Banyolar,Banyo Dolapları,Banyo Aksesuarları

Banyolar

Banyolar artık evimizin en karanlık ve gizli bölümleri değil.Banyolar artık daha büyük ve dah aydınlık.Göz alıcı tasarımlar ve teknoloji birarada.Şıklık kadar fonksiyonluk da önemli.Banyolar artık evimizin en keyifli bölümü oldu.Yeriniz büyükse, havuz gibi küvetler tercihiniz olabilir.Evinizde Spa keyfini yaşayabilirsiniz.Şık bir küvetle banyonuza stil ve sofistike bir hava katabilirsiniz.Dinlenme köşeleri,banyo mobilyalarıyla evinizde yeni bir yaşam alanı oluşturabilirsiniz.Kimi zaman yalın,mimimalist yaklaşımlarla,kimi zamanda kristal avizelerle bir salonu aratmayacak görüntüde…

Stil sahibi banyolar için tasarlanmış,şık,estetik odaklı banyo dolapları..Banyo dolabı görünümünden çok, evin en şık,zarif mobilyası,kimi zaman romantik,feminen,kimi zaman maskülen veya minimal çizgilerde….Estetik güzellik kadar fonksiyonellik de ön planda…Banyo tezgahının altında makyaj malzemelerinizi yerleştirebileceğiniz çekmece,havlularınızı koyabileceğiniz başka bir çekmece veya dolap mevcut.Banyo mobilyasına uygun ayna,aydınlatma gibi detaylarla bir bütünlük sağlayabilirsiniz.

Banyolarınızı renklendirin….Rengarenk küvetler…Mor,sarı,yeşil,pembe,bej,siyah,mavi.vb…Antika küvetlerden hoşlananlar için birkaç öneri..Country dekorasyonda,geleneksel veya modern tarz bir banyoda kullanabilirsiniz…Banyonuza renk katacaktır.

Renk seçimi:Tavan,duvar ve zeminde nötr veya açık pastel renkler tercih edin.Eğer tek renk kullanmayı sıkıcı buluyorsanız doku ve yüzeylerde değişiklik yapmayı deneyin.Koyu renk ve yoğun desenleri küçük banyolarda kullanmaktan sakının.Aksesuarlarda,havlularınızda,halınızda vb.canlı renkler kullanın.

Aydınlatma:Doğal ışık,banyolarda daha geniş ve havadar bir görünüm oluşturur..Eğer bir pencereniz varsa karşısına bir ayna yerleştirin.Fakat odaya ekstra bir derinlik katmak için fazla aynalara yüklenmeyin.Işığı yansıtan parlak fayansları tercih edin.

Endirekt aydınlatmalar da banyonuzu daha geniş gösterecektir.Aynanın üzerine asacağınız aydınlatmalar da hem işlevsel hem dekoratif olacaktır.

Duşakabin:Uzun küvet yerine küçük ve derin küvetleri tercih edin.Eğer banyoda duşakabin tercih edecekseniz, buzlu cam yerine şeffaf cam kullanın.Banyo perdesi kullanıyorsanız,açık renkli veya şeffaf olanları tercih edin ve perdenizi kullanmadığınız zamanlarda açık bırakın.

Dağınıklıkları ortadan kaldırın.Günlük kullandıklarınız dışında eşyalarınızı sergilemekten kaçının.Yeterli depolama alanları olmasına dikkat edin.Boy dolabı havlularınızı ve şampuanlarınızı ortadan kaldırmak için doğru bir seçimdir.

Sizlerde banyo yada diğer ev dekorasyonu konularında fikir almak yada bizimle fikirlerinizi paylaşmak isterseniz lütfen yorumlarınızı bizimle paylaşın.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.