Kategoriler
GÜNCEL

2011 Milletvekili Seçimleri Ak Parti (AKP) Milletvekili Adayları Tam Listesi

12 Haziran 2011’de yapılacak olan 24. dönem milletvekili genel seçimleri için Adalet ve Kalkınma Partisi il adayları Genel Merkez tarafından açıklandı. İşte il il AKP milletvekili adayları:

2011 AKP Adayları

AK Parti 2011 Adana Milletvekili Adayları
1 ÖMER ÇELİK 15.06.1968 SİYASET BİLİMCİ
2 MEHMET NECATİ ÇETİNKAYA 07.02.1943 VALİ
3 NECDET ÜNÜVAR 06.06.1960 TIP DOKTORU
4 FATOŞ GÜRKAN 01.01.1966 AVUKAT
5 ALİ KÜÇÜKAYDIN 12.10.1948 MÜLKİ İDARE AMİRİ
6 MEHMET ŞÜKRÜ ERDİNÇ 04.01.1976 AVUKAT
7 FATMA GÜLDEMET SARI 25.06.1970 YÜKSEK MİMAR
8 ALİ ÇALDIR 20.03.1975 AVUKAT
9 TALAT ULUSSEVER 25.04.1970 EKONOMİST
10 TAMER DAĞLI 05.06.1970 BANKACI
11 ALİ YÜZÜKCÜ 19.03.1960 İŞADAMI
12 NESLİHAN İPEK KOBANER 17.05.1962 SINIF ÖĞRETMENİ
13 MUSTAFA ÖZKOZANOĞLU 03.06.1975 AVUKAT
14 EBUBEKİR AKDENİZ 03.01.1982 ZİRAAT MÜH

AK Parti 2011 Adıyaman Milletvekili Adayları
1 AHMET AYDIN 01.03.1971 AVUKAT
2 MEHMET METİNER 05.03.1960 GAZETECİ-YAZAR-ÖĞR. GÖR.
3 MUHAMMED MURTAZA YETİŞ 30.11.1972 DOKTOR
4 MEHMET ERDOĞAN 07.04.1966 VETERİNER HEKİM
5 ŞEVKET GÜRSOY 01.06.1953 İŞLETMECİ

AK Parti 2011 Afyonkarahisar Milletvekili Adayları
1 VEYSEL EROĞLU 18.08.1948 ÖĞRETİM ÜYESİ
2 SAİT AÇBA 10.07.1950 ÖĞRETİM ÜYESİ DOÇ. DR
3 HALİL ÜRÜN 30.07.1968 SERBEST AVUKAT
4 ALİ ÖZKAYA 20.04.1970 AVUKAT
5 AHMET KOCA 20.05.1963 EĞİTİMCİ İŞADAMI

AK Parti 2011 Aksaray Milletvekili Adayları
1 ALİ RIZA ALABOYUN 08.03.1957 MADEN YÜKSEK MÜHENDİSİ
2 RUHİ AÇIKGÖZ 01.11.1963 MAKİNE MÜHENDİSİ -PLANLAMA UZMANI EKONOMİST
3 İLKNUR İNCEÖZ 16.10.1973 AVUKAT

AK Parti 2011 Amasya Milletvekili Adayları
1 MEHMET NACİ BOSTANCI 02.08.1957 ÖĞRETİM ÜYESİ
2 AVNİ ERDEMİR 20.02.1964 ÖGRETİM ÜYESİ
3 HASAN ALİ CESUR 13.02.1965 ELEKTRONİK MÜHENDİ

AK Parti 2011 Ankara 1.Bölge Milletvekili Adayları
1 Ali Babacan 04.04.1967 ENDÜSTRİ MÜHENDİSİ-İŞLETMECİ
2 BÜLENT GEDİKLİ 27.07.1964 EKONOMİST, MALİYE ESKİ BAŞ MÜFT., YEMİNLİ MALİ MÜŞ
3 REHA DENEMEÇ 20.05.1961 EKONOMİST
4 TÜLAY SELAMOĞLU 15.08.1966 MİMAR
5 NAZMİ HALUK ÖZDALGA 10.01.1948 İNŞAAT YÜKSEK MÜHENDİSİ
6 YALÇIN AKDOĞAN 22.09.1969 SİYASET BİLİMİ DOÇ.DR.
7 FATİH ŞAHİN 20.04.1979 AVUKAT
8 ÜLKER GÜZEL 07.02.1944 EKONOMİST
9 ERCAN KINACI 17.04.1965 AVUKAT
10 ALAADDİN VAROL 05.03.1973 AVUKAT
11 NİHAN TURNA SAKALTAŞ 15.07.1981 AVUKAT
12 AHMET SİNAN POYRAZ 03.06.1968 İNŞAAT YATIRIM
13 RIZA GEZER 01.12.1970 İŞ ADAMI
14 FAİK GÜNGÖR 01.01.1952 SANAYİCİ
15 ÜMİT ALTUNTAŞ 13.07.1976 ULUSLARARASI İLİŞKİLER UZAMNAI
16 YASİN BÖLÜKBAŞI 22.08.1983 EKONOMİST

AK Parti 2011 Ankara 2.Bölge Milletvekili Adayları
1 Cemil Çiçek 15.11.1946 AVUKAT
2 HALUK İPEK 02.02.1963 AVUKAT
3 SALİH KAPUSUZ 23.10.1954 İŞLETMECİ
4 NURDAN ŞANLI 10.09.1954 İŞLETME, MARKA PATENT VE KALİTE YÖN.SİST.DANIŞMANI
5 AHMET İYİMAYA 22.11.1950 ARASTIRMACI HUKUKCU
6 CEVDET ERDÖL 16.02.1958 TIP DOKTORALI ÖĞRETİM ÜYESİ
7 ZELKİF KAZDAL 24.09.1975 AVUKAT
8 EMRULLAH İŞLER 07.01.1960 ÖĞRETİM ÜYESİ
9 SEYİT SERTÇELİK 15.11.1964 ÖGRETİM ÜYESİ–PROFESÖR
10 ORHAN YEGİN 01.08.1978 İKTİSATÇI
11 NAZLI ERGÜL 06.08.1968 AVUKAT-HUKUK MÜŞAVİRİ
12 CİHAN ANKARA 27.12.1970 İŞ ADAMI
13 HÜSEYİN AYDİN 01.05.1973 AVUKAT
14 ÇİĞDEM ORHAN SARIKAYA 26.11.1973 AVUKAT
15 MURAT ARAÇ 08.10.1975 AVUKAT

AK Parti 2011 Antalya Milletvekili Adayları
1 MEHMET VECDİ GÖNÜL 29.11.1939 MÜLKİ İDARE AMİRİ
2 MEVLÜT ÇAVUŞOĞLU 05.02.1968 AVRUPA KONSEYİ PARLEMENTER MECLİSİ BAŞKANI
3 MENDERES MEHMET TEVFİK TÜREL 11.07.1964 GAZETECİ
4 SADIK BADAK 10.02.1955 YÖNETİCİ-İŞADAMI
5 HÜSEYİN SAMANİ 01.04.1964 ZİRAAT MÜHENDİSİ
6 GÖKCEN ÖZDOĞAN ENÇ 16.03.1976 HALKLA İLİŞKİLER UZMANI
7 ABDURRAHMAN ARICI 02.05.1951 RADYOLOJİ UZMANI
8 VEYSEL DALMAZ 02.04.1958 MÜLKİ İDARE AMİRİ
9 OSMAN AKMAN 01.01.1958 DOKTOR İÇ HASTALIKLARI UZMANI
10 ABDULLAH CENGİZ 14.02.1971 ELEKTRİK ELETRONİK MÜHENDİSİ
11 AHMET ŞAHİN 19.06.1968 İNŞAAT YÜKSEK MÜHENDİSİ DOKTOR
12 İBRAHİM TÜRKİŞ 20.08.1968 YEMINLI MALI MUSAVİR
13 GÜLDEREN GÜLTEKİN 08.05.1974 ÖGRETMEN
14 HAKKI BEŞKAZALI 05.01.1973 AVUKAT

AK Parti 2011 Ardahan Milletvekili Adayları
1 ORHAN ATALAY 01.12.1965 PROF.DR.
2 ORHAN GÖKDEMİR 04.04.1969 İŞ ADAMI

AK Parti 2011 Artvin Milletvekili Adayları
1 İSRAFİL KIŞLA 10.03.1959 YÖNETİCİ
2 MEHMET KOCATEPE 01.01.1966 ÜST DÜZEY YÖNETİCİ

AK Parti 2011 Aydın Milletvekili Adayları
1 MEHMET ERDEM 05.09.1966 ELEKTRİK MÜHENDİSİ
2 SEMİHA ÖYÜŞ 01.01.1960 AVUKAT
3 ALİ GÜLTEKİN KILINÇ 22.09.1959 SMMM- EKONOMİST- SANAYİCİ
4 MUSTAFA SAVAŞ 15.02.1965 BANKACILIK
5 SEBAHATTİN AKKIN 29.03.1962 SERBEST
6 ABDURRAHMAN ÖZ 26.04.1971 AVUKAT
7 UFUK KEÇECİ 20.08.1978 AVUKAT

AK Parti 2011 Ağrı Milletvekili Adayları
1 MEHMET KERİM YILDIZ 01.01.1965 GÖZ HASTALIKLARI UZMANI
2 EKREM ÇELEBİ 17.09.1965 ADALET BAKANLIĞI BAKANLIK MÜŞAVİRİ
3 FATMA SALMAN KOTAN 10.10.1970 SANAYİCİ MALİ MÜŞAVİR
4 MEHMET ŞERİF KÖSEN 05.01.1949 MADEM MUHENDİSİ OPERESYON YÖNETİMİ

AK Parti 2011 Balıkesir Milletvekili Adayları
1 AHMET EDİP UĞUR 07.04.1950 KİMYA MÜHENDİSİ
2 MEHMET CEMAL ÖZTAYLAN 25.11.1954 İKTİSATÇI
3 TÜLAY BABUŞCU 26.01.1976 ECZACI
4 ALİ AYDINLIOĞLU 17.08.1958 ÖĞRETMEN
5 MEHMET AKİF OKUR 23.08.1954 EMEKLİ EĞİTİMCİ
6 EMİN MEHMET KARATAN 01.07.1955 ÖZEL SEKTÖR – SANAYİ MÜTEAHHİTLİĞİ
7 EKREM YAVAŞ 05.06.1970 ÖĞRETMEN
8 HİLAL DEMİRÖZER 06.12.1980 ELEMENTER SİGORTA ACENTELİĞİ

AK Parti 2011 Bartın Milletvekili Adayları
1 YILMAZ TUNÇ 01.02.1971 AVUKAT
2 SEYFETTİN KALAY 10.08.1968 UZMAN DOKTOR BAŞHEKİM

AK Parti 2011 Batman Milletvekili Adayları
1 Mehmet Şimşek 01.01.1967 EKONOMİST
2 ZİVER ÖZDEMİR 05.04.1965 ELEKTİRİK MUHENDİSLİĞİ
3 AYHAN İSEN 01.01.1966 İNŞAAT MÜHENDİSİ
4 MUSTAFA DEMİR 22.01.1958 İKTİSATÇI

AK Parti 2011 Bayburt Milletvekili Adayları
1 BÜNYAMİN ÖZBEK 01.10.1973 ZİRAAT MÜHENDİSİ

AK Parti 2011 Bilecik Milletvekili Adayları
1 FAHRETTİN POYRAZ 03.07.1968 DENETÇİ
2 HALİL ELDEMİR 20.06.1973 İNŞAAT MÜHENDİSİ

AK Parti 2011 Bingöl Milletvekili Adayları
1 CEVDET YILMAZ 01.04.1967 BÜROKRAT
2 EŞREF TAŞ 01.01.1965 ÖĞRETİM ÜYESİ, KİMYAGER
3 ŞAHİN BİNGÖL 02.01.1968 KAMU YÖNETİCİSİ

AK Parti 2011 Bitlis Milletvekili Adayları
1 VEDAT DEMİRÖZ 01.03.1956 YEMİNLİ MALİ MÜŞAVİR
2 VAHİT KİLER 24.12.1966 İŞ ADAMI
3 MEHMET ZEKİ PEKER 05.07.1964 İNŞAAT MÜTEAHHİT

AK Parti 2011 Bolu Milletvekili Adayları
1 ALİ ERCOŞKUN 19.06.1971 BİLGİSAYAR PROGRAMCILIĞI
2 FEHMİ KÜPÇÜ 22.06.1974 AVUKAT
3 FATİH METİN 14.10.1973 AVUKAT

AK Parti 2011 Burdur Milletvekili Adayları
1 BAYRAM ÖZÇELİK 01.10.1966 DİŞ HEKİMİ
2 HASAN HAMİ YILDIRIM 17.08.1963 DR. ŞEHİR PLANCISI
3 MEHMET TUĞRUL 18.02.1953 SANAYİCİ

AK Parti 2011 Bursa Milletvekili Adayları
1 BÜLENT ARINÇ 25.05.1948 AVUKAT
2 MUSTAFA ÖZTÜRK 01.07.1965 ELEKTRONİK VE HABERLEŞME MÜHENDİSİ
3 HÜSEYİN ŞAHİN 12.01.1968 İŞ ADAMI
4 CANAN CANDEMİR ÇELİK 01.01.1974 AVUKAT
5 İSMET SU 14.08.1959 AVUKAT
6 MUSTAFA KEMAL ŞERBETÇİOĞLU 29.10.1969 AVUKAT
7 HAKAN ÇAVUŞOĞLU 26.02.1972 AVUKAT
8 İSMAİL AYDIN 17.05.1971 AVUKAT
9 TÜLİN ERKAL KARA 04.08.1969 FİLOLOG ÇEVİRMEN DİL BİLİMCİ
10 BEDRETTİN YILDIRIM 19.08.1951 EGITIMCI-YONETIMCI
11 ÖNDER MATLI 28.05.1972 SANAYİCİ İŞADAMI
12 CAFER YILDIZ 03.02.1963 PLASTİK SEKTÖRÜ
13 CEMİLE YİĞİT 31.10.1973 REKLAM
14 SADETTİN CANGÜL 01.09.1953 METALURJİ MÜHENDİSLİĞİ
15 ALİ ÖMEROĞLU 09.10.1966 ECZACI
16 FAHRETTİN KESKİN 20.01.1959 ECZACI
17 AYŞE HACIOĞLU 08.04.1984 İNGİLİZ DİLİ VE EDEBİYATI
18 MAHMUT TURUNÇ 13.08.1976 BEDEN EĞİTİMİ VE SPOR ÖĞRETMENİ

AK Parti 2011 Çanakkale Milletvekili Adayları
1 MEHMET DANİŞ 02.08.1971 AVUKAT
2 İSMAİL KAŞDEMİR 15.09.1978 AVUKAT
3 SEBAHATTİN GÜNER 16.12.1966 HUKUKÇU
4 YEŞİM KARADAĞ 25.12.1980 YÖNETİCİ

AK Parti 2011 Çankırı Milletvekili Adayları
1 İDRİS ŞAHİN 18.03.1974 AVUKAT
2 HÜSEYİN FİLİZ 02.02.1958 İŞADAMI

AK Parti 2011 Çorum Milletvekili Adayları
1 SALİM USLU 14.11.1955 SENDİKACI
2 CAHİT BAĞCI 25.06.1964 SOSYOLOG
3 MURAT YILDIRIM 27.06.1958 EGİTİMCİ- İŞ ADAMI
4 LÜTFİYE İLKSEN CERİTOĞLU KURT 06.02.1970 UZMAN ECZ.

