Kategoriler
KAMPANYA SEKTOREL TEKNOLOJİ

Avea Her Yöne 11000 SMS Msj Mesaj Kampanyası Başvuru

Avea 1.000 + 11.000 sms paketi ile 30 gün boyunca her yöne 1.000 sms, Avea içi de 10.000 sms hakkına sahip olabilirsiniz.

Öğrencilerin, kısacası hesabını bilen herkes için çok çok uygun bir kampanya sadece 9 TL.

Kampanyaya Nasıl Katılabilirim?

Kampanyaya kayıt olmak için mesaj olarak KAYIT yazıp 3900′a ücretsiz sms göndermeniz yeterli. Gelen onay mesajının ardından mesaj hakkınızı kullanmaya başlayabilirsiniz.

Kampanyaya katılabilmek için hattınızda en az 10 TL  bakiye bulunması gerekmektedir.

Kampanya Detayları Nelerdir?

 • 30 gün içinde kampanya yalnızca bir kez katılabilirsiniz. 30 gün sonunda kullanılmayan mesaj hakkı silinir.
 • Paket kapsamındaki SMS’ler sadece yurtiçi gönderiler için geçerlidir, yurt dışı, KKTC, katma değerli servis ve özel servis numara gönderilerinde kullanılamaz.
 • Paket kapsamında sunulan toplam 11.000 SMS tüketildiğinde gönderilecek her ek SMS abonelerin mevcut tarifelerindeki SMS fiyatı üzerinden ücretlendirilecektir.
 • Paket her 30 gün bitiminde otomatik olarak yenilenecektir. Otomatik aboneliğin iptali icin IPTAL yazip, 3900′a SMS göndermeniz yeterli.
 • Kalan SMS adedini öğrenmek isterseniz, “Bilgi” yazıp 3900′a ücretsiz SMS göndererek öğrenebilirsiniz.
 • Yurt içi Avea yönüne gönderilen SMS’ler öncelikle Avea yönüne sunulan 10.000 SMS’ten düşecektir. Avea yönüne 10.000 SMS’in tüketilmesi durumunda ise 1.000 yurt içi her yöne SMS kapsamında SMS göndreme hakkı bulunduğunda yurt içi Avea yönüne gönderilen SMS’ler, söz konusu 1.000 SMS içerisinden düşülecektir.
 • Paket kapsamındaki SMS’lerinizi kullanabilmek için, paket aldıktan sonra hattınızda minimum 1 TL bakiye kalması gerekmektedir.
Kategoriler
TEKNOLOJİ

Cep Telefonu’nda Gizli Numaralardan Arayanları Engellemek

Cep telefonunuza gelen gizli aramaları istemiyorsanız bunu iptal edebilirsiniz. İşte hangi operatörden bu özelliği nasıl aktif hale getirebileceğinizin yolları :

Turkcell: Cep telefonunuzda *253# tuşlamanız yeterli.İptal etmek için de #253# ‘yi tuşluyorsunuz.

Vodafone: Gizli numaradan gelen çağrıları engellemek için sms alanına GIZLI AC yazıp 7046 ‘ya gönderiyorsunuz. Servisi iptal etmek için de GIZLI KAPAT yazıp 7046 ‘ya gönderebilirsiniz.

Avea: *253#’yi arayarak servisinizin durumunu değiştirebilirsiniz.

Kategoriler
EKONOMİ GÜNCEL

Parça Kontör Bayilik Alma İşlemleri Nasıl Yapılır? Parça Kontör Bayiliği

Parça kontör satış sektörünün birincil derecede temelini güven ve hızlı hizmet oluşturmaktadır. Bu sektörde 4.yılını dolduran MetroKontör geniş bayi ağıyla ulusal çapta tüm Türkiye’de hizmet vermektedir. Sizde bayimiz olmak için 0530 657 54 07 nolu telefon ile iletişime geçerek bayilik başvurusunda bulunabilirsiniz. Başvuru ücretsizdir. MetroKontör resmi sitesine ulaşmak için burayı tıklayınız.

