Kategoriler
SAGLIK

Migrene Ne İyi Gelir? Migrene İyi Gelen Geçiren Kür Ahmet Maranki

Migrene Ne İyi Gelir? Migrene İyi Gelen Migreni Geçiren Kür Ahmet Maranki

Migren yani kronik baş ağrısı çekenler için, tamamen bitkilerden oluşan, Ahmet Maranki’nin önerdiği kürü sizlere sunuyoruz. