Aziz Yıldırımın Şike Davası Savunmasını Okuyun

Aziz Yıldırım Şike Davasında bugün savunmasını yaptı. Fenerbahçe başkanı Aziz Yıldırım hakkında şike yaptığı gerekçesiyle açılan davada hakime savunmasını yaptı. İşte Aziz Yıldırım’ın şike savunması:

Çağlayan Adliyesi’nde şike iddiaları kapsamında açılan davada Aziz Yıldırım, savunmasında galatasarayın şike yaptığı iddalarında bulundu savunması devem eden Aziz Yıldırım, Galatasaray’ın şike yaptığını gösterip Fenerbahçe’nin şike yapmadığını kanıtlayacağını iddia ederek şunları söyledi;

“Bugün tarihi bir gün yaşıyoruz, kendimi ve kulübümü savunacağım. Basın, gazete satmak için ailemiz olduğunu düşünmeden yıpratıcı haberler yapıyor. Hasta olmadığım halde hastalandığım yazıldı. Düşmana inat, bir gün fazla yaşamak. Fenerbahçeli olmayı her zaman, herşeyin üzerinde tuttum. Fenerbahçe artık sadece Spor Kulübü olarak kalmayacaktır. Polis fezlekesiyle Fenerbahçe Kulübünden TFF savunma istiyorsa, o zaman bu dava şahıs değil Fenerbahçe davasıdır. Aziz Yıldırım’ın şahıs akıbetinin önemi yoktur. Fenerbahçe camiasının, koca çınardan tek bir yaprak koparılmasına izin vermeyecektir. Fenerbahçe sadece sportif alanda değil, sosyal alanda da her türlü yer alacaktır. İnsanlara Türklük gücü ve yaşama umudu veren Fenerbahçe, halkın sevgilisi olmuştur. Fenerbahçe Kuvayı Milliye ruhunun temsilcisi oldu. Fenerbahçe, Türk olmayı her şeyin üstünde tutan gençler tarafından kurulmuştur. Bize saldırının temel nedeni, kuruluş yıllarındaki felsefemizdir. Buradan temiz çıkacağımızı ifade etmek isterim. Dar ağacında olsak bile son sözümüz Fenerbahçe olacak. Ben ve arkadaşlarım hiçbir zaman Fenerbahçe’yi kötü durumda bırakacak eylemlerle bulunmadık” diye konuştu.

İŞTE YILDIRIM’IN SAVUNMASI

– Aziz Yıldırım: “Mehmet Berk de benim örgütümün üyesi!”
– Aziz Yıldırım: “Hacivat – Karagöz orta oyunu oynanmaktadır.”
– Aziz Yıldırım: “Suçluların beraat ettiği yerde yargıçlar hüküm giyer.”
– Aziz Yıldırım: “Bir daha telefon kullanırsam markasını emniyete soracağım, ‘Teknik takibe takılmayan hangisidir’ diye.”
– Aziz Yıldırım: “Kime yakındı acaba Tahir Kiran? Talebimdir, lütfen araştırın.”
– Mahkeme Başkanı Mehmet Ekinci, “Tahir Kıran’ı tanık olarak alalım” dedi.
– Aziz Yıldırım: “Hastane çıkışı telefonda yönetici soruyor, “İyiyim sen nasılsın” diyorum, “Çok iyiyim” diyor. Savcı buna şike delili diyor.”

“AYDINLAR BANA ‘FENERBAHÇE DÜŞMEYECEK’ DEDİ”

– Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım bugünkü savunmasında, Türkiye Futbol Federasyonu eski Başkanı Mehmet Ali Aydınlar’ın kendisine Fenerbahçe’nin düşürülmeyeceği yönünde mesaj gönderdiğini söyledi. Bu mesajın Aydınlar’ın çelişkili davranışlarının göstergesi olduğunu belirten Aziz Yıldırım, “Mehmet Ali Aydınlar, bana avukatını göndererek Fenerbahçe’nin düşürülmeyeceğini söyledi” diye konuştu.
– Aziz Yıldırım: “7 Haziran’da fiziki takip yapılıyor, organize şube kulüpten para çıktığını söylüyor ama dernekler böyle bir para çıkmamış diyor.”
– Aziz Yıldırım: “Trabzonspor adına Sivas’a Zeki Mazlum 1 milyon TL teşvik parası götürüyor. Mecnun Odyakmaz ‘Olmaz’ diyor.”
– Aziz Yıldırım: “İyiyim demek, şike yapılıyor mu demek oluyor sayın hakim?”

“GALATASARAY’A KİMSENİN SESİ ÇIKMIYOR”

– Aziz Yıldırım: “Galatasaray sözleşmesi devam eden oyuncuları ayartıyor, kimsenin sesi çıkmıyor.”
– Aziz Yıldırım: “Suç isnad edilecek tek bir konuşmam yok. Çünkü hiçbir suça bulaşmadım.”

“FIBA FEDERASYON DEĞİL BANKA”

– Aziz Yıldırım: “Bu FIBA, Basketbol Federasyonu değil, FIBA dediğimiz banka. Her şeyi karma karışık ettiler.”
– Savunmasını yapan Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, iddianamede kendisine yöneltilen suçlamalarından “örgüt kurma” suçlamasını çürütmeye çalıştı. Aziz Yıldırım, bunun için İstanbul’da katıldığı bir açılışı örnek gösterdi. Yıldırım, bu açılışa aralarında Arda Turan’ın da bulunduğu bir grup futbolcu ve dönemin özel yetkili savcısı Zekeriye Öz ile birlikte katılmıştı. Yıldırım işte bu açılışı savunmasında örnek gösterdi. Aziz Yıldırım, “Bizimle ilişkili olmak suç örgütü olmak için yeterliyse savcı Zekeriye Öz de, savcı Mehmet Berk’in de bunun içinde olması lazım” diye konuştu.
– Aziz Yıldırım: “Galatasaray için bir gelenek olmuş.. Ama biz burada transfer şikesiyle suçlanıyoruz.”
– Aziz Yıldırım: “Bu paraya şike parası deniyor, şike parası tekrar kulübe iade edilir mi?”
– Aziz Yıldırım: “İlhan Ekşioğlu tesise çatı yapmak için muhasebeden para alıyor, sonradan inşaatçılarla anlaşamıyor, parayı iade ediyor. ”

“KAPATTIĞIMIZ SÖYLENEN BİLYONER GECE KULÜBÜNÜN ADI”

– Aziz Yıldırım: “Oysa Bilyoner, şampiyon olursak futbolcuları götüreceğimiz gece kulübüydü.”
– Aziz Yıldırım: “Bilyoner’i kapattığımız ve iddaa olayına girdiğimiz söylendi.”
– Aziz Yıldırım, İlhan Ekşioğlu’nun kulüp için yaptığı tüm harcamaların belgelerini mahkeme başkanlığına sundu.
– Kulübün tüm hesap akışını belgeleyip gösteren Aziz Yıldırım, “İddia edilen 13 maçta, parasız mı şike yaptık?”
– Aziz Yıldırım: “O kadar çok paramız var ki; Bilyoneri de kapatmışız.”
– Aziz Yıldırım: “Torbalarda para varmış. Durdur, paraları yakala, zabıt tut, kanıtla.. Bunlar nedense olmamış.”

“DENİZLİ MAÇINI GALATASARAYLILAR ANLATSIN”

– Aziz Yıldırım: “Denizli maçından önce neler olduğunu Ali İpek, Yusuf Şimşek ve Galatasaraylılar anlatsın.”
– Aziz Yıldırım: “Malatya’ya Doğan gönderen, Ankaragücü’nü 8-0 yenen, Denizli’ye teşvik gönderenler adaletin bekçileri oldular.”
– Aziz Yıldırım: “Benden önce amatör şubeleri kim takip ederdi? Şimdi amatör şubelerde Dünya Türkiye’yi takip ediyor.”
– Aziz Yıldırım: “Devlet Türk Telekom Arena’ya 600 Milyon TL harcadı, ülkeye faydalı diye sustuk.”
– Aziz Yıldırım: “Fenerbahçe kimseden 5 kuruş almadan stadını yaptı.”
– Aziz Yıldırım: “Kendi kaynaklarından 30 milyon doları harcayan insanı şike davasında yargılamak haksızlıktır.”
– Aziz Yıldırım: “Ne Metris, ne darağacı bizi bu sevdadan vazgeçiremez. Biz dünya kulübü olma yolunda emin adımlarla yürümekteyiz.”
– Aziz Yıldırım: “Fenerbahçe’nin bir kuruşunu zimmetime geçirdiğim kanıtlanırsa kendimi ölümle cezalandırırım. İspatlayamayanlardan da istifa beklerim..”
– Aziz Yıldırım: “TFF kurallar gereği Diyarbakırspor’u küme düşürseydi biz 2 puan daha alacaktık. Böylece şampiyon olacaktik. ancak biz ülke menfaati için sustuk.”

