Kategoriler
EĞİTİM

KPDS En Çok Çıkan Kelimeler

Ülkemizin bir gerçeği de hayatımızın sınavlardan ibaret hale gelmesidir. Artık insanımız ilk okuldan hemen sonra sınavlarla tanışmakta ve süreç üniversite sonrasında iş bulana kadar devam etmektedir maalesef. İşte bu sınvlardan bir tanesi de yabancı dil bilgimizi ölçemeye yönelik olan KPDS’dir. Her yıl iki defa yapılan KPDS ‘deki (Kamu Personeli Dil Sınavı ) en çok çıkan kelimeleri sizler için hazırladık.

Eğer siz de KPDS ‘ye girecekseniz bu kelimeleri mutlaka gözden geçirin. 

1000 kelimeden oluşan word dosyasını indirmek için   TIKLAYINIZ

Şimdiden başarılar.

Kategoriler
EĞİTİM

İstanbul İngilizce Kursları Adres ve Telefonları

Kurs Veren : BRITISH TIME
Web Sitesi : www.britishtime.com.tr
E-Mail : info@britishtime.com.tr
Telefon : 0212 6604000
Fax : 0212 6604000
Adres : Adres 1 : istanbul cad. beyaz zambak sok no:14 bakırköy / İstanbul
Adres 2 : Bahariye Cad. No.:18 Kadıköy / İstanbul

KURS PROGRAMI ve İLANLAR

1998 yılında kurulmuş olan eğitim kurumumuz daha geniş kitlelere hizmet edebilmek için şimdide Bakırköy şubesinde hizmete başladı. Onbinlerce öğrencisine eğitim veren British Time günün koşul ve imkânları ile son teknoloji ürünleriyle donattığı Bakırköy binasıyla hizmet ağına bir halka daha takmıştır.

İngilizce öğrenmek günümüz koşularının olmazsa olmazları arasındadır. Ama yüksek ücretler nedeniyle bir çok kişi yıllardır bu eğitimi alamamaktadır. Yaşanan bu sıkıntıları göz önünde bulunduran British TIME eğitimde fırsat eşitliği ilkesi çerçevesinde en iyi eğitimi en uygun ücretlerle kursiyerlerine sunma çabasındadır.

 

Kurs Veren : Spoken English
Web Sitesi : www.spokenenglishtr.com
E-Mail : info@spokenenglishtr.com
Telefon : 0 212 2449000
Adres : İstiklal Cd Aznavur Psj K:7 No:108 Beyoğlu
Karakolhane Cd. No:3 Kadıköy / İstanbul

KURS PROGRAMI ve İLANLAR

Spoken English, konusunda uzman dilbilimciler tarafından hazırlanan 5 aylık bir program (Beş aylık eğitim paketi 120 saat ders + İngilizce kitap ve cd’lerden oluşur) ile İngilizce eğitimine profesyonel bir çözüm getiriyor. Başlangıçtan ileri düzeye kadar konuların altı ay gibi kısa bir zamanda, ingilizce kursu Spoken English Method’un kendine has konuşturma teknikleriyle öğretildiği bu paket, dil geçmişi olanlar ve olmayanlar için ayrı özellikler taşıyor.

DİL GEÇMİŞİ OLMAYANLAR İÇİN COMPACT EĞİTİM
Daha önce İngilizce çalışmamış en az lise mezunu öğrencilerin kabul edildiği bu programda İngilizceyi başlangıçtan ileri düzeye kadar interaktif bir sistemle çalışacak olan öğrenciler 5 ayın sonunda okuma ve konuşma becerilerini oldukça yüksek bir seviyeye getirmiş olacaklar. Bu öğrenciler yanlış metotlarla vakit kaybetmemiş olacaklarından, kendilerini dil geçmişi olan öğrencilerden daha şanslı saymalıdırlar.

Kurs Veren : İnterokul
Web Sitesi : www.interokul.com
E-Mail : bilgi@interokul.com
Telefon : 0212 295 22 82
Adres : Hamidiye Mah. Söyler Cad 28 adres2 = D.25 Kağıthane / İSTANBUL

KURS PROGRAMI ve İLANLAR

Elementary 1-5
Pre-Intermediate 1 ve 2
Intermediate 1 ve 2
Business English
Speaking English

Kurs Veren : JUST ENGLISH
Web Sitesi : www.justenglish.com.tr
E-Mail : info@justenglish.com.tr
Telefon : 0216 3365641
Adres : Kadıköy-Beşiktaş-Mecidiyeköy-Bakırköy-Ataköy-Pendik / İSTANBUL

KURS PROGRAMI ve İLANLAR

TOEFL IELTS KPDS SAT GENEL İNGİLİZCE
ALMANCA RUSÇA İSPANYOLCA

Kurs Veren : İstanbul Lisan Merkezi (ILM)
Web Sitesi : www.ilm.com.tr
E-Mail : ilm@ilm.com.tr
Telefon : 0 212 217 46 20
Fax : 0 212 217 56 72
Adres : Yeniyol Cd. Gökfiliz İş Mrk. Kat: 6/15 Mecidiyeköy / İstanbul

KURS PROGRAMI ve İLANLAR

İNGİLİZCE, ALMANCA, RUSÇA, İTALYANCA, İSPANYOLCA, FRANSIZCA öğrenebileceğiniz yabancı dil merkezidir.

