Canım Türkiyem’in İçler Acısı Hali

Artık şehit haberi almadan geçirdiğimiz bir gün kalmadı diyebiliriz. Son dakika haberlerin de yine bir şehidimiz var. Hakkâri’nin Çukurca ilçesinde, mayın patlaması sonucu yine 1 askerimiz şehit oldu. Bu haberlerde iki askerinde yaralandığı bildirildi.

Hakkâri Valisinin açıklamalarına göre, ilçenin sınır hattına terör örgütü PKK üyeleri tarafından önceden döşenen mayının patlaması sonucu 1 askerimiz şehit oldu, 2 askerimiz de yaralı. Evet, bir askerimiz şehit ve ben buna hiçbir anlam veremiyorum. Onca istihbarat örgütü olan, elinde her türlü teknolojik imkânı olan ülkemizin askerleri nasıl böyle ucuz can verebilir. PKK nın bu ucuzca saldırıları sonucu kaybettiğimiz asker sayısının hesabı yok. Onlar bizim askerlerin ne zaman nereden geçeceğini biliyorken, elinde her türlü imkânı olan bizler neden bu saldırıları önceden bilemiyoruz diye sormak istiyorum. Daha kaç tane anne evladına ağlayacak daha kaç tane çocuk babasız kalacak bilmiyorum ama bu hain saldırıların sonunun gelmeyeceğini biliyorum. Allah bu yavruların vatana sahip çıkan askerlerin yardımcısı olsun.

Bir yandan şehit haberi alırken, öbür yandan bir şehidimiz bu gün defnedildi. Hatay’ın İskenderun ilçesinde Şehit Kazım Şengül Polis Merkezi Amirliğine düzenlenen saldırıda şehit olan Polis Memur kadir Alcıoğlu içi tören düzenlendi. Herkesçe lanetlenen bu saldırıların arkası kesilecek gibi değil. Ortada yine iki çocuk babasız kaldı. Şehit memurun eşinin, kocasının yanına ambulansa binmek için gösterdiği çabalar eminim herkesin yüreğini kanatmıştır. Gözü yaşlı eş ve iki çocuk ateş düştüğü yeri yakar. Şuan o çocuklar ve eş yanıyordur. Bizim elimizden gelen tek şey ise teröre lanet okumak. Başka hiçbir şey yapamıyoruz. Temennimiz bu haberlerin azalması…

Ülkemiz bir yandan şehitlerine ağlarken öbür yandan son dakika haberiyle ÖTV vergilerinde ki artışı konuşuyor. Bazı mallardaki özel tüketim vergileri artırıldı. Artışlarda ki değişiklik resmi gazetede de yayınlandı. Aralarında motorlu araç, alkollü içecek, cep telefonu ve sigaranın da olduğu bazı malların ÖTV vergileri artırıldı. Araba lüks ihtiyaç, sigarada sağlığa zararlı artarsa artsın diyebilirsiniz. Ama şu son zaman da fiyatı artmayan ürün neredeyse kalmadı. Yiyecek, içecek, deterjan, iyim derken her şey zamlandı. Bunların yanında doğal gaz ve elektrik de zamlanınca insanlar kara kara düşünmeye başladılar. Yapılan zamlarla bütçelerin de açık verenler, maaşlara da zam gelir mi diye umut ediyorlar. Evet, her şey zamlandı. Bu zamların yanında maaşlar aynı kalınca kara kara düşünmemek elde değil. Bu kadar sıkıntıdan sonra inşallah son dakika haberlerimiz düzelir umut ediyoruz.

Ve son olarak bugün meydana gelen Van depremi. Şiddeti büyük olmakla beraber, etki bakımından ve etkilenen kitle sayısı bakımından çok az insanı ilgilendirmesine rağmen, inanılmaz bir acı yaşandı. Allah ülkemize ve hükümetimize yardımcı olsun…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.