Kategoriler
GÜNCEL TEKNOLOJİ

Avea Fatura Borç Sorgulama Servisi

Avea’nın faturalı hattını kullanıyorsanız borç sorgulaması yapmak için aşağıdaki linke tıklamanız yeterlidir.

Açılacak sayfada online işlem şifrenizi ve telefon numaranızı yazarak sisteme giriş yapın.

Avea Fatura Borç Sorgulama

* Avea online işlem şifresinizi *952# tuşlarına basarak anında öğrenebilirsiniz.

 

Kategoriler
GÜNCEL KAMPANYA TEKNOLOJİ

Avea Samsung Galaxy Mini Kampanyası Detayları

Avea’nın Samsung Galaxy Mini kampanyasından yararlananlar kartlarına 29 TL bonus kazanıyorlar. İşte kmpanyanın detayları :

Avea, kısa mesafede cihazların birbiriyle iletişim kurmasını sağlayan NFC (Yakın Alan İletişimi) teknolojisinin dünyadaki ilk, telefondan bağımsız, banka ve kredi kartı servisi olan BonusluAvea kullanıcılarına yönelik kazançlı bir kampanyaya imza atıyor.

24 ay taksitle ayda sadece 29 TL’ye Samsung Galaxy Mini’yi satın alan BonusluAvea sahiplerinin BonusluAvea kapsamındaki Garanti ön ödemeli banka kartlarına 29 TL bonus hediye ediliyor. BonusluAvea kullanıcıları aynı zamanda, 2 yıl boyunca her ay 1 GB’lık hediye internet paketinden de faydalanıyor.

BonusluAvealılar, 29 TL hediye bonuslarını MasterCard PayPass logosu bulunan ödeme noktalarında kullanabiliyor. Dünyada bir ilk olan NFC teknolojisi ile temassız ve hızlı alışveriş keyfini yaşamak için BonusluAvea yazıp 3340’a SMS göndermek yeterli oluyor. Üstelik bu kampanya kapsamında BonusluAvea’ya başvuran müşterilerden, 20 TL’lik NFC SIM kart ücreti de alınmıyor. BonusluAvea sahibi olmak için yetkili Avea bayilerinden NFC SIM kartların temin edilmesi yeterli oluyor.

Kategoriler
TEKNOLOJİ

Avea BlackBerry Torch 9800 Akıllı Telefon Kampanyası Şartları Nelerdir?

Tüm dünyada merakla beklenen dokunmatik ekran ve qwerty klavyeyi buluşturan, BlackBerry 6 işletim sistemli BlackBerry Torch 9800 akıllı telefon şimdi Avea’da!

BlackBerry Torch 9800 akıllı telefon kampanya tekliflerinden birine 24 ay taahhüt vererek ister 250MB limitli BlackBerry internet servis paketi ile ayda 79TL‘ye, ister Sınırsız BlackBerry internet servis paketi ile ayda 89TL‘ye bu akıllı telefona sahip olabilirsiniz.

Kurumsal BlackBerry Torch 9800 akıllı telefon kampanyası ile ilgili taahhütname için tıklayın.
Bireysel BlackBerry Torch 9800 akıllı telefon kampanyası ile ilgili taahhütname için tıklayın.

250MB limitli BlackBerry internet servis paketi+
BlackBerry® Torch™ 9800
79TL X 24 Ay
Sınırsız BlackBerry internet servis paketi+
BlackBerry® Torch™ 9800
89TL X 24 Ay

 

Fiyatlara KDV ve ÖİV dahildir.

