Kategoriler
BİLGİSAYAR

Ücretsiz PDF Açma Programı, Foxit Reader İndir

Çoğumuz Acrobat Reader’ın yavaş açılmasından dolayı şikayetçiyizdir. İşte size çok hızlı PDF Açma Programı Foxit Reader. İnternette işinizin düştüğü bazı belgeler vardır. Sözleşmeler, kurallar, okul başvuruları, tercih formları gibi. Bu dosyalar genelde PDF uzantılıdır ve bilgisayarınızda öntanımlı bir PDF okuyucu yoktur. Bunun için gereken program ise Foxit Reader olabilir, hatta olmalı da! Neden mi? Çünkü sitesinden aldığımız bilgiye göre 100 milyonun üstünde kişi PDF okumak için bu programı kullanıyor.

Programı indirmek için tıklayınız.

Kategoriler
BİLGİSAYAR

Ücretsiz Video İzleme Programı GOM Player İzle

MKV, FLV, DAT ve daha birçok video uzantısını açabilen kullanışlı ve küçük bir program.İndiröek için lütfen tıklayın.

Kategoriler
BİLGİSAYAR

Ücretsiz Resim Görüntüleme Programı İrfan View İndir

Irfan View ile resim kesebilir, büyütebilir, renkleriyle oynayabilirsiniz. Mini bir Photoshop görevi gören Irfan View, ayrıca en başarılı fotoğraf görüntüleyicilerden biri olarak biliniyor.Alternatif olarak Adobe photoshop’uda deneyebilirsiniz.photoshop cs6 indirerek resimler üzerinde editleme yapabilirsiniz.irfan view sadece resim göstericisidir.Herkese tavsiye ederim

Programı indirmek için tıklayınız.

Kategoriler
BİLGİSAYAR

Ücretsiz Antivirüs Programı, Avira Antivirüs İndir

Hem ücretsiz hem de kullanışlı bir virüs programı arayanlara avira antivürüs birebirdir. İsim yapmış bir antivirüs programı olan Avira AntiVir, ev kullanıcıları ve öğrenciler için koruma sağlıyor. Eğer bütün özelliklerinden faydalanmak isterseniz Avira Premium’u kullanabilirsiniz.

Fakat AntiVir Personal işinizi görecektir, hem de ücretsiz olarak buradan indirebilirsiniz.

Kategoriler
TEKNOLOJİ

Android Facebook Uygulamasını Ücretsiz İndir

Paylaşma ve Android için Facebook uygulaması ile arkadaşlarınız ile sürekli bağlı kalmak artık daha kolay.
Ana ekrandan Paylaş durum güncellemeleri, News Feed Yaklaşan Etkinlikler, arkadaşlarınızın duvarlara ve kullanıcı bilgileri bakmak, arkadaşlarınızla paylaşım yapmak, bağlantılar sohbet, check Mesajlar ve videolarınızı izleyebilirsiniz.
Bu uygulamayı ücretsiz olarak indirmek vetelefonunuza kurmak istiyorsanız öncefacebook hesabınızı açın ve burayı tıklayınız.

Kategoriler
GÜNCEL

Diyanet Yeterlilik Sınavı Çıkmış Soruları İndir

2009 yılındayapılmış olan Diyanet’in Yeterlilik Sınavı soru ve cevaplarını indirmek için tıklayınız. Uzmanportal.com bütün adaylara başarılar diler.

Kategoriler
BİLGİSAYAR

Türkçe İşletim Sistemi Pardus 2011 Bedava İndir (32bit ve 64bit)

Ulusal işletim sistemimiz Pardus’un 2011 sürümleri yayında. Bu kez 64 bit desteği de var.

Pardus 2011 çıktı, indirin
Türkçe Linux dağıtımı Pardus 2011’de en göze çarpan yenilik olarak OpenOffice yerine LibreOffice kullanılması.

Diğer bazı güncelleştirmeler ise şöyle:
– Çekirdek – Son Linux çekirdeği 2.6.37 binlerce hata düzeltmesinin yanında en güncel donanımlara da destek veriyor.

– Plymouth – Pardus 2009.2 sürümünde kullanılan bootsplash aracının yerine yeni Plymouth teknolojisi geçiyor.

– YALI – Kurulum aracı YALI, LVM/RAID ve UUID desteği kazandı.

– KDE SC – Pardus 2011 en güncel ve kararlı KDE Yazılım Seçkisi, KDE SC 4.5.5 ile geliyor. Masaüstü deneyiminizin daha hızlı ve kararlı olması için temel paketlere birçok hata düzeltmesi ve iyileştirmeler yapıldı.

– Kaptan – Masaüstü özelleştirme aracı Kaptan, artık seçimli olarak fotoğrafınızı çekip avatar olarak ayarlayabiliyor.

– NetworkManager – Pardus 2011 sürümünde öntanımlı ağ altyapısı olarak GNOME NetworkManager 0.8.2 sürüme geçildi. Uzun zamandır desteklenen Ethernet ve 802.11 WLAN ağlarının yanı sıra kullanıcılar artık HSPA/CDMA/VPN ağlarını da ayarlayabilecekler.

