Kategoriler
TEKNOLOJİ

Türk Telekom Ipad Kampanyası

Türk Telekom, Online Hizmet Merkezini kullanarak işlem gerçekleştiren müşterilerine çekilişle iPad veriyor.

Şirketin yazılı açıklamasına göre, www.turktelekom.com.tr internet sayfası üzerinden Online Hizmet Merkezine ücretsiz olarak üye olduktan sonra işlem yapan 10 kişeye iPad hediye edilecek. Kampanya Mayıs ayı sonuna kadar devam edecek.

Bireysel müşterilerin katılabileceği kampanyanın sonunda yapılacak çekilişle belirlenecek 10 Türk Telekom müşterisi Apple iPad (64 GB, Wi-Fi, 3GB) kazanacak. Online Hizmet Merkezi’nden müşteri bilgileri, abonelik işlemleri, fatura işlemleri, şikayet, ileti ve istekler, arıza işlemleri, wirofon işlemleri, güvenlik işlemleri başlıkları altındaki işlemlerden herhangi birini gerçekleştirilen müşteriler çekilişe katılma hakkı kazanıyor

Kategoriler
TEKNOLOJİ

Apple Ipad 2 Teknik Özellikleri ve Fiyatı

Apple’ı dünyanın en zengin şirketlerinden biri haline getiren Ipad’in yeni versiyonu olan iPad 2 nin tanıtımı yapıldı. Apple Ceo’su Steve Cobs un bizzat tanıtımını yaptığı Ipad 2 Amerika’da 11 Martta, Avrupa’da ise 25 Martta satışa sunulacak. Türkiye’ye ise ne zaman geleceği konusunda açıklama yapılmazken fiyatı konusunda da henüz bir açıklama gelmedi.

İşte iPad 2’nin yenilikleri:

–    Önde ve arkada kamerası var

– 8.6 milimetre kalınlığında. İlk nesil iPad’den yüzde 33 daha ince. Hatta iPhone’dan dahi ince.

– 590 gramlık ağırlığıyla ilk nesil iPad’den 90 gram daha haifif.

– Biri önde, biri arkada olmak üzere iki kamerası var.

– İki renk seçeneğiyle (Beyaz-Siyah) satışa sunulacak.

– İncelmesine rağmen pil ömrü yine 10 saat.

– Çift çekirdekli 2 kat daha hızlı  işlemci.

– 9 kat hızlı grafik performansı ile daha kaliteli görüntü.

– Manyetik kılıf teknolojisiyle üzeri örtüldüğünde kendiliğinden kapanma.

– iPhone 4’te de yer alan FaceTime teknolojisi ile iPhone, iPad ve Mac bilgisayarlar arasında görüntülü konuşma imkanı.

– HDMI video çıkışı.

– Fotoğraf ve video çekebilme özelliği.

– iMovie ile çekilen videoları, PhotoBoot ile fotoğrafları editleme imkanı.

– Dijital fotoğraf çerçevesi olarak kullanmaya yarayan aparat.

– GarageBand ile ekranda dokunmatik enstrüman (gitar, piyano, davul…) çalabilme imkanı.

Kategoriler
BİLGİSAYAR

İşte Macintosh’un Dizüstü Bilgisayarları, Macbook Air’in Teknik Özellikleri ve Fiyatı

Apple firması için 2010 yılı başarıların üst üste geldiği, başarıların tavan yaptığı yıldı desek pek yanılmayız sanırım. Yıllardır Macintosh bilgisayarları bize sunan firma, ipad ve iPhone’daki başarısından sonra şimdi de Mac dizüstü bilgisayar serisi olan Macbook’la karşımızda. Macbook Air’in göze çarpan en önemli özelliği ise mükemmel inceliği. Bu yüzdende bazı teknoloji çevreleri bu seriye şimdeden İNCE MAC adını verdi bile.

Şirketin CEO’su Steve Jobs ABD’de gerçekleştirilen toplantıda, Macbook Air modellerini tanıttı. 13.3 inç ve 11.6 inç olmak üzere iki kategoride çıkan cihazlar iPad ve iPhone 4 cihazlarda kullanılan yeni nesil teknolojilerle donatılmış durumda. Yeni MacBook Air’in en ince yeri 0.11 inç, en kalın yeri ise 0.68 inç kalınlığında. Ağırlıkları ise 13.3 inç modelinde 1.3 kg, 11.6 inçlik modelde ise 1.06 kg seviyesine işaret ediyor.

Yeni Macbook Air modelleri hafıza tarafında kapladığı alan ve hız konusunda da iddialı. iPad gibi SSD hafıza kullanıyorlar. Bu sayede yeni modeller çok daha sessiz, daha küçük, daha hızlı ve daha az enerji harcıyor.

11.6 inçlik model 1.4 GHz Core 2 Duo işlemci, 2 GB Ram, Nvidia GeForce 320nm ekran kartıyla birlikte geliyor. 64 ve 128 GB olmak üzere iki farklı modeli bulunuyor. 64 GB’lık model 999 dolar, 128 GB’lık model ise 1.199 dolarlık fiyat etiketi taşıyor. Bu model 1366×768 çözünürlüklü ekrana sahip. Pil tarafında 5 saat boyunca kesintisiz kullanılıyor.

13.3 inçlik seri 1.86 GHz Core 2 Duo işlemci, 2 GB Ram’e ve Nvidia GeForce 320nm ekran kartına sahip. Hafıza konusunda 128 ve 256 GB SSD hafızalı iki model var. 128 GB’lık model 1.299 dolara, 256 GB’lık model 1.599 dolara satılıyor. 1440×900 çözünürlüğe sahip olan cihaz dolu batarya ile 7 saat boyunca kesintisiz kullanılıyor.