Kategoriler
ARABA

Ülkemizin En Değerli Otomobil Markaaı Olarak Toyota Seçildi!

Ülkemizde otomotiv tüketicilerinin yüzünü güldüren seçeneklerle ön plana çıkan Toyota Markası 2010’da dünyanın en değerli markası olarak seçilmişti. Japonya’da yaşanan felaketlere rağmen değerini her geçen gün arttıran Toyota markası, Interbrand Marka Danışmanlığı Ajansı’nın yapmış olduğu çalışmalara göre dünyanın en değerli markası olarak 2011’e de damgasını vurdu. Ajansın yapmış olduğu araştırmalar, firma tarafından yaşanan performansın ve dönüşümlerin niceliksel olarak analiz edilmesiyle meydana geliyor.

Interbrand Marka Danışmanlığı Ajansı’nın yapmış olduğu Dünyanın En Değerli Markaları araştırması, küresel boyutta gerçekleştiriliyor. Bu araştırmada küresel olarak markalaşmış ürün ve hizmetlere yönelik analizler gerçekleştiriliyor. Analizlerde özellikle finansal boyuta vurgu yapılıyor. Ajansın gerçekleştirdiği bu araştırma sonuçlarına göre 2010 yılına oranla Toyota markasının değerini % 6 oranında arttırdığı tespit edilmiştir.

Toyota’nın dünya çapında tercih edilme nedenlerine de dikkat çeken araştırma sonuçları içerisinde, güvenlik ve çevre anlayışının ön planda olduğu belirtiliyor. Çevreye duyarlı teknolojilerin kullandığı Toyota markasında sürüş güvenliği için bireye ayrılan öneme de işaret ediliyor. Bunları gerçekleştirebilmek adına Toyota’nın Ar-Ge çalışmalarına yönelik ayırdığı kaynaklar ile dünya çapında oluşturduğu maddi kaynaklara vurgu yapılıyor. Araştırma sonuçları içerisinde Toyota’nın ürünlerindeki kaliteden de bahsediliyor.

Ülkemizde de oldukça farklı modellerle kendisini yenileyerek; en fazla tercih edilen markalar içerisinde kalmayı başaran Toyota hem kalite, hem de güvenlik donanımlarıyla dikkat çekiyor. Opsiyonel olarak geliştirilen ekstra donanımlardan ziyade standart olarak ürünlerde uygulanan güvenlik donanımları ve çevreye duyarlı teknolojiler sayesinde birçok kişi tarafından dünya çapında en fazla satın alınan otomobil markası olarak yerini koruyan Toyota dünya çapında da ciddi bir maddi kaynak oluşturuyor.

Kyoto Protokolü doğrultusunda çevreye duyarlı teknolojilerin ön planda tutulduğu Japonya’da tarımın dışında teknolojik olarak ülkeye girdi sağlayan en büyük firmalardan biri olan Toyota, kalite açısından da diğer markalara fark atıyor. Üstelik satış sonrası hizmetler noktasında da tercih nedeni olan Toyota’yı uygun fiyatlara satın alabilen otomobil tüketicileri Toyota’dan vazgeçemiyor.

Ülkemizde satışa sunulan Toyota modellerine baktığımızda; Auris, Yaris, Corolla, Avensis, Verso, Prius, RAV4, Urban Cruiser, Land Cruiser Prado, Land Cruiser V8, Hilux, Hiace’i görmek mümkün. Satış sonrası hizmetlere baktığımızda ise; yedek parça, aksesuar, periyodik bakım, asistanlık, kasko gibi birçok hizmet sizlere sunuluyor. Üstelik garanti kapsamı da geniş olan Toyota markası ülkemizde özellikle aileler tarafından binek aracı olarak oldukça fazla satın alınıyor.

Kategoriler
ARABA

Sıfır Otomobilde Son Kampanyalar

Satışları canlandırmak için ÖTV’de indirim talep eden otomotivciler, Maliye Bakanlığı harekete geçmeyince indirimi kendisi yaptı. İşte son kampanyalar:

Otomotivde yaşanan durgunluğa önlem olarak Özel Tüketim Vergisi’nde (ÖTV) indirim bekleyen otomotiv sektörü, Maliye Bakanlığı harekete geçmeyince indirimi kendisi yaptı. Renault, ticari araçlar için geçerli olan kampanyasında ÖTV’yi sıfırladı. Buna göre ticari araçlarda yüzde 10’a kadar indirim uygulamaya başladı. Otomotivde düzenlenen kampanyalar bir tek markayla sınırlı değil. Ekim ayında yüzde 39 gerileyen pazarı yeniden hareketlendirmek için hemen hemen tüm markalar kampanyalarına hız verdi. Kampanyalarda indirim 2 bin YTL’den başlıyor, 25 bin YTL’ye kadar çıkıyor.

* DAIHATSU Türkiye tarafından düzenlenen kampanya kapsamında 4 bin YTL’ye varan indirimler uygulanıyor. Daihatsu’nun 4×4 modeli Terios 33 bin 990 YTL’den, Materia 25 bin 990 YTL’den, Sirion da 23 bin 490 YTL’den, başlayan anahtar teslim fiyatlarla satılıyor.