İLM Mecidiyeköy,Bakırköy, Kadıköy1, Kadıköy2, Beşiktaş, olmak üzere 5 şubede eğitim vermektedir.

İLM’de TOEFL, KPDS-ÜDS, FCE, IELTS, GMAT, GRE ve banka dil tazminat sınavlarına hazırlık programları verilmektedir.

Kategoriler
BİLGİSAYAR EĞİTİM

Yeni Moonstar Sözlük 2010 İngilizce Türkçe Sözlük Programı İndir

İngilizce Türkç sözlük diyince ilk akla gelen sanırız Moonstar’dır. İşte programın yapımcılarından yeni Moonstar tanıtımı :

Yeni Moonstar Sözlük 2010 huzurlarınızda. Moonstar sözlüğü yeniledik. 80.000 kelimelik datası, kolay kullanımı, 4 fonksiyonlu kelime ve cümle çeviri desteğiyle size eski Moonstar sözlükleri aratmayacağı kesin. Odesa Moonstar sözlük 2010 internet bağlantısı istemez. Yapay zekası o kadar gelişmiştirki aradığınız kelime kendi datasında mevcut olmasa bile içerdiği ingilizce deyim bileşiminde o kelime geçiyorsa size anlamını getirir. Yer kaplamaz, boyutu taşınmasına çok uygundur.Ayrıca dil seçimi yapmazsınız, siz kelimeyi yazıp enter tuşuna bastığınızda size Türkçe veye İngilizce kelimenin manasını direk verir.

Kullanması kolay, pratik ve hızlı tercüme için birebirdir. Odesa yazılım Moonstar sözlüğün 2010 versiyonunu huzurlarınızda gururla sunar.
Önemli Notlar: Sistem daha kombine bir hale getirilmiştir.

Moonstar İngilice Türkçe Sözlük İndir

Kategoriler
EĞİTİM

Yabancı Dil Öğrenmenin Püf Noktaları Nelerdir?

Biz Türkler okullarda onlarca sene eğitim görmemize rağmen maalesef bir türlü yabancı dil öğrenemiyoruz. Tabiki bunun birçok nedeni var, bunları irdelememiz mümkün değil ama enazından bireysel olarak yabancı dil öğrenmeye karar verdiğimizde bunu nasıl başaracağımızı öğrenmeye çalışacağız. İşte İngilizce, Almanca, Fransızca, Çince, Arapça ve diğer yabancı dilleri öğrenmek için yapmamız gerekenler;

 1. Yabancı dil öğrenmeye kendiniz karar verin. Başkalarının zorlaması ile başlanan öğrenme süreci verimli olmaz..
 2. Yabancı dil öğrenmeyi bir mecburiyet değil de, keyifle yol alınacak bir serüven olarak görün. Bilinmeyen topraklara yapılan bir keşif yolculuğunun tutkusunu içinizde duyduğunuzda, yabancı dili daha iyi öğrenirsiniz..
 3. Kelimelerin büyüsüne kendinizi kaptırarak öğrenin..
 4. Kendi öğrenme biçiminizi dikkate alarak yabancı dil öğrenin. Kurslardaki tek örnek öğretimi, kendi tarzınıza ve yeteneklerinize göre özümsemeye ve içselleştirmeye gayret edin. Sindire sindire öğrenin.
 5. Yabancı dilde okumayı öğrenirken, inatçı ve sabırlı olun..
 6. Okumaya başlarken, zaten ilgilendiğiniz ve bilgi sahibi olduğunuz bir alanı seçin. Olayı bildiğinizde, yabancı dilde yazılmış metnin şifresini daha kolay çözebilirsiniz.
 7. Çok zorunlu olmadıkça sıkıştırılmış programlarla yabancı dil öğrenmeyin. Acele ile öğrenilen acele ile unutulur.
 8. Yabancı dilde iyi konuşmak ve yazmak için çok okuyun. Okurken, söz dizimi, ifade kalıpları hatta etkili cümleler belleğinize bir şekilde kaydedilir.
 9. Dil öğrenmeye hiç ara vermeyin. Haftada ikişer gün dörder saat çalışmak yerine her gün yarım saat daha iyidir.
 10. Yabancı dili öğrenirken, Türkçe’nin ses dünyasını daha iyi tanıyacaksınız. Her iki dilde anlam inceliklerini fark ettikçe ana dilinizdeki konuşmanız derinlik kazanacak. Türkçe’yi iyi öğrendikçe yabancı dilde de derinleşeceksiniz. Türkçe’yi iyi bilmiyorsanız, bir hatta üç yabancı dili çok iyi öğrenseniz de Türkiye’de başarılı olamazsınız. Ana diliniz hep temel referans kaynağınız olsun.
 11. Yabancı dili tek boyutlu öğrenmeyin. Örneğin ticari Almanca kursuna devam ederken, bu dilden dergi, kitap ve gazete alıp okuyun.
 12. Küreselleşme döneminde bir yabancı dili öğrenmeye ve bu dil aracılığı ile dünyaya açılmaya mecbursunuz.
 13. Yabancı dil öğrendiğinizde, kendi dilinize ve kültürünüze yabancılaşmayacak, aksine onların değerini daha iyi anlayarak köklerinize daha sıkı sarılacaksınız.
 14. Yabancı dil öğrenmeye karar verdiğinizde ihmal ve erteleme için kullandığınız mazeret ve bahanelerinizi bir dolaba kilitleyecek ve anahtarı da çöpe atacaksınız.
Kategoriler
BİLGİSAYAR EĞİTİM