MEHMET EKİNCİ: “FENERBAHÇELİYİM”

– Mahkeme Başkanı Mehmet Ekinci, Aziz Yıldırım’ın “Hangi takımlısınız?” sorusuna “Fenerbahçeliyim” diyerek cevap verdi.
– Aziz Yıldırım: “TFF eliyle yapılan şikeleri gündeme getirdiğim için 1 yıl hak mahrumiyeti cezası aldim.”
– Aziz Yıldırım: “Savcı, Fenerbahçe’yi bırakmak istemediğimi söylüyor.. Ama daha önce iki kez istifa ettim.. Taraftarlar bırakmama izin vermedi..”
– Aziz Yıldırım: “Bu soruşturmada tüm kulüplerle ilgili dinleme kararı aynı anda çıksaydı bunun bir şike operasyonu olduğuna inanırdım.”
– Aziz Yıldırım: “Bugün adaletin bekçiliğini yapanlar, şikeyi Türkiye’ye getirenlerdir. Ama konu şike değil, futbolu ele geçirmektir.”

YILDIRIM, GALATASARAY – STURM GRAZ MAÇINI İZLETTİ

– Aziz Yıldırım’ın 3 aydır bilgisayar istediğini fakat verilmediğini söylemesi üzerine Mahkeme Başkanı Ekinci, “İlk duruşmada bilgisayarda Galatasaray maçını izliyordunuz” demesi üzerine “Şike oradadır; ondan izledim” dedi. Mahkeme Başkanı, savunmanın dışına çıkmaması uyarısında bulundu.
– Aziz Yıldırım, Galatasaray – Sturm Graz maçını ‘Oynatalım mı Başkan’ diyerek gösterdi. Salonda herkes güldü.
– Aziz Yıldırım, 7 Kasım 2000 yılındaki Galatasaray – Strum Graz Şampiyonlar Ligi D Grubu maçından görüntüler izletiyor salonda.

“UCUZ ŞAMPİYONLUK PEŞİNDE KOŞMADIK”

– Aziz Yıldırım: “Biz ucuz şampiyonluk peşinde koşmadık.”
– Aziz Yıldırım: “Şenol Güneş 3-1′lik kupa maçının devre arasında bana gelip “Başkanım 45 dakika var şampiyon sizsiniz” dedi. Bunu telefonda söylese şu an burada olacaktı.”
– Aziz Yıldırım: “Temenni ediyorum ki bu soruşturmayı başka amaçlarla yapan Mehmet Berk’in vicdanı rahattır.”
– Aziz Yıldırım: “Yusuf Turanlı’yı hiç tanımam. Kendisiyle hiç bir tapem de yoktur.”
– Aziz Yıldırım: “Eskişehir’de Bülent Uygun’un babasını gördüm sadece. Tapelerde Ali Kıratlı’nın soylediği gibi Bülent Uygun’la görüşmedim. Kıratlı, bunu açıklar heralde.”
– Aziz Yıldırım: “Eskişehir’e gittigimizde tesisler dışında Bülent Uygun’la görüşmedim. Ali Kıratlı benden önce kulüp üyesidir. Benim adamım değil iş adamımdır.”
– Aziz Yıldırım, Sadri Şener’in maçlara 12 hafta kala Fenerbahçe maçlarına hakem atama yapılmasının isimlerini gösteren belgeyi hakime sundu.
– Aziz Yıldırım: “Sadri Şener ve Gökmen Özdemir (Vatan Gazetesi Muhabiri) arasındaki konuşmaya benzer bir konuşmam varsa şike yaptığımı bile kabul edeceğim.”
– Hakim: “Samimi olduğun kişi operasyon yapamaz mi yani.”