AK Parti 2011 Denizli Milletvekili Adayları
1 NİHAT ZEYBEKCİ 01.01.1961 İŞADAMI
2 MEHMET YÜKSEL 25.01.1955 TİCARET GIDA SEKTÖRÜ
3 BİLAL UÇAR 06.01.1969 AVUKAT
4 NURCAN DALBUDAK 07.03.1979 TEKSTİL TEKNİKERİ
5 CAHİT ÖZKAN 25.12.1976 AVUKAT
6 HALİL PEKDEMİR 01.11.1961 İŞ ADAMI
7 AYHAN SOYFİDAN 20.11.1979 EKONOMİST – İKTİSATÇI

AK Parti 2011 Diyarbakır Milletvekili Adayları
1 MEHMET MEHDİ EKER 01.01.1956 VETERİNER HEKİM
2 MEHMET GALİP ENSARİOĞLU 01.10.1966 İNŞAAT MÜTEAHHİT
3 MİNE LÖK BEYAZ 19.08.1973 MİMAR
4 MEHMET SÜLEYMAN HAMZAOĞULLAR 24.09.1975 DOKTOR
5 CUMA İÇTEN 01.01.1973 TİCARET
6 OYA ERONAT 19.01.1962 İNŞAAT MÜH
7 MEHMET AKIN 01.01.1965 ÖĞRETİM ÜYESİ
8 MUHARREM KURT 10.01.1981 EĞİTMEN
9 FATMA ÖNCÜ 19.02.1976 İNSAN KAYNAKLARI YÖN.
10 MUSTAFA ELGÖRMÜŞ 01.01.1957 İKTİSAT
11 EYÜP KÜÇÜKÇAKMAK 22.01.1976 BİLGİSAYAR MÜHENDİSİ

AK Parti 2011 Düzce Milletvekili Adayları
1 İBRAHİM KORKMAZ 01.01.1960 MAKİNE MÜHENDİSİ
2 FEVAİ ARSLAN 12.07.1966 TÜCCAR
3 OSMAN ÇAKIR 01.09.1964 EĞİTİMCİ YÖNETİCİ

AK Parti 2011 Edirne Milletvekili Adayları
1 MEHMET MÜEZZİNOĞLU 09.01.1955 DOKTOR
2 TUNA BEKLEVİÇ 23.01.1977 EKONOMIST
3 FATMA AKSAL 03.01.1965 EKONOMIST

AK Parti 2011 Elazığ Milletvekili Adayları
1 ZÜLFÜ DEMİRBAĞ 13.02.1956 İNŞ.MÜH.
2 ŞUAY ALPAY 20.10.1960 AVUKAT
3 FARUK SEPTİOĞLU 02.02.1961 TİCARET
4 SERMİN BALIK 07.02.1972 İŞLETMECİ
5 METİN BULUT 03.01.1971 İŞ ADAMI

AK Parti 2011 Erzincan Milletvekili Adayları
1 SEBAHATTİN KARAKELLE 05.02.1950 ÖĞRETMEN
2 BURHAN ÇAKIR 03.05.1969 SERBEST MUHASEBECİ MALİ MÜŞAVİR

AK Parti 2011 Erzurum Milletvekili Adayları
1 RECEP AKDAĞ 08.05.1960 ÇOCUK SAĞLIĞI VE HASTALIKLARI UZMANI-ÖĞRT.ÜYESİ
2 ADNAN YILMAZ 29.10.1953 BÜROKRAT
3 FAZİLET DAĞCI ÇIĞLIK 01.11.1973 BİLGİSAYAR MÜHENDİSİ
4 CENGİZ YAVİLİOĞLU 20.08.1970 EKONOMİ FİNANSMAN
5 MUHYETTİN AKSAK 10.07.1957 İNŞAAT MÜHENDİSİ
6 İBRAHİM AYDEMİR 26.02.1962 MALİ MÜŞAVİR

AK Parti 2011 Eskişehir Milletvekili Adayları
1 NABİ AVCI 08.10.1953 ÖĞRETİM ÜYESİ
2 SALİH KOCA 07.03.1972 İNŞAAT YÜKSEK MÜHENDISI
3 ÜLKER CAN 16.12.1963 ECZACI
4 CEMAL ÇAVDARLI 15.03.1966 EĞİTİMCİ
5 ETHEM KALIN 08.11.1973 VETERİNER HEKİM
6 AYTEN KIZILSU 15.08.1959 MATEMATİK ÖĞRETMENİ

AK Parti 2011 Gaziantep Milletvekili Adayları
1 Hüseyin Çelik 05.03.1959 ÖĞRETİM ÜYESİ
2 FATMA ŞAHİN 20.06.1966 KİMYA MÜHENDİSİ
3 ŞAMİL TAYYAR 01.03.1965 GAZETECİLİK
4 ABDULLAH NEJAT KOÇER 20.08.1963 SANAYİCİ
5 MEHMET SARI 10.05.1968 SANAYİCİ VE İŞ ADAMI
6 MEHMET ERDOĞAN 30.10.1956 İŞADAMI
7 DERYA BAKBAK 16.08.1972 Y. MİMAR
8 İBRAHİM HALİL MAZICIOĞLU 04.11.1960 MAKİNE YÜKSEK MÜHENDİSİ
9 ALİ ŞAHİN 02.01.1970 ULUSLARARASI İLİŞKİLER UZMANI
10 FİKRET MURAT TURAL 02.02.1974 SINIF ÖĞRETMENİ
11 ABDULLAH TOMBUL 02.02.1956 JEOMORFOLOG
12 ADEM YÜCEL 10.06.1979 İŞLETMECİ

AK Parti 2011 Giresun Milletvekili Adayları
1 NURETTİN CANİKLİ 15.05.1960 İKTİSATÇI GAZETECİ MALİYE BAŞ MÜFETTİŞİ
2 MEHMET GELDİ 10.03.1960 HARİTA MÜHENDİSİ MÜTEAHHİT
3 ADEM TATLI 04.02.1968 VETERİNER HEKİM
4 ŞENGÜL ŞAHİN 05.05.1959 İNSAN KAYNAKLARI YÖNETİCİSİ

AK Parti 2011 Gümüşhane Milletvekili Adayları
1 KEMALETTİN AYDIN 10.05.1962 DOÇENT DOKTOR
2 FERAMUZ ÜSTÜN 10.12.1970 MALİ MÜŞAVİR, BANAKACI

AK Parti 2011 Hakkari Milletvekili Adayları
1 MEHMET NECİP ZEYDAN 27.10.1955 İNŞAAT MÜHENDİSİ
2 KASIM DEMİR 07.07.1954 BELEDİYE BAŞKANLIĞINDAN EMEKLİ
3 ABDULMUTTALİP ÖZBEK 08.05.1963 İNŞAAT TEKNİKERİ,FEN MÜDÜRÜ

AK Parti 2011 Hatay Milletvekili Adayları
1 Sadullah Ergin 06.07.1964 AVUKAT
2 ORHAN KARASAYAR 29.03.1965 ZİRAAT MÜHENDİSİ
3 MEHMET ÖNTÜRK 18.03.1970 İŞLETMECİ
4 ADEM YEŞİLDAL 07.02.1976 AVUKAT
5 HACI BAYRAM TÜRKOĞLU 01.12.1954 ECZACI
6 FİLİZ ÖZÇÖREKÇİ 26.03.1964 İŞKADINI ESNAF
7 FEVZİ ŞANVERDİ 10.05.1963 MÜTERRİM TERCUMAN
8 MEHMET SARUHAN 28.03.1962 ÖĞRETMEN AVUKAT
9 ABDÜLKERİM GÜVEN 20.10.1974 AVUKAT
10 HÜR EMRE ÖNAL 24.06.1978 ULUSLARARASI İLİŞKİLER UZMANI

AK Parti 2011 Isparta Milletvekili Adayları
1 SÜREYYA SADİ BİLGİÇ 16.07.1961 EKONOMİST
2 RECEP ÖZEL 07.01.1969 AVUKAT
3 SUAT KOLUKIRIK 16.05.1970 SOSYOLOG
4 PINAR TANER TOPSAKAL 03.09.1978 PRATİSYEN HEKİM

AK Parti 2011 Iğdır Milletvekili Adayları
1 YAŞAR AKKUŞ 18.04.1954 SANAYİCİ
2 NURETTİN ARAS 06.03.1954 SERBEST MESLEK

AK Parti 2011 İstanbul 1.Bölge Milletvekili Adayları
1 RECEP Tayyip Erdoğan 26.02.1954 İKTİSATÇI
2 EGEMEN BAĞIŞ 23.04.1970 ÜST DÜZEY YÖNETİCİ
3 İDRİS GÜLLÜCE 11.02.1950 YÜKSEK İNŞAAT MÜHENDİSİ
4 EROL KAYA 01.10.1959 SERBEST
5 MİHRİMAH BELMA SATIR 20.02.1961 AVUKAT
6 MUSTAFA ATAŞ 20.05.1957 YÖNETİCİ
7 MUHAMMED ÇETİN 16.11.1963 ÖĞRETİM GÖREVLİSİ
8 İSMET UÇMA 01.01.1955 YAZAR
9 GÜRSOY EROL 12.10.1956 ELEKTRİK MÜH.
10 ALEV DEDEGİL 21.02.1958 YÖNETİCİ
11 MEHMET DOMAÇ 08.04.1950 ECZACI
12 OSMAN BOYRAZ 23.01.1974 HARİTA YÜKSEK MÜHENDİSİ
13 OKTAY SARAL 18.03.1967 İNŞAAT MÜHENDİSİ
14 METİN KÜLÜNK 16.11.1960 İNŞAAT MÜHENDİSİ
15 AHMET BERAT ÇONKAR 13.08.1976 ISLETMECI-YONETICI-ULUSLARARASI EKONOMI-SIYASET
16 MUHAMMET BİLAL MACİT 11.09.1984 SİYASET BİLİMİ
17 MELTEM GÜRLER GÖKSEL 06.10.1966 PSİKOLOG – REKLAMCI OLARAK ÇALIŞIYOR
18 NUMAN GÜZEY 15.05.1948 AVUKAT
19 ALİCAN TAŞCI 06.06.1957 BANKACI-EKONOMİST
20 SERKAN BAYRAM 01.04.1974 AVUKAT
21 FAHRİ YASİN ŞENER 20.06.1975 TARİHÇİ
22 BİLAL TOPÇU 22.02.1981 İKTİSAT
23 HAKKI ŞANLI 08.03.1954 MAKİNA MÜHENDİSİ
24 DERVİŞ YÜCEL 28.07.1960 DİL BİLİMCİ EĞİTİMCİ
25 AYŞEGÜL ESRA ATİK 01.01.1975 TASARIM
26 FARUK BİLAL ŞENER 13.10.1981 KUYUMCULUK YAPI VE İNŞAAT
27 MEHMET FATİH BULAÇ 07.04.1975 BANKACI
28 ERKAN HACISALİHOĞLU 17.07.1971 İNŞAAT MÜHENDİSİ
29 ESRA HATİPOĞLU 25.06.1982 AVUKAT
30 HAYRİ KÖSE 27.06.1977 YÖNETİCİ

AK Parti 2011 İstanbul 2.Bölge Milletvekili Adayları
1 NİMET ÇUBUKÇU 02.03.1965 SERBEST AVUKAT
2 AYŞE NUR BAHÇEKAPILI 26.11.1954 AVUKAT
3 BURHAN KUZU 01.01.1955 ANAYASA HUKUKU PROFESÖRÜ
4 EKREM ERDEM 01.01.1948 EMEKLİ ÖĞRETMEN
5 VOLKAN BOZKIR 22.11.1950 DİPLOMAT – BÜYÜKELÇİ
6 İBRAHİM YİĞİT 08.12.1947 ZİRAAT YÜKSEK MÜHENDİSİ
7 AHMET KUTALMIŞ TÜRKEŞ 16.10.1978 EKONOMİST
8 İSMAİL SAFİ 20.01.1968 SİYASET BİLİMCİSİ
9 TÜRKAN DAĞOĞLU 10.09.1945 DOKTOR
10 ŞİRİN ÜNAL 11.08.1954 EMEKLİ HAVA PİLOT TÜMGENERAL
11 SEVİM SAVAŞER 27.04.1953 ÖĞRETİM ÜYESİ
12 HÜSEYİN BÜRGE 10.08.1955 EMEKLİ ÖĞRETMEN
13 OSMAN AŞKIN BAK 11.10.1966 MAKİNA MÜHENDİSİ İŞLETMECİ
14 AHMET HALDUN ERTÜRK 15.06.1955 DOKTOR
15 AHMET BAHA ÖĞÜTKEN 01.11.1961 MALİ MÜŞAVİR
16 AHMET HAMDİ ÇAMLI 15.02.1965 TİCARET
17 OSMAN KÖKSAL 01.02.1970 AVUKAT
18 ADEM ALİ YILMAZ 24.11.1984 BİLGİSAYAR MÜHENDİSİ
19 ÜZEYİR İLBAK 01.02.1958 YÖNETİCİ ŞİRKET ORTAĞI
20 EMİN HABERDAR 05.04.1958 KİMYA MÜHENDİSİ
21 AHMET ÖZEL 01.07.1972 AVUKAT
22 HÜSEYİN EROĞLU 05.02.1968 SM.MALİ MÜŞAVİR
23 AHMET YILDIZ 27.07.1985 İŞLETME YÖNETİCİLİĞİ
24 SEÇİL SAYIN ELMAS 31.01.1979 AVUKAT
25 NADİR UZUN 02.09.1982 TURİZM
26 EROL GÜNAY 05.11.1979 İSTAİSTİKÇİ
27 ALİ RIZA ABDİK 01.03.1984 MİMARLIK FAKÜLTESİ İÇ MİMAR