– GTK Oxygen biçemi – Tüm GTK uygulamaları artık oxygen-gtk projesi sayesinde Oxygen biçemiyle görüntüleniyor. Bu özellik sayesinde kullanıcı arabirimi tutarlılığında büyük bir iyileştirme sağlanmış oluyor.

– LibreOffice – Document Foundation tarafından geliştirilen açık kaynak kodlu ofis araçları takımı LibreOffice, Pardus 2011 sürümünde artık öntanımlı oluyor.

İndirmek için:
Pardus 2011 64-bit sürümü
Pardus 2011 32-bit sürümü

Kaynak: Chip

Kategoriler
Genel Kültür

Yeşil Pasaport Nasıl Alınır? Yeşil Pasaport İçin Gerekli Belgeler

Hususi Damgalı(yeşil) Pasaportlar sadece, İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nün A Blok Kat:2 Vatan Caddesi Fatih-İstanbul adresinde bulunan Pasaport Şube Müdürlüğümüzden verilmekte ve müracaata hak sahibi memurun ya da emeklinin bizzat kendisi, pasaport alacak 7 yaşından büyük aile fertlerininmüracaata gelmesi gerekmektedir.
Parmak İzi Alma: 2559 sayılı Polis Vazife ve Salahiyet Kanunun 5 inci maddesi uyarınca, kişilerin parmak izi ve fotoğraf verileri kayda alınarak elektronik sistemde saklanmaktadır. Pasaport, pasaport yerine geçen belgeler ( Gemi Adamı Cüzdanı, Uçuş mürettebatı Belgesi ), her çeşit silah ruhsatı ve sürücü belgesi alan vatandaşlarımızdan parmak izi alınmaktadır. Daha önceden sayılan sebeplerle parmak izi alınanlardan tekrar parmak izi alınmaz. Parmak izi alınması sırasında ele krem sürülmüş olması parmak iz almayı güçleştirmekte ve zaman kaybına yol açmaktadır. Vatandaşlarımızın işlemlerinin en kısa sürede bitirilebilmesi, hızlı ve kaliteli hizmet verilebilmesi için Pasaport, pasaport yerine geçen belgeler, her çeşit silah ruhsatı ve sürücü belgesi almak için müracaat eden vatandaşlarımızın müracaata gelmeden ellerine krem sürmeden gelmeleri önem arz etmektedir.
Not: Hususi damgalı (yeşil) pasaport harca tabi olmadığından Ziraat Bankası şuıbelerine pasaport alacak her bir kişi başına sadece 50 TL ücret ödenecektir. Bunun dışında bankaya herhangi bir ücret ödemeyiniz.
ÖNEMLİ NOT: 09.02.2009 tarihinden itibaren Hususi ( Yeşil ) Damgalı Pasaport talep eden vatandaşlarımızın pasaport alacak/uzatacak olan eşleri ve çocuklarının da ( 7 yaşından gün almış olanlar) parmak izleri alınmaya başlanacaktır. Bu nedenle pasaport alacak hak sahibi, eş ve çocuklarının şubemize gelmesi gerekmektedir.
( 7 yaşından gün almak= 09.02.2009 tarihinde 7 yaşından gün alan çocuk 09.02.2003 doğumlu ve büyük olanlar kasdedilmektedir )

ÇALIŞANLAR İÇİN GEREKLİ OLAN BELGELER

1-Sadece Hak Sahibi (Çalışan) Alacaksa;
2-Hak Sahibi (Çalışan) Kendisi, Eşi ve Çocukları İçin Alacaksa;

ÖNCELİKLE:
Hususi pasaport almaya hakkı bulunan personelin bağlı bulunduğu kurum/kuruluşun düzenli olarak her yıl, değişiklik olması halinde ise derhal, pasaport alma talebinde bulunan personelleri ile ilgili tanzim edilecek pasaport talep form veya belgelerini imzalamaya yetkili kılınan kimselerin imza sirkülerinin düzenli olarak, İstanbul Emniyet Müdürlüğü Pasaport Şube Müdürlüğüne göndermeleri ve pasaport talep form veya belgelerinin bu imza sirküleri gönderilen yetkililerce imzalanarak onaylanması gerekmektedir.

1-Sadece hak sahibi (Çalışan) hususi pasaport alacaksa;
a) Çalıştığı kurumun İl Müdürlüğünden kendi bilgilerinin bulunduğu, resimli ve onaylı pasaport talep formu.
b)Nüfus cüzdan aslı ve fotokopisi
c)İlk kez pasaport alacaklardan 4 adet,TEMDİT (Süre Uzatımı) edileceklerden ise 3 adet fotoğraf ( 4,5×6 ebadında cepheden, nizami olarak son 6 ay içerisinde çektirmiş olduğunuz fotoğraf)
d) Her bir pasaport için Maliye Bakanlığınca her yıl belirlenen pasaport CÜZDAN BEDELİ
-2010 yılında cüzdan bedeli 50 Türk Lirasıdır. (Cüzdan değişmeyecekse TEMDİT edilecek pasaportlardan ücret alınmamaktadır.)
e) Daha önce almış olduğu pasaportlarının getirilmesi.
f)Nüfus Cüzdanında T.C.Kimlik numarası olmayanlardan, tckimlik.nvi.gov.tr internet adresinden alabilecekleri T.C.Kimlik numarası çıktısı.
İstenmektedir.

