Kategoriler
EĞİTİM GÜNCEL

2010 AÖF Yılsonu (Final) Sınav Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

2010 yılı Açıköğretim Fakültesi öğrencileri için resmen zehir oldu. İlk önce yapılan vizelerin (ara sınavlar) sonuçları, sıınavlar yapıldıktan sonra 1 ay gibi bir zamanda ancak açıklanmışken, aynı sorunu şimdide finaller için yaşıyoruz. Bugün itibari ile sınavlar yapılalı tamı tamına 23 gün oldu ama hala AÖF sınavlarından bir haber yok. Önceki yıllarda yapılan sınavların sonuçları ortalama olarak 17-18 günde açıklanırken, 2010’da neden böyle yaptıklarını anlamak güç gerçekten. Her geçen gün, gelişen teknoloji ve tekniklerle daha iyiye gitmeleri geren kişi ve kurumlarımız maalesef bunu tam tersini yapmayı beceriyorlar. Bu yıl yaşanılan bu rezaletin kimden kaynaklandığını bilmek hepimizin hakkıdır mutlaka. Daha önceki yıllarda çok daha çabuk açıklanan sonuçlar neden bu yıl bu kadar geçikiyor? Acaba bunun nedeni çalışanlardan mı, araçlardan mı, yoksa dekandan mı kaynaklanıyor. En çok merak ettiğim konuda acaba Dekan mı değişti ki, AÖF’teki bu mekanizma işleyişi değişti? Çünkü biz AÖF öğrencileri olarak sınav sonuçları nedeniyle çok büyük mağduriyet yaşamaktayız ama bizi adam yerine koyupta sonunların nedenini ve neden kaynaklandığını açıklama gereği bile duymuyorlar. Özellikle de vizelerin bir ayda ancak açıklanması, finallere hazırlanmak isteyen öğrencilerin büyük sıkıntı çekmesine neden olmuştu. Herkes, hangi derse ne kadar çalışması gerektiğini bilmez durumdaydı. Özellikle de, tam AÖF vize sınavlarından bir hafta sonra yapılan OYS’nin , vize sınavlarından bir hafta önce açıklanması bütün AÖF öğrencilerini hayal kırıklığına uğratmış, hepsinde kızgınlık yaratmış, Açıköğretim Fakültesi Dekanlığı’na olan güveni sarsmıştı. Sanırım Dekanlık ve yetkililer, bu durumu hiç umursamamışlar ki, aynı durumu bizlere yaşatmaya devam ediyorlar!

Biz Açıköğretim Fakültesi öğrencileri olarak, en kısa zamanda sınav sonuçlarımızı veya enazından sınav sonuçlarının ne zaman açıklanacağını öğrenmek istiyoruz!

Arkadaşlar, sizde buradan duygularınızı yazın lütfen. Biz uzmanportal.com olarak burada belirtilen fikirleri yetkililere iletmeye, sesimizi duyurmaya çalışacağız. Saygı ve sevgilerimizle…

Kategoriler
EĞİTİM GÜNCEL

2010 AÖF Ara (Vize) Sınav Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

3 ve 4 Nisan 2010 tarihlerinde yapılan 2010 Açık Öğretim Fakültesi ara sınav sonuçları, sınavın üstünden 23 gün geçmesine rağmen hala açıklanmış değil. Bunun nedenini bu teknolojiye sahipken anlamak biraz zor işin gerçeği. ÖSS, KPSS gibi büyük sınavlar bile bu süre zarfında sonuçları belli olurken, bir ülkenin genelinde yapılan seçimlerin bile sonuçları bir hafta içinde açıklanırken, Açık Öğretim Fakültesi ara sınav sonuçlarının belli olmaması çok büyük bir ayıp ülkemiz adına. Finallere çok az bir süre kalmasına rağmen, AÖF öğrencileri hâlâ notlarını bilemediği için hangi derse ne kadar ağırlıkla çalışacağına karar veremez durumdadır. İnşallah en kısa sürede biz öğrencilerin bu mağduriyeti giderilir ve notlarımızı öğrenip, merakımızı gideririz.

Büyük bir olasılıkla cuma gününe kadar açıklanacak olan sınav sonucunuzu aşağıdaki linke tıklayarak takip edebilirsiniz.
Sınan sonuçları açıklandığı zaman sınav sonucunuzu buraya tıklayarak öğrenebilirsiniz.


Arkadaşlar az önce AÖF bilgi işlem merkezi ve öğrenci bilgilendirme servisini aradım, bana aynen şöyle bir cevap verdiler; “öğrenciler, sınavda kitapçık türlerini işaretlemedikleri için ve araya 23 Nisan tatili girdiği için sınav sonuçlarını okuayamadık bu zamana kadar. Bu hafta cuma gününe kadar açıklayacağız” dediler. Ya bende söyledim içimdeki herşeyi, ağzıma ne geldiyse söyledim ama karşımdaki insan çok umursamaz! bana “beyfendi şikayetiniz varsa dilekçe yazarsınız, sözlü olarak kimseyi dikkate almıyoruz” dedi! Ya inanamıyorum böyle insanlara, inanın arkadaşlar sonuçları beklememiz, sabırsızlanmamız onların hiç mi hiiiiçççç umurlarında değil!

Aradığım numara 02223308177. Bu numara AÖF öğrenci bilgilendirme servisinin, isteyen arayabilir. Şuanda tarih 27 Nisan 2010, saat 11.59, sınavın üstünden 24 gün geçmiş ama hala umurların da bile değil!!!!

Kategoriler
AÇIK ÖĞRETİM DERSLERİ

Limit ve Süreksizlik testi ünite 5

Test Konusu:limit ve süreksizliksadece

Açıköğretim Matematik dersi için hazırlanmış olan testi sunuyoruz. Test arşivimiz sürekli güncellenecektir. Testlerimizdeki sorular www.recepminga.com adresiyle eşzamanlı olarak yayınlanacaktır. Bu sorular başka hiçbir yerde bulamayacağınız sadece size özel sınavda çıkması en muhtemel sorulardır.

mat5