 

BlackBerry Torch 9800 Teknik Özellikleri

Boyutlar:
Kapalı: 111mm x 62mm x 14.6mm
Açık: 148mm x 62mm x 14.6mm

Pil Ömrü:
Konuşma süresi: 5.5 saat
Bekleme süresi: 17 gün

Navigasyon:
Cihazın ön yüzünde yer alan trackpad  ile
(ÇIKIŞ tuşu ile sağa / MENU ile sola)

Ekran: 3.2″ , yüksek çözünürlüklü dokunmatik ekran

Kamera: 5.0MP kamera, flaş, otomatik daimi odaklama, görüntü sabitleme, sahne modları, 2X zoom, video kayıt

GPS: Cihazda yüklü BlackBerry® Maps uygulamasıyla destekli, bağımsız ve eşzamanlı GPS

Wi-Fi: Wi-Fi bandı: 802.11b/g/n, UMA desteği (operatöre bağlı özellik)

Ağlar:
GSM / GPRS / EDGE:
850/900/1800/1900MHz GSM/GPRS ağları

BlackBerry® Torch.pdf’i indirmek için tıklayınız.

Kategoriler
GÜNCEL

Daha Önce Kontörlü Hattınız Varsa Bunu Okuyun

Aboneliği çeşitli nedenlerle iptal olmuş faturasız hat sahibinin hesabında kalan TL’ler GSM operatörleri tarafından 1 Ocak 2011’den itibaren ödenmeye başladı.

Hak sahiplerinin iade için ilgili operatöre müracaatta bulunması gerekiyor. GSM operatörleri, web siteleri aracılığıyla konuyu duyurmaya başladı. Zaman’daki habere göre, bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’nun 2010 Eylül’de aldığı karar ile ön ödemeli hatlarda kalan TL’lerin iadesine açıklık getirilmiş, kararın uygulamaya geçilmesi için operatörlere 1 Ocak 2011’e kadar süre tanınmıştı. Bahsi geçen yeni uygulama ile çeşitli nedenlerle aboneliği iptal olan hat sahibi, iptal tarihinden başlayarak 3 ay içerisinde ilgili işletmeciye başvurmak suretiyle hattında kalan TL’leri talep edebilme imkanına kavuştu. İşletmeciler ise başvuruları 15 gün içinde yerine getirmekle yükümlüler. Abonenin iade talebinde bulunmaması halinde, işletmeci bu tutarı bir yıl kendi nezdinde saklayacak. Olayı duyuran web sitelerinden birinin baş analisti Betül Sungurlu, “Ön ödemeli hattını iptal eden tüketici üç ay içerisinde müracaat etmezse ya da bir yıl içinde eski operatörüne geri dönmezse hattındaki bakiyeye bir daha ulaşamıyor.” dedi.

Kategoriler
Genel Kültür

En Uygun Ceptelefonu Kamu Tarifesi Hangisi? İşte Karşılaştırmalı Analizler

İşte AVEA Kamu Tarifesi:

AVEA
Sınırsız Kamu Tarifesi ile Avea’daki milyonlarca kamu çalışanını ve emeklisini limitsiz ve ücretsiz arayın! Üstelik diğer GSM aboneleri ile tüm vergiler dahil dakikası sadece 30,3 Kr’den görüşün!

Şimdi milyonlarca kamu çalışanı ve emeklisi sadece kendi tarifelerindeki abonelerle değil, tüm Avealı kamu çalışanları ve emeklileri ile ücretsiz görüşüyor. Üstelik kendi adlarına 5 hat alarak sevdikleri ile de doya doya konuşuyor.

Kamu kimliği taşımayan tüm bireysel kullanıcılar da bu tarifeden yararlanabilir.

Neden Sınırsız Kamu tarifesi’ne geçmeliyim?
Avea abonesi olan milyonlarca kamu hattı ile limitsiz ve ücretsiz konuşma fırsatı.
Sınırsız Kamu Tarifesi’nden her abonenin kendi adına 5’er hat satın alma ve sevdikleriyle doya doya konuşma imkanı.

