Kategoriler
DİN

2013 Kadir Gecesi Ne Zaman Hangi Gün?

2013 Kadir Gecesi Ne Zaman Hangi Gün? 2013 Kadir Gecesisinin Anlamı, Kadir gecesi ne demek? Kadir gecesi ne oldu? 2013 ramazan ayının son günlerine doğru gözler Kadir gecesine çevrildi. 1000 aydan daha hayırlı denilen, Kuranı Kerim’in inmeye başladığı gece olan Kadir gecesi, Ramazan ayı içerisinde genellikle Ramazanın 27. gecesi oluyor. Peygamberimiz bir hadisinde Kadir Gecesi’ni son 10 günde arayın diyor. İslam alimleri genel olarak Kadir gecesinin 27. gecede olduğunu bildiriyorlar.

2013 Kadir Gecesi Ne Zaman Hangi Güne geliyor diyecek olursak 3 Ağustos Cumartesi Gecesi kadir gecesi oluyor bu durumda.

Kategoriler
DİN GÜNCEL

Kadir Gecesi Nedir? 2011 Kadir Gecesi Ne Zamandır?

Kadir gecesi 2011 ne zaman
Kadir gecesi bu sene ne zaman
Kadir gecesi hangi güne denk geliyor 2011
Kadir gecesi 2011 de hangi gün

Ramazanın son günlerine yaklaşırken herkesin merak ettiği bir soru var o da Bin yıldan daha hayırlı denen Kadir Gecesi hangi gecedir?

Kadir gecesi, İslam dinine göre, Kur’an’ın vahiy yoluyla İslam peygamberi Hazreti Muhammed’e gönderilmeye başlandığı gecedir.

Kadir gecesinin hangi gece olduğu kesin olarak bilinmemekle birlikte, Ramazan’ın yirmi yedinci gününün gecesinde olma ihtimali yüksektir. İslam peygamberi Hazreti Muhammed Kadir gecesinin hangi gece olduğunu kesin şekilde belirtmemiş, ancak; “Siz Kadir gecesini Ramazan’ın son on günü içerisindeki tek rakamlı gecelerde arayınız” demiştir.

Diyanet işleri başkanlığının takvimine göre bu sene kadir gecesi 26 Ağustos 2011 Cuma’yı 27 Ağustos Cumartesi’ye bağlayan gecedir. 

Bu mubarek ve muhteşem gecede yapılan tüm dualar kabul olsun inşallah.