2-Hak sahibi (Çalışan) kendisi eşi ve çocukları için alacaksa;

a) Çalıştığı kurumun İl Müdürlüğünden, kendi bilgileri ile birlikte pasaport alacağı eşi ve çocuklarının kimlik bilgilerinin de bulunduğu, resimli ve onaylı pasaport talep formu,
b) Kendisi ile birlikte pasaport alacağı eşi ve çocuğunun nüfus cüzdan aslı ve fotokopisi.
c) İlk kez pasaport alacaklardan 4 adet,TEMDİT (Süre Uzatımı) edileceklerden ise 3 adet fotoğraf ( 4,5×6 ebadında cepheden, nizami olarak,son 6 ay içerisinde çektirmiş olduğunuz fotoğraf)
d) Değiştirilecek veya yeni alınacak her bir hususi pasaport için Maliye Bakanlığınca yıllık olarak belirlenen pasaport CÜZDAN BEDELİ
-2010 yılında cüzdan bedeli 50 Türk Lirasıdır. (Cüzdan değişmeyecekse TEMDİT edilecek pasaportlardan ücret alınmamaktadır.)Maliye bakanlığının her yıl belirlediği Pasaport Cüzdan Bedeli (2010 yılı için 50 TL) alınacaktır. Cüzdan bedelleri Vergi Dairesi veya vergi dairesi adına tahsile yetkili kılınmış bankalara ödenecektir. Hususi damgalı (yeşil) pasaport harca tabi olmadığından Ziraat Bankası şubelerine pasaport alacak her bir kişi başına sadece 50 TL ücret ödenecektir. Bunun dışında bankaya herhangi bir ücret ödemeyiniz.
Tahsile Yetkili bankalar:
T.C. ZİRAAT BANKASI A.Ş.
T. HALK BANKASI A.Ş.
T. İŞ BANKASI A.Ş.
YAPI VE KREDİ BANKASI A.Ş.
AKBANK T.A.Ş.
T. VAKIFLAR BANKASI T.A.O.
T. GARANTİ BANKASI A.Ş.
ŞEKERBANK T.A.Ş.
FORTİSBANK A.Ş.
T.EKONOMİ BANKASI A.Ş
FİNASBANK A.Ş.
DENİZBANK A.Ş.
TEKSTİLBANK A.Ş.
ANADOLUBANK A.Ş.
HSBC BANK A.Ş.
ING BANK A.Ş.
ALTERNATİF BANK A.Ş.
EUROBANK TEKFEN A.Ş.
ALBARAKA TÜRK KATILIM BANKASI A.Ş.
TURKISH BANK A.Ş.
TÜRKİYE FİNANS KATILIM BANKASI A.Ş.
ASYA KATILIM BANKASI A.Ş.
KUVEYT TÜRK KATILIM BANKASI A.Ş.
CİTİBANK A.Ş.
TURKLANDBANK A.Ş.

e) Daha önce almış oldukları pasaportlarının getirilmesi
f) Pasaport alacaksa reşit olmayan çocuklar için;
– Anneye refakat olacaksa; noterden tasdikli baba muvafakatnamesi,
– Babaya refakat edilecekse noterden tasdikli anne muvafakatnamesi,
-Ayrı pasaport tanzim ettirilecekse noterden tasdikli hem anne hem de baba muvafakatnamesi. Anne, baba pasaport şuba müdürlüğünde de ( ücretsiz ) muvafakat verebilir
(SÜRE UZATIMLARINDA(TEMDİT) PASAPORTU OLSA BİLE VEYA DAHA ÖNCE MUVAFAKATNAME GETİRMİŞ OLSANIZ BİLE, REŞİT OLMAYAN ÇOCUKLARINIZ İÇİN HER SEFERİNDE MUVAFAKATNAME İSTENMEKTEDİR)
g) Pasaport alacak reşit kız ve erkek çocukları için;
-Çalışmadığına dair SSK-BAĞKUR ve EMEKLİ SANDIĞI internet sitelerinden alabilecekleri (Daha önce çalışmışlığı olanların işten çıkış tarihlerini gösteren) internet çıktısı.
-Eğitimlerine devam ettikleri kurumdan alacakları öğrenci olduklarını gösterir belge ,
İstenmektedir.
h) Nüfus Cüzdanında T.C.Kimlik numarası olmayanlardan, tckimlik.nvi.gov.tr internet adresinden alabilecekleri T.C.Kimlik numarası çıktısı.

