En Garanti Yatırım Sektörü Hangileridir ve Nelerdir?

En Garanti Yatırım Sektörü Nelerdir?

Türkiye’de en garantili yatırım sektörleri , hammadde içerisinde bulunan aslında sık yapılan yatırımlardan , gıda ve gayrimenkul sektörüdür.Bunun sebeplerine gelecek olursak , ülkemizde aylık satılan ve kiralanan gayrimenkul sayısı yüz binlerin üzerindedir. Bu sebepten dolayı gayrimenkul her zaman iyi bir yatırım aracıdır.

Bir diğer yatırım sektörü ise gıda sektörüdür.Gıda sektöründen kasıt aslında bir restoran , çiftlik ya da bunların toptan ve ya aracı şirketlerle satılması sektörüdür.Kar oranı oldukça yüksek olan bu sektöre girmek için daha önceden bir bilgi birikiminizin ve tecrübenizin yaşanmış olması gerekmektedir.

İki sektöründe iyi karlar elde ettiğini bilmekle beraber , bir diğer riskli ancak iyi gelir getiren yatırım aracı dövizdir.Paranızın en iyi şekilde değerlenmesini istiyorsanız ve gideceğinde sizlerin ve ailenizin genel ekonomik dengesinin fazla etkilenmeyeceğini düşünüyorsanız gelecek yılların en iyi yatırım aracı döviz ( altın , euro , dolar ) yatırımıdır.

 

Yatırım Yapmak İçin Gereken Sermaye Ne Kadardır ?

Yatırım yapacağınız sektörde her zaman en önemli nokta mekandır.Ev , iş yeri ve ya arsa alacağınız zaman ileriki yıllarda şehirleşerek değerlenecek yerlerden olmasına ; Gıda sektörü kurarken ise toplumun birleştiği yerler ve o yerlerdeki yatırım yapmış başka gıda şirketlerinin az olmasına özen gösteriniz.

Gayrimenkul almak istiyorsanız yaklaşık olarak bölgeye göre 50.000 ile 500.000TL arasında değişmektedir.Yıllık geliri ise 3.000 ile 30.000 arasında ve yıllara göre değişerek kar payının arttığını görebileceksiniz.Ancak alırken birkaç yıl sonra o bölgenin şehirleşmesine dikkat edin.Böylece kar payı %10-%40 oranında artacak böylece en düşük gelir 7.000 liraya kadar çıkabilecektir.

Gıda sektörüne girerken ise dikkat etmeniz gereken en önemli şey , kaliteli ürün satıp ; satış yapacağınız bölgede tek olmalısınız. Giderler 100.000 ile 1.000.000 TL arasındayken , kar payı ise 10.000 ile 100.000 arasında değişim göstermektedir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.