Kategoriler
ARABA GÜNCEL

Otomobil Fiyatlarındaki Zamlar Sonrası Son Otomobil Fiyatları

Teknolojik gelişmelerin hızla arttığı günümüzde otomobil sahipliği de giderek artıyor. Hepimiz bir yerlere koşturma telaşı içerisinde olduğumuz hayatımı idame ettirmeye çalışırken; bizleri hızla istediğimiz noktaya götürecek binek araçlarını tercih ediyoruz. bu araçları tercih ederken; ihtiyaçlarımızı ve bütçemizi de bir kenara koyarak birer araç sahibi olmaya çalışıyoruz. Tabi bir otomobil alırken; zevklerimiz de devreye giriyor. Farklı model ve farklı markalarda üretilen birçok otomobil içerisinde kendimize uygun olanı seçemeye çalışıyoruz.

Günümüzde artık lüks olmaktan çıkan otomobil ile otomotiv sektörünün de yüzü gülüyordu. Taki ÖTV rakamlarındaki artışa kadar. Yeni düzenlenen ÖTV rakamlarına göre otomobil fiyatlarında meydana gelen artış otomobil tüketicilerini de satıcılarını da düşündürmeye başladı.

Firmalar yapılan vergilendirmelerin ve vergi politikalarının otomotiv sektörüne vereceği zarardan bahsederken; tüketiciler ise almak istedikleri modellerden vazgeçiyorlar. Özellikle ülkemizde yerli marka otomobil üretimi fikrinin tam da canlanmaya başladığı son günlerde yatırımcıları da geriye çeken yeni ÖTV rakamları sektör için ciddi bir yük getireceğe benziyor.

Citroen markası yapılan düzenlemeden ciddi oranda etkileneceğini belirtirken; Volvo, belirli bir zaman dilimi verilerek bu sürece göre hareket edilseydi daha doğru olacağını belirtti. Bu durumdan olumsuz olarak etkileneceği belirten Volvo, ciro ve gelirlerinde ciddi düşüşler beklediğini de yorumlarına ekledi.

Getirilecek her türlü ek maliyetin satışı olumsuz etkileyeceğini belirten Renault ise; yeniden düzenlenmiş olan ÖTV oranlarına ise hemen hemen aynı yorumlar getirdi.

Hyundai markası ise; yaptığı açıklamada, belirtilen yeni oranlara ve düzenlemelere karşılık firmalara yüklenecek maddi külfeti gidermek amacıyla yeni teşvikler beklediklerini ve devletin bu teşviklerle otomotiv sektöründe yaşanacak olan talep azlığını yeniden canlandıracağını belirtti.

Otomobil markalarının dışında çeşitli firmaların ditribütörlüğünü yapan Doğuş Otomotiv, konuya saygı duyduklarını söyleyerek; her türlü oluşabilecek duruma karşı çalışma yaptıklarını ve olumsuzlukları en aza indirmeye çalıştıklarını ekledi.

Bunların yanı sıra Otomotiv Distribütörleri Derneğinden gelen açıklamada yapılan vergilendirmelerin sektöre ciddi bir yük bindiğini ve ek maliyet oluşturuğunu işaret etti.

Yapılan yeni düzenlemenin ülke çapında sektöre büyük bir engel oluşturduğunu belirten dernek ve satıcılar, tüketicilerin taleplerinde azalma beklerken; aynı zamanda bu durumu nasıl tolere edebilecekleri konusunda da çalışmalara başlamışlardır. Her ne kadar etkilenecek otomobiller 1600 cc ve daha üstü hacimli motora sahip olan araçlar olsa da sektör açısından ve alıcı satıcı ilişkileri açısından ciddi sorunlar oluşturacağı açık olarak görülmektedir.

Kategoriler
ARABA

2011 Citroen Modelleri ve Fiyatları (Mart Fiyatları)

Aşağıdaki fiyatlar 8 Mart 2011’den tarihinden itibaren geçerli olup, tavsiye edilen kredili anahtar teslim ve kampanyalı anahtar teslim satış fiyatlarıdır.

2011 yılına özel birbirinden çok güzel arabalar Citroen’de.Citroen 2010 model arabaları,Citroen 2011 model araba modelleri ve Citroen 2012 araba modelleri fiyatları için aşağıdaki makaleyi okuyunuz.

Citroen firmasının çıkarmış olduğu tüm arabaların fiyat listelerini ve Citroen sıfır araçların fiyatlarını, Citroen arabalarının özelliklerini , Citroen araba modellerinin resimlerine ulaşabilecekiniz.

Aşağıdaki linki kullanarak Citroen Arabaları hakkındaki tüm detayları öğrenebilirsiniz…

