Kategoriler
GÜNCEL KAMPANYA

İş Bankası Çekilişle Samsung i9100 Galaxy S II Hediye Kampanyası ve Şartları

Bankacılık işlemlerini İşCep ve İşWap’tan bağlantı ücreti ödemeden kolayca ve çabucak gerçekleştirenleri Samsung akıllı telefon kazanma fırsatı bekliyor.

Kampanyaya katılmak için 22 Ağustos – 20 Eylül 2011 tarihleri arasında; İşCep ve İşWap’a giriş yapmak yeterli. İşCep ve İşWap’tan havale veya EFT işlemi yapanlar ise ilave bir çekiliş hakkı daha kazanıyor. Üstelik mobil bankacılıkta yıl sonuna kadar havale ve EFT işlemleri ücretsiz.

Kampanya süresince her İş Bankası müşterisi günlük olarak en fazla iki, kampanya toplamında ise altmış adet çekiliş hakkı kazanabilecek. Kampanya sonunda, katılım hakkı kazanan müşteriler arasından yapılacak çekiliş ile 20 kişiye Samsung i9100 Galaxy S II 16 GB model cep telefonu hediye edilecek.

KAMPANYA KOŞULLARI:

Bu kampanya, 22 Ağustos – 20 Eylül 2011 tarihleri arasında, Türkiye genelinde, Türkiye İş Bankası A.Ş.’nin mobil bankacılık kanalları olan İşCep veya İşWap (Wap Şubesi) uygulamalarını kullanan Türkiye İş Bankası A.Ş. müşterileri için geçerlidir.

Kampanya tarihleri arasında, ücretsiz olarak, Türkiye İş Bankası A.Ş.’nin mobil bankacılık kanalları olan İşCep veya İşWap (Wap Şubesi) uygulamalarına interaktif müşteri numarası ve müşteri şifresi ile giriş yapan (1 çekiliş hakkı) ve ayrıca İşCep veya İşWap uygulamaları üzerinden Havale veya EFT  işlemi yapan (ilave 1 çekiliş hakkı) Türkiye İş Bankası A.Ş. tüm müşterileri  kampanyaya katılacaktır. Kampanyaya katılım, İşCep veya İşWap’ a girişte 1 ve işlemde 1 olmak üzere günde 2 ve kampanya genel toplamında 60 çekiliş hakkı ile sınırlıdır.

Kampanya kapsamında, toplam kampanya dönemi katılımlarından kampanya sonunda 1 çekiliş yapılacaktır. Çekiliş ile; 20 kişiye Samsung i9100 Galaxy S II 16GB Cep Telefonu (Kart ve Hat Hariç) hediye edilecektir.

Çekiliş 05 Ekim 2011 tarihinde saat 12:00’de DenizAjans Toplantı Salonu Ali Nihat Tarlan Cad.  No:54/14 Bostancı Kadıköy / İstanbul adresinde noter huzurunda ve halka açık olarak gerçekleştirilecektir. Kazanan talihliler 12 Ekim 2011 tarihinde Posta Gazetesi Türkiye baskısında duyurulacaktır. Asil ve yedek talihlilere taahhütlü posta yolu ile tebligat yapılacaktır. Postada yaşanacak gecikmelerden ve aksaklıklardan Türkiye İş Bankası A.Ş. ve DenizAjans sorumlu değildir.

İkramiyeyi teslim alabilmek için asil talihlilerin son başvuru tarihi; 27 Ekim 2011 tarihine, yedek talihlilerin son başvuru tarihi 11 Kasım 2011 tarihine kadardır. İkramiyelerin son teslimi 01 Aralık 2011 tarihine kadardır.

Kampanya bitiş tarihi itibarı ile teknik inceleme sonucunda Türkiye İş Bankası A.Ş.’den idari veya kanuni takibe konu müşteriler çekilişe dahil edilmeyecektir.

Kampanyaya 18 yaşından küçükler, Türkiye İş Bankası A.Ş. mensupları, Deniz Ajans Danışmanlık ve Promosyon Hizmetleri çalışanları katılamaz, katılmış olsalar dahi ikramiyeleri verilmez.  Türkiye İş Bankası A.Ş. emeklileri kampanyaya katılabilecektir.  GSM hattı operatörü veya cep telefonu vb. kaynaklı sorunlar nedeni ile mobil onay, mobil imza veya cep anahtar uygulamasını kullanamayan müşterilerin yaşayacağı aksaklıklardan kullanıcı sorumludur, Türkiye İş Bankası sorumlu değildir.

Çekilişte, bir kişi birden fazla ikramiye kazanamaz. Müşteri bilgilerinde belirtilen bilgilerin doğruluğu ve ispatı katılımcıların sorumluluğundadır. Kazanılan hak devredilemez, ikramiye paraya dönüştürülemez. İkramiyeye ait ÖTV ve KDV hariç diğer vergi ve yasal yükümlülükler talihlilere aittir. Piyangoya itirazlar için ikramiye son teslim tarihinden itibaren 15 gün içinde Milli Piyango İdaresi’ne başvurulmalıdır. Kampanyaya katılan herkes, kampanya şartlarını peşinen kabul etmiş sayılır.

Bu kampanya, Türkiye İş Bankası A.Ş. adına, Milli Piyango İdaresi Genel Müdürlüğü’nün 12.08.2011 tarihli ve B.07.1.MPİ.0.13.00.02-401.02.99/2183-7472 sayılı izni ile Deniz Ajans tarafından yürütülmektedir.