AK Parti 2011 İstanbul 3.Bölge Milletvekili Adayları
1 ÖMER DİNÇER 10.09.1956 AKADEMİSYEN
2 ABDÜLKADİR AKSU 12.10.1944 IDARECI
3 ÜNAL KACIR 13.01.1953 MAKINA MUHENDISI
4 HAKAN ŞÜKÜR 01.09.1971 SPORCU
5 HALİDE İNCEKARA 18.09.1959 YONETICI
6 MUSTAFA ŞENTOP 06.08.1968 ÖĞRETİM ÜYESİ
7 FEYZULLAH KIYIKLIK 15.03.1949 EĞİTİMCİ-AVUKAT
8 TÜLAY KAYNARCA 13.10.1969 GAZETECİ
9 NUREDDİN NEBATİ 01.01.1964 İŞ ADAMI
10 MEHMET DOĞAN KUBAT 21.11.1969 AVUKAT
11 BÜLENT TURAN 17.01.1975 HUKUKÇU
12 MEHMET MUŞ 01.05.1982 EKONOMİST
13 GÜLAY DALYAN 01.06.1962 MATEMATİK MÜHENDİSLİĞİ
14 ENVER YILMAZ 20.03.1970 HAKİM AVUKAT
15 HARUN KARACA 17.02.1962 SERBEST MUHASEBECİ
16 CEMAL ÖZDEMİR 01.11.1950 İKTİSATÇI
17 ALPAY TARHAN 09.07.1979 EĞİTİMCİ
18 BEHİYE EKER ALBAYRAK 29.10.1979 AVUKAT
19 SADIK DANIŞMAN 04.01.1955 DOKTOR
20 EMRAH KULAKLI 25.07.1980 AVUKAT
21 ESRA DENİZ 28.11.1970 AVUKAT
22 MÜZEMMİL HEVADPAL 05.05.1977 PROFESYONEL YÖNETİCİ
23 ABDULLAH BAŞCI 01.01.1960 YÖNETİCİ
24 HAYATİ GÜLLÜK 01.05.1959 ELEKTRİK MÜHENDİSİ
25 NECATİ KARAGÖZ 04.04.1973 İŞLETME
26 İSA GÜMÜŞ 20.03.1970 SEBET MUHASEBECİ VE MALİ MÜŞAVİR
27 YUSUF İŞLER 14.01.1980 AVUKAT
28 SALİH ÇAĞDAŞ 24.05.1980 AVUKAT

AK Parti 2011 İzmir 1.Bölge Milletvekili Adayları
1 Ertuğrul Günay 01.03.1947 HUKUKÇU
2 MEHMET SAYIM TEKELİOĞLU 22.10.1950 MAKİNE MÜHENDİSİ ÖĞRETİM ÜYESİ
3 İLHAN İŞBİLEN 01.04.1946 SANAYİCİ
4 İLKNUR DENİZLİ 12.10.1964 GIDA MÜHENDİSİ
5 ALİ AŞLIK 10.01.1964 AVUKAT
6 RIFAT SAİT 06.06.1966 İKTİSATÇI
7 BİLAL DOĞAN 10.11.1958 ESKİ VERGİ DENETMENİ
8 CEMAL BEKLE 02.04.1978 TURİZM
9 TÜLİN BOZKURT HAZAR 27.04.1971 İŞLETMECİ-DİLBİLİMCİ
10 HARUN ÖZDEMİR 01.03.1964 EĞİTİMCİ, SİYASİ ANALİST, DANIŞMAN, TV YAPIMCISI,
11 OSMAN SAKMAN 16.01.1977 İŞLETMECİ,TÜCCAR
12 MAKSUT KARAOSMAN 12.10.1975 AVUKAT
13 DOĞAN BAYRAM 14.02.1982 KOORDİNATÖR

AK Parti 2011 İzmir 2.Bölge Milletvekili Adayları
1 BİNALİ YILDIRIM 20.12.1955 YÜKSEK MÜH
2 AYDIN ŞENGÜL 15.10.1968 ŞEHİR VE BÖLGE PLANLAMA
3 ERDAL KALKAN 20.01.1946 AVUKAT
4 NESRİN ULEMA 20.12.1971 ECZACI
5 HAMZA DAĞ 01.03.1980 AVUKAT
6 BEKİR PAKDEMİRLİ 10.11.1973 YÖNETİCİ
7 HASAN ŞAHİN 17.10.1965 ÇİFTÇİ
8 MÜJDE ÖZKUMOVA 19.06.1971 KUAFÖR
9 TOLGA MURAT BALIKÇI 05.10.1981 MİLLİ SPORCU
10 UĞUR TÜRKAN 01.12.1975 İNŞAAT MÜHENDİSİ
11 ABDULLAH TEKBAŞ 01.09.1974 PEYZAJ MİMARI
12 YEŞİM DEMİRALİ 20.09.1971 AVUKAT
13 MEHMET KAVUK 30.08.1984 İŞLETME

AK Parti 2011 Kahramanmaraş Milletvekili Adayları
1 MEHMET SAĞLAM 15.03.1938 ÖĞRETİM ÜYESİ, PROFESÖR
2 NEVZAT PAKDİL 12.01.1950 KAMU YÖNETİCİSİ
3 MAHİR ÜNAL 01.07.1966 AKADEMİSYEN
4 YILDIRIM MEHMET RAMAZANOĞLU 15.01.1956 İKİ BRANŞTA UZMAN TIP DOKTORU
5 SEVDE BAYAZIT KAÇAR 02.03.1974 YAPIMCI
6 SITKI GÜVENÇ 01.11.1961 DİŞ HEKİMİ
7 HAMİT BÜLENT EKEN 23.05.1977 ECZACI
8 İDRİS TEZCAN 22.01.1962 İNŞAAT YÜKSEK MÜHENDİSİ

AK Parti 2011 Karabük Milletvekili Adayları
1 MEHMET ALİ ŞAHİN 16.09.1950 AVUKAT
2 OSMAN KAHVECİ 10.10.1950 ORMAN YÜKSEK MÜHENDİSİ

AK Parti 2011 Karaman Milletvekili Adayları
1 LÜTFİ ELVAN 12.03.1962 EKONOMİST
2 MEVLÜT AKGÜN 10.10.1966 AVUKAT

AK Parti 2011 Kars Milletvekili Adayları
1 AHMET ARSLAN 02.06.1962 GEMİ İNŞA VE MAKİNE MÜH.
2 YUNUS KILIÇ 01.01.1965 ÖĞRETİM ÜYESİ
3 SUAT DOĞAN 12.03.1974 AVUKAT

AK Parti 2011 Kastamonu Milletvekili Adayları
1 HAKKI KÖYLÜ 01.07.1948 EMN.SAVCI – AVUKAT
2 MUSTAFA GÖKHAN GÜLŞEN 18.08.1970 ECZACI
3 ZAFER NALBANTOĞLU 23.08.1980 ENDÜSTRİ MÜHENDİSİ

AK Parti 2011 Kayseri Milletvekili Adayları
1 TANER YILDIZ 03.04.1962 ELEKTRİK ELEKTRONİK MÜHENDİSİ
2 SADIK YAKUT 03.02.1956 CUMHURİYET SAVCISI
3 MUSTAFA ELİTAŞ 05.02.1957 SANAYİCİ
4 YAŞAR KARAYEL 01.03.1950 YÖNETİCİ
5 PELİN GÜNDEŞ BAKIR 13.03.1972 DEPREM MÜHENDİSLİĞİ
6 AHMET ÖKSÜZKAYA 25.07.1960 SERBEST MUHASEBECİ MALİ MÜŞAVİR
7 İSMAİL TAMER 10.08.1956 DOKTOR
8 MURAT CAHİD CINGI 21.07.1971 AVRUPA BİRLİĞİ SİYASET UZMANI
9 MEHMET ADIGÜZEL 27.03.1978 SANAYİCİ

AK Parti 2011 Kilis Milletvekili Adayları
1 FUAT KARAKUŞ 03.02.1973 UZMAN DOKTOR
2 AHMET SALİH DAL 02.03.1971 İLAHİYATÇI

AK Parti 2011 Kırıkkale Milletvekili Adayları
1 BEŞİR ATALAY 01.04.1947 AVUKAT
2 OĞUZ KAĞAN KÖKSAL 04.09.1948 VALİ-EMNİYET GENEL MÜDÜRÜ
3 RAMAZAN CAN 20.04.1970 AVUKAT – HUKUKÇU

AK Parti 2011 Kırklareli Milletvekili Adayları
1 ŞENOL GÜRŞAN 17.10.1964 AVUKAT
2 ŞABAN ERDEN 14.01.1949 İNŞAAT YÜKSEK MÜHENDİSİ
3 VOLKAN GÖÇ 12.04.1981 ORMAN MÜHENDİSİ

AK Parti 2011 Kırşehir Milletvekili Adayları
1 ABDULLAH ÇALIŞKAN 16.03.1974 İŞLETME
2 MUZAFFER ASLAN 18.08.1968 AVUKAT

AK Parti 2011 Kocaeli Milletvekili Adayları
1 NİHAT ERGÜN 14.09.1962 IKTISATCI
2 FİKRİ IŞIK 13.09.1965 EĞİTİMCİ
3 AZİZE SİBEL GÖNÜL 12.08.1966 MİMAR
4 MUZAFFER BAŞTOPÇU 20.06.1948 YUKSEK KIMYAGER
5 ZEKİ AYGÜN 22.07.1953 ELEKTRİK MÜHENDİSİ
6 İLYAS ŞEKER 30.05.1960 HARİTA KADASTRO YÜKSEK MÜHENDİSİ
7 MEHMET ALİ OKUR 04.08.1973 İŞ ADAMI
8 SAMİ ÇAKIR 15.10.1958 BANKACI
9 AYŞE MÜGE OLŞEN 03.01.1969 ECZACI
10 SERKAN SEYHAN 29.12.1979 ÖĞRETMEN – KALİTE YÖNETİM UZMANI
11 YALÇIN COŞTUR 30.05.1975 SERBEST MUHASEBECİ MALİ MÜŞAVİR

AK Parti 2011 Konya Milletvekili Adayları
1 AHMET DAVUTOĞLU 26.02.1959 BÜYÜKELÇİ, ÖĞRETİM GÖREVLİSİ
2 KERİM ÖZKUL 18.05.1959 AVUKAT, SANAYİCİ
3 İLHAN YERLİKAYA 20.12.1960 ÖĞRETİM ÜYESİ
4 AYŞE TÜRKMENOĞLU 20.03.1965 AVUKAT
5 CEM ZORLU 09.07.1963 ÖĞRETİM ÜYESİ
6 HÜSEYİN ÜZÜLMEZ 05.03.1957 İŞ ADAMI
7 MUSTAFA BALOĞLU 01.01.1967 GENEL CERRAHİ UZMANI
8 MUSTAFA KABAKCI 05.04.1954 İŞ ADAMI
9 GÜLAY SAMANCI 25.02.1977 AVUKAT
10 MUSTAFA AKIŞ 10.08.1981 AVUKAT
11 HARUN TÜFEKCİ 30.01.1971 AVUKAT
12 ABDULLAH AĞRALI 10.11.1969 DOKTOR
13 HALİL ETYEMEZ 03.05.1965 EĞİTİM MÜFETTİŞİ
14 RAHİM TÜRK 24.12.1985 İKTİSATÇI-TÜCCAR

AK Parti 2011 Kütahya Milletvekili Adayları
1 SONER AKSOY 27.07.1941 Dİ.Y. MAKİNE MÜHENDİSİ
2 HASAN FEHMİ KİNAY 03.10.1964 İKTİSATÇI İŞADAMI
3 İDRİS BAL 25.04.1968 ÖĞRETİM ÜYESİ PROFÖSÖR DOKTOR
4 VURAL KAVUNCU 08.03.1966 DOKTOR
5 BEDİHA TÜRKYILMAZ 29.09.1971 ENFEKSİYON HASTALIKLARI UZMANI

AK Parti 2011 Malatya Milletvekili Adayları
1 MAHMUT MÜCAHİT FINDIKLI 15.08.1957 ELEKTRİK MÜHENDİSİ
2 MUSTAFA ŞAHİN 03.02.1956 ÖZEL ÖĞRETİM KURUMU İŞLETMECİLİĞİ
3 ÖZNUR ÇALIK 01.01.1965 ECZACI
4 HÜSEYİN CEMAL AKIN 11.02.1949 AVUKAT
5 ÖMER FARUK ÖZ 05.10.1966 MİLLETVEKİLİ
6 ŞANAL TOSUN 05.05.1958 TIP DOKTORU

AK Parti 2011 Manisa Milletvekili Adayları
1 HÜSEYİN TANRIVERDİ 04.09.1956 EĞİTİMCİ, SENDİKACI
2 RECAİ BERBER 20.06.1959 HESAP UZMANI
3 UĞUR AYDEMİR 08.12.1967 MALİ MÜŞAVİR
4 MUZAFFER YURTTAŞ 28.02.1967 GENEL CERRAHİ UZMANI
5 SELÇUK ÖZDAĞ 07.08.1958 ÖĞRETİM ÜYESİ YRD.DOÇ.DR.
6 SAİT HAN BAKŞİ 20.05.1973 MAKİNE MÜHENDİSİ
7 ABDURRAHİM ARSLAN 06.03.1967 MAKİNE MÜHENDİSİ
8 MEHMET UÇAK 21.07.1970 ÖĞRETMEN
9 MURAT ERBİL 10.03.1974 EKONOMİ FİNANSMAN–ULUSLAR ARASI TİCARET
10 MUSTAFA IRMAK 15.01.1981 TÜRKÇE ÖĞRETMENLİĞİ

AK Parti 2011 Mardin Milletvekili Adayları
1 Muammer Güler 21.03.1949 VALİ
2 GÖNÜL BEKİN ŞAHKULUBEY 18.06.1970 ECZACLILIK
3 ABDURRAHİM AKDAĞ 01.09.1960 İNSAN KAYNAKLARI YÖNETİCİSİ
4 HİKMET BÜLENT GÖZÜ 06.06.1953 İŞLETME-YÖNETİCİ
5 EDİP DEMİRDAĞ 21.10.1965 MÜTAHİT
6 ABDULLAH DÜZGÜN 03.03.1976 AVUKAT