2-PASAPORT ALACAK REŞİT OLMAYAN ÇOCUKLAR İÇİN, ANNE/BABA VEYA KANUNİ MÜMESSİLLERİNİN MUVAFAKATNAMELERİ NOTERDEN VERİLECEĞİ GİBİ, ANNE VE BABA ŞUBEMİZE GELEREKTE MUVAFAKATNAME VEREBİLİRLER.
3-HUSUSİ DAMGALI(YEŞİL)PASAPORT 5(beş) YILLIK SÜREYLE VERİLİR.
4-ÇALIŞANLARIN KURUMLARINDAN HAZIRLATTIKLARI PASAPORT TALEP FORMLARINDA RESİMLER VE BİLGİLER EKSİKSİZ OLMALI VE RESİMLERİN ÜZERLERİDE MÜHÜRLENMELİDİR.

Çalışan pasaport formu

EMEKLİ /İSTİFA ( Müstafi ) OLANLAR İÇİN GEREKLİ OLAN BELGELER;

1-Emekli/İstifa(Müstafi) Olanın Sadece Kendisi Alacaksa;
2-Emekli/İstifa(Müstafi) Olan Kendisi Eşi ve Çocukları İçin Alacaksa;

ÖNCELİKLE:
Hususi pasaport almaya hakkı bulunan personelin bağlı bulunduğu kurum/kuruluşun düzenli olarak her yıl, değişiklik olması halinde ise derhal, pasaport alma talebinde bulunan personelleri ile ilgili tanzim edilecek pasaport talep form veya belgelerini imzalamaya yetkili kılınan kimselerin imza sirkülerinin düzenli olarak, İstanbul Emniyet Müdürlüğü Pasaport Şube Müdürlüğüne göndermeleri ve pasaport talep form veya belgelerinin bu imza sirküleri gönderilen yetkililerce imzalanarak onaylanması gerekmektedir.

1-Emekli/İstifa(Müstafi) olanın sadece kendisi alacaksa;
Pasaportunda EMEKLİ veya İSTİFA ( Müstafi ) yazmayanlardan (Emekli-istifa- müstafi olduktan sonra pasaportunu ilk kez TEMDİT ettirecekler veya ilk kez pasaport alacaklar);
İlimizden emekli olanlar veya istifa edenler; Kurumlarının İstanbul İl Müdürlüğünden,

Başka ilden emekli olanlar veya istifa edenler; Bağlı bulundukları Bakanlık veya Genel Müdürlüklerinden, emekli oldukları veya istifa ettikleri tarihteki kadro derecelerini ve durumlarını gösterir kadro yazısı. Bazı kurumlar her ilden çalışanının hangi ilden emeli/istifa olduğuna bakmaksızın emekli oldukları veya istifa ettikleri tarihteki kadro derecelerini ve durumlarını gösterir kadro yazısı vermektedir ( Örnek Emniyet md, Milli Eğitim md, İl Sağlık md.- Diğer kurumlar için kurumunuzla irtibata geçiniz )

Pasaportunun meslek hanesi bölümünde veya açıklamalar sayfasında emekli / istifa(müstafi) yazanlar, daha önce bu yazıyı getirdiklerinden sadece T.C emekli sandığı tanıtım kartı veya emekli sandığı cüzdanının aslını ve fotokopisini getireceklerdir.

Nüfus cüzdanı aslı ve fotokopisi

İlk kez pasaport alacaklardan 4 adet,TEMDİT (Süre Uzatımı) edileceklerden ise 3 adet fotoğraf ( 4,5×6 ebadında cepheden, nizami olarak,son 6 ay içerisinde çektirmiş olduğunuz fotoğraf)

Değiştirilecek veya yeni alınacak her bir hususi pasaport için Maliye Bakanlığınca yıllık olarak belirlenen pasaport CÜZDAN BEDELİ

2010 yılında cüzdan bedeli 50 Türk Lirasıdır. (Cüzdan değişmeyecekse TEMDİT edilecek pasaportlardan ücret alınmamaktadır.) Maliye bakanlığının her yıl belirlediği Pasaport Cüzdan Bedeli (2010 yılı için 50 TL) alınacaktır. Cüzdan bedelleri Vergi Dairesi veya vergi dairesi adına tahsile yetkili kılınmış bankalara ödenecektir. Hususi damgalı (yeşil) pasaport harca tabi olmadığından Ziraat Bankası şubelerine pasaport alacak her bir kişi başına sadece 50 TL ücret ödenecektir. Bunun dışında bankaya herhangi bir ücret ödemeyiniz.
Tahsile Yetkili bankalar:
T.C. ZİRAAT BANKASI A.Ş.
T. HALK BANKASI A.Ş.
T. İŞ BANKASI A.Ş.
YAPI VE KREDİ BANKASI A.Ş.
AKBANK T.A.Ş.
T. VAKIFLAR BANKASI T.A.O.
T. GARANTİ BANKASI A.Ş.
ŞEKERBANK T.A.Ş.
FORTİSBANK A.Ş.
T.EKONOMİ BANKASI A.Ş
FİNASBANK A.Ş.
DENİZBANK A.Ş.
TEKSTİLBANK A.Ş.
ANADOLUBANK A.Ş.
HSBC BANK A.Ş.
ING BANK A.Ş.
ALTERNATİF BANK A.Ş.
EUROBANK TEKFEN A.Ş.
ALBARAKA TÜRK KATILIM BANKASI A.Ş.
TURKISH BANK A.Ş.
TÜRKİYE FİNANS KATILIM BANKASI A.Ş.
ASYA KATILIM BANKASI A.Ş.
KUVEYT TÜRK KATILIM BANKASI A.Ş.
CİTİBANK A.Ş.
TURKLANDBANK A.Ş.