Kategoriler
SEKTOREL

Maximum Kredi Kartı ve Başvuru Yapma

Maximum Kredi Kartı İş Bankası A.Ş. tarafından hizmete sunulan bir kredi kartıdır.
Maximum kart Türkiye’nin önde gelen kredi kartlarından birisidir. Bir çok noktada taksit imkanı sunar ve maxiPuan kazandırır. Maxipuan, diyelim ki maximum kredi kartı üye kuruluşlarından birinden 100 TL’lik bir harcama yaptınız üye kuruluş % 5 maxipan veren bir kruluş bu durumda 5 TL değerinde maxipuan kazanırsınız maximum üyesi olmayan mağazalardan yapacağınız 10 TL’lik alışverişlerinde ise 1 kruş kazanırsınız.

Maximum Kart’la Taksit İmkanı

Maximum kredi karınız ile türkiye genelinde yasıyı 200,000′e yakın üye kuruluşlardan taksit ve indirimli alışveriş yapabilirsiniz.

Maximum Kredi Kartı Başvurusu

Maximum kredi kartı başvurusu yapmanın bir kaç yolu vardır bunlardan kısaca bahsedelim. Bunlardan birisi internetten kredi kartı başvurusu aşağıda vereceğımız bağlantıya tıklayarak açılan sayfadan maximum kredi kartı başvurusu yapabilirsiniz, İş bankası interaktif şifreniz var ise internet bankacılığından, 444 02 02 nolu telefon bankacılığından yada netmateklerden başvuru yapabilirsiniz.

Maximum Kredi Kartı Başvuru Formu İçin Tıklayın.

Kategoriler
EKONOMİ Genel Kültür GÜNCEL

İBAN (IBAN) Numarası Nedir, Ne İşe Yarar? IBAN Numarası Nasıl Kullanılır, IBAN Numarasındaki Rakamların Anlamları

Dünyanın hızla globalleşmesi sonucu, hayatımız hızla değişmeye devam ediyor. Bu küreselleşme etkisi, bir rüzgar gibi a’dan z’ye bizide etkiliyor. Örneğin, ülkeler arasındaki ekonomik faaliyetleri izlemek için artık kişilerin bütün dünyada bilinen ortak hesap numaralarına ihtiyacı olması sonucu artık hayatımıza IBAN (iban) kodu veya IBAN numaraları neden yeni bir kavram daha giriyor. Bundan sonra artık bütün bankacılık işlemleri için hesap numaraları yerine IBAN numaraları kullanılacak. IBAN numaraları olmadan hiçbi bankacılık işlemlerinden yararlanmamız mümkün olmayacak. Önceleri herhangi bir bankacılık işlemi için hesap numarası gerekirken, bundan böyle bunun yerinizde IBAN numarları alacak. Peki ama nedir bu IBAN kodu, kaç haneden oluşuyor, iban kodumuzu nasıl öğrenebileceğiz. İşte tüm bu soruların kısaca cevapları;

IBAN nedir?

IBAN, Avrupa ülkelerindeki banka ya da finans kurumları arasında yapacağınız para transferi işlemlerinizde gerçekleşecek olan hata ve gecikmeleri önleyen bir sistemdir. IBAN sayesinde oluşturulan standart hesap numaraları ile para transferleriniz yanlış hesaplara gönderilmeleri önceden önlenmektedir.

IBAN’ın sağladığı kolaylıklar nelerdir?

Her ülkenin ve bankanın hesap numaralarının biçimi ve uzunluğu farklıdır. Bir başka ülkeye veya bankaya para transferi yapacak olan müşterilerimiz, hesap numaralarında belirli bir standart olmadığından, para transferi yapacakları kişiden aldıkları karşı hesap numarasının doğruluğundan emin olamamaktadırlar.

IBAN, para transferi talebi gönderici bankaya ulaştığında alıcı bankaya transfer mesajını göndermeden kendi içerisindeki özel ve standart hesaplama yöntemi ile kontrol edilebilmekte ve yanlış bir IBAN ile yapılmak istenen para transferi başlamadan engellenmiş olmaktadır.

IBAN’ın kullanımı

IBAN uygulamasına geçen ülkelerde banka hesap numaralarının her biri için hesap sahiplerine bir IBAN numarası verilir. Her ülke için belirli bir biçimi ve standardı bulunan IBAN’ın içinde özel bir şifreleme algoritması ile elde edilen iki basamaklı “kontrol rakamı” bulunmaktadır. Bir başka ülkeye ya da bankaya para transfer etmek isteyen bir müşterilerimiz, elindeki IBAN numarasını gönderici bankaya verdiğinde, para, alıcı bankaya gitmeden önce alıcı hesabın IBAN numarası gönderici bankada kontrol edilir. IBAN yanlış ise para karşı bankaya gönderilmez ve yanlış işlem engellenmiş olur.

Ülkemizin IBAN uzunluğu 26 hane olarak belirlenmiştir. Türkiye IBAN(Uluslararası Banka Hesap Numarası) numarasının örnek biçimi aşağıdaki gibidir:

Türkiye’de IBAN Kullanımı

IBAN, 1 Eylül 2005 tarihinden itibaren kullanılmaktadır. Ülkemizde faaliyet gösteren tüm bankalar, müşteri tarafından talep edilen ve para transferine konu olan her bir hesap (Vadesiz TL ve Döviz Hesapları) için birer IBAN numarası üretmişlerdir.