AK Parti 2011 Mersin Milletvekili Adayları
1 MEHMET Zafer Çağlayan 15.11.1957 MAK.MÜH SANAYİCİ
2 AHMET TEVFİK UZUN 15.06.1968 ECZACI
3 NEBİ BOZKURT 10.01.1950 ÖĞRETİM ÜYESİ
4 ÇİĞDEM MÜNEVVER ÖKTEN 08.06.1961 İNGİLİZCE ÖĞRETMENİ
5 MUSTAFA SAMİ CÜCELOĞLU 01.01.1966 VETERİNER HEKİM
6 MUSTAFA TURAN 01.01.1966 SERBEST MUHASEBECİ VE MALİ MÜŞAVİR
7 FATMA TANSEL GÜREL 04.09.1964 DİŞ HEKİMİ
8 ATİLLA OLÇUM 25.03.1978 SINIF ÖĞRETMENİ
9 MUSTAFA SEVER 15.10.1968 ZİRAAT MÜHENDİSİ
10 ABDULLAH KUZ 01.01.1979 TARİH ÖĞRETMENİ
11 İLHAN KAHRAMAN 20.06.1976 SİGORTACI

AK Parti 2011 Muğla Milletvekili Adayları
1 ALİ BOĞA 04.01.1949 SİYASET BİLİMCİ
2 YÜKSEL ÖZDEN 05.09.1963 ÖĞRETİM ÜYESİ
3 HAYATİ NİZAMOĞLU 28.10.1960 ORMAN MÜHENDİSİ
4 YEŞİM AVCI 11.05.1970 DOKTOR
5 GÜLTEKİN AKÇA 31.01.1971 AVUKAT
6 MEHMET YAVUZ DEMİR 28.01.1953 EMEKLİ BAKANLIK MÜFETTİŞİ

AK Parti 2011 Muş Milletvekili Adayları
1 FARUK IŞIK 01.01.1963 MÜLKİ İDARE AMİRİ-KAYMAKAM,VALİ YRD.
2 MUZAFFER ÇAKAR 23.03.1965 KİMYAGER
3 MEHMET EMİN ŞİMŞEK 05.05.1964 İNŞAAT MUHENDİSİ
4 MELİK EMRE 12.10.1975 AVUKAT

AK Parti 2011 Nevşehir Milletvekili Adayları
1 AHMET ERDAL FERALAN 20.12.1962 YÜKSEK MAKİNE MÜH.
2 MURAT GÖKTÜRK 28.01.1970 AVUKAT
3 EBU BEKİR GİZLİGİDER 25.02.1979 SERBEST AVUKAT

AK Parti 2011 Niğde Milletvekili Adayları
1 ALPASLAN KAVAKLIOĞLU 10.03.1962 MÜLKİ İDARE-GENEL İDARE YÖNETİCİLİK
2 ÖMER SELVİ 16.01.1976 ENDÜSTRİ MÜHENDİSİ
3 ERDOĞAN ÖZEGEN 29.11.1965 22.DÖNEM MİLLETVEKİLİ

AK Parti 2011 Ordu Milletvekili Adayları
1 İDRİS NAİM ŞAHİN 01.06.1956 KAMU YÖNETİCİSİ
2 MUSTAFA HAMARAT 21.07.1972 AVUKAT
3 FATİH HAN ÜNAL 20.03.1968 İNŞAAT YÜKSEK MÜHENDİSİ
4 İHSAN ŞENER 01.01.1965 KAMU YÖNETİCİSİ
5 HARUN ÇAKIR 03.02.1954 YÖNETİCİ
6 MUSTAFA ÇAYA 12.05.1970 MALİ MÜŞAVİR

AK Parti 2011 Osmaniye Milletvekili Adayları
1 SUAT ÖNAL 16.12.1961 MAKİNE YÜKSEK MÜHENDİSİ- İKTİSATÇI
2 DURDU MEHMET KASTAL 22.01.1969 EGITIMCI
3 MUSTAFA DAYANGAÇ 20.09.1960 TELEKOMİNİKASYON-ELEKTRİK
4 ABDULKADİR ŞAHİN 01.09.1956 MİLLİ EĞİTİM MÜDÜR YARDIMCISI

AK Parti 2011 Rize Milletvekili Adayları
1 HAYATİ YAZICI 23.05.1952 AVUKAT
2 HASAN KARAL 03.01.1973 EĞİTİMCİ
3 NUSRET BAYRAKTAR 01.01.1951 MAKİNA MÜHENDİSİ

AK Parti 2011 Sakarya Milletvekili Adayları
1 HASAN ALİ ÇELİK 02.05.1959 ÖĞRETİM ÜYESİ
2 AYHAN SEFER ÜSTÜN 21.08.1970 AVUKAT
3 ŞABAN DİŞLİ 22.02.1958 EKONOMİ, İKTİSAT, BANKA
4 AYŞENUR İSLAM 16.01.1958 ÖĞRETİM ÜYESİ
5 ALİ İHSAN YAVUZ 07.07.1969 AVUKAT
6 ZİYA CEVHERLİ 12.12.1960 ÖĞRETMEN
7 ENDER SERBES 01.01.1977 ALTIN DÖVİZ VE PIRLANTA TİCARETİ

AK Parti 2011 Samsun Milletvekili Adayları
1 MUSTAFA DEMİR 18.01.1961 MİMAR-SANAYİCİ-SER.TİC.İNŞ.TAAH.
2 SUAT KILIÇ 23.07.1972 AVUKAT
3 CEMAL YILMAZ DEMİR 12.08.1960 EGİTİMCİ
4 TÜLAY BAKIR 02.05.1947 FİZYOLOG İÇ HASTALIKLARI GASTROENTEROLOJI PROF.DR.
5 AKİF ÇAĞATAY KILIÇ 15.06.1976 SIYASET BILIMCI
6 AHMET YENİ 10.08.1955 BANKACI
7 KAMURAN ÖZDEN 10.05.1962 MÜSTAKİL DAİRE BAŞKANI
8 ASLAN KARANFİL 10.01.1970 MÜLKİ İDARE AMİRİ
9 MEHMET TAŞAN 15.02.1957 ZİRAAT YÜKSEK MÜHENDİSİ

AK Parti 2011 Siirt Milletvekili Adayları
1 AFİF DEMİRKIRAN 01.01.1952 MADEN YÜKSEK MÜH.
2 OSMAN ÖREN 13.04.1966 ÖĞRETMEN
3 BAYRAM KIZILAY 05.07.1955 ÖĞRETMEN

AK Parti 2011 Sinop Milletvekili Adayları
1 MEHMET ERSOY 26.04.1964 MEMUR-VALİ
2 İBRAHİM FELEK 01.02.1957 İŞLETMECİ

AK Parti 2011 Sivas Milletvekili Adayları
1 İSMET YILMAZ 10.12.1961 HUKUKÇU
2 MESUDE NURSUNA MEMECAN 23.07.1957 YAYINCI
3 HİLMİ BİLGİN 26.05.1972 AVUKAT
4 ALİ TURAN 15.10.1959 DIŞ TİCARET
5 ADEM YILDIRIM 05.01.1973 HUKUK FAKULTESİ

AK Parti 2011 Şanlıurfa Milletvekili Adayları
1 FARUK ÇELİK 17.01.1956 EĞİTİMCİ
2 SEYİT EYYÜPOĞLU 10.04.1942 ÇİFTÇİ
3 MEHMET KASIM GÜLPINAR 20.09.1969 KAMU GÖRVL.
4 MEHMET AKYÜREK 20.11.1950 İŞADAMI
5 ZEYNEP ARMAĞAN USLU 11.07.1969 ÖĞRETİM ÜYESİ
6 HALİL ÖZCAN 01.10.1964 ÖĞRETİM ÜYESİ YARD.DOÇ.DR
7 MAHMUT KAÇAR 10.10.1975 ÇEVRE MÜH.
8 ABDULKADİR EMİN ÖNEN 15.03.1976 ÜST DÜZEY YÖNETİCİ
9 YAHYA AKMAN 07.05.1966 AVUKAT
10 ABDULKERİM GÖK 01.03.1970 ÖĞRETİM ÜYESİ
11 BEKİR EREN 23.04.1977 AVUKAT
12 ZEYNEP MÜJDE SAKAR 21.06.1982 İŞLETMECİ

AK Parti 2011 Şırnak Milletvekili Adayları
1 MEHMET EMİN DİNDAR 01.01.1959 DOKTOR
2 MEHMET TATAR 01.02.1945 İŞ ADAMI
3 NAZAN BİRLİK 01.07.1974 AVUKAT
4 İBRAHİM BAYKAL 04.05.1968 TÜCCAR, ÇİFTÇİ

AK Parti 2011 Tekirdağ Milletvekili Adayları
1 TEVFİK ZİYAEDDİN AKBULUT 12.04.1949 EMEKLI VALI
2 ÖZLEM YEMİŞÇİ 30.08.1971 SİGORTA ACENTELİĞİ
3 SAİT YAZI 25.03.1959 MAKİNA MÜHENDİSİ
4 MESTAN ÖZCAN 03.01.1973 ZİRAAT MÜHENDİSİ- İŞLETMECİ
5 MUSTAFA YEL 21.07.1968 VALİ YARDIMCISI-MÜLKİ İDARE AMİRİ
6 HAKAN ŞIK 10.09.1968 KAMU YÖNETİMİ

AK Parti 2011 Tokat Milletvekili Adayları
1 ZEYİD ASLAN 06.08.1965 AVUKAT
2 ŞÜKRÜ AYALAN 01.07.1963 PSİKİYATR
3 DİLEK YÜKSEL 26.05.1977 İKTİSATÇI
4 CELİL GÖÇER 05.04.1970 TIP DOKTORU
5 CÜNEYT ALDEMİR 30.10.1973 DİŞ HEKİMİ

AK Parti 2011 Trabzon Milletvekili Adayları
1 FARUK NAFIZ ÖZAK 19.04.1946 İNŞAAT YÜK. MÜH.
2 ERDOĞAN BAYRAKTAR 10.10.1948 İNŞAAT YÜKSEK MÜH.
3 AYDIN BIYIKLIOĞLU 01.01.1954 MAKİNE YÜKSEK MÜHENDİSİ
4 SAFİYE SEYMENOĞLU 03.03.1964 MİMAR
5 YUNUS KARABELA 15.10.1969 UZMAN DOKTOR
6 SALİH CORA 09.07.1981 AVUKAT

AK Parti 2011 Tunceli Milletvekili Adayları
1 CİHAN AÇIKGÖZ 02.03.1969 İKTİSATÇI
2 BEDRİ AŞAM 05.01.1966 İŞLETME FAKÜLTESİ

AK Parti 2011 Uşak Milletvekili Adayları
1 İSMAİL GÜNEŞ 04.03.1967 KULAK BURUN BOĞAZ UZMANI
2 MEHMET ALTAY 12.10.1972 AVUKAT
3 HAZİM SESLİ 15.04.1966 İŞADAMI

AK Parti 2011 Van Milletvekili Adayları
1 BURHAN KAYATÜRK 23.08.1970 ELEKTİRİK MÜH.
2 FATİH ÇİFTCİ 06.07.1971 CUMHURİYET SAVCISI
3 MUSTAFA BİLİCİ 01.01.1969 SERBEST MUHASEBECİ
4 GÜLŞEN ORHAN 12.12.1970 ARKEOLOG
5 ZAHİR SOĞANDA 26.02.1968 AVUKAT
6 ABDULAHAT ARVAS 27.10.1969 SANAYİCİ İŞ ADAMI
7 NECAT GÖRENTAŞ 01.07.1964 ÖĞRETİM ÜYESİ
8 HASAN KARADAŞ 25.06.1982 TÜRK DİLİ VE EDEBİYAT ÖĞRETMENLİĞİ

AK Parti 2011 Yalova Milletvekili Adayları
1 TEMEL COŞKUN 21.08.1956 EMEKLİ BÜROKRAT
2 MUSTAFA PEHLİVAN 01.10.1961 SERBEST MUHASEBECİ MALİ MÜŞAVİR

AK Parti 2011 Yozgat Milletvekili Adayları
1 BEKİR BOZDAĞ 01.04.1965 SERBEST AVUKAT
2 ERTUĞRUL SOYSAL 03.05.1963 UZMAN HEKİM
3 YUSUF BAŞER 10.04.1965 AVUKAT
4 ABDULKADİR AKGÜL 03.04.1959 TİCARET

AK Parti 2011 Zonguldak Milletvekili Adayları
1 KÖKSAL TOPTAN 03.01.1943 HUKUKÇU
2 ERCAN CANDAN 06.03.1967 ÖĞRETİM ÜYESİ
3 ÖZCAN ULUPINAR 02.06.1970 DEVREK BELEDİYE BAŞKANI
4 HÜSEYİN YILMAZ 18.12.1966 ÖĞRETİM GÖREVLİSİ
5 POLAT TÜRKMEN 01.01.1957 MADEN MÜHENDİSİ

Kategoriler
GÜNCEL

2011 Milletvekili Seçimleri MHP’nin Milletvekili Adayları Tam Listesi

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) 12 Haziran’da yapılacak olan genel seçimler için belirlediği milletvekili adaylarının listesini Yüksek Seçim Kurulu’na (YSK) sundu.