İşte Turkcell Kamu Tarifesi:

TURKCELL
Efsane Kamu Tarifesi Geri Döndü ! Kamu çalışanları ve emeklileri KDV ve ÖİV dahil ayda sadece 40 TL’ye yurt içi her yönle 1200 dakika konuşuyor.
Kapsam
Paket dakikaları kapsamındaki kullanım, özel servis numaralarına doğru (yarışma, oylama, sohbet hatları v.b) yapılan aramaları kapsamamaktadır.

Kısa numaralı servislere yapılan aramalar paket dakikaları kapsamında değildir. Ücretlendirmeler aranan servisin ücretlendirmesine tabidir.

Ücretler
Paket ve paket aşım ücretlerine %18 KDV ve %25 ÖİV dahildir.

Paket Dakikaları

Bizbize Kamu Her Yöne 1200 dakika paketinizde yurt içi her yönle görüşmenizi sağlayacak 1200 dakika mevcuttur.
Kıbrıs aramaları yurt içi arama kapsamında değildir ve kendi tarifesi üzerinden ücretlendirilir.
Paketiniz ile aldığınız dakikalar o ayki fatura dönemi için geçerlidir ve her ay iptal etmediğiniz sürece yenilenir.

Paket İptal
Bizbize Kamu Her Yöne 1200 Paketini iptal etmek için tarife değişikliği yapmanız gerekmektedir. Paketinizi iptal ettirdiğinizde o ay içinde kullanmadığınız dakikalar fatura kesiminizde silinecektir, iptal talebiniz (veya tarife/paket değişiklik talebiniz) fatura kesiminizden itibaren geçerli olacaktır.

Hat iptal, numara taşıma, ödeme tipi değişikliği ve devir işlemlerinde paket aboneliği devam etmez. İşlemin gerçekleşmesi ile beraber paket iptali geçerli olur ve son paket ücretinin tamamı paketin geçerli olduğu dönem sonunda çıkacak faturaya yansıtılır.

Dakika Sorgulama
Hattınıza tanımlı paketlerde kalan miktarları görmek için KALAN PAKET yazıp 2222’ye gönderebilirsiniz.

Sadece Kamu Paketinize ait kalan dakikaları görmek için KAMU DURUM yazıp 2222’ye gönderebilirsiniz.

Paket durum sorgulama ve paket dakikalarının bitimine dair yapılan bilgilendirmelere, son 48 saat içerisinde yapmış olduğunuz görüşmeler dahil olmayabilir.

444’lü Aramalar
444’lü numaraları ararken başına 0532 veya 0212 kodlarını koymanız gerekmektedir.

Yasal konular
Abonelerin tarife ve/veya paketler dahilinde sunulan hakları 3. şahıslara transfer etmelerine izin verilmez.
Turkcell bilgilendirme yapmak koşulu ile tarife ve kampanyalarının fiyat ve koşullarında değişiklik yapma hakkını saklı tutar.

Turkcell’in söz konusu hizmetin ticari amaçlarla veya haberleşme amacı dışında kullanılması ve suiistimal hallerinde kullanımları kısıtlama hakkı saklıdır.

Vergilerde ve/veya mevzuat gereğince ilgili kurumlara yapılması gereken ödemelerde meydana gelecek artışlar ile kamu kurum ve kuruluşlarının işlem ve kararları nedeni ile yapılması gereken tarife değişiklikleri, tarifelere aynen yansıtılacaktır.

Turkcell’in diğer Kamu paketlerini kullanmaktayım. Bu yeni pakete geçebilmek için tekrar Turkcell İletişim Merkezine gitmem mi gerekiyor ?
Hayır tekrar Turkcell İletişim Merkezine gitmenize gerek yok. Eğer hali hazırda Turkcell Kamu paketlerinden birindeyseniz “KAMU 1200” yazıp 2222’ye göndermeniz halinde ilk fatura kesiminizden itibaren tarifeden faydalanabilirsiniz.

Her yöne 1200 dakika hangi aramaları kapsamaktadır?
Tüm Turkcell hatları,yurtiçi diğer operatör numaralarını ve sabit telefon aramalarınızı kapsamaktadır. Kıbrıs aramaları paket kapsamı dışındadır.