Daha önce almış oldukları pasaportlarının getirilmesi
Nüfus Cüzdanında T.C.Kimlik numarası olmayanlardan, tckimlik.nvi.gov.tr internet adresinden alabilecekleri T.C.Kimlik numarası çıktısı. İstenmektedir.
2-Emekli/İstifa olan kendisi, eşi ve çocukları için alacaksa;
Pasaportunda EMEKLİ veya İSTİFA(müstafi) yazmayanların (Emekli olduktan sonra pasaportunu ilk kez TEMDİT ettirecekler veya ilk kez pasaport alacaklar);

İlimizden emekli olanlar veya istifa edenler; Kurumlarının İstanbul İl Müdürlüğünden,

Başka ilden emekli olanlar veya istifa edenler; Bağlı bulundukları Bakanlık veya Genel Müdürlüklerinden, emekli oldukları veya istifa ettikleri tarihteki kadro derecelerini ve durumlarını gösterir kadro yazısı.

Pasaportunun meslek hanesi bölümünde veya açıklamalar sayfasında emekli / istifa(müstafi) yazanlar, daha önce bu yazıyı getirdiklerinden sadece T.C. emekli sandığı tanıtım kartı veya emekli sandığı cüzdanının aslını ve fotokopisini getireceklerdir.
Kendisi ile birlikte pasaport alacağı eşi ve çocuğunun nüfus cüzdan aslı ve fotokopisi.
İlk kez pasaport alacaklardan 4 adet,TEMDİT (Süre Uzatımı) edileceklerden ise 3 adet fotoğraf ( 4,5×6 ebadında cepheden, nizami olarak,son 6 ay içerisinde çektirmiş olduğunuz fotoğraf)
Değiştirilecek veya yeni alınacak her bir hususi pasaport için Maliye Bakanlığınca yıllık olarak belirlenen pasaport CÜZDAN BEDELİ
2010 yılında cüzdan bedeli 50 Türk Lirasıdır. (Cüzdan değişmeyecekse TEMDİT edilecek pasaportlardan ücret alınmamaktadır.)
Daha önce almış oldukları pasaportlarının getirilmesi
Pasaport alacaksa reşit olmayan çocuklar için;

Anneye refakat olacaksa; noterden tasdikli baba muvafakatnamesi,
Babaya refakat edilecekse noterden tasdikli anne muvafakatnamesi,

Ayrı pasaport tanzim ettirilecekse noterden tasdikli hem anne hem de baba muvafakatnamesi. Anne ve baba Pasaport Şube Müdürlüğümüzde de ( ücretsiz ) muvafakat verebilir.

(süre uzatımlarında(temdit) pasaportu olsa bile veya daha önce muvafakatname getirmiş olsanız bile, reşit olmayan çocuklarınız için her seferinde muvafakatname istenmektedir)
Pasaport alacak reşit kız ve erkek çocukları için; -Çalışmadığına dair SSK-BAĞKUR ve EMEKLİ SANDIĞI internet sitelerinden alabilecekleri (Daha önce çalışmışlığı olanların işten çıkış tarihlerini gösteren) internet çıktısı. -Eğitimlerine devam ettikleri kurumdan alacakları öğrenci olduklarını gösterir belge , İstenmektedir.
Nüfus Cüzdanında T.C.Kimlik numarası olmayanlardan, tckimlik.nvi.gov.tr internet adresinden alabilecekleri T.C.Kimlik numarası çıktısı.

NOT :
İstifa edenler istifa ettikleri tarihte yeşil pasaport almaya hak kazanmışsalar, yeşil pasaport alabilir veya var olan yeşil pasaportlarını uzatabilirler.( Başka kuruma geçme veya çalışmama bu hakkını engellemez )
Pasaport alacak reşit olmayan çocuklar için, anne/baba veya kanuni mümessillerinin muvafakatnameleri noterden verileceği gibi, anne ve baba şubemize gelerek de muvafakatname verebilirler.
Hususi damgalı(yeşil) pasaport 5 yıllık süreyle verilir.
Hak sahibi ebeveyninin hakkında dolayı yeşil pasaport alan kız ve erkek çocukları bu haktan 25 yaşını dolduruncaya kadar yararlanabilmektedir.