Turing Türkçe – İngilizce Çeviri Programı 9.0 İndir

Turing Çeviri programı ingilizce -> türkçe ve türkçe -> ingilizce çeviri yapar. Turing programı şu an için basit cümleleri çevirmekle birlikte, program halen geliştirme aşamasındadır. Turing programın en önemli avantajı; tam sürümü ücretsizdir.

Turing kurulum gerektirmez. Zip dosyasını açıp Turing.exe isimli dosyayı çalıştırabilirsiniz. Ayrıca hazırlanmış hikayeleri ile cümle cümle çeviri yaparak ingilizceyi daha iyi ve daha hızlı öğrenme imkanını sunuyor. Kendi sözlüğünüzü yaratıp daha sonradan öğrenilen kelimeleri Turing bünyesine katabilirsiniz. Yeni sürümünde websayfa çeviri, mediaplayer ve ses stüdyosu eklenmiş.

Turing Temel Özellikleri:
• İnternet kullanırken çeviri yapabilme.
• Sesli çeviri.
• Hazır hikaye çevirimi.
• Sözlük veritabanını genişletme.
• Basit cümleli ingilizce, türkçe dökümanları çevirebilme.
• Google Translator de kullanabilmektedir.

Programın resmi indirme sayfası

Programı İndir

Kaynak: www.gezginler.net

Kategoriler
EĞLENCE

Okan Bayülgen’in Medya Kralı’na Çıkan Komik İngilizce Öğretmeni

İngilizce dersi anlatan bu hocanın videosu izlerken eminim sizler de büyük keyif alacaksınız. Okan Bayülgen’in bile Medya Kralı programında yayınladığı videoyu izlerken İngilizce dersi nasıl öğretilir değil de nasıl öğretilmez bunun da cevabını alacaksınız.

Bu arada Okan Bayülgen’in videoyu yorumlayan konuğu İngilizce öğretmeni’nden daha komik denilebilir.

 

Kategoriler
Genel Kültür

Dünya’da En Çok Konuşulan Diiler Hangileridir?

Sizce dünyada en çok kullanılan dil hangisi? Türkçe kaçıncı sırada? İşte cevabı:

Çince dünyada en çok konuşulan dillerin arasında 1. dir. Çince’yi dünyada toplam 1.300.000.000 insan konuşuyor. Çince’yi dünyada toplam 1.300.000.000 insan konuşuyor.

İngilizce’yi 427.000.000 kişi konuşuyor.

İspanyolca dünya dilleri arasında en fazla konuşulan 3. dil.
İspanyolca’yı 266.000.000 kişi konuşuyor.

Resmi dili İngilizce olan Hintlilerin kendi öz dili olan Hintçe ise en çok konuşulan diller arasında 4. sırayı almış durumda. Hintçe’yi 260.000.000 kişi konuşuyor.

Türkçe’yi Doğu Türkistan’dan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne kadar çoğunluğu Orta Asya’da olmak üzere 220.000.000 Türk konuşuyor.Türkiye 5. sırada.

Türkçeyi 6. sırada Arapça takip etmektedir. Arapça’yı 181.000.000 kişi konuşuyor.

Dünyada en çok konuşulan diller arasında Portekizce 7. sıradadır. Portekizce’yi 165.000.000 kişi konuşuyor.

Bengalce ise dünyada en çok konuşulan diller sıralamasında 8. sırada yer alıyor. Bengalce’yi 162.000.000 kişi konuşuyor.

Rusça en çok konuşulan diller arasında 9. sıradadır.ve Rusça 158.000.000 kişi tarafından konuşuluyor.

Japonca ise 10. sırada yerini alıyor. Japonca’yı toplam 124.000.000 kişi konuşuyor.

Almanca’ en çok konuşulan diller arasında 11. sırada. Almanca’yı 121.000.000 kişi konuşuyor.

Avrupa dillerinden olup en zor dillerden biri olan Fransızca en çok konuşulan dillerden biridir ve 12. sırada yerini almaktadır. Fransızca’yı dünya üzerinde toplam 116.000.000 kişi konuşuyor.