“BENİMLE GEZECEKSİN, YİYİP İÇECEKSİN, SONRA DA İÇERİ ALACAKSIN”

– Aziz Yıldırım: “Zekeriya Öz beni uyarmalıydı eğer suç işliyorsam. Öz ile samimiyetim bunu gerektiriyordu.”
– Aziz Yıldırım: “Ben hakemleri atasam bunlar yasanır mı? Bununla suçlanıyorum ama iddianamenin içinde bununla ilgili bir şey yok.”
– Hakim: “Bunların savunmayla ilgisi yok” dedi. Aziz Yıldırım, soruşturma savcıları Zekeriya Öz ve Mehmet Berk ile ilgili olarak “Benimle gezeceksin, yemek yiyeceksin, gelip sarılacaksın.. Sonra beni içeri alacaksın!” dedi.
– Aziz Yıldırım: “Eğer bir organizasyonda olsak sahamızdaki Bursa ve G.Antep maclarında hakemlerin kötü yönetimine maruz kalır mıydık?”
– Aziz Yıldırım: “Bizlerle ilişki kurmak suş olsa Zekeriya Öz, Mehmet Berk gibi savcılar örgüt Üyesi olması gerekirdi.”

“HEDEF AZİZ YILDIRIM VE FENERBAHÇE’DİR”

– Aziz Yıldırım: “Şu çok açık ki, hedef Aziz Yıldırım ve Fenerbahçe’dir.. Türk sporunu ele geçirmeye çalışan bir grup bu operasyonun arkasındadır..”
– Aziz Yıldırım: “Benim tapelerimde bir hakem adı veya hakem lafı geçiyorsa tüm suçlamaları kabul ediyorum.”
– Aziz Yıldırım: “Bu durum Fenerbahçe’ye bize karşı bir organizasyon oldugunu göstermiştir. Neden Trabzonspor son bir ay dinlenmiştir, neden?
– Aziz Yıldırım: “Benim için örgüt faaliyeti diye 3 aylık dinleme izni çıkarmıştır. Dinleme yetkisi 4 tapeden verilmiş ama bu tapelerde suç unsuru var mı?”

“MANİSASPOR BAŞKANI’NA BORÇ VERDİM”

– Aziz Yıldırım: “Ben de Fenerbahçe’ye 1.5 milyon dolar para vermiştim. Tamer’den 500 binini istedim Kenan Yaralı’ya borç verdim.
– Aziz Yıldırım: “Her iş adamının sıkıntıları olur. Manisa Başkanı da benden istedi. Kredilerinin uzamasi için bankalardan destek istedik, olmadi”
– Aziz Yıldırım: “17.11.2010′da beni dinlemeye alıyolar. 1028 tape var yüzde onu şahsıma ait ve hiç bir şike teşvik konuşması yok 19 maç deniliyor.”
– Aziz Yıldırım: “Artık eminim.. Bir grup, Türk futbolunu ele geçirmeye çalışıyor.”
– Aziz Yıldırım: “Fenerbahçe’ye cebinden 30 milyon dolar veren adama ‘çıkar amaçlı suç örgütü lideri’ denemez. Deniyorsa amaçları başkadır.
– Aziz Yıldırım: “58. madde değişemez, değişmemelidir..”

“HER MAÇIMIZ ÖNCESİ KAOS YARATILDI”

– Aziz Yıldırım: “Kıbrıs’a kaçacağım yazıldı. Benim yaşadığım yer de öleceğim yer de burasıdır.”
– Aziz Yıldırım: “6222 sayılı yasa değişikliği sırasında ‘kişiye özel’ deyip veto eden sayın Cumhurbaşkanı, MİT yasasını hemen onadı.”
– Aziz Yıldırım: “Bizim her maçımız öncesi bir kaos ortamı yaratıldı. Oyuncularımızın kafası karıştırıldı.”