Emkli,istifa,merhum için pasaport formu

________________________________________________________

Çalışan pasaport formu
Emkli,istifa,merhum için pasaport formu
Pasaportla ilgili sorularınız için lütfen aşağıdaki e-posta adresini kullanınız.
pasaport@iem.gov.tr
TEL: +90 0212 636 1800
636 18 01
636 18 02
636 18 03
FAKS: +90 0212 636 28 17

Kategoriler
BİLGİSAYAR

Ücretsiz Windows 7 Temaları İndir . Birbirinden Güzel Bedava Windows 7 Tema Paketi İndir

Windows 7 ile kullanabileceğiniz birbirinden güzel temaları aşağıda bulabilirsiniz. . Windows 7 nin en büyük yeniliklerinden biride çok değişik tarzda tema yapısının bulunması. Önceki işletim sistemlerinde tema değiştirmek için farklı programlara ihtiyaç duyuyorduk. Windows 7 de ise herşey çok kolay.

Windows 7 de kendi temanızı kendiniz bile yapabilirsiniz. İstedğiniz resimleri alarak arka plan slaytı oluşturabilir, istediğiniz kısımda istediğiniz müziğin çalmasını sağlayabilirsiniz. Tabi kendi yapacağınız temalar kadar güzel olmasada microsft bizler için temalar hazırlamış Temalara baktığınızda hepsinin birbirinen güzel olduğunu görebilirsiniz.

Aşağıda tam 34 adet windows 7 teması bulunmaktadır. coca cola teması, bing teması, ferrari teması vb.. Bunların yanında her ülkenin kendine özel temasıda hazırlanmış. İstediğiniz ülkenin temasını indirerek o ülkenin ünlü yerlerinin fotoğraflarından oluşan bir temaya sahip olabilirsiniz.

Aşağıdaki linklere tıklayarak Windows 7 için çıkarılan tüm temalara ulaşabilirsiniz.

 

En Son Çıkan Windows 7 Temaları

Kedi ve Köpekli Windows 7 Temaları

Windows 7 Yılbaşı Teması

Windows 7 Nostalji Tema Paketi

Windows 7 Dünya Kupası Teması

Windows 7 Tema Paketi

Windows 7 Tema Paketi-2

Temaları yüklemek için yapmanız gereken tek şey indirdiğiniz dosyaya çift tıklamak. Tema kendiliğinden aktif olacaktır.

 

Karışık Temalar:

Avatar

Bing’s Best

Happiness Factory

Ducati

Ferrari

Gears of War

Gears of War 2

Infiniti

Lugares Coloridos

Refresh Everything

Porsche

Zune Characters

Zune Elements

Zune Zodiac

   

Uluslararası Temalar

Avusturalya

Brazilya

Kanada

Çin

Fransa

Almanya

Hindistan

Italya

Japonya

Kore

Meksika

hollanda

Polanya

Rusya

Güney Afrika

ispanya

Tayvan

Türkiye

İngiltere

Amerika

kaynak

Kategoriler
BİLGİSAYAR

Her Bilgisayara Gerekli, Her Bilgisayarda Olması Gereken, Gezginler.Net’in En Çok İndirilen Programlarını İndir

Türkiye’nin en popüler program indirme sitelerinden biri kuşkusuz Gezginler.Net. Onlarca kategoride yüzlerce programın bulunduğu siteden, ithiyacınız olan programları güvenle bilgisayarınıza indirebilirsiniz.  

Aşağıda Gezginler.Net’ten en çok indirilen programlarını kategori kategori verdik. Programlara tıkladığınızda ilgili programın sayfası Gezginler.Net’te açılacaktır. Programla ilgili bilgilere buradan ulaşabilirsiniz. Ayrıca programı indirmek için gerekli linki yine aynı sayfada bulabilirsiniz.  

Yanlarında Freeware yazanlar Bedavadır.  Shareware yazanlar ise belirli bir süre (mesela 30 gün) bedava sonra para verip satın almak zorundasınız aksi halde kullanamazsınız.

Demo yazanlar ise  kısıtlı özelliklere sahip olup tüm özelliklere sahip olmak için yine para vermek zorundasınız.

Sayılar ise malum programın indirilme sayısını gösteriyor.

 

PROGRAMLAMA – GELİŞTİRME POPÜLER PROGRAMLAR
 
1 GeoVid Flash Player 2.3 İngilizce Freeware 502,837 
2 Adobe Dreamweaver CS5 İngilizce Shareware 393,239 
3 Adobe Flash Professional CS5 İngilizce Shareware 291,430 
4 Flash Movie Player 1.5 Türkçe Freeware 128,918 
5 Save Flash 4.0 İngilizce Shareware 120,872 
6 Dev-C++ 4.9.9.2 Türkçe Freeware 95,097 
7 Sothink Swf Quicker 4.0 İngilizce Shareware 62,511 
8 nLite 1.4.9.1 Türkçe Freeware 59,178 
9 PHP-Nuke 8.0 TR&EN Freeware 52,506 
10 EasyPHP 5.3.0 İngilizce Freeware 47,316 

