Kategoriler
BİLGİSAYAR TEKNOLOJİ

Apple MacBook Air Teknik Özellikleri ve Fiyatı

APPLE’IN bugüne kadar yaptığı en hafif ve en rahat taşınabilir dizüstü bilgisayarı olan MacBook Air, markanın Türkiye distribütörü Bilkom tarafından pazara Türk tüketicisinin beğenisine sunulacak. 7 saate kadar pil ömrü ve 30 güne kadar bekleme süresine sahip olan ve 11.6 ile 13.3 inç olmak üzere 2 farklı modelde sunulan bilgisayarın en ince noktası 2.79 milimetre, en kalın noktası ise 17.27 milimetre. MacBook Air’in 11 inç’lik modeli 1 kg, 13 inç’lik modeli ise 1.3 kg. ağırlığında.

Apple’ın yeni “solid state depolama” teknolojisi sayesinde yeni Air’ler hafıza konusunda çok daha fazla yer kazanıyor, çok daha sessiz çalışabiliyor, eski modeline oranla daha hızlı ve çok daha az enerji tüketen bir hafızaya sahip oluyor. Yeni MacBook Air’de eski sabit disklerden artan yere daha büyük bir batarya konuldu. iPad solid state teknolojisinin, tasarıma da katkıda bulunacak şekilde kullanıldığı kuştüyü hafifliğindeki yeni MacBook Air’de flaş depolama, geleneksel dizüstü bilgisayar sabit disklerinden yüzde 90 oranında daha küçük ve hafif. MacBook Air’in flaş depolama özelliği verilere daha hızlı erişim sağlama olanağı da sunuyor. Ayrıca solid state tasarımı sayesinde dizüstü bilgisayarların sabit disklerinden çok daha güvenli. Yeni MacBook Air’e eski modeline oranla daha büyük bir trackpad de eklendi. Tasarımı inceden kalına doğru giden bir yapıya sahip yeni trackpad ile resimleri kolaylıkla yeniden boyutlandırabiliyor veya döndürebiliyorsunuz. Ayrıca bilgisayara ekli FaceTime kamera, mikrofon ve stereo hoparlörler, kullanıcılara iPhone 4, iPod touch ve diğer Mac bilgisayarlar ile görüntülü aramalar yapmak için ideal biz çözüm sunuyor.

Bilkom satışa sunuyor

Türkiye’de Bilkom tarafından satışa çıkarılacak 2GB Ram özellikli MacBook Air’ler talep edildiği takdirde 4GB’e yükseltilebiliyor. MacBook Air 11 inç’in fiyatları 1.389 dolar +KDV ile 1.649 dolar+KDV arasında değişirken MacBook Air 13 inç’in fiyatları ise 1.799 dolar+KDV 2.199 dolar+KDV’den Türkiye’de satışa çıkarılacak.
gazetevatan.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.