Tarifeye başvurumu yaptıktan hemen sonra 1200 dakika hakkımı kullanmaya başlayabilir miyim?
Mevcut hattınızla başvuru yaptıktan sonra, ilk fatura kesim tarihinde Kamu tarifesine geçmiş olacaksınız. 1200 dakika hakkınızı bu tarihten sonra kullanabilirsiniz. Yeni hat alarak veya numaranızı Turkcell’e taşıyarak tarifeye geçmerseniz tarifeniz hemen aktiflenmektedir.

Bir kurumda çalıştığımı gösteren belgem yok tarifeden faydalanabilir miyim?
Hayır, Kamu çalışanı olduğunuzu gösteren resmi belge ile başvurmanız gerekmektedir.

Kamu Tarifesi paket dakikaları yurtdışında ve uluslararası görüşmelerde geçerli midir?
Hayır. Kamu tarifesi dakikaları yalnızca yurtiçi görüşmeleri kapsar. Yurtdışından yapılan veya uluslararası görüşmelerde geçerli değildir. Bu konuşmalar, Turkcell’in diğer tarifelerinde olduğu gibi ücretlendirilir.

Kamu tarifesine geçtim, yakınlarımı nasıl Kamu tarifeli yapabilirim?
Kendi üzerinize en fazla 3 hatla Kamu Tarifesi alıp yakınlarınızı da bu tarifeden faydalandırabilirseniz. Maksimum 3 kamu Tarifeli hat limitine tüm Turkcell Kamu paketleri dahildir.

Kamu tarifemi iptal ettirip başka bir tarifeye geçtiğimde, tarife değişikliği hemen gerçekleşecek mi?
Tarife değişikliğiniz, başvuru tarihinizden sonraki ilk fatura kesiminden itibaren geçerlilik kazanır.

Tarifeye geçmek için hattın sahibi mi olmak gerekir?
Evet. Kamu tarifesine geçmek için hattın sahibi olmalısınız.

Paket sorgulamalarında gelen cevaplarda neden 48 saatlik kullanımlarımız dahil değil ?
Yapılan görüşmeler teknik nedenlerden dolayı sistemlere 48 saat içersinde ulaşmaktadır. Bu nedenle sorgulama yaptığınızda o ana kadar sisteme ulaşmış görüşme miktarınız üzerinden dönüş yapılmaktadır.

İşte Vodafone Kamu Tarifesi:

VODAFONE

Yepyeni faturalı Cep Kamu tarifelerinden size en uygun olanı seçin, meslektaşlarınız ve ailenizle ücretsiz konuşun. Üstelik sevdiklerinizle her yöne ayda 600’dk ya kadar konuşma hediye!

– “Cep Kamu 20 ” ile ayda sadece 20 TL’ye tüm Cep Kamu’lularla ayda 3000dk, ayrıca her yöne 120 dk,
– “Cep Kamu 1000 Midi ” ile ayda sadece 30 TL’ye tüm Cep Kamu’lularla ayda 500dk, ayrıca her yöne 500 dk,
– “Cep Kamu 1000 Maxi ” ile ayda sadece 40 TL’ye tüm Cep Kamu’lularla ayda her yöne 1000 dk

Yeni Cep Kamu Tarifeleri
  Cep Kamu 20 Cep Kamu 30 Cep Kamu 40
Aylık Ücret 20 TL 30 TL 40 TL
Tarife içi (Grupiçi) Ücretsiz
3000 Dk
Ücretsiz
3000 Dk
Ücretsiz
3000 Dk
Her Yöne
Ücretsiz dk’lar
120 Dk 300 Dk 600 Dk
Numarasını taşıyarak ve yeni hat alarak gelen aboneler için heryöne ücretsiz dk’lar

