 4’e göre neredeyse 7 kat daha hızlı… Her ne kadar işlemcisi yenilense de, yeni iPhone’un batarya ömründe kayda değer bir gelişme yok. Bir önceki modelde olduğu gibi cihaz 8 saatlik batarya ömrüne sahip.

İnternet: Daha önce iddia edildiği gibi iPhone 4S HSPA+ teknolojisini kullanacak. Bunun anlamı ise şu: Daha önce 7.2 Mbps hızında internete bağlanan iPhone 4’e göre yeni iPhone 14.4 Mbps yani iki kat daha hızlı internete bağlanabilecek. Elbette verilen bu rakamlar operatörün altyapısıyla da doğrudan bağlantılı.

Kamera: 5 megapiksel dahili kamerası olan iPhone 4’ün aksine iPhone 4S’te 8 megapiksel dahili kamera bulunuyor. iPhone 4’e göre yeni iPhone yüzde 73 oranında ışığı daha fazla alabiliyor.

HD video: Yeni sensör ve lens sistemi ile birlikte iPhone 4S, 1080p çözünürlüğünde görüntü alabiliyor.

Iphone 4S Fiyatı: Siyah ve beyaz olmak üzere iki farklı renkli modeli olan iPhone 4S’in fiyatı ise şöyle: 16GB: 199 dolar, 32GB: 299 dolar, 64GB: 399 dolar… Nispeten düşük fiyatlı olacağı düşünülen iPhone 4S’in özel 8 GB’lık modelinin fiyatı ise 99 dolar.
Apple Iphone 4S Fiyatı 2.700-3.200 TL arasında.

Apple Iphone 4S Tanıtım Videosu :

 

Apple Iphone 4S nin alışveriş sitelerindeki fiyatlarını aşağıdaki haberde okuyabilirsiniz.

Apple Iphone 4S Türkiye fiyatı ne kadar?

5 thoughts on “Apple Iphone 4S Teknik Özellikleri ve Fiyatı

  1. selam millet paha telefonlara kanmayin o kadar pahali telefon almayin en güzelli 3230 dir pahali telefon almak israf demektir genelde tüm telefon özellikleri aynıdır

  2. aşırı pahalı ve o telefon fazla deymiyo . arkadaşım aldı ve ekranı kendi kendine çatladı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.