İŞTE MHP’NİN ADAY LİSTESİ
Adana
Sıra Adı Soyadı Ögrenim Durumu Mesleği
1 RECAI YILDIRIM Üniversite ÇIFTÇI
2 MUHARREM VARLI Üniversite EGITIMCI
3 ALI HALAMAN Üniversite ESNAF
4 SEYFETTIN YILMAZ Üniversite ORMAN MÜHENDISI
5 CAHIT ÖZTOK Lise TÜCCAR
6 MEHMET METANET ÇULHAOGLU Yüksek Lisans YÖNETICI
7 KÜRSAT ATILGAN Yüksek Lisans HAVA PILOT TUG GENERAL
8 TÜRKAN CENGIZ YILMAZ Doktora TIP DOKTORU
9 SÜLEYMAN SIMSIR Üniversite INSAAT MÜHENDISI
10 DEMET ÇARDAK Üniversite TIP DOKTORU
11 MEHMET KÜLAHLIOGLU Üniversite KAMU GÖREVLISI
12 GÖKAY SARILI Yüksek Lisans AVUKAT
13 NESLIHAN UZUN Üniversite FIZYOTERAPIST
14 HAMIT YILMAZ Lise IS ADAMI

Adıyaman
Sıra Adı Soyadı Ögrenim Durumu Meslegi
1 SADIK BURAK GELIR Üniversite ZIRAAT MÜHENDISI
2 ÇETIN ÖZTÜRK Üniversite ISLETMECI
3 EMIN ACAR Lise ESNAF
4 MEHMET VURAL Üniversite KAMU GÖREVLISI
5 RAMAZAN YILMAZ Lise TEKNISYEN
Afyonkarahisar
Sıra Adı Soyadı Ögrenim Durumu Meslegi
1 KEMALETTIN YILMAZ Üniversite YÜKSEK MÜHENDIS
2 ÖNCÜL KAZANCI Üniversite AVUKAT
3 KADIR ÇALISICI Üniversite MÜLKI IDARE AMIRI
4 SEFA ÇETIN Yüksek Lisans MÜLKI IDARE AMIRI
5 HAVVANA GENCER Üniversite ÖGRETMEN
Ağrı
Sıra Adı Soyadı Ögrenim Durumu Meslegi
1 SAHIN EGE Üniversite VETERINER HEKIM
2 NAZLI YILMAZ Üniversite YÜKSEK BÜROKRAT
3 ÇOSKUN AYTEKIN Lise TASERONLUK
4 TARIK DURSUN Lise SERBEST
Aksaray
Sıra Adı Soyadı Ögrenim Durumu Meslegi
1 KILIÇASLAN EKIN Üniversite ZIRAAT MÜHENDISI
2 MUSTAFA TUGRUL KARACAER Yüksek Lisans MALIYECI
3 RAHIM AYDIN Üniversite TIP DOKTORU
Amasya
Sıra Adı Soyadı Ögrenim Durumu Meslegi
1 KADIR EKERCAN Üniversite TIP DOKTORU
2 KENAN ERZURUMLU Yüksek Lisans ÖGRETIM ÜYESI
3 MEHMET SARI Lise IS ADAMI
Ankara (1 Bölge)
Sıra Adı Soyadı Ögrenim Durumu Meslegi
1 YILDIRIM TUGRUL TÜRKES Yüksek Lisans IS ADAMI
2 ZÜHAL TOPCU Üniversite EGITIMCI
3 MEHMET ZEKAI ÖZCAN Üniversite BÜROKRAT
4 DOGAN CANSIZLAR Üniversite FINANS UZMANI
5 MEVLÜT KARAKAYA Doktora ÖGRETIM ÜYESI
6 RECEP DUMANLI Yüksek Lisans PLANLAMA UZMANI
7 MEHMET SAMI UZUN Üniversite MUHASEBECI
8 SELÇUK COSKUN Üniversite BÜROKRAT
9 RIFKI ÜNAL Yüksek Lisans MAKINA MÜHENDISI
10 ÇAGRI ACI Üniversite IKTISATÇI
11 AYHAN ÇELIK Üniversite KAMU GÖREVLISI
12 YILDIRIM AK Üniversite AVUKAT
13 SEMA DOGAN Üniversite PSIKOLOJIK DANISMAN
14 ASIM AÇIKEL Yüksek Lisans MÜHENDIS
15 SEDAT YAZIRLI Lise MÜTEAHHIT
16 HALIL GÜZEL Üniversite AVUKAT
Ankara (2 Bölge)
Sıra Adı Soyadı Ögrenim Durumu Meslegi
1 AHMET DENIZ BÖLÜKBASI Üniversite DIPLOMAT
2 MUSTAFA CIHAN PAÇACI Üniversite IKTISATÇI
3 MUSTAFA ERDEM Yüksek Lisans ÖGRETIM ÜYESI
4 ÖZCAN YENIÇERI Doktora ÖGRETIM ÜYESI
5 HAMIT AYANOGLU Üniversite YÜKSEK BÜROKRAT
6 ÖMER DEMIREL Üniversite TURIZMCI
7 MUHARREM BESIR Üniversite KAMU GÖREVLISI
8 CEMIL AYDIN Yüksek Lisans EMEKLI SUBAY
9 FIGEN TOSUNOR Üniversite ISLETMECI
10 ALI ZOR Üniversite MÜSAVIR
11 HULUSI HAKAN EREN Yüksek Lisans YÖNETICI
12 RAHMI YILMAZ Üniversite SIGORTACI
13 ÖZGÜR SALMAN Üniversite AVUKAT
14 KERIM INAL Üniversite ÖGRETMEN
15 IBRAHIM KÖKSAL Ortaokul ESNAF
Antalya
Sıra Adı Soyadı Ögrenim Durumu Meslegi
1 TUNCA TOSKAY Üniversite ÖGRETIM ÜYESI
2 MEHMET GÜNAL Doktora ÖGRETIM ÜYESI
3 YUSUF ZIYA IRBEÇ Doktora DIS POLITIKA UZMANI
4 KEMAL ÇELIK Üniversite MÜLKI IDARE AMIRI
5 HÜSEYIN YILDIZ Üniversite MALI MÜSAVIR
6 MESUT YILMAZ Üniversite IS ADAMI
7 RASIT DOGAN ENHOS Üniversite IS ADAMI
8 FERIDUN BAHSI Üniversite HUKUKÇU
9 AYÇA SEZER Üniversite AVUKAT
10 FEVZI YARBAS Yüksek Lisans AVUKAT
11 RAMAZAN ERYILMAZ Üniversite TIP DOKTORU
12 YASAR KÖRK Üniversite ÖGRETMEN
13 NURETTIN DEMIRKOL Üniversite ZIRAAT YÜKSEK MÜHENDISI
14 MERYEM AKSOY Yüksek Lisans ÖGRETMEN
Ardahan
Sıra Adı Soyadı Ögrenim Durumu Meslegi
1 SEBAHATTIN SARIÇAM Lise TEKNISYEN
2 ÖVÜN ÇABAK Üniversite IKTISATÇI
Artvin
Sıra Adı Soyadı Ögrenim Durumu Meslegi
1 YUSUF SAGLAM Üniversite YÖNETICI
2 YUSUF TURAN Yüksek Lisans EMEKLI SUBAY
Aydın
Sıra Adı Soyadı Ögrenim Durumu Meslegi
1 ALI UZUNIRMAK Lise IS ADAMI
2 RECEP TANER Üniversite MUHASEBECI
3 GÜLNUR ER Üniversite IKTISATÇI
4 AHMET KAYA Üniversite ÖGRETMEN
5 MEHMET EFE YILMAZ Üniversite MÜHENDIS
6 PINAR ÖNCER Üniversite AVUKAT
7 HASAN DUMAN Üniversite ZIRAAT YÜKSEK MÜHENDISI
Balıkesir
Sıra Adı Soyadı Ögrenim Durumu Meslegi
1 AHMET DURAN BULUT Üniversite EGITIMCI
2 RAFET ÇETINEL Üniversite MÜHENDIS
3 AHMET KESKIN Üniversite BILIM UZMANI
4 RUSEN ASKIN AKÇAY Üniversite AVUKAT
5 KEMAL GIRGIN Yüksek Lisans ÖGRETMEN
6 ZAKIR YILMAZ Yüksek Lisans IS ADAMI
7 YILMAZ UÇAK Yüksek Lisans ÖGRETIM GÖREVLISI
8 UGUR SÖGÜT Üniversite EMEKLI ASTSUBAY
Bartın
Sıra Adı Soyadı Ögrenim Durumu Meslegi
1 SEZAI BILGIN Üniversite IS ADAMI
2 AVNI KABASAKAL Yüksek Lisans YÖNETICI
Batman
Sıra Adı Soyadı Ögrenim Durumu Meslegi
1 ISA BORA Üniversite HARITA MÜHENDISI
2 NIHAT ERCAN Yüksek Lisans EMEKLI ÖGRETMEN
3 MEHMET AKTAS Ilkokul SERBEST
4 MEHMET ALI ACAR Lise IS ADAMI
Bayburt
Sıra Adı Soyadı Ögrenim Durumu Meslegi
1 SEREF ORUÇ Üniversite ÖGRETIM ÜYESI
Bilecik
Sıra Adı Soyadı Ögrenim Durumu Meslegi
1 BAHATTIN SEKER Lise TÜCCAR
2 BAHAETTIN BULUT Üniversite EMEKLI ÖGRETMEN
Bingöl
Sıra Adı Soyadı Ögrenim Durumu Meslegi
1 AHMET CELAYIR Üniversite ZIRAAT MÜHENDISI
2 IBRAHIM KADRI ZENGIN Lise EMEKLI KAMU GÖREVLISI
3 ÖMER KEMAL TIMUR Üniversite EMEKLI BÜROKRAT
Bitlis
Sıra Adı Soyadı Ögrenim Durumu Meslegi
1 DAVUT DAY Üniversite EMEKLI KAMU GÖREVLISI
2 COSKUN GÜNDÜZ Üniversite EMNIYET MENSUBU
3 FAIK ER Lise TÜCCAR
Bolu
Sıra Adı Soyadı Ögrenim Durumu Meslegi
1 MURAT YAPICI Üniversite TIP DOKTORU
2 SERAFETTIN DOGAN Üniversite SERBEST
3 MEHMET FARUK YAZGAN Üniversite AVUKAT
Burdur
Sıra Adı Soyadı Ögrenim Durumu Meslegi
1 NAZIF AKTÜRK Üniversite EMEKLI ÖGRETMEN
2 ALPARSLAN AHMET DURSUN Yüksek Lisans AVUKAT
3 HIKMET ÖKTE Üniversite SIGORTACI
Bursa
Sıra Adı Soyadı Ögrenim Durumu Meslegi
1 ISMET BÜYÜKATAMAN Üniversite MÜTEAHHIT
2 NECATI ÖZENSOY Ortaokul IS ADAMI
3 CÜNEYT KARLIK Üniversite TÜCCAR
4 FEVZI ZIRHLIOGLU Üniversite MATBAACI
5 HASAN TOKTAS Üniversite HARITA MÜHENDISI
6 ARIF DEMIRÖREN Üniversite YÜKSEK BÜROKRAT
7 MEHMET ALI ADAK Üniversite ÖGRETMEN
8 GÜLTEN SÜRÜCÜ Üniversite EGITIMCI
9 LEVENT BURMALI Üniversite EMEKLI ÖGRETMEN
10 YAVUZ KOCA Yüksek Lisans YÜKSEK MÜHENDIS
11 IBRAHIM YETIM Lise MÜTEAHHIT
12 ZAFER MILLI Üniversite MÜTEAHHIT
13 ENGIN ER Yüksek Lisans YÜKSEK MÜHENDIS
14 SENAY USLU DOGAN Üniversite AVUKAT
15 LEVENT ÇELIK Üniversite AVUKAT
16 YALÇIN GÜREL Üniversite TIP DOKTORU
17 ORHAN BABACAN Yüksek Lisans IS ADAMI
18 MURTAZA KILIÇ Yüksek Lisans EMNIYET MENSUBU
Çanakkale
Sıra Adı Soyadı Ögrenim Durumu Meslegi
FÜSUN KOROGLU
ÇORAPÇIOGLU
1 Doktora JEOLOJI YÜKSEK
MÜHENDISI
2 ENVER KOÇ Üniversite TÜCCAR
3 MEHMET DOGAN Üniversite MALI MÜSAVIR
4 IBRAHIM KÜRSAT TUNA Yüksek Lisans ULUSLARARASI ILISKILER
UZMANI
Çankırı
Sıra Adı Soyadı Ögrenim Durumu Meslegi
1 SAHIN ERASLAN Üniversite TIP DOKTORU
2 HÜSEYIN YAKAR Lise MALI MÜSAVIR
Çorum
Sıra Adı Soyadı Ögrenim Durumu Meslegi
1 MUSTAFA HIDAYET VAHAPOGLU Doktora EMEKLI SUBAY
2 FUAT ISTANBULLU Üniversite MALI MÜSAVIR
3 AYBÜKE TOPÇUBASI Yüksek Lisans AVUKAT
4 HÜSEYIN ESENYEL Lise MALI MÜSAVIR
Denizli
Sıra Adı Soyadı Ögrenim Durumu Meslegi
1 EMIN HALUK AYHAN Yüksek Lisans BÜROKRAT
2 ALI KESKIN Ortaokul ESNAF
3 ÜMIT BAHTIYAR Üniversite AVUKAT
4 MEHMET ALI UZAKGIDER Yüksek Lisans VETERINER HEKIM
5 MUZAFFER KEÇELIOGLU Üniversite TIP DOKTORU
6 BEKIR KAYMAKCI Üniversite ÖGRETMEN
7 NILGÜN AKSU SENER Üniversite AVUKAT
Diyarbakır
Sıra Adı Soyadı Ögrenim Durumu Meslegi
1 MUSTAFA AKBA Üniversite TIP DOKTORU
2 ÇETIN KILIÇKAP Üniversite KAMU GÖREVLISI
3 FEYZI YIGITKAN Lise IS ADAMI
4 SADULLAH TUNCALP Üniversite ESNAF
5 SEVBAN OGUZ Lise ÇIFTÇI
6 SAHIBE BAHAR ALBAN Üniversite TEKNISYEN
7 MUSTAFA ÇOSKUN Lise IS ADAMI
8 SABAN AKTAY Ortaokul SERBEST
9 SEHMUS UÇAR Üniversite YÖNETICI
10 HALUK VEDAT PAYAS Üniversite UZMAN
11 SEVKET KAYA Ortaokul DEKORASYONCU

Düzce
Sıra Adı Soyadı Ögrenim Durumu Meslegi
1 ÖMER KÜÇÜK Üniversite IS ADAMI
2 ISA YILDIRIM Üniversite INSAAT MÜHENDISI
3 AYDIN KOÇ Üniversite MÜFETTIS
Edirne
Sıra Adı Soyadı Ögrenim Durumu Meslegi
1 CEMALEDDIN USLU Yüksek Lisans IKTISATÇI
2 GÜRSEL SIMSEK Üniversite TIP DOKTORU
3 DOGUS SIMSEK Üniversite IS ADAMI
Elazıg
Sıra Adı Soyadı Ögrenim Durumu Meslegi
1 ENVER ERDEM Üniversite MÜLKI IDARE AMIRI
2 YAVUZ TEMIZER Üniversite IS ADAMI
3 ABDURRAHMAN KIZGIN Üniversite ÖGRETMEN
4 MEHMET AKIF ALADAG Üniversite MAKINA MÜHENDISI
5 SABAHATTIN AYDIN Üniversite ÖGRETMEN
Erzincan
Sıra Adı Soyadı Ögrenim Durumu Meslegi
1 DURSUN ÇOLAK Lise IS ADAMI
2 CEMAL AKYILDIZ Lise MUHASEBECI
Erzurum
Sıra Adı Soyadı Ögrenim Durumu Meslegi
1 OKTAY ÖZTÜRK Üniversite AVUKAT
2 KAMIL AYDIN Yüksek Lisans ÖGRETIM GÖREVLISI
3 ERTÜRK ÇIMEN Üniversite IS ADAMI
4 JALE HÜLYA ALCAN Yüksek Lisans ÖGRETIM GÖREVLISI
5 FEVZI BUDAK Üniversite ÖGRETMEN
6 MUHSIN YILMAZ Lise IS ADAMI
Eskisehir
Sıra Adı Soyadı Ögrenim Durumu Meslegi
1 RUHSAR DEMIREL Yüksek Lisans TIP DOKTORU
2 MEHMET EMIN YESIL Üniversite IS ADAMI
3 FATIMATÜZZEHRA KIRAÇ Yüksek Lisans ECZACI
4 LÜTFIYE ÖZTETIK Üniversite YÖNETICI
5 MUSTAFA DOYUK Doktora YÜKSEK MÜHENDIS
6 CEMAL DEDEBAGI Üniversite EMEKLI ÖGRETMEN
Gaziantep
Sıra Adı Soyadı Ögrenim Durumu Meslegi
1 EDIP SEMIH YALÇIN Yüksek Lisans ÖGRETIM ÜYESI
2 EMINE AYBÜKEN YILDIRIM Üniversite AVUKAT
3 ALI ÖZDEMIR Lise IS ADAMI
4 BEHIÇ SAHIN Üniversite CUMHURIYET SAVCISI
5 MUSTAFA KIZIKLI Üniversite ÖGRETMEN
6 CUMA KAYMAKÇI Lise IS ADAMI
7 HÜSEYIN SÖGÜTÇÜ Üniversite BÜROKRAT
8 MEHMET YAVUZ Üniversite JEOLOJI MÜHENDISI
9 BEKIR INCI Üniversite TIP DOKTORU
10 DAVUT KARABACAK Yüksek Lisans ÖGRETMEN
11 DÜNDAR YAHNICI Üniversite KAMU GÖREVLISI
12 ÜLKÜ KANBUR Üniversite AVUKAT
Giresun
Sıra Adı Soyadı Ögrenim Durumu Meslegi
1 MURAT ÖZKAN Lise MÜLKI IDARE AMIRI
2 ALI AKGÜN Üniversite ORMAN YÜKSEK MÜHENDISI
3 NIHAT YIRMIBES Üniversite ZIRAAT YÜKSEK MÜHENDISI
4 SAVAS YAMAN Üniversite ÖGRETMEN

