Kategoriler
DEKORASYON SEKTOREL

Dekorasyon,Ev Aksesuarları,Aksesuar

Aksesuarlarla odanıza kişilik kazandırın

Aksesuar seçimi

Yaşadığımız mekanlar kişiliğimizi yansıtmalı…Yemek yediğimiz,uyuduğumuz,ailemiz ve dostlarımızla birçok sey paylaştığımız yaşam alanları kişiliğimizin bir uzantısı olmalı,bizi yansıtmalı…Mekanlarda farklılık yaratmanın en kolay yolu aksesuarlar…

Vazolar,mumlar,yastıklar,kilim,süs eşyaları,sanat eserleri.,bazı dekoratif aksesuarlar..Daha değerli objeler ise antikalar…Aydınlatma araçları,aynaları da aksesuarlar arasında sayabililriz..Seçtiğiniz aksesuarların renkleri,odanızda varolan renk düzenini tamamlayıcı veya kontrast renklerden olabilir.

Fazla aksesuar kullanmaktan kaçının..Less is more..En az en fazladır…Kullandığınız aksesuarlar mekanda karmaşa yaratmamalı,rahatlatıcı bir ortam yaratılmalıdır.Arasıra bazılarını kaldırıp,değişik zamanlarda dönüşümlü olarak sergileyebilirsiniz.Az eşyanın temizliği de daha kolay olacaktır.

Bir tema seçin.

Aksesuarlar belirli bir dönemi veya tasarım stilini yansıtmalıdır.Country stili, futuristik veya antikaları tercih edebilirsiniz.50liler veya 60 lılar gibi belli bir dönemi veya modern bir tarzı seçebilirsiniz.Seyahatlerden hoşlanıyorsunuz,gitiğiniz yerlerden topladığınız hediyelik eşyaları,el işlerini,kilimleri vb.sergileyebilirsiniz.

Fotoğraflardaki yaşam

Herkesin evinde aile bireylerine,arkadaşlarınıza ait fotoğraflar vardır.Bunları sanat eseri haline dönüştürebilirsiniz.Siyah-beyaz veya renkli fotoğraflarınızı veya sevdiğiniz resimleri büyük bir kanvasa yerleştirip,duvarınıza asarak odanızda çarpıcı bir odak noktası yaratabilirsiniz.Hatta fotograflarınızı stor perdelerinizin üzerine baskı yaptırarak,perdelerinizi kişileştirebilirsiniz.

Dış mekanları evinize taşıyın.

Salon bitkileri,taze kesme çiçekler veya kuru çiçekleri dekorasyonunuzun bir parçası olarak kullanın.Değişik boy ve şekillerdeki akvaryumlarla da mekanda huzur verici bir ortam oluşturabilirsiniz…Bu tarzda küçük yada büyük farklı objeleri evinizin her alanında deneyebilir ve farklı bir yaşam alanı en önemlisi kendi evinizi tasarlayabilirsiniz.

Dekorasyon konusunda biz uzmanportal ekibi olarak sizinle yorumlarınızı değerlendirip farklı fikirlerinizi paylaşmak istiyoruz…Hoşçakalın

Kategoriler
DEKORASYON

Ev Dekorasyonu

SARI
Neşe mutluluk,sevinç
İçtenlik,
Samimiyet
Enerjik
Saygı ve sadakat
Endişesiz
Genellikle ergenligi temsil eder.Sıcak, aydınlık ve neşeli renk olarak kabul edilir. Karanlık günlerde bile evinizin içinde güneşi hissetmek istiyorsanız, sarı rengi kullanın.Bu ününe karşın sarı renk,dekorasyonda çok dikkatli kullanılmalıdır..Odaya giren ışık miktarından çok kolay etkilenebilir ve farklı görünebilir.

Sarı renk dekorasyon için birkaç ipucu:

*Sarı renkle dekorasyon ustalık ister.Sarı renkle dekorasyona az miktar ile başlayın.Yastık,tabure,vazo gibi küçük parçalarla vurgu yapabilirsiniz.

*Sarının daha açık ve yumuşatılmış tonları,parlak tonlarından daha kolay uygulanabilir.Duvarlara ve daha büyük parça mobilyalara daha yumuşak tonlarını,aksesuarlarda daha canlı tonlarını kullanın.

