Kategoriler
SEKTOREL

En Uygun Kış Tatil Mekanları Uludağ Otelleri Fiyatları 2012

Kış aylarının kendine özgü güzeelliklerinin tadını çıkartmak için cennet vatanımızın tatil beldeleri sizleri bekliyor. Bu yazı dizimizde ülkemizdeki kış tatili yapabileceğiniz mekanları sizlere tanıtacağız.

_________________________________
Grand Yazıcı Otel
Türkiye’nin en gözde kayak merkezi olan ve muhteşem tabiatı ile tanınan Uludağ’ın zirvesinde Grand Yazıcı Otel 5590 m2 alan üzerinde kurulu konumu ile misaiflerine hizmet sunmaktadır.
Rezervasyon: 0224 453 43 46
_________________________________
Uludağ Ak Otel
Ak Otel, Uludağ birinci gelişim bölgesinde, kayak pistlerinin tam merkezinde yer almaktadır; Bursa şehir merkezine 35 km mesafede, güleryüzlü kadrosuyla günün 24 saati hizmetinizdedir.
Rezervasyon: 444 23 53

Kategoriler
ARABA

Karda Araba Nasıl Kullanılır?

karda-araba-kullan Bozuk yoluyla, çukuruyla, kötü sürücsüyle, gereksis kasisleriyle, yetersiz sinyalizasyonuyla Türkiye’de otomobil kullanmak gerçekten zor. Yaklaşan kış koşulları otomobil kullanmayı daha da zor hale getiriyor. Uzmanların kış koşullarında araba kullanımına yönelik önerilerini dinlemeye ne dersiniz?

* Kış şartlarında araçta dikkat edilmesi gereken en önemli nokta, zeminle teması sağlayan lastiklerdir. Kışın lastiklerinin diş derinliğinin 3 mm.’nin altında olmaması gerekmektedir. Hava sıcaklığı 7 derecenin altına düştüğünde mutlaka kış lastiği kullanılmadır.

* Araçta zincir, takoz ve çekme halatı bulundurulmalıdır.

* Kış şartlarında görüşü olumsuz etkileyen faktörlere karşı, cam silecek lastiklerinin yeni olması ve antifirizli cam suyu konulması önem taşımaktadır.

* Özellikle yağışlı havalarda fren mesafesi uzayacağından, önümüzdeki araçla takip mesafesinin normalde bırakılandan daha fazla olması gerekmektedir.

* Köprü, viyadük ve rüzgârlı bölgelerde buzlanma riski olduğundan hızı azaltıp, ani direksiyon hareketlerinden kaçınmalıdır. Yüksek hızlarda (90-100 km) yağmur sularıyla kaplı yüzeylere girildiğinde ayağımızı hafifce gazdan çekerek ve debriyaja basarak geçmek savrulma riskini azaltacaktır.

* Kış şartlarında araç kullanırken uyulması gereken en önemli kural; düşük hızlarda seyretmektir. Hava şartları çok sertleşmiş ise trafiğe çıkmamak, çıkılması gerekiyorsa da toplu taşıma araçlarını kullanmak en doğrusu olacaktır.

otomobilhaberler.net