* RENAULT, “ÖTV bizden” kampanyasını başlattı. Ticari araçlar için uygulanan bu kampanyada müşteriye ÖTV oranı kadar indirim sağlanıyor. Kampanya kapsamında Trafic 5+1 Multix’te ve Kangoo Multix Classic’te yüzde 10, Master 14+1 Minibüste yüzde 9, Trafic 9+1 Minibüste yüzde 9 indirim yapılıyor.

* TOYOTA, kasım ayına özel bir kampanya düzenledi. Kampanya kapsamında; Toyota Yaris, Auris, Corolla ve Verso modelleri 2 bin 500 YTL indirimle, Toyota RAV 4 ve Avensis modelleri 5 bin YTL indirimle sunuluyor.

* FİAT, Doblo ve Fiorino model ailesi için peşin alım indirimleri sunuyor. Koç Fiat Kredi desteğiyle yüzde 0.99 faizle 12 bin YTL’ye 12 ay vadeyle kredi imkanı da sağlanıyor.

* NISSAN, Navara ve Pick-up modellerinde ekim ayı fiyatlarını sabit tutup, kasım ayına özel 3 bin YTL’lik peşin alım indirimi veya yüzde 0’dan başlayan kredi seçenekleri sunuyor. Note’da ise benzinli ve dizel fiyatlarını eşitleyerek, yüzde 0.99′ dan kredi imkanı veriliyor.

* PEUGEOT Yetkili satıcılarına gelenler nakit ödeme seçeneğini seçtiklerinde Peugeot 207 modelinde 3 bin 400 YTL’ye, Peugeot 308 modelinde 3 bin 200 YTL’ye, Peugeot 407 modelinde ise 6 bin 100 YTL’ye varan indirimlerden yararlanabiliyor.

* CHEVROLET, Aveo ve Lacetti modellerinde 4 bin 500YTL’ye varan kampanya fırsatı sunuyor. Ayrıca, LPG kiti hediye kampanyası da sürüyor. Captiva da vergi levhası sahibi müşterilere özel kasım fırsatı sunuluyor. Captiva 69 bin 370 YTL’den başlayan fiyatlarla satılıyor.

* DOĞUŞ Otomotiv Volkswagen Ticari Araç Caddy modelleri için yılın son fırsatını sunuyor. Kampanya kapsamında Caddy modelleri yüzde 5’e varan indirim oranları ve kredi olanaklarıyla birlikte tüketicilere sunuluyor.

* MAZDA Mazda 2’de anahtar teslim liste fiyatı üzerinden Go 1.3 ve Play 1.5 donanım seçenekleri için 3 bin YTL; Play 1.3 için 3 bin 500 YTL, tüm Mazda 3, Mazda 6 ve Mazda RX-8 modellerinde 6 bin YTL, Mazda MX-5’de 7 bin 600 YTL ve BT-50 Pick-up modelinde 2 bin YTL indirimler uygulanıyor. Kampanya 30 Kasım tarihine kadar geçerli olacak.

* SEAT Seat’ın kasım kampanyası VDF ile yapılan ve 0’dan başlayan kredi imkânı ile daha cazip hale geldi. Kampanya çerçevesinde, Yeni Ibiza 25 bin 400 YTL’den, Cordoba 26 bin 900 YTL’den, Leon 32 bin 300 YTL’den, Altea XL 37 bin 300 YTL’den başlayan fiyatlarla satışa sunuluyor. 6 ay geri ödemeli 10 bin YTL’lik kredilere yüzde 0 faizin uygulandığı kampanyada, 15 bin YTL’lik kredilere 12 ay vadede yüzde 1.31 faiz, 20 bin YTL’ye de 18 ay vadede yüzde 1.66 faiz uygulanıyor.

* VOLVO Volvo, her pazartesi günü belirlenecek kur oranını sabitleyerek tüm hafta boyunca Sedan otomobilleri Volvo S40, S60 ve S80 modellerini sabit kur avantajı ile satışa sunuyor. Volvo, 11-18 Kasım tarihleri arasında Euro kurunu 1.75 YTL olarak sabitledi.

* OPEL Opel’in 2008 model yılı için düzenlediği kasım ayı kampanyasında Antara ön plana çıkıyor. 2.0 CDTi 150 beygirlik Antara için 25 bin 370 YTL indirim uygulanıyor. Bu kampanya indirimi ile Antara’nın fiyatı 75 bin 509 YTL’ye geriliyor. Ayrıca Astra Sedan’da 7 bin 70 YTL’ye, Astra HB’de 7 bin 570 YTL’ye varan indirimler uygulanıyor. Stoklarla ile sınırlı olan kampanyada Corsa modelinde de indirim 2 bin YTL’den başlıyor, 5 bin 400 YTL’ye kadar çıkıyor. Opel, 2009 yılı modelleri için de peşin alım indirimi uyguluyor.

* VW İlk olarak 1974 yılında yollara çıkan ve bu güne kadar 26 milyonu aşkın bir satış rakamına ulaşan Volkswagen’in efsaneleşen modeli Golf’ün 6’ncı nesli Türkiye’de satışa sunuldu. Yeni Golf, ‘Trendline’, ‘Comfortline’ ve ‘Highline’ donanım seviyelerinde, iki ve dört kapılı olarak ithal ediliyor. Yeni Golf 35 bin 900 YTL’den satışta olacak.

Sabah