*Sarı,ana renklerden biri olduğu için,her renkle birlikte uyum içinde kullanılabilir.Pembe,turkuaz,yeşil,hatta mor ve turuncuyla birlikte kullanabilirsiniz..Önemli olan kullanılan miktarı ve yoğunluk.

*Aynı oda içinde sarının birçok tonunu karıştırarak kullanmaktan çekinmeyin.Siyah renk iyi bir seçimdir.Bütün tonları birleştirerek ve gözü yormayacaktır.
*Sarı güçlü bir renktir.Büyük ölçekli mobilyalarda kullanmayınız.Büyük kanepelerden ziyade,yastık veya yan koltuklarda kullanılması daha uygundur.
*Sarının parlak tonlarını herzaman başka renklerle dengeleyerek kullanın.

*Sarı,beyaz odalarda,biraz siyahla birlikte kullanıldığında neşeli bir ortam yaratacaktır.
*Koyu sarı duvar boyamak istiyorsanız nötr mobilyalarla denge kurmaya çalışın.Sarı rengi beyazla birlikte kullanın.

Kategoriler
DEKORASYON

2011 Koltuk Modelleri

2011 ev dekorasyonları acısından oldukca parlak bir sezon geçiriyor.En yeni modeller bir çok firmanın kataloglarında ve vitrinlerinde sezon başlamadan yerini aldı.Bu yeni modeller eminimki her evin bir çok odasında oldukça ilgi çekici olacaktır.Yeni sezon renklerine gelince bu sezonda oldukça canlı renkler yine göze çarpıyor.

Kategoriler
Genel Kültür

Küçük Evi Büyük Gösterme Yolları, Küçük Oda Nasıl Büyük Gösterilir?

Odalarınızın boyasına dikkat edin. Buz mavisi, açık yeşil, beyaz ve krem, açık leylak gibi hafif renkler kullanın, iç cephe boyalarının renk paleti gün geçtikçe genişliyor. Elbette herkesin favori bir rengi vardır. Sizinki hangisi? Eğer çok renkliliği ya da koyu bir rengi tercih ediyor iseniz, bunu aksesuar seçimi yaparken ön plana çıkartın.
Monokrom badana, kumaşlar ve motifler tercih edin, ton üzerine ton genişlik yaratır.

Daha çok ışık kullanın. Mekandan yer çalmayacak aydınlatmalar, yer lambaları, duvar spotları, kütüphane aydınlatmaları gibi.. Pencere gibi bir ışık kaynağının karşısında ayna kullanın, bu doğal gün ışığını çoğaltacak ve alanın daha geniş görünmesine sebep olacaktır. Aynadan yansıyan görüntünün estetik olmasına dikkat etmeyi unutmayın.

Koltuk ve iskemlelerinizi kaplarken sade olan döşemelik kumaşları tercih edin. Odanın penceresini mümkün olduğunca çok ışık alacak şekilde kullanın ve temiz olmasına dikkat edin. Akıllı mobilyalar tercih edin; içerisinde kişisel eşyalarınızı depolayabileceğiniz yere yakın mobilyalar, hiç yer kaplamıyormuş gibi görünen şeffaf malzemeler, portatif raflar gibi…

Oyuna dahil edebileceğiniz oyuk, koridor, köşe gibi ölü alanları gözden kaçırmayın. Ortada çok fazla ıvır zıvır bulundurmamaya ve dolap içlerinizi verimli kullanmaya özen gösterin.Minimal düşünün ve sadece işinize yarayacak parçalar seçmeye çalışın. Gerçekten ihtiyacınız olmayan herhangi bir şeyin aklınızı karıştırmasına izin vermeyin. Karışıklık, küçük alanların potansiyel dar görünümünü pekiştirir.

Evinizi dekore ederken kendinizi ifade edin, eviniz kişiliğinizi yansıtır; rahat ve güzel olması gereken bu alanın her gün tadını çıkaracağınızı unutmayın. Eşyalarınızı seçerken sosyalleşme, aşk ve istirahat düşüncelerine bağlı kalın.