Dacia Duster Teknik Özellikleri, Fiyatı ve Yakıt Tüketimi

Türk halkına yeni modeller sunan Dacia, Duster modelini piyasaya sürdü. Müşterilerinin istekleri doğrultusunda üretim yapan Dacia, hem uygun fiyatlı hem de ekonomik yakıt tüketimine sahip araçlarla göz dolduruyor. Bunlardan bir tanesi olan Duster, tam bir arazi aracı olarak 2010 yılında ülkemizde tanıtılmıştır. Dacia güvenlik kriterlerine Duster’da yan hava yastıklarını da ekleyerek donanımını arttırmıştır. Ön ve yan hava yastıklarının yanı sıra ABS sistemi de bulunan Dacia Duster, yerden yüksekliğinin fazla tutulması ile arazi koşullarına uygun olarak üretiliyor.

Dacia Duster’ı artık orjinal olarak fabrika çıkışı LPG’li üretiyor. Bu LPG’li araçların bakımları da yine Dacia Yetkili Servisleri’nde yapılıyor. Müşteri memnuniyetini ve satış sonrası destek ve hizmeti ön plana alan Dacia, tüm üretmiş olduğu araçlarına 3 yıl/100.000 km’ye kadar garanti veriyor.

Daica’nın en geniş iç mekâna sahip arazi aracı olarak piyasaya sürülen Duster ile arazide sürüş keyfini yakalamanız mümkün. Üstelik bagaj hacmi olarak da göz dolduran Duster, arka koltukları katlandığında daha da fazla eşyayı alabiliyor. Bunların yanı sıra Duster, 1600 cc motora sahip bir araç olup; LPG versiyonu 105 beygirdir. Bu versiyonu 35.500 TL gibi bir fiyatla Türk otomobil tüketicilerine yeni bir seçenek sunuyor. LPG versiyonu 4*2 bu fiyata sunulurken; dizel 4*4 yaklaşık 37.000 TL’ye satışa sunuluyor. Üstelik navigasyon hediyeli olan Duster ile artık gitmek istediğiniz yere daha kolay ulaşabileceksiniz.

Tüm bu özellikler ile Duster’a olan talep giderek artıyor. Dolayısıyla da sipariş verenler aylarca beklemek durumunda kalabiliyor. Opsiyonel olarak üretilen donanımları ile de fiyatı bir miktar artış gösteren Dacia Duster’ın standart olarak müşterilerine sunduğu özellikler bile aracı mükemmel yapmak için yeterli olabiliyor.

Duster, 7 renk seçeneği ile ülkemizde satışa sunuluyor. Bunlar: kahverengi, elmas mavi, uzay mavi, siyah, platin gri, bazalt gri ve beyaz olarak yollarda kendisini gösteriyor. Bunların yanı sıra yeni 6 ileri vites ile aracın ve motorun performansı arttırılmış oluyor. Şehir içinde 9,9 L/100 km ve şehir dışında 6,1 L/100 km yakıt tüketimi ile ortalama 7,3 L/100 km yakıt tüketen Duster’da daha az yakıt tüketimi ve daha fazla performans için her şey düşünülmüş.

Yaklaşık 1200 kg olan Duster’ın ağırlığı kendi sınıfındaki araçlarla neredeyse aynı olarak üretiliyor. Bu kadar uygun fiyata bu sınıfta bir araç almanız neredeyse imkânsızken; Duster sizlere her türlü donanımı aracı kendinize göre düzenlemeniz ve şekillendirmeniz için sizlere sunuyor.

Dacia Duster Model Versiyonları ve Fiyat Listesi

Türkiye ‘ de

  • Dacia Duster 4×2 versiyonu 29.990 TL
  • Dacia Duster 4×4 versiyonu 35.900 TL

 

Avrupa’da

  • Dacia Duster 4×2 versiyonu 11.900 Euro
  • Dacia Duster 4×4 versiyonu 13.900 Euro

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.