Kategoriler
ARABA

BMW M3 Cabrio’un Teknik Özellikleri Nelerdir? BMW M3 Cabrio’un Resimleri ve Fiyatı

Lüks araba denilince akla gelen birkaç markadan biri, ama kullanım sıklığı bakımından da bir numarada olan marka kesinlikle BMW’dir. 20 yıllık arabaları bile hala gözde olmaya devam eden, hala tercih edilebilen bir markadır o. Son yıllarda çıkan modelleri ile beraberde mükemmelliğe doğru gidiyor. Parasal gücü yeterli olan herkesin mutlaka tercih edeceği bir BMW modeline BMW M3 Cabrio”ya kısaca değineceğiz bu yazımızda;

M3 Cabrio kaslarının gücünü gösteriyor. Yalnızca motoruyla değil tasarımıyla da benzersiz gücünü ortaya koyuyor. Geniş ve yaygın gövdesi ilk bakışta salt gücün ifadesi olarak ortaya çıkıyor. BMW M3 de bulunan etkileyici hatlar BMW M3 Cabrio da da kendini gösterirken, aynı zamanda üstü açık araçlara özgü zarif bir lisanı dillendiriyorlar. . Yan kısımlardaki solungaçlar motor kısmının havalandırılmasını sağlarken efsanevi BMW 507 ye de gönderme yapıyor. Motor ve yürüyen aksam Sıralı altı silindirli motor. Daha çabuk, daha güçlü, daha heyecanlı: Atmosferik sıralı altı silindirli motor M yüksek devir felsefesini takip ediyor. Yeni hafif ve kompakt sıralı altı silindirli atmosferik . motor 3,2 litrelik hacimle, 7.900 dev/dak da 343 bg güç üretebilmektedir. Esnekliği ve dolgun tork niteliği inanılmaz bir itiş gücü sağlar. Motor yönetim birimi MSS 54. Saniyede 25 milyona ulaşabilen işlem yeteneğiyle yeni BMW M motor yönetim birimi MSS 54, güç çıkışını, yakıt tüketimini ve emisyon seviyelerini kontrol eder. Sürekli olarak tork ve motor hızını izleyerek M3 motorunun performansını korur. Dört supaplı silindir kapağı. BMW M3 Cabrio nun her detayı M GmbH uzmanları tarafından otuz yıldan fazla bir süredir geliştirilen tutkulu teknolojilerin sonucudur. Tek parçalı, dört supaplı silindir başlığı çelik bir kokil içinde BMW tarafından özel olarak dökülmektedir. Bu başlıkta katalizör optimum şekilde çalışmasını sağlamak üzere, ek olarak entegre hava kanalları bulunmaktadır.

SMG Drivelogic: Vites değişiminden de fazlası: SMG Drivelogic vites dönüştürücüdür. Opsiyonel Sıralı M Şanzıman Drivelogic motorsporlarının teknolojisini etkin sonuçlarla uyguluyor. Pürüzsüz vites değişimini, kavrama olmadan saniyeler içinde direksiyon simidi üzerinde konumlanmış mandallarla gerçekleştiriyor. Ellerinizi direksiyondan ayırmadan tam kontrol güç değişiminin keyfini çıkarın. Değişken M diferansiyel kilidi. Değişken M diferansiyel kilidi doğrudan arka tekerlerin devir sayısını ölçerek, güç aktarımını ayarlar. Olağan dışı koşullarda tüm sürüş gücü daha iyi çekiş ile tek bir tekerleğe aktarılabilir. Sonuç: Karda bile daha iyi bir yol tutuşu, daha etkin bir . sürüş. Hafif yapı ön aks. Ön aks hafif, rijit ve olağanüstü hassas olarak tasarlanmıştır. Yeni ön aks destek yatağı tekerin yönlendirilmesinde mükemmel bir temel sağlamaktadır. Alüminyum ön gerginleştirici tabak, ön aks ve gövde arasında kuvvetleri gövde boyunca taşıyarak dirençli bir bağlantı oluşturur. BMW M3 Cabrio ile virajları almak unutulmaz . deneyimlere dönüşür. Merkez kollu arka aks Merkez kollu arka aks ani yön değişmelerinden ya da virajlardaki frenlemelerde savrulmaya karşı daha üstün bir denge sağlamaktadır. V bar bağlantılı şasi ve arka aks, süspansiyon kuvvetlerinin yatay olarak, akstan şasi yüzeyine doğru dağıtıldığından emin olur.

