Batı Çiçeği Güvesi Nedir?

Bu güve türü kırmızı biber, salatalık, marul, patates domates, çilek, Yumuşak çekirdekli ve sert çekirdekli meyve ve süs çok geniş bir yelpazede de dahil olmak üzere hemen hemen tüm çiçekli bitki beslenir. Çıplak gözle görülmesi zordur.

Batı Çiçeği Güvesi

Resimdeki yaklaşık 1mm boyundaki yetişkin bir güvedir.Larvaları 6 günde yetişkinliğe ulaşırlar. Meyve ve bitkilerde hızla yayılan bir parazittir. Bu parazitten sakınmak için mutlaka meyvelerinizi iyi yıkamalı hatta sirkeli suda bekletmelisiniz.

Ön çiçek besleme o don ve sıcaklık streslerini daha duyarlı bu yüzden meyve tutumu azaltarak veya meyve zayıflaması, çiçekleri ve yaprakları deforme. Thrips da beslerken yüzeyi törpüleme tarafından ve yumurta atarken meyve batırılarak meyve bitirmek yağma.

Zarar Besleme genellikle elma üzerinde daha sert çekirdekli meyveler daha şiddetlidir. Taş meyve, don hasarı benzer nedenler izleri besleme. Elma üzerinde, hasar besleme genellikle meyve derin tek bir hücredir. Meyve sezonu erken hasar gördüğünde, bu hasat russeted edilir. elmalar üzerinde büyük hasara hercai menekşe nokta, küçük bir çevreleyen bir hercai menekşe ve yaprakları şeklinde beyazımsı renksiz alanı adı verilen bir duruma neden yumurtlama delikler nedeniyle yumurta atılmıştır yara. Koyu kırmızı elma üzerine, hercai menekşe nokta genellikle hasat renk ile kaplıdır, ancak sarı, pembe ve yeşil çeşitleri hala hasat renksiz olacaktır.

Thrips kolayca beyaz plastik kap içine bir pembe tomurcuk veya çiçek küme sallayarak izlenebilir. En thrips yerinden emin olmak için şiddetle küme Flick. Yetişkin büyütme olmadan tespit etmek kolaydır, ama larva görmek için renkli ışık ve zordur. Larva küçük yetişkin erkek ile karışabilir, ancak. Rahatsız zaman sinek yok örnek ağaç başına 5 veya 6 kümeleri ve 10 dönümlük blok başına 5 veya 6 ağaçlar. Thrips yabani ana bitkilerden meyve bahçesi içine hareket edebilir gibi, aynı zamanda sınır ağaçları izleyin. Sabah, tercihen hava da uçmak için eğilimindedir zaman hangi, sıcak ve sakin ise thrips yoğunlukları gün boyunca önemli ölçüde değiştirebilir olarak günün aynı zamanda, örnek. Thrip yoğunlukları ve yumurtlama zarar arasındaki korelasyon zayıf . Elma Küme başına fazla 1 ile 2 yetişkin kadın vardır, ancak yumurtlama nedeniyle meyve hasar riski vardır. Hasar besleme farklı yoğunluklarda oluşabilir. Bu elma ziyade yumuşak meyve daha şiddetli olma eğilimindedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.