Kategoriler
TEKNOLOJİ

İşte iPhone 5’in Türkiye’deki Satış Fiyatı, Satış Yerleri ve Satış Tarihi

Büyük bir beklentiyle beklenen ve Amerika’da satışa çıktığı hafta 2 milyon satış yapan iPhone 5, Türkiye’de de sabırsızlıkla bekleniyor. Amerika’da 199 Dolar gibi fiyatlarla satışa sunulan iPhone 5’in, ülkemizde ne zaman ve ne kadarlık bir fiyatla piyasaya çıkacağı çokça merak ediliyordu.

Bu merak edilen sorular sonunda cevap buldu. Ekim ayının ilk haftasında satışa sunulacak olan iPhone 5, şimdiden online sipariş verecek olanlarada ise 5 Ekim 2012 cuma günü teslim edilecek. iPhone 5’in satış fiyatı olarak da 3.299 TL gibi dudak uçuklatan bir rakam isteniyor. Alacak olanlara şimdiden hayırlı olsun…

Kategoriler
GÜNCEL TEKNOLOJİ

Iphone 5,Özellikleri,Yorumları

iPhone 5’in en bomba özelliği

Bugüne kadar çıkan haberlerin hepsini unutun.; iPhone 5’in en büyük silahıyla tanışmaya hazırlanın!

Apple’a yakın bir kaynak olan 9to5Mac, iPhone 5 ile ilgili haberlerine hız kesmeden devam ediyor. Yeni iPhone’un 1 GB RAM’inin olacağına dikkat çeken site, iPad 2’de olduğu gibi yeni telefonun A5 işlemciyi kullanacağını kaydetti.

Ancak Apple’ın iPhone 5 ile asıl sürprizi iPhone’un sizle konuşabilmesi olacak. Konuyu açacak olursak, Home butonuna birkaç saniye süreyle basılı tutulduğunda kullanıcı dilediğinde iPhone’a bir kişiye mail atmasını yazılı olarak söyleyebilecek; hatta hangi mail adresinden e-mail gönderileceğini bile kullanıcı yine bu sayede seçebilecek.

Bununla da sınırlı kalmayacak olan iPhone 5’te Find My Friends sosyal ağ özelliği de bulunacak ve bu özellik sayesinde kullanıcı sesiyle “Zeynel nerede” dediğinde “Telefonunuz şu an Zeynel’in yerini gösteriyor” diyecek.