http://www.citroen.com.tr/campaigns.php?sm=sm1

Citroen Berlingo Combi 1.6 HDI X fiyatı fiyatları

Citroen Berlingo Panelvan 1.6 HDi X fiyatı fiyatları

Citroen C1 1.0 SX fiyatı fiyatları

Citroen C1 1.4 HDI SX fiyatı fiyatları

Citroen C3 1.4 HDI X Furio fiyatı fiyatları

Citroen C3 1.4i X Furio fiyatı fiyatları

Citroen C3 1.6 HDI SX fiyatı fiyatları

Citroen C3 1.6i fiyatı fiyatları

Citroen C3 Picasso 1.4i SX fiyatı fiyatları

Citroen C3 Picasso 1.6 HDI X fiyatı fiyatları

Citroen C4 1.4i SX fiyatı fiyatları

Citroen C4 1.6 HDI SX fiyatı fiyatları

Citroen C4 1.6 HDI SXPK fiyatı fiyatları

Citroen C4 1.6i SX fiyatı fiyatları

Citroen C4 1.6i SXPK fiyatı fiyatları

Citroen C4 1.6i VTR fiyatı fiyatları

Citroen C4 Grand Picasso 1.6 HDI fiyatı fiyatları

Citroen C4 Picasso 1.6 HDI SXPK fiyatı fiyatları

Citroen C5 1.6 HDI SX fiyatı fiyatları

Citroen C5 2.0 HDI SXPK fiyatı fiyatları

Citroen C6 2.7 HDI fiyatı fiyatları

Citroen Jumper 2.2 HDI L3H2 fiyatı fiyatları

Citroen Jumpy Combi 1.6 HDi L1H1 fiyatı fiyatları

Citroen Jumpy Panelvan 1.6 HDI fiyatı fiyatları

Citroen Jumpy Panelvan 2.0 HDI fiyatı fiyatları

Citroen Nemo Combi 1.4 HDI MT fiyatı fiyatları

Citroen Nemo Combi 1.4 HDI MTX fiyatı fiyatları

Citroen Nemo Combi 1.4 HDI SX Plus fiyatı fiyatları

Citroen Berlingo Combi Multispace 1.6 HDI fiyatı fiyatları

Citroen C-Crosser fiyatı fiyatları

Citroen C2 1.4 HDI fiyatı fiyatları

Citroen C3 Picasso 1.4 HDI SX fiyatı fiyatları

Citroen C5 Break 2.0 HDiF fiyatı fiyatları

Citroen C8 2.0 fiyatı fiyatları

Citroen DS3 fiyatı fiyatları

Citroen GT fiyatı fiyatları

Citroen Xsara Picasso 1.6 fiyatı fiyatları

Kategoriler
ARABA

Hangi Otomobil Firması Hangi Ülkeye Aittir?

Hayatımızın vazgeçilmesi olan arabaları acaba hangi ülkeler üretmektedir, hiç düşündünüz mü? Her gün etrafımızda akıp giden trafikte onlarca araba-otomobil markası görürüz. Ama bunların hepsi farklı farklı ülkelere aittir. Sanayi gelişimini tamamlayan, dünyanın önemli bütün büyük devletlerinin kendilerine ait mutlaka böyle bir firması var. Herhalde bu durumda neden büyük devlet olduklarının bir açıklamasıdır. İşte her gün gördüğümüz, kullandığımız araba firmalarının, dünyanın en önemli markalarının ait olduğu ülkeler;

ALMANYA:  Mercedes Benz – Bmw – Opel – Porsche – Volkswagen – Seat – Skoda – Maybach – Audi – Smart –

AMERİKA:  Buick – Cadillac – Chevrolet – Chrysler – Dodge – Ford – GMC – Hummer – Jeep – Lincoln – Mercury – Pontiac – Saturn – Paige – Chalmers – Oldsmobile –

İTALYA:  Alfa Romeo – Fiat – Lamborghini – Ferrari – Lancia – Maserati –

FRANSA:  Renault – Citroen – Peugeot – Unic – Bugatti – Constantinesco

GÜNEY KORE:  Hyundai

İNGİLTERE:  Aston Martin – Bentley – Jaguar – Land Rover – Lotus – Mini – Morgan – Rolls Royce – Rover – TVR – Austin – Swift – Sunbeam – Abc – Bean – Wolseley Siddeley – Morris – MG – Crossley –

İSVEÇ:  Volvo – Saab – Daf – Scania –

JAPONYA:  Daihatsu – Honda – Infiniti – Lexus – Mazda – Mitsubishi – Nissan – Scion – Subaru – Suzuki – Toyota

İRAN:  Khodro – İkco –

RUSYA:  Lada – Avtotor – AvtoVAZ – GAZ (KAvZ · LiAZ · UralAZ) – IzhMASh – Kamaz – Marussia – Moskvitch – NefAZ – PAZ – SeAZ – Sollers JSC (UAZ · ZMA) – TagAZ · ZiL

UKRAYNA:  Bohdan – KrAZ – LAZ – LuAZ – AvtoZAZ

LETONYA:  Russo-Balt – RAF

KAZAKİSTAN: Aziya-Avto

HİNDİSTAN:  Tata

Kategoriler
ARABA GÜNCEL

2010 Yılı Araç, Araba, Otomobil Kasko Değeri, Ücreti Ne Kadar Hesaplama, Sorgulama, Öğrenme

Aracınızın 2010 kasko değerlerinizi öğrenmek için öncelikle Motorlu Taşıtlar Vergi Dairesi’nin sitesine giriyoruz. Buradan siteye ulaşabilirsiniz.Siteye girince şu ekranla karşılaşıyoruz. 

 

  

Siteye girdikten sonra karşınıza gelen ekranda Kasko Değerleri seçeneğine basıyoruz.    Buradan ayrıca şu işlemleri yapabilirsiniz.

Motorlu Taşıtlar Vergisi Hesaplama

Kasko Değerleri

Motorlu Taşıt Sorgulaması ve Kredi Kartı ile Borç Ödeme

MTV Ödeme Noktası Bankalar

 Kasko sorgulama ekranından kasko yılını ve aracınızın markasını seçiyorsunuz.Sonra Sonuçlar düğmesine basarak sonucu öğrenebilirsiniz. 

 

  

  

  

  

  

  

  

Dikkat: Gelen sonuç ekranında arabanızın modelini daha dolay bulmak için CTRL+F (Ctrl tuşuna basılı tutup F’ye basıp)  tuşlarına basarak ya da Düzen menüsünden Bul komutunu vererek arabanızın modelini daha kolay bulabilirsiniz. 

 NOT :  Sitede henüz 2009 bilgileri bulunmaktadır.Yakın zamanda 2010 kasko değerleri burada bulabilirsiniz.