 

INTERNET İÇİN POPÜLER PROGRAMLAR
 
1 Windows Live Messenger 2009 Türkçe Freeware 21,109,527
2 LimeWire 5.5.8 Türkçe Freeware 11,377,344
3 Adobe Flash Player 10.0.45.2 İngilizce Freeware 7,250,946
4 Messenger Plus! Live 4.83.380 Türkçe Adware 7,241,227
5 Multi MSN Çoklu Windows Live Messenger İngilizce Freeware 4,501,646
6 Ares 2.1.5 Türkçe Freeware 3,063,246
7 Internet Explorer 7 SP2 Türkçe Freeware 2,596,621
8 Camfrog 5.5 İngilizce Shareware 2,415,635
9 Internet Download Manager 5.18 TR&EN Shareware 2,119,204
10 FireFox 3.6.3 Türkçe Freeware 1,996,357

 

EKRAN – MASAÜSTÜ İÇİN POPÜLER PROGRAMLAR
 
1 Vista Transformation Pack 9.0.1 İngilizce Freeware 425,751
2 Türk Bayrağı Ekran Koruyucu 2.0 İngilizce Shareware 390,182
3 Brico Pack Vista Inspirat 2.1.0 Türkçe Freeware 197,444
4 Add-remove şaka programı İngilizce Freeware 119,043
5 Gezginler Winamp Skin 1.0   Freeware 113,204
6 3D Aqua Clock Screensaver 1.1 İngilizce Shareware 113,114
7 CrazyTalk Media Studio 6.0 İngilizce Shareware 105,138
8 Yüz Jeneratörü 1.0 Türkçe Freeware 103,410
9 Fraps 3.2.2 İngilizce Demo 90,675
10 3D Mekke Mescid-i Haram Türkçe Freeware 64,526

 

DİĞER POPÜLER PROGRAMLAR
 
1 Winamp Türkçe Yama 5.56 Türkçe Freeware 754,671
2 Nokia PC Suite 7.1 Türkçe Freeware 599,313
3 Winzip Türkçe Yama 11.1 Türkçe Freeware 408,704
4 Mozilla Firefox Linux 3.6.2 Türkçe Freeware 199,377
5 Samsung PC Studio 3.2.2 HF6 Türkçe Freeware 160,469
6 CepLugat 1.0 Türkçe Freeware 148,192
7 CepSözlük 2.0 Türkçe Freeware 129,473
8 Yahoo! Messenger Türkçe Yama 10.0 Türkçe Freeware 94,253
9 Pardus 2009.1 Türkçe Freeware 93,684
10 DemirSoft Rüya Tabirleri 11.5 Türkçe Freeware 79,591

 

DİNİ POPÜLER PROGRAMLAR
 
1 Kuran-ı Kerim Öğretimi 5.99 Türkçe Freeware 483,343
2 Kur’an Öğreniyorum 1.2 Türkçe Freeware 399,715
3 Alperen Ezan Vakit Programı 1.0 Türkçe Freeware 121,319
4 Namaz Vakti – Namaz Vakitleri Programı 2.8.4 Türkçe Freeware 110,004
5 Dinimi Öğreniyorum 2.0 Türkçe Freeware 89,010
6 Arapça-Osmanlıca Klavye Türkçe Freeware 69,058
7 RİSALE-İ NUR OKUMA 4 Beta Türkçe Freeware 63,578
8 Sevgili Peygamberim 1.0 Türkçe Freeware 52,818
9 Esma’ül Hüsna Türkçe Freeware 38,241
10 BELGESEL : HZ MUHAMMED Türkçe Freeware 36,730

 

EN GÜZEL OYUNLAR
 
1 Okey Oyunu 2.1 Türkçe Freeware 4,749,848
2 Knight Online 1.800 İngilizce Freeware 3,037,016
3 Metin2 2010.03.03 Türkçe Freeware 1,759,115
4 Silkroad Online Legend V Heroes of Alexandria Türkçe Freeware 1,099,280
5 Gta İstanbul City Türkçe Freeware 1,010,955
6 Mario Forever 4.4 İngilizce Freeware 925,074
7 FIFA 2005 Türkiye Süper Ligi 2.0 Türkçe Freeware 782,261
8 Icy Tower 1.4 İngilizce Freeware 735,734
9 Need for Speed Most Wanted İngilizce Demo 668,066
10 Age of Empires III 1.1 İngilizce Demo 631,858

 

MUTLAKA YÜKLENMESİ GEREKLİ OLAN PROGRAMLAR
 
1 WinRAR 3.93 Türkçe Shareware 4,449,845
2 Adobe Reader 9.3 Türkçe Freeware 1,611,083
3 Daemon Tools Lite 4.35.6 Türkçe Freeware 1,434,253
4 DirectX 9.28.1886 Şubat 2010 İngilizce Freeware 1,259,470
5 Windows Installer 3.1 Türkçe Freeware 1,175,195
6 Java Runtime 6.0 u20 İngilizce Freeware 1,117,027
7 CCleaner 2.31 Türkçe Freeware 1,105,458
8 Deep Freeze Standart 6.62.220.3058 İngilizce Shareware 1,101,500
9 .NET Framework 2.0 SP2 Türkçe Freeware 863,213
10 Realtek HD Audio Driver XP R2.48 İngilizce Freeware 668,340