Gümüşhane
Sıra Adı Soyadı Ögrenim Durumu Meslegi
1 BEDRI YASAR Üniversite INSAAT MÜHENDISI
2 ÇETIN ISIK Üniversite DIS HEKIMI
Hakkari
Sıra Adı Soyadı Ögrenim Durumu Meslegi
1 BEDRETTIN SAYILGAN Üniversite TEKNIKER
2 ABDULAZIZ GÜLBAY Ortaokul SERBEST
3 DOGAN VAROL Üniversite INSAAT MÜHENDISI
Hatay
Sıra Adı Soyadı Ögrenim Durumu Meslegi
1 ADNAN SEFIK ÇIRKIN Lise ÇIFTÇI
2 BILAL KARACA Üniversite MÜLKI IDARE AMIRI
3 ISMAIL HAKKI YÜCEL Yüksek Lisans PLANLAMA UZMANI
4 SELAHADDIN GENÇER Lise KAMU GÖREVLISI
5 BÜLENT BAHADIRLI Üniversite BÜROKRAT
6 HÜSEYIN AKGÖL Yüksek Lisans DIS HEKIMI
7 CANAN GENCER Üniversite ÖGRETMEN
8 YASAR GÜRAKAN Üniversite ÖGRETMEN
9 IRFAN OKTAY Üniversite IS ADAMI
10 ÖMER GIRGEÇ Üniversite ISÇI
Igdır
Sıra Adı Soyadı Ögrenim Durumu Meslegi
1 SINAN OGAN Doktora STRATEJIST
2 GÜNDÜZ GÜNES Üniversite HAKIM
Isparta
Sıra Adı Soyadı Ögrenim Durumu Meslegi
1 SÜLEYMAN NEVZAT KORKMAZ Yüksek Lisans MÜLKI IDARE AMIRI
2 HÜSEYIN AVNI BIÇAKLI Doktora DIPLOMAT
3 AHMET ZIYA NUHOGLU Yüksek Lisans ÇEVRE MÜHENDISI
4 AHMET AYYILDIZ Lise SERBEST
Istanbul (1 Bölge)
Sıra Adı Soyadı Ögrenim Durumu Meslegi
1 ENGIN ALAN Üniversite EMEKLI SUBAY
2 BÜLENT DIDINMEZ Üniversite SOSYAL POLITIKA UZMANI
3 DURMUSALI TORLAK Üniversite SANAYICI
4 HAYRETTIN NUHOGLU Üniversite IS ADAMI
5 KADIR BOY Üniversite YÜKSEK BÜROKRAT
6 FUAT FETTAHOGLU Üniversite SANAYICI
7 BAHAR ARGIN Üniversite AVUKAT
8 MEHMET KORUTÜRK Yüksek Lisans FINANS UZMANI
9 BAYBORA CIHAN KAHVECI Yüksek Lisans FINANS UZMANI
10 VEDAT BAYRAM Üniversite BÜROKRAT
11 ALPER KAAN BORAN Üniversite AVUKAT
12 ZEKERIYA GÜNDOGDU Lise IS ADAMI
13 MUSTAFA ÖZCAN Doktora ÖGRETIM ÜYESI
14 BÜLENT BUZ Üniversite MALI MÜSAVIR
15 ADIL ERKOÇ Üniversite SANAYICI
16 HASAN ALI KARASAR Doktora ÖGRETIM ÜYESI
17 NAMIK KEMAL KURT Üniversite ÖGRETIM ÜYESI
18 UMUR ARIKAN Yüksek Lisans DIS HEKIMI
19 EMINE SAADET KARLIBEL Yüksek Lisans HALKLA ILISKILER UZMANI
20 CAVIT GÜL Lise MUHTAR
21 CENGIZ GÖKÇE Lise IS ADAMI
22 LEVENT AKÇAY Üniversite TIP DOKTORU
23 ZEYCAN GÜZELSOY Üniversite AVUKAT
24 SENOL YONDEMIR Üniversite SANAYICI
25 SABRI SENEL Üniversite MALI MÜSAVIR
26 ARIF TEVETOGLU Yüksek Lisans IS ADAMI
27 TURGAY ÖZCAN Üniversite AVUKAT
28 SEDAT RIFAT DOYUM Üniversite FINANS UZMANI
29 FARUK ÜLKER Üniversite AVUKAT
30 IBRAHIM HALIL ATLIOGLU Üniversite IS ADAMI
Istanbul (2 Bölge)
Sıra Adı Soyadı Ögrenim Durumu Meslegi
1 MURAT BASESGIOGLU Üniversite AVUKAT
2 ÜMIT SAFAK Üniversite MALI MÜSAVIR
3 CELAL ADAN Üniversite TÜCCAR
4 ÜMIT ÖZDAG Doktora ÖGRETIM ÜYESI
5 SAFFET SANCAKLI Lise IS ADAMI
6 AHMET ÇOLAK Doktora TIP DOKTORU
7 ESRA SELIMOGLU Üniversite ULUSLARARASI ILISKILER
UZMANI
8 YUSUF GÜNAY Üniversite BÜROKRAT
9 ÖZCAN PEHLIVANOGLU Yüksek Lisans AVUKAT
10 ISRAFIL ÇELIK Üniversite MAKINA MÜHENDISI
11 YURDANUR ÇEBI Yüksek Lisans TIP DOKTORU
12 SABAHATTIN YILDIZ Üniversite EMNIYET MENSUBU
13 RÜSTEM FIRAT Üniversite IS ADAMI
14 IRFAN PERENTE Üniversite TIP DOKTORU
15 HIKMET KARAÇAY Yüksek Lisans ZIRAAT YÜKSEK MÜHENDISI
16 ARIF KÖROGLU Üniversite BÜROKRAT
17 YASEMIN YILDIRIM Üniversite ÖGRETMEN
18 AHMET ÖZYÜREK Lise SANAYICI
19 RIZA EROL Yüksek Lisans ZIRAAT MÜHENDISI
20 SELAHATTIN ÖNDER Üniversite MIMAR
21 KAMIL BALYER Ortaokul SERBEST
22 ZEKERIYA KÖKREK Üniversite TIP DOKTORU
23 HAMIT GÜRHAN Üniversite AVUKAT
24 AYDIN DELIKTASLI Üniversite BANKACI
25 MUHAMMED EMIN ÖZKURT Doktora AVUKAT
26 MEHMET EDIP TEKKOL Üniversite MÜFETTIS
27 GÜLSEREN GÜÇLÜER Üniversite BANKACI
Istanbul (3 Bölge)
Sıra Adı Soyadı Ögrenim Durumu Meslegi
1 MERAL AKSENER Doktora ÖGRETIM GÖREVLISI
2 ATILA KAYA Üniversite IS ADAMI
3 MEHMET TAYTAK Üniversite IS ADAMI
4 IHSAN BARUTÇU Lise IS ADAMI
5 AHMET MUCIP GÖKÇEN Doktora ÖGRETIM GÖREVLISI
6 TIMUR CAN ULUSOY Lise SERBEST
7 AHMET TURGUT Yüksek Lisans IS ADAMI
8 PINAR ERGENEKON Üniversite HUKUKÇU
9 ERCÜMENT YAVUZ KILIÇ Üniversite IKTISATÇI
10 ORHAN GEDIKLI Doktora TIP DOKTORU
11 SAYIT YUSUF Üniversite BÜROKRAT
12 ZEYNEP YAMAN Üniversite AVUKAT
13 ALI EKBER YESIL Lise IS ADAMI
14 ERDEM DEMIRCI Üniversite EGITIMCI
15 DOGAN AVCI Üniversite MALI MÜSAVIR
16 AZMI KARAMAHMUTOGLU Üniversite IS ADAMI
17 ENVER DEMIR Üniversite EGITIMCI
18 GÜLAY DOGANAY Üniversite MALI MÜSAVIR
19 HAMI ARICI Üniversite BÜROKRAT
20 FAZLI YURDABAK Yüksek Lisans EGITIMCI
21 AYSUN ÖZER Üniversite MUHASEBECI
22 BAHATTIN SENGÜL Üniversite KAMU GÖREVLISI
23 ISMET GÜNGÖR Üniversite DIN GÖREVLISI
24 FUNDA ÖZKAN Üniversite AVUKAT
25 MUSTAFA ERTEKIN Ortaokul IS ADAMI
26 SENOL VATANSEVER Üniversite YÖNETICI
27 MUHARREM YILDIZ Lise IS ADAMI
28 MEHMET YASIN MURATAL Yüksek Lisans YÖNETICI

