Kategoriler
TEKNOLOJİ

İşte iPhone 5’in Türkiye’deki Satış Fiyatı, Satış Yerleri ve Satış Tarihi

Büyük bir beklentiyle beklenen ve Amerika’da satışa çıktığı hafta 2 milyon satış yapan iPhone 5, Türkiye’de de sabırsızlıkla bekleniyor. Amerika’da 199 Dolar gibi fiyatlarla satışa sunulan iPhone 5’in, ülkemizde ne zaman ve ne kadarlık bir fiyatla piyasaya çıkacağı çokça merak ediliyordu.

Bu merak edilen sorular sonunda cevap buldu. Ekim ayının ilk haftasında satışa sunulacak olan iPhone 5, şimdiden online sipariş verecek olanlarada ise 5 Ekim 2012 cuma günü teslim edilecek. iPhone 5’in satış fiyatı olarak da 3.299 TL gibi dudak uçuklatan bir rakam isteniyor. Alacak olanlara şimdiden hayırlı olsun…

Kategoriler
TEKNOLOJİ

İPhone 5 Özellikleri ve Videosu

Peki iPhone 5 için neler yapılabilir bu konuda yorum yapmak gerekirse iphone 5‘in ekran kartının güçlendirileceğini ve pil ömrünün daha uzun gideceğini düşünüyorum. iPhone 5 de büyük ilgi gören Apple ürünleri arasında yer alacağa benziyor. Dünyanın en popüler akıllı telefonunun yeni sürümünü almak isteyenleri sayısı bir hayli fazla.

Apple’ın yeni iPhone modelini ne zaman piyasaya süreceği henüz kesin olarak bilinmiyor. Kesin tarih belli olmasa da iPhone 5′in büyük ihtimalle bu sene içinde çıkacağı konusunda tüm teknoloji dünyası hemfikir.
Peki, yeni iPhone eski modeller gibi büyük ilgi görecek mi? Söz konusu Apple ürünleri olduğunda, hele ki iPhone gibi bir ürün serisinden bahsediyorsak, ilgi görmemesinin imkansız olduğunu söyleyebiliriz.

Kasa olarak daha ince ve hafif bir yapıda yapılacağını ön kamerasının megapixelinin yükseltileceğini ve İOS 5 işletim sistemine sahip çift çekirdekli A5 işlemcinin geleceğini tahmin ediyorum. Köşeli hatları belirginleştirerek daha oval ve ince bir iPhone 5 görebiliriz. Fiyat konusuna gelince iPhone 5′in 16 Gb’lıklarının iPhone 4 fiyatından satılacağı tahmin edilmekte. iPhone 4 ise indirime uğrayacağı kesin.