Artist (2011) Filmi Fragmanı İzle

Vizyon tarihi:

27 Ocak 2012

Oyuncular:

Jean Dujardin (George Valentin), Bérénice Bejo (Peppy Miller), John Goodman (Al Zimmer), James Cromwell (Clifton), Penelope Ann Miller (Doris), Missi Pyle (Constance), Beth Grant (Peppy”nin… devamı »

Ekip:

Michel Hazanavicius (Yönetmen), Jeremy Burdek (Yapımcı), Antoine de Cazotte (Yapımcı), Daniel Delume (Yapımcı), Nadia Khamlichi (Yapımcı), Thomas Langmann (Yapımcı), Richard Middleton… devamı »

Puan:

Bu film 17 kullanıcıdan ortalama 8.7 / 10 puan almış. 8.7 / 10

Filmin puanı filmlerim.com kullanıcılarının oylarıyla belirlenmiştir.

Konu:

Michel Hazanavicius tarafından yazılan ve yönetilen Artist / L’artiste, sinema sanatının sessiz dönemine bir saygı duruşu niteliğinde diyalogsuz, sessiz, siyah-beyaz ve saniyede 22 kare. 1927 – 1931 yılları arasında Hollywood’da geçen filmde gözden düşen bir aktörle, yıldızı yeni yükselen bir aktrisin hikayesi anlatılıyor. Başroldeki Jean Dujardin”in filmdeki rolü ile 64. Cannes Film Festivali”nde En İyi Erkek Oyuncu ödülünü kucakladığını da hatırlatalım.

1920”li yılların sonunda Hollywood sinema sektörünü kökünden değiştirecek ”teknolojik” bir devrim yaşandı. Filmlerde “ses” kullanılmaya başlandı. Fakat sinema sektöründe yaşanan bu devrim boyutundaki bu değişim pek çok insanın mesleğini ve kariyerini de derinden sarstı.

Filme ait fragmanı izlemek için tıklayınız.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.