Izmir (1 Bölge)
Sıra Adı Soyadı Ögrenim Durumu Meslegi
1 OKTAY VURAL Üniversite IKTISATÇI
2 SENOL BAL Yüksek Lisans ÖGRETIM GÖREVLISI
3 DURSUN MÜSAVAT DERVISOGLU Lise IS ADAMI
4 SALAHATTIN SAHIN Lise IS ADAMI
5 ÜMIT AKKUS Üniversite ISLETMECI
6 HASAN ZEREK Üniversite MÜHENDIS
7 TURAN GÜNDOGAN Üniversite MÜFETTIS
8 HATICE BÖLÜK Ortaokul ÖGRETMEN
9 HASAN YILDIZ Üniversite EMEKLI SUBAY
10 SERAP ÖZÖKTEM Lise SIGORTACI
11 MUSTAFA SEPIN Üniversite BÜROKRAT
12 MEHMET ÜSTE Üniversite EMEKLI SUBAY
13 MEVLÜT TAGA Yüksek Lisans IS ADAMI
Izmir (2 Bölge)
Sıra Adı Soyadı Ögrenim Durumu Meslegi
1 AHMET KENAN TANRIKULU Doktora IKTISATÇI
2 KAMIL ERDAL SIPAHI Üniversite EMEKLI SUBAY
3 SÜEDA NESLIHAN ÇELIK Doktora SOSYAL ANTROPOLOG
4 YALÇIN KOÇYIGIT Üniversite TIP DOKTORU
5 EBUZER ÖZGÜR ÇAKMAK Üniversite EGITIMCI
6 CENGIZ BULUT Üniversite MÜHENDIS
7 MUSTAFA BASMACI Ortaokul IS ADAMI
8 SÜNDÜS UZUN Doktora ZIRAAT MÜHENDISI
9 MEHMET TOPTAS Üniversite MALI MÜSAVIR
10 LÜTFI KILIÇ Üniversite MÜHENDIS
11 INANÇ BILGI Üniversite MÜHENDIS
12 MUSTAFA EMRE ERYILDIRAN Üniversite ZIRAAT MÜHENDISI
13 EBUBEKIR SIDDIK KORKMAZ Yüksek Lisans ÖGRETMEN
Kahramanmaras
Sıra Adı Soyadı Ögrenim Durumu Meslegi
1 MESUT DEDEOGLU Üniversite IS ADAMI
2 FAHRETTIN OGUZ TOR Yüksek Lisans MATEMATIKÇI
3 EJDER ORUÇ Üniversite ELEKTRIK MÜHENDISI
4 SULE ARIKAN Üniversite YÖNETICI
5 AYDOGAN BÜYÜKÖZ Lise EMEKLI KAMU GÖREVLISI
6 KAMIL KOCA Üniversite KAMU GÖREVLISI
7 HÜSEYIN CAHIT GÖKSEN Yüksek Lisans BANKACI
8 NECATI KARATULUK Lise ISLETMECI
Karabük
Sıra Adı Soyadı Ögrenim Durumu Meslegi
1 BIRCAN AKYILDIZ Üniversite EMEKLI KAMU GÖREVLISI
2 NIZAMETTIN ARSLAN Üniversite KAMU GÖREVLISI
Karaman
Sıra Adı Soyadı Ögrenim Durumu Meslegi
1 HASAN ÇALIS Üniversite TIP DOKTORU
2 HAMZA KOÇAK Üniversite ÖGRETMEN
Kars
Sıra Adı Soyadı Ögrenim Durumu Meslegi
1 UMUT YILMAZEL Üniversite TIP DOKTORU
2 HARUN YENICE Üniversite ÖGRETMEN
3 IRFAN TOPÇU Ortaokul IS ADAMI
Kastamonu
Sıra Adı Soyadı Ögrenim Durumu Meslegi
1 EMIN ÇINAR Lise ESNAF
2 MEHMET ÇIFTCI Üniversite AVUKAT
3 MURAT SAVAS YÜCEL Yüksek Lisans ELEKTRIK MÜHENDISI
Kayseri
Sıra Adı Soyadı Ögrenim Durumu Meslegi
1 YUSUF HALAÇOGLU Doktora ÖGRETIM ÜYESI
2 NIHAT CANPOLAT Üniversite MÜLKI IDARE AMIRI
3 MAZHAR GÜNDOG Üniversite MAKINA MÜHENDISI
4 HÜSEYIN TEKIN Lise IS ADAMI
5 ÜNAL POLAT Üniversite TIP DOKTORU
6 SAMI EKER Yüksek Lisans ELEKTRIK MÜHENDISI
7 AYFER SOLAK Üniversite DIS HEKIMI
8 LEVENT LIVDUMLU Üniversite SEHIR PLANLAMACISI
9 FARUK ÇOLAK Üniversite ÖGRETMEN
Kırıkkale
Sıra Adı Soyadı Ögrenim Durumu Meslegi
1 OSMAN DURMUS Ortaokul TIP DOKTORU
2 IDRIS KARAKUS Yüksek Lisans KAMU GÖREVLISI
3 VELI UÇA Üniversite IS ADAMI
Kırklareli
Sıra Adı Soyadı Ögrenim Durumu Meslegi
1 CEMAL ÖZBILEN Üniversite AVUKAT
2 ARMAGAN AYYILDIZ Üniversite TIP DOKTORU
3 CEMAL TERZI Yüksek Lisans AVUKAT
Kırsehir
Sıra Adı Soyadı Ögrenim Durumu Meslegi
1 METIN ÇOBANOGLU Üniversite ORMAN MÜHENDISI
2 AHMET HAKKI Yüksek Lisans TIP DOKTORU
Kilis
Sıra Adı Soyadı Ögrenim Durumu Meslegi
1 MEHMET NACAR Üniversite AVUKAT
2 OKAN UTKU ERDEM Doktora TIP DOKTORU
Kocaeli
Sıra Adı Soyadı Ögrenim Durumu Meslegi
1 LÜTFÜ TÜRKKAN Üniversite SANAYICI
2 RUHI ÇAVDAR Üniversite ESNAF
3 ISMAIL KURT Lise IS ADAMI
4 HILAL ELMAS Üniversite AVUKAT
5 ÇAGDAS DUYAR Üniversite ENDÜSTRI MÜHENDISI
6 RIZA AGDAG Lise TÜCCAR
7 MEHMET VEYSEL BESNILI Üniversite TIP DOKTORU
8 ISMAIL OKUMUS Üniversite ELEKTRIK MÜHENDISI
9 FILIZ KIYMAZ Lise SERBEST
10 VEYSEL ÇELIK Üniversite MALI MÜSAVIR
11 HAMIT KUS Lise TEKNIKER
Konya
Sıra Adı Soyadı Ögrenim Durumu Meslegi
1 FARUK BAL Üniversite HUKUKÇU
2 MUSTAFA KALAYCI Üniversite MALI MÜSAVIR
3 MUSTAFA SAIT GÖNEN Üniversite ÖGRETIM ÜYESI
4 ZÜHAL EKICI Üniversite AVUKAT
5 HASAN KAYA Üniversite BÜROKRAT
6 OGUZ KÜRSAT ÜNAL Yüksek Lisans ÖGRETIM ÜYESI
7 HACI MUSTAFA TOMBULOGLU Üniversite GAZETECI
8 OKDAY METLI Üniversite AVUKAT
9 DURMUS ALI AÇIKEL Yüksek Lisans YÜKSEK MÜHENDIS
10 FARUK SONKAYA Yüksek Lisans ECZACI
11 SALIH AKÇA Üniversite AVUKAT
12 HABIBE SEVIL ALTINISIK Lise EV HANIMI
13 SABIT ÇEVIK Üniversite DIN GÖREVLISI
14 TAHSIN KOYUNCU Üniversite ESNAF
Kütahya
Sıra Adı Soyadı Ögrenim Durumu Meslegi
1 ALIM ISIK Doktora ÖGRETIM ÜYESI
2 AHMET IÇA Üniversite TIP DOKTORU
3 ÖNDER KICIROGLU Üniversite KAMU GÖREVLISI
4 MEHMET ARMUT Üniversite IS ADAMI
5 OSMAN BARUT Üniversite MADEN MÜHENDISI
Malatya
Sıra Adı Soyadı Ögrenim Durumu Meslegi
1 HASAN TUNÇ Doktora ÖGRETIM ÜYESI
2 SAIME PALANCIOGLU Üniversite EGITIMCI
3 UBEYT AKÇIN Yüksek Lisans TIP DOKTORU
4 HACI HAKAN KELES Üniversite EGITIMCI
5 ADEM ÖZBAY Üniversite VETERINER HEKIM
6 YASAR ÖZER Üniversite EGITIMCI
Manisa
Sıra Adı Soyadı Ögrenim Durumu Meslegi
1 SÜMER ORAL Yüksek Lisans IKTISATÇI
2 ERKAN AKÇAY Üniversite MALIYECI
3 TURGAY SIRIN Üniversite AVUKAT
4 KADIR DAS Lise MÜTEAHHIT
5 MANSUR ONAY Doktora ÖGRETIM ÜYESI
6 ZEKI KAYDA Üniversite ÖGRETMEN
7 IBRAHIM EMRE Üniversite EMEKLI ÖGRETMEN
8 ERSOY ARSLAN Üniversite ÖGRETMEN
9 NURHAN SELÇUK Üniversite ÖGRETMEN
10 HÜSEYIN TANRISEVSIN Ilkokul SERBEST
Mardin
Sıra Adı Soyadı Ögrenim Durumu Meslegi
1 IZZET ERTEM Lise TEKNISYEN
2 CENGIZ ÇETINÖZ Üniversite INSAAT MÜHENDISI
3 FAYSAL BEDIR Lise SERBEST
4 MURAT KAÇAK Ilkokul ESNAF
5 ISA BUCAK Üniversite MÜTEAHHIT
6 HAKAN GÜNGÖR Yüksek Lisans UZMAN
Mersin(Içel)
Sıra Adı Soyadı Ögrenim Durumu Meslegi
1 MEHMET SANDIR Yüksek Lisans ORMAN YÜKSEK MÜHENDISI
2 ALI ÖZ Üniversite TIP DOKTORU
3 KADIR URAL Üniversite ÖGRETMEN
4 BEHIÇ ÇELIK Yüksek Lisans MÜLKI IDARE AMIRI
5 AKIF AKKUS Yüksek Lisans ÖGRETIM ÜYESI
6 GÜRCAN KASAP Üniversite KAMU GÖREVLISI
7 VOLKAN SEKER Yüksek Lisans ISLETMECI
8 ALI RIZA BOZKURT Yüksek Lisans VETERINER HEKIM
9 HÜSEYIN AKSAN Yüksek Lisans MALI MÜSAVIR
10 ABDIL MUSTAFA ÇÖMEZ Üniversite KAMU GÖREVLISI
11 ALI RIZA ÖZDENIZ Yüksek Lisans TIP DOKTORU
Mugla
Sıra Adı Soyadı Ögrenim Durumu Meslegi
1 MEHMET ERDOGAN Üniversite MÜLKI IDARE AMIRI
2 SÜLEYMAN TASKIN Lise TEKNIKER
3 SAIM GÜRSOY Üniversite ECZACI
4 FERAT KIRTAS Lise ESNAF
5 FARUK ÇAM Üniversite EGITIMCI
6 SEVKET TOKUR Üniversite AVUKAT
Mus
Sıra Adı Soyadı Ögrenim Durumu Meslegi
1 GIYASETTIN YILDIRIM Okur Yazar YÖNETICI
2 AYDIN KOÇU Ortaokul ESNAF
3 SERACEDDIN SOLHAN Lise SANAYICI
4 AYSEGÜL GÜNAY Ortaokul YÖNETICI
Nevsehir
Sıra Adı Soyadı Ögrenim Durumu Meslegi
1 SAHIR SOLMAZ Üniversite SERBEST
2 MEHMET VAROL Ilkokul SERBEST
3 SEMRA KILIÇ Üniversite YÖNETICI
Nigde
Sıra Adı Soyadı Ögrenim Durumu Meslegi
1 HIKMET BEKIL Yüksek Lisans MALI MÜSAVIR
2 HASAN HÜSEYIN ALINAK Üniversite MALI MÜSAVIR
3 MAHIDE YARAMIS Üniversite ÖGRETMEN
Ordu
Sıra Adı Soyadı Ögrenim Durumu Meslegi
1 YENER YILDIRIM Üniversite TIP DOKTORU
2 ISMAIL FARUK AKSU Yüksek Lisans KAMU GÖREVLISI
3 MEHMET ONUR SARIHAN Üniversite TIP DOKTORU
4 AHMET ERKAN BIRBEN Doktora ÖGRETIM ÜYESI
5 MUAMMER DEMIR Lise ESNAF
6 CIHAN ÇEVIRME Lise IS ADAMI
Osmaniye
Sıra Adı Soyadı Ögrenim Durumu Meslegi
1 Devlet Bahçeli Üniversite IKTISATÇI
2 HASAN HÜSEYIN TÜRKOGLU Üniversite MÜLKI IDARE AMIRI
3 AKIF KÜÇÜKCAN Üniversite TIP DOKTORU
4 IBRAHIM KARAYIGIT Ortaokul MALI MÜSAVIR
Rize
Sıra Adı Soyadı Ögrenim Durumu Meslegi
1 SALIH ZEKI MAYI Lise GAZETECI
2 FATMA SANCAKTUTAN Üniversite ÖGRETMEN
3 OSMAN CEM KAZMAZ Yüksek Lisans INSAAT YÜKSEK MÜHENDISI
Sakarya
Sıra Adı Soyadı Ögrenim Durumu Meslegi
1 MÜNIR KUTLUATA Yüksek Lisans IKTISATÇI
2 ENVER TOÇOGLU Lise SENDIKACI
3 RECAI COSKUN Doktora ÖGRETIM ÜYESI
4 MEHMET ERDOGAN Yüksek Lisans IS ADAMI
5 OYA ARAPOGLU Üniversite IS ADAMI
6 ZIHNI AÇBA Lise ESNAF
7 GÖKHAN TASDEVIREN Üniversite YÖNETICI
Samsun
Sıra Adı Soyadı Ögrenim Durumu Meslegi
1 OSMAN ÇAKIR Doktora ÖGRETIM ÜYESI
2 CEMALETTIN SIMSEK Üniversite DIS HEKIMI
3 IBRAHIM ÖZYER Üniversite MUHASEBECI
4 TURAN ÖZ Yüksek Lisans BÜROKRAT
5 GÜRHAN GÜNDÜZ Üniversite AVUKAT
6 NERMIN ÜLKER Yüksek Lisans ÖGRETMEN
7 YÜCEL SAHIN Üniversite EMEKLI ÖGRETMEN
8 AHMET YARDIM Üniversite DIS HEKIMI
9 NURAY YILMAZ Üniversite SERBEST
Siirt
Sıra Adı Soyadı Ögrenim Durumu Meslegi
1 MEHMET EMIN DINDAROGLU Ortaokul SERBEST
2 HACI OSMAN ALASHAN Okur Yazar ÇIFTÇI
3 PERIHAN EFEOGLU Üniversite TIBBI TEKNOLOG
Sinop
Sıra Adı Soyadı Ögrenim Durumu Meslegi
1 METIN OKTAY FINDIK Üniversite ÖGRETMEN
2 NAZIM DEMIRAY Ortaokul IS ADAMI
Sivas
Sıra Adı Soyadı Ögrenim Durumu Meslegi
1 HÜSNÜ YUSUF GÖKALP Üniversite ÖGRETIM ÜYESI
2 CEMAL ÇEVIK Üniversite TIP DOKTORU
3 ÜNAL COSKUN Üniversite MÜLKI IDARE AMIRI
4 ISMAHAN AYDIN GÖZE Yüksek Lisans ECZACI
5 MUAMMER DEMIRCI Lise IS ADAMI
Sanlıurfa
Sıra Adı Soyadı Ögrenim Durumu Meslegi
1 MUZAFFER ÇAKMAKLI Üniversite IS ADAMI
2 MEHMET KARTAL Lise ISLETMECI
3 MAHMUT SUBASI Üniversite TIP DOKTORU
4 AHMET KELESABDIOGLU Lise SERBEST
5 AHMET ÇOBAN Ilkokul IS ADAMI
6 AZIZ ASLAN Ilkokul IS ADAMI
7 EMINE AGAÇ Üniversite EMEKLI ÖGRETMEN
8 ÖMER ALTINYÜZÜK Üniversite ÖGRETMEN
9 ABDULLAH FATISTOOGLU Lise SERBEST
10 FAHRETTIN AKBABA Üniversite MUHASEBECI
11 MURAT ERDOGDU Üniversite ELEKTRIK MÜHENDISI
12 ÜLKÜ CENGIZ Üniversite MÜTEAHHIT
Sırnak
Sıra Adı Soyadı Ögrenim Durumu Meslegi
1 HAKIM ZEYREK Ilkokul SERBEST
2 HAKAN ATMACA Üniversite TARIHÇI
3 ERDAL ÖZDEMIR Lise SERBEST
4 GÜNDÜZ ÖKTEN Ilkokul SERBEST
Tekirdag
Sıra Adı Soyadı Ögrenim Durumu Meslegi
1 BÜLENT BELEN Lise MALI MÜSAVIR
2 HAMDI BUDAK Üniversite MÜFETTIS
3 BELMA KUVANCI Yüksek Lisans IS KADINI
4 BAHADIR BAYKAL Üniversite TIP DOKTORU
5 FIKRET YIKILMAZ Doktora OKUTMAN
6 ERGÜN VARDAR Üniversite AVUKAT
Tokat
Sıra Adı Soyadı Ögrenim Durumu Meslegi
1 RESAT DOGRU Üniversite TIP DOKTORU
2 CAHIT AÇIKKAPI Üniversite BILGISAYAR MÜHENDISI
3 KEMAL OMRAK Üniversite YÖNETICI
4 SELDAH KARA Üniversite JEOLOJI VE MADEN
MÜHENDISI
5 IBRAHIM TASDEMIR Üniversite TIP DOKTORU
Trabzon
Sıra Adı Soyadı Ögrenim Durumu Meslegi
1 KORAY AYDIN Üniversite MAKINA MÜHENDISI
2 HALIL MEMIS Üniversite DENETIM ELEMANI
3 SABRI SADIKLAR Üniversite ÖGRETMEN
4 HAYRIYE NURCAN YAZICI Üniversite EMEKLI ÖGRETMEN
5 RAHMI ÇOSKUN Üniversite BÜROKRAT
6 ÖNDER DEGIRMENCI Lise IS ADAMI
Tunceli
Sıra Adı Soyadı Ögrenim Durumu Meslegi
1 MEHMET ZILFI AKBULUT Üniversite KAMU GÖREVLISI
2 MURAT SAHIN Ortaokul TEKNISYEN
Usak
Sıra Adı Soyadı Ögrenim Durumu Meslegi
1 METIN DENIZ SAVAS Üniversite TIP DOKTORU
2 FILIZ YÜKSEL Yüksek Lisans TIBBI TEKNOLOG
3 EMINE YILDIRIM Üniversite JEOLOJI MÜHENDISI
Van
Sıra Adı Soyadı Ögrenim Durumu Meslegi
1 MUSTAFA KAÇMAZ Üniversite INSAAT MÜHENDISI
2 GÜLTEKIN ÇAVUSOGLU Üniversite INSAAT MÜHENDISI
3 ÜMIT AKDAG Lise IS ADAMI
4 MUSTAFA ALKOÇ Üniversite AVUKAT
5 NAMIK KEMAL YAVUZ Üniversite ECZACI
6 TURGUT LENK Lise IS ADAMI
7 MEHMET SALIH ALBAYRAK Üniversite ÖGRETMEN
8 MEHMET EMIN INCE Ortaokul ESNAF
Yalova
Sıra Adı Soyadı Ögrenim Durumu Meslegi
1 YUSUF BIYIKLI Üniversite SPOR YÖNETICISI
2 CUMHUR ÜMIT SERPEN Yüksek Lisans YAZILIM MÜHENDISI
Yozgat
Sıra Adı Soyadı Ögrenim Durumu Meslegi
1 MEHMET EKICI Üniversite IKTISATÇI
2 SADIR DURMAZ Üniversite IKTISATÇI
3 MEHMET ALI ÇAKIR Üniversite ECZACI
4 NEVZAT KEMAL ADIBELLI Üniversite KAMU GÖREVLISI
Zonguldak
Sıra Adı Soyadı Ögrenim Durumu Meslegi
1 ILHAMI YILMAZ Üniversite SANAYICI
2 OGUZ TURHAN Yüksek Lisans AVUKAT
3 SEMIH ÇOLAK Yüksek Lisans BANKACI
4 AHMET TUNÇ YAVUZTÜRK Üniversite ISLETMECI
5 ISMET KARCI Üniversite ÖGRETMEN

Kategoriler
Genel Kültür

Katalonlar Kimdir? Katolonya Nerededir?