ilk 6 ay: 240 Dk

ilk 6 ay sonrası: 120 Dk

ilk 6 ay: 600 Dk

ilk 6 ay sonrası: 300 Dk

ilk 6 ay: 1200 Dk

ilk 6 ay sonrası: 600 Dk

Her Yöne Dk Fiyatı 30 Kr 30 Kr 30 Kr
Sms Fiyatı 35 Kr 35 Kr 35 Kr
 • Yurtiçi SMS fiyatı 07.01.2011 itibari ile 35 Kr olarak güncellenmiştir.
 • Fiyatlara KDV (%18) ve ÖİV (%25) dahildir.
 • Ücretsiz grup içi dakikalar ayda 3.000 dk ile sınırlı olup, sadece Vodafone Cep Kamu tarifelerinde bulunan aboneleri aramak için kullanılabilir.
 • Cep Kamu tarifesi dışındaki kamu tarifeleri, yurt dışı aramaları ve özel servis numaraları ücretsiz görüşme kapsamında değildir.
 • Ücretsiz grup içi dakikalar aşıldığında yapılacak yurt içi aramalar dakikası 30Kr üzerinden ücretlendirilecektir.
 • Yeni abonelik ve numara taşıma ile kazanılan her yöne dakikalar ilk 6 ay için geçerli olup, Vodafone içinde farklı tarifelerden Cep Kamu Tarifeleri’ne geçiş yoluyla gelen aboneleri kapsamamaktadır.
 • Kalan dakika sorgusu: KULLANIM yazıp 2424’e ücretsiz SMS atan aboneler, hem Cep Kamu içinde kullanabilecekleri 3000dk, hem de yurt içi her yöne dakikalarından kaçar dakika kullanım hakları kaldığını öğrenebilirler.
 • Kim Kamu sorgusu: Cep Kamu kullanıcıları bir başka abonenin Cep Kamu abonesi olup olmadığını (o kişiyle ücretsiz görüşme hakları olup olmadığını ) öğrenmek için;
  KIM KAMU 5XXXXXXXXX yazıp yine 2424’e ücretsiz SMS atabilirler.
Kategoriler
TEKNOLOJİ

Avea’dan Blackberry Torch 9800 Kampanyası

Avea, akıllı telefon Blackberry Torch 9800’i yakında Türkiye’de satışa sunacak.

Avea tarafından yapılan açıklamada, Blackberry 6 işletim sistemine sahip ve dokunmatik ekran ile “qwerty” klavyeyi bir arada sunan ilk Blackberry akıllı telefon olan Blackberry Torch 9800’un yakında cazip fiyatıyla yakında Avea bayilerindeki yerini alacağı belirtildi.

Kategoriler
EKONOMİ GÜNCEL TEKNOLOJİ

Avea’dan memurlara iki yeni tarife. Kamu300 ve Kamu1000 Tarifeleri Fiyatları

Avea’nın, kamu çalışanlarına yönelik 2 yeni tarife daha sunduğu bildirildi.

Avea’dan yapılan yazılı açıklamada, yeni kamu tarifelerine bu yıl geçen müşterilere 2012’ye kadar aylık sabit ücretlerde “sabit fiyat garantisi” sağlandığı belirtildi.

“Kamu300” tarifesi ile kamu çalışanlarının tüm vergiler dahil 25 TL’ye Avea Kamulular ile sınırsız konuşurken her yöne 300 dakika konuşma avantajına sahip olduğu, “Kamu1000” tarifesiyle ise 45 TL sabit ücret karşılığında Avea kamu hattına sahip herkesle sınırsız konuşmanın yanı sıra her yön ile 1000 dakika konuşulabildiği bildirildi.

35 TL sabit ücret karşılığında Avealı Kamulular ile sınırsız konuşturan “Kamu657” tarifesiyle de ayrıca her yöne 657 dakika konuşma imkanı sunulduğu kaydedildi.

Açıklamada, söz konusu tarife paketleri ile kamu çalışanları ve emeklilerinin, kendi adlarına 5 hat alabildikleri gibi referans oldukları 3 yakınlarını da bu tarifelerden yararlandırabildiği belirtildi.