 

TİCARİ POPÜLER PROGRAMLAR
 
1 Turquaz Muhasebe Programı 0.8 ß5 Türkçe Freeware 106,806
2 YAYLASOFT – Ticari Entegre 2.05 Türkçe Shareware 106,060
3 OpenOffice.org 3.2.0 Türkçe Freeware 95,613
4 Telefon Rehberi 1.0 Türkçe Shareware 86,761
5 Müşteri Takip ve Veresiye Defteri 1.0.5 Türkçe Freeware 66,249
6 Keskin Yazılım Gelir Gider Takip 6 Türkçe Demo 53,451
7 Veresiye Defteri 4.0.0.0 Türkçe Shareware 46,397
8 YAYLASOFT – Barkod Yazdırma Programı 2.01 Türkçe Shareware 42,622
9 Müşteri Takip Programı 1.4 Türkçe Demo 38,939
10 Gelen – Giden Evrak Kayıt Standart 3.1.9 Türkçe Shareware 26,528

 

EĞİTİM – KÜLTÜREL – OKUL İÇİN PROGRAMLAR
 
1 Google Earth 5.1.7894.7252 İngilizce Freeware 4,141,368
2 Turing Türkçe&İngilizce Çeviri 8.01 Türkçe Freeware 3,809,666
3 Türkçe – İngilizce Sözlük 2.00 Türkçe Freeware 1,068,691
4 Dünya Haritası 2.0 Türkçe Freeware 750,627
5 ProÇeviri 2008 2.0 Türkçe Demo 524,806
6 Türkiye Haritası Türkçe Freeware 412,456
7 Odesa Moonstar Sözlük 2010 Türkçe Freeware 184,367
8 İstanbul Şehir Haritası 0.37 Türkçe Freeware 143,502
9 English Fast Dictionary 2005 Türkçe Freeware 142,897
10 AXA İngilizce Konuşan Sözlük 2.0 Türkçe Freeware 104,908

 

RESİM – GRAFİK İÇİN POPÜLER PROGRAMLAR
 
1 Adobe PhotoShop CS5 Extended İngilizce Shareware 3,238,388
2 Photoscape 3.4 İngilizce Freeware 870,127
3 Picasa 3.6.0 Türkçe Freeware 493,438
4 PhotoFiltre 6.4.0 TR&EN Freeware 362,497
5 Abbyy FineReader 10.0 PRO TR&EN Shareware 296,202
6 Adobe Fireworks CS5 İngilizce Shareware 227,709
7 CorelDRAW Graphics Suite X4 İngilizce Shareware 208,384
8 FaceOnBody 2.4 İngilizce Shareware 195,181
9 Paint.NET 3.5.5 EN&TR Freeware 172,918
10 Corel Paint Shop Pro X3 Ultimate İngilizce Shareware 164,929

 

GÜVENLİK/ANTİVİRÜS POPÜLER PROGRAMLAR
 
1 ESET NOD32 Antivirus 4.2.42 Türkçe Shareware 4,091,891
2 ComboFix İngilizce Freeware 2,078,415
3 Kaspersky Anti-Virus 2010 9.0.0.463 Türkçe Shareware 1,894,825
4 avast! Free Antivirus 5.0.507 Türkçe Freeware 1,257,385
5 AVG Anti-Virus Free Edition 9.0.819a2842 Türkçe Freeware 846,065
6 Avira AntiVir Personal 10.0.0.567 İngilizce Freeware 825,934
7 Norton Antivirus 2010 Türkçe Shareware 576,855
8 Ad-Aware Free 8.2 İngilizce Freeware 557,223
9 avast! Professional Edition 5.0.507 İngilizce Shareware 542,756
10 Şifre Çözücü 1.0 Türkçe Freeware 486,012

 

MULTİMEDYA/MÜZİK VE VİDEO İÇİN POPÜLER PROGRAMLAR
 
1 Nero Pro 10.0.13100 Türkçe Shareware 3,614,906
2 Winamp Full 5.572 Türkçe Freeware 3,238,567
3 GOM Player 2.1.25.5017 İngilizce Freeware 1,910,600
4 Total Video Converter 3.61 İngilizce Shareware 1,899,393
5 Windows Media Player 11 Türkçe Freeware 1,580,999
6 K-Lite Codec Pack Full 5.9.0 İngilizce Freeware 1,045,538
7 Nero 9.4.12.708b Lite İngilizce Freeware 1,020,569
8 BSplayer 2.53 Türkçe Freeware 992,462
9 YouTube Video Downloader 2.00 İngilizce Freeware 980,419
10 Windows Movie Maker 2.0 İngilizce Freeware 813,091