Kategoriler
DİN GÜNCEL

Diyanet İşleri Başkanlığı Sözleşmeli Personel Alımı 2011

DİYANET İşleri Başkanlığı, taşra teşkilatında vaiz, Kur’an kursu öğreticisi, imam-hatip ve müezzin-kayyım ihtiyacının karşılanması amacıyla, sözleşmeli 5 bin 879 personel alacak.

Diyanet İşleri Başkanlığı taşra teşkilatında vaiz, Kuran kursu öğreticisi, imam-hatip ve müezzin-kayyım ihtiyacının karşılanması amacıyla sözleşmeli 350 vaiz, 900 Kuran kursu öğreticisi, 4 bin 430 imam-hatip ve 199 adet müezzin-kayyım alacak. Adaylarda imam-hatip ve müezzin-kayyım için erkek, vaiz ve Kuran kursu öğreticiliği için bayan, vaizlik için İlahiyat Fakültesi mezunu, Kuran kursu öğreticiliği ve imam-hatiplik için en az İmam Hatip Lisesi mezunu, müezzin-kayyımlık için en az İmam-Hatip Lisesi mezunu veya hafızlık belgesinesahip en az lise/dengi okul mezunu olmaları şartı aranacak.

2010 KPSS (B) grubu sınavına girmiş ve en az 60 puan almış olmak da aranacak şartlar arasında. Adaylar en fazla 15 il tercihinde bulunabilecek. Diyanet İşleri Başkanlığı ayrıca sınavla Rehberlik ve Teftiş Başkanlığı’ndaki genel idare hizmetleri sınıfına ait 7’nci derece için 20 müfettiş yardımcısı da istihdam edecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.