İspanya’daki otonom Katalonya bölgesinin sınırları güneyde Valensiya’dan, batıda Aragon’a, kuzeyde Fransa ve Andorra ile doğu ve güneydoğuda Akdeniz ile çevrilidir.Katalanların en yoğun nüfusu İspanya’da 6.500.000 kadardır. Fransa’da en az 100.000 kadar Katalan bulunduğu bilinmekte ayrıca Andorra’da 31.000 ve İtalya’da 20.000 kadar Katalan yaşamaktadır. İspanyol İmparatorluğu zamanında sayısı bilinmeyen Katalan Kuzey ve Güney Amerika’ya göç etmiştir. Önemli gruplar Amerika Birleşik Devletlerinin doğusunda ve Küba’da bulunmaktadır. İspanyolca ve Fransızca dillerinin konuşulması sağlandığından bazı Katalanlar kendi ana dillerini artık konuşamamaktadırlar. Katalonya özerk bölgesinin başkenti Barcelona dır.

Kategoriler
Genel Kültür

Basklar Kimdir? Bask Bölgesi Neresidir?

Yıllardır ETA ve Terör olaylarıyla anılan Bask Bölgesi, İspanya’nın kuzeyinde özerk bölge. Yüzölçümü 7,234 km² nüfusu ise 2,125,000 kişidir. Özerk Bölgenin idari Başkenti Vitoria-Gasteiz şehridir. Bölgeye Özerklik 25 Temmuz 1979 tarihinde verilmiştir. Özerk Bölge Başbakanı Bask Milliyetçi Partisi nden Juan José Ibarretxe’dir. Bölge kendi içinde emniyetini Ertzaintza denilen polis teşkilatı ile sağlamaktadır. Bölgedeki yasalar Özerk Bölgeyi üç ilden oluşan bir federasyon olarak tanımlar. Bu sistem 1200 yılından beri bölgede aralıklarla kullanılan Foral Sistemi ‘dir. Franco sonrası 1978 Anayasası bölgeye tarihi bir hak olarak geniş yetkilerle bir özerklik sağlamıştır.Bask Parlamentosu ve hükümeti Vitoria-Gasteiz’de bulunmaktadır.Parlamentoda 25 temsilci bulunur ve bu temsilcilerin oylarıyla Bölge Başbakanı seçilir. 1937 yılından beri Başbakanlar Bask Milliyetçi Partisi ‘nden seçilmektedir.Bask Ülkesi kendi polis teşkilatına ve kendi radyo/tv’sine sahiptir.Bu ve diğer güçler Gernika Yasası ile güvence altındadır. Bölgedeki Bask Milliyetçileri Navarra topraklarının Tarihi Bask Ülkesinin olduğunu ve Başkentlerini Pamplona’ya taşıma iddiasındadırlar. Bask Hükümeti, Navarra’nın simgesi olan Laurak Bat armasını yıllardır kullanmaktadır.

Kategoriler
GÜNCEL

Türk Edebiyatı’nın Kısaca Tarihi Özeti

Türkler’in tarih boyunca oluşturdukları sözlü ve yazılı edebiyat geleneğini ve bu geleneğin ürünlerini içerir. Türk edebiyatı tarihsel gelişimi içinde üç ana bölümde incelenmektedir: İslamlık’tan önceki Türk edebiyatı, İslam uygarlığı etkisinde gelişen Türk edebiyatı, batı uygarlığı etkisinde gelişen Türk edebiyatı. Bu sınıflandırma Türkler’in girdikleri din ve kültür çevrelerinin belirleyici etkisi göz önüne alınarak yapılmıştır.

 
İslamlık’tan Önceki Türk Edebiyatı
  
Tarih araştırmalarına göre Türkler’in anayurdu Orta Asya’dır. Türkler’in Orta Asya’daki kültür ürünlerinin tümü bugüne gelebilmiş değildir. İlk Türkçe yazılı belgelerin 6. yüzyıldan kaldığını göz önüne alırsak bu dönem edebiyatı ile ilgili temel belgelerin elde olmadığı söylenebilir.
Sözlü Gelenek  

Kaşgarlı Mahmud’un 11. yüzyılda yazdığı Divanü Lugati’t-Türk (Türk Dilleri Sözlüğü) adlı kitabında dönemin sözlü ürünleri de yazılı olarak yer alıyordu. Sözlü edebiyat geleneğinde şiir önde geliyordu. Kam, baksı, ozan, şaman adı verilen ilk şairler kopuz denen telli bir çalgı eşliğinde şiirlerini seslendiriyorlardı. Aprınçur Tigin, Çuçu, Kül Tarkan, Çısuya Tutung, Asıg Tutung, Sungku Seli ve Kalım Keyşi yapıtlarından örnekler bulunan ilk şairler arasındadır. 

 
Yazılı Gelenek

İlk Türkçe yazılı belgeler 6. yüzyıldan kalan Yenisey ve 8. yüzyıldan kalan Orhun yazıtlarıdır. Özellikle, anı-söylev türünde yazılmış olan Orhun Yazıtları, Türk dünyasının toplumsal yaşamı, kültür ve sanatı konusunda çeşitli yönlerden zengin bilgilerle doludur. 

 

İslam Uygarlığı Etkisinde Gelişen Türk Edebiyatı 

Karahanlı Hükümdarı Satuk Buğra Han’ın 10. yüzyılın ortalarında İslam dinini benimsemesinden sonra Türk dünyası yeni bir uygarlık çevresine girmeye başladı. Batıya göç eden Türk boyları bu uygarlığın etkilerini edebiyat dünyasına da taşıdılar. Kaşgarlı Mahmud Divanü Lugati’t-Türk’ü Araplar’a Türkçe öğretmek amacıyla hazırladı. Yusuf Has Hacib İslam ilkelerine dayalı bir devlet felsefesini Kutadgu Bilig (11. yüzyıl) adlı yapıtında işledi. Ali Şir Nevai, Çağatayca’yı zengin bir kültür ve sanat dili olarak geliştirdi. Anadolu’ya gelen Türk boyları da Anadolu’da yeni bir edebiyat geleneğinin oluşmasında büyük rol oynadılar. Anadolu’da ilk örneklerini 13. yüzyıldan başlayarak gördüğümüz bu edebiyat geleneği iki alanda gelişmiştir:

Divan edebiyatı, halk edebiyatı. 

 

 
Divan Edebiyatı 

Osmanlılar’da özellikle medresede yetişen aydınların Arap ve daha çok da Fars edebiyatını örnek alarak geliştirdikleri edebiyat geleneği genel olarak “Divan edebiyatı” adıyla anılmaktadır. Buna “zümre edebiyatı“, “ümmet çağı Türk edebiyatı” adını verenler de vardır. Divan edebiyatının kuruluş döneminde (13.-15. yüzyıl) Farsça çeviriler çoğunluktadır. İlk şairler (Ahmed-i Dâi, Kadı Burhaneddin, Şeyhi) çoğunlukla dinsel şiirler yazmışlardır. Geçiş döneminde (15.-16. yüzyıl) saray ve çevresi bu tür edebiyatı özellikle desteklemiş, şiirin yanı sıra düzyazı örnekleri de ortaya konmuştur (Ahmed Paşa, Necati, Mercimek Ahmed, Âşıkpaşazade, Sinan Paşa gibi). Divan edebiyatının olgunluk döneminde (16.-18. yüzyıl) etkilenme ve esinlenme aşamasından özgün yaratı aşamasına geldiğini gözlüyoruz. Klasik biçimlere yerli içerikler kazandırılmaya çalışılmış, bu arada yeni akımlar, özellikle “Sebk-i Hindi” denen yeni bir şiir tarzı denenmiştir (Fuzuli, Bâkî, Bağdatlı Ruhi, Nabî, Nef’i, Nedim, Şeyh Galib, Evliya Çelebi, Kâtip Çelebi, Naima, Veysi, Nergisi) 

 

Halk Edebiyatı  

Yaratıcıları belli olmayan ya da bilinemeyen halk hikâyeleri, türküler, mâniler, atasözleri, bilmeceler, seyirlik köy oyunları halk edebiyatının bir bölümünü oluşturur. Tekke edebiyatı (13.-16. yüzyıl), halk edebiyatının dinsel içerikli biçimidir. Tasavvufun dinden farklı olan geniş hoşgörüsü ve yorum biçimi zengin bir edebiyat geleneğinin oluşmasında başlıbaşına bir etmen olmuştur. Tekke şiirleri ilahi, nefes gibi özel bestelerle okunurdu. Tekke edebiyatı dili yer yer Arapça ve Farsça sözcükler içerse de kolay anlaşılabilir bir nitelikteydi. Dörtlük nazım birimi ve hece ölçüsü sonuna kadar kullanılmıştır. Bu edebiyatın en önemli temsilcileri Yunus Emre, Nesimi, Kaygusuz Abdal, Hacı Bayram Veli, Hatayi, Pir Sultan Abdal’dır. Halk edebiyatının bir başka alanını oluşturan âşık edebiyatı, 16. yüzyıldan günümüze kadar süren dönemi içerir. Âşık da denen halk ozanları genellikle sazlarıyla Anadolu’yu dolaşarak hem bir geleneği oluşturmuşlar, hem de yaşama savaşı vermişlerdir. Karacaoğlan, Âşık Ömer, Gevheri, Dertli, Dadaloğlu, Erzurumlu Emrah, Bayburtlu Zihni, Ruhsati, Sümmani, Âşık Veysel, Ali İzzet Özkan bunlara örnek olarak verilebilir. 

 

Batı Uygarlığı Etkisinde Gelişen Türk Edebiyatı  

Türk (Osmanlı) toplumunda 18. yüzyıldan sonra batı uygarlığı çevresine girme yolunda çalışmalar yapılmıştır. Askerlik ve siyaset alanındaki gelişmeler bir süre sonra edebiyat yaşamında da etkisini göstermeye başladı. Özellikle batıyı gören ve yakından tanıma olanağını bulan edebiyatçılar yeni bir edebiyatın ilk habercileri oldular. Batı uygarlığı etkisinde gelişen Türk edebiyatının başlangıcı olarak Tercüman-ı Ahval (1860) gazetesinin çıkışı kabul edilmektedir. Çünkü bu gazete resmi ya da yarı resmi bir yayın organı değil, özel girişimle çıkartılan ilk Türk gazetesiydi. Böylece başladığı kabul edilen bu yeni dönem şu alt dönemlerde incelenmektedir:

 Tanzimat dönemi, Servet-i Fünun dönemi, Fecr-i Âti dönemi, Milli edebiyat dönemi, Cumhuriyet ve sonrası. 

1- Tanzimat Edebiyatının önemli isimleri: Namık Kemal, Şinasi, Ahmet Mithat, Ziya Paşa, Mahmut Ekrem, Abdülhak Hamit, Samipaşazade Sezai vb. 
 

2- Servet-i Fünun Edebiyatının önemli isimleri:Recaizade Mahmut Ekrem, Tevfik Fikret, Cenab Şahabeddin, Halit Ziya Uşaklıgil, Mehmet Rauf vb.

 
3- Fecr-i Âti Edebiyatının önemli isimleri: Ahmed Haşim, Emin Bülent Serdaroğlu, Hamdullah Suphi Tanrıöver, Fuad Köprülü, Yakup Kadri Karaosmanoğlu vb.

 
4- Milli Edebiyatın önemli isimleri:   Ömer Seyfettin, Mehmet Akif Ersoy, Halide Edip Adıvar, Reşat Nuri Güntekin vb.

5- Cumhuriyet ve Sonrası Edebiyatın önemli isimleri:Ziya Osman Saba, Yaşar Nabi Nayır, Nazım Hikmet, Orhan Veli Kanık, Oktay Rıfat, Cahit Külebi, Hüseyin Rahmi Gürpınar, Peyami Safa, Kemal Tahir, Aziz Nesin, Necati Cumalı, Selim İleri, Fakir Baykurt, Orhan Pamuk vb.

 
2006 Nobel Yazın Ödülü – Orhan Pamuk :   2006 Nobel Yazın Ödülü,”Kentinin melankolik ruhunun izlerini sürerken kültürlerin birbirleriyle çatışması ve örülmesi için yeni simgeler bulan”.Orhan Pamuk’a verilmiştir.Orhan Pamuk 12 Ekim 2006 tarihinde Nobel Edebiyat Ödülü’nü kazanarak Nobel Ödülünü kazanan ilk Türk vatandaşı olarak tarihe geçti. Pamuk 7 Aralık 2006’da, Stokholm’deki İsveç Akademisi’nde ‘Babamın Bavulu’ başlığı altında hazırladığı Türkçe Nobel konuşması ile yaptı. Pamuk’un konuşmasını uluslararası birçok televizyon kanalı canlı olarak yayınladı. Orhan Pamuk ödülünü 10 Aralık 2006 günü Stockholm Konser Salonu’nda düzenlenen ödül töreninde İsveç kralı Carl Gustaf’ın elinden aldı.