Dacia Sandero Stepway Özellikleri ve Fiyatı

2011 yılı bitmeye yakın araba fiyatları da kendisini yenilemek için hazır olarak bekliyorlar. Kısacası yeni yılın gelmesiyle birlikte ne kadar zam yapılacağı herkes için merak konusu. Birçokları bu sebeple yeni araç almak için elini çabuk tutuyor ve yılbaşı gelmeden bir araç sahibi olmak için farklı otomobil firmalarına akın ediyorlar. Bununla birlikte 2012 yılında aynı modelin bir üst kasası ya da daha fazla donanımlı olan yeni modelini bekleyenler de bulunuyor.

2011 yılında tutulan otomobil firmalarına baktığımızda ise Dacia en çok tercih edilen firma olarak öne çıkıyor. Dacia ürünleri içerisinde de en fazla satılanlar Sandero ve Sandero Stepway olarak biliniyor. Dacia Sandero Stepway almak içinse; aylarca beklemeniz gerekebiliyor. Çünkü talep yoğunluğu aracın üretimini ne kadar hızlandırsa da sonuç olarak arz talebe yetişemiyor. Yani ödemeyi yapsanız da bu araca sahip olmak için aylarca bekleyebiliyorsunuz.

Dacia Sandero Stepway’in bu denli talep edilme sebeplerine gelince en başta ekonomik olması geliyor. Çünkü kendi sınıfındaki diğer araçlara göre daha ucuz olarak piyasaya sürülen bu araç haliyle talep oranlarını da arttıyor. Dilediğinizde opsiyonel olarak da eklenebilen donanımlar sayesinde de yine sınıfının en ucuz otomobili olarak kendisini gösteriyor. Kullanılan motorun Renault Symbol motoru olması ve kısacası Renault’un araçlarından birtanesi olması da bu araca olan güveni arttıyor. Bununla birlikte dizel olması yakıtın daha uygun olmasını sağlıyor. Her ne kadar bu tür araçlar AB’de toprak yolların ve patikaların otomobilleri olsa da ülkemizde şehir içi için biçilmiş kaftan olarak karşımıza çıkıyor.

Bu araç ile uzun yol deneyimi yaşayanların fikirlerine bakıldığında ise; kesinlikle şoförü yormayan ve rahat bir sürüş sağlayan araç olarak fark gösteriyor. Çünkü bu tür yüksek kasalı araçların uzun yol deneyimleri genellikle şoföru yorduğundan bu alanda da kendi farkını ortaya koyuyor. Dacia Sandero Stepway esasında tam bir aile ve tatil otomobili olarak da kullanılıyor. Çünkü iç mekanının genişliği ailelerin rahatlıkla seyahat etmesi için tasarlanmış. Aynı şekilde bagaj kapasitesi bir binek araçtan farksız olarak geniş bir alanı teşkil ediyor. Bununla birlikte tavan kısmına da ayrıca eklenen bagaj kapasitesi ile geniş ailelerin bile tercih etmesine sebep oluyor. Özellikle dizel modellerinde bulunan 1500 cc motor ve tork gücü ile kesinlikle sorunsuz bir sürüş sağlıyor. Tüm bunların yanı sıra aracın üç farklı renk seçeneği bulunuyor: kırmızı, gri ve füme.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.