“ÇANTADA BİLET OLDUĞUNU VALİ DE SÖYLEDİ”

– Aziz Yıldırım: “Emniyetin söylediği Sivas maçındaki çantada para değil bilet olduğunu Vali bile söyledi.”
– Aziz Yıldırım: “Bu arada sayın hakim. O resmimi basan gazetenin sahibinin de benden temiz olmadığını düşünüyorum.”
– Aziz Yıldırım: “Bizi karalamak adına, gizliliği devam eden soruşturmaya ait her şey art niyetli mudahalelerle basına yansıtıldı.”
– Aziz Yıldırım: “Polis tribünlere gelmek isteyen bazı taraftar gruplarını içeriye almıyor. Bu haklar engellenemez.”

“VERİLEN YEMEKLER ŞİKE KANITI SAYILDI”

– Aziz Yıldırım: “Kulüplerine sahip çıkan Fenerbahçelilere polis biber gazı sıkmıştır.”
– Aziz Yıldırım: “Her maç öncesi verilen yemek davetleri bile, şike kanıtı sayılmıştır.”

“GÖRÜNTÜLERİ YAYINLAMAYANLAR AHLAKSIZDIR”

– Aziz Yıldırım: “Karabük Başkanı transferin izinli olduğunu açıklamıştı.. Şimdi Emenike’nin para sayarken görüntülerini yayınlamayanlar ahlaksızdır..”
– Aziz Yıldırım: “Emenike’nin para sayarken çekilen fotoğrafları nerede? Bunu söyleyenler ahlaksız bir davranış göstermişlerdir.”
– Aziz Yıldırım, Emniyet’te çekilen resminin basıldığı “resimli tişörtü” gösterdi ve “Yargısız infaz yaptılar” dedi.
– Aziz Yıldırım: “Medya kendisine verilen görevi bu süreçte yerine getirdi.”
– Aziz Yıldırım: “Ben hastanedeyken, adres kısmına Metris yazdılar.”
– Aziz Yıldırım: “Fenerbahçe’nin yükselişini önleyemedikleri için bu kurguyu yaptılar.”

“6 MAÇ BUHAR OLDU”

– Aziz Yıldırım: “Emniyet 19 maç olarak açıklama yaptı, iddianamede 13 maça yer verildi, 6 maç buhar oldu uçtu.”
– Aziz Yıldırım: “Emniyet 6 Temmuz’da ortada iddianame dahi yokken resmen karar açıklamıştır.”
– Aziz Yıldırım: “Bu soruşturmada sadece Türk sporu değil, ülkemiz hukuk tarihi için de çok tuhaf şeyler oldu.”
– Aziz Yıldırım: “Emniyette fotoğrafımı çekip gazeteye bastılar. Gereğini yapın.”
– Aziz Yıldırım: “Yıllarca her türlü spor suçuna göz yumanlar, Fenerbahçe ve Fenerbahçeliler üzerinden kendini aklamaya çalışmaktadır..”
– Aziz Yıldırım: “Çıkar amaçlı suç örgütü demek, mafya demektir.. Kimse Fenerbahçe başkanına, yöneticisine ‘mafya’ diyemez..”
– Aziz Yıldırım: “Birbirini tutmayan telefon konuşmaları hiçbir şeye kanıt olamaz, masumiyetimizin ortaya çıkacağına inancım tam.”
– Aziz Yıldırım: “Şayet bunca hizmetim örgüt faaliyetiyse, evet bu örgütü ben kurdum.”
– Aziz Yıldırım, mahkeme heyetine “Fenerbahçe; Değişim, Dönüşüm” adlı kitabı dağıttı ve tesislerimizi anlatmaya başladı.
– Aziz Yıldırım: “22 yıldır bu kulübe hizmet veriyorum. Asla şike gibi bir suça bulaşmadım. Poliste mağruz kaldığım muameleyi hak etmedim.”
– Aziz Yıldırım: “Benim hakkımda ne karar verirseniz verin. Kabul ederim. Bu Fenerbahçeyi toptan ortadan kaldırmaya yetmeyecektir.”