Dinamik Denge Kontrolü: Standart olarak sunulan Dinamik Denge Kontrolü (DSC), ABS, DTC ve Dinamik Fren Kontrolü gibi sistemleri koordine ederek kaygan yüzeylerde ya da ani yön değişimlerinde önemli yardım sağlar. DSC, tekerlek devrini, yanal hızlanmayı ve savrulma oranını sürekli olarak izler ve değerlendirir, ancak yalnızca sınırlara ulaşıldığında müdahale eder. Bu durumda torku azaltarak ve her tekerleği frenleyerek otomobili stabilize eder. Ergonomi ve Güvenlik Compound fren diskleri. Uzun ömürlü ve yüksek sıcaklık değerlerine dayanabilen compound fren diskleri sayesinde etkileyici bir frenleme performansı sağlanabilmektedir: 100 km/sa hızdan durma yalnızca 2,6 saniyede başka bir deyişle 36 metreden az mesafede. Takla koruma. BMW M3 Cabrio gövdesinin olağan üstü direnci koltuğa entegre emniyet kemeri sistemi ve takla koruma özellikleri ile birleşince yolcu güvenliğinde yeni standartlar beliriyor. Bu araçta standart olarak bulunan takla koruma sistemi arka koltuk kafa destekleriyle bağlantılı olarak çok kısa sürede devreye girerek yüksek dirençli ön cam çerçevesiyle birlikte yolcu güvenliğini sağlar. Koltuğa entegre . kemer sistemi. M3 Cabrio da standart olarak bulunan koltuğa entegre ayarlı emniyet kemerleri gövde genişliğine uyumlu olarak ayarlanmakta ve her zaman ideal bir kemer gerginliği sağlamaktadır. Kuvvet sınırlayıcılar, kayma önleme ve ön gergi oluşturma gibi özellikler sayesinde sıradan emniyet kemerlerine göre etki anındaki kuvvetleri %50 oranında azaltır. Hava yastıkları. BMW M3 Cabrio, hava yastıkları sistemini onun korumasına ihtiyacınız olduğunda aktive eder. Aktif güvenlik sistemi ile birlikte sürücü ve ön yolcu için yeni nesil hava yastıkları sistemi BMW M3 Cabrio nun güvenlik konseptinde anahtar role sahiptir. Ön koltuklar için standart yan hava yastıkları ve tüm ön yolcu hava yastıkları için yolcu tanıma standarttır.

Kategoriler
ARABA GÜNCEL

2010 Yılı Araç, Araba, Otomobil Kasko Değeri, Ücreti Ne Kadar Hesaplama, Sorgulama, Öğrenme

Aracınızın 2010 kasko değerlerinizi öğrenmek için öncelikle Motorlu Taşıtlar Vergi Dairesi’nin sitesine giriyoruz. Buradan siteye ulaşabilirsiniz.Siteye girince şu ekranla karşılaşıyoruz. 

 

  

Siteye girdikten sonra karşınıza gelen ekranda Kasko Değerleri seçeneğine basıyoruz.    Buradan ayrıca şu işlemleri yapabilirsiniz.

Motorlu Taşıtlar Vergisi Hesaplama

Kasko Değerleri

Motorlu Taşıt Sorgulaması ve Kredi Kartı ile Borç Ödeme

MTV Ödeme Noktası Bankalar

 Kasko sorgulama ekranından kasko yılını ve aracınızın markasını seçiyorsunuz.Sonra Sonuçlar düğmesine basarak sonucu öğrenebilirsiniz. 

 

  

  

  

  

  

  

  

Dikkat: Gelen sonuç ekranında arabanızın modelini daha dolay bulmak için CTRL+F (Ctrl tuşuna basılı tutup F’ye basıp)  tuşlarına basarak ya da Düzen menüsünden Bul komutunu vererek arabanızın modelini daha kolay bulabilirsiniz. 

 NOT :  Sitede henüz 2009 bilgileri bulunmaktadır.Yakın zamanda 2010 kasko değerleri burada bulabilirsiniz.