Can Bonomo Kimdir? Can Bonomo Hayatı, Can Bonomo Biyografisi

Can Bonomo kimdir Can Bono Biyografisi? Can Bonomo’nun hayatını aşağıdan okuyabilirsiniz.

Can Bonomo İzmirde 24 Mayıs 1987’de doğdu. 8 yaşında gitar çalarak müziğe başladı. İlköğretim ve lise yıllarında müzik çalışmalarına devam etti. İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde sinema-televizyonculuk bölümünde okudu. Staj için gittiği Klas Radyo ve Number 1 FM’e giderek dj pozisyonu için başvuru yaptı ve kabül edildi. Bu kanalda “Can Bonomo Show” adlı programı yapmaya başladı. Bir süre sonra Radio N101 e geçip programa orada devam etti. MTV Türkiye’den gelen cazip teklifi kabul ederek “Rock’n’ Dark Express” programını sunmaya başladı.

Üniversitede verilen bir ödevi için hazırladığı “Hoppala” adlı kısa filmi daha sonra Facebook’a yükledi ve film çok paylaşılarak ilgi topladı. Seray Sever bu filmi izledikten sonra Can Bonomo’yu bularak görüşmeye davet etti. Can Bonomo teklifi kabul ederek +18 adlı dizide başrol oynamaya başladı.

Sonraları, tanıştığı albüm yapımcısı Can Saban’a bir demo kaydedip gönderdi. İki yıl süren çalışmanın ardından, Can Saban’ın yapımcılığını üstlendiği Meczup adlı ilk albümü Ocak 2011’de yayınlandı.

22-24 ve 26 Mayıs tarihlerinde Bakü’de gerçekleştirilecek olan 2012 Eurovision Şarkı Yarışması’nda Türkiye’yi temsil edecektir.

Basında Çıkan Haberler

Eurovision temsilcimiz Can Bonomo’nun geçtiğimiz yıl annesini meme kanserinden kaybettiği öğrenildi.

Azerbaycan’da düzenlenecek 57. Eurovision Şarkı Yarışması’nda Türkiye’yi temsil edecek Can Bonomo’nun geçtiğimiz yıl Mayıs ayında büyük bir acı yaşadığı ortaya çıktı. Meme kanserinden annesi Güneş Bonomo’yu kaybeden müzisyene en büyük desteği babası Yaşar Bonomo veriyor. Can Bonomo’nun babası Yaşar Bonomo’ya ‘Al pacino’ diye hitap ettiği öğrenildi.

Vatan’da yer alan habere göre, yırtık tişört ve dövme merakı olan Bonomo’nun vücudunda tam 17 tane dövme var. Bonomo dövmelerinden bahsederken “Onları birbirlerinden ayırmak zor ama sanırım göğsümdeki güneş dövmesi favorim. Hem ilk dövmelerimden biri olduğu için hem de annemin adı diye seviyorum” diyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.