“SON SÖZÜMÜZ FENERBAHÇE”

– Aziz Yıldırım: “Dar ağacında olsak bile son sözümüz Fenerbahçe olacak.”
– Aziz Yıldırım: “14 yıllık Fenerbahçe başkanlığım süresince aşağılayıcı hiçbir eylemde bulunmadım.”
– Aziz Yıldırım: “Tıp ki, gece karanlığının aydınlığa kavuşması gibi, tarihimizde işgalcilere verdiğimiz mücadele gibi burdan da yüzümüzün akıyla çıkacağız.”
– Aziz Yıldırım: “Aleyhimizde yapılan propaganda kulübümüzün kuruluş gayesini baltalamak, bu temiz vatansever Atatürkçü yoldan çevirmek içindir.”
– Aziz Yıldırım: “Fenerbahçe Cumhuriyeti şike ile karalamamaz.”
– Aziz Yıldırım: “Bize saldırının temel nedeni kuruluş yıllarındaki felsefemizdir.”
– Aziz Yıldırım: “Fenerbahce Cumhuriyeti, Türkiye Cumhuriyeti’ne paralel gelişmiştir.”
– Aziz Yıldırım: “Fenerbahçe sevgisi bu sayede dalga dalga büyüdü.”

“FENERBAHÇE HALKIN SEVGİLİSİDİR”

– Aziz Yıldırım: “Fenerbahçe, Türk olmayı her şeyin üstünde tutan gençler tarafından kurulmuştur.”
– Aziz Yıldırım: “Aziz Yıldırım’ın şahsi akibetinin bir önemi yoktur.”
– Aziz Yıldırım: “Fenerbahçe camiası, koca çınardan tek bir yaprak koparılmasına izin vermeyecektir.”
– Aziz Yıldırım: “İnsanlara Türklük gücü ve yaşama umudu veren Fenerbahçe, halkın sevgilisi olmuştur.”
– Aziz Yıldırım: “Fenerbahçe, Kuvay-i Milliye ruhunun temsilcisi oldu.”
– Bazı gazeteciler duruşmayı takip edebilmek için mahkeme salonuna alındılar.
– Aziz Yıldırım: “Basın, gazete satmak için ailemiz olduğunu düşünmeden yıpratıcı haberler yapıyor. Hasta olmadığım halde hastalandığım yazıldı.”
– Aziz Yıldırım, Mahkeme Başkanı’na Fenerbahçe ambleminin anlamını anlattı.
– Aziz Yıldırım, Nazım Hikmet’ten bir şiir okudu: “Düşmana inat, bir gün fazla yaşamak.”
– Aziz Yıldırım: “Fenerbahçeli olmayı her zaman, herşeyin üzerinde tuttum.”
– Aziz Yıldırım: “Fenerbahçe artık sadece Spor Kulübü olarak kalmayacaktır.”
– Aziz Yıldırım: “Polis fezlekesiyle Fenerbahçe Kulübünden TFF savunma istiyorsa, o zaman bu dava sahış değil Fenerbahçe davasıdır.”
– Aziz Yıldırım: “Fenerbahçe’nin puan kaybettiği maçlara ilişkin iddianameye hiçbir şey konmamıştır.”

“G.SARAY’IN ŞİKE YAPTIĞINI, F.BAHÇE’NİN YAPMADIĞINI GÖSTERECEĞİM”

– Aziz Yıldırım: “25 milyon susuyorsa biz cezaevinden bir mesaj vermediğimiz içindir.”
– Aziz Yıldırım: “Savcı, Fenerbahçenin örgüt, amacının da Şampiyon olmak olduğunu iddia etmiştir.”
– Aziz Yıldırım: Bu operasyon Fenerbahçe ve Aziz Yıldırım’a karşı yapılmıştır.
– Mahkeme Başkanı’ndan Aziz Yıldırım’a: Burada ben konuşurken herkes susar.
– Aziz Yıldırım: “Galatasaray’ın şike yaptığını gösterip, Fenerbahçe’nin şike yapmadığını göstereceğim”.
– Aziz Yıldırım “Bügün tarihi bir gün yaşıyoruz, kendimi ve kulübü savunacağım” diyerek savunmasına başladı.
– Duruşma salonu küçük olduğu gerekçesiyle gazetecileri üçeriye almayan mahkeme başkanı, dışarıya barkovizyon kurulmasını da iptal etti.
– Aziz Yıldırım’ın savunması alınmaya başlandı.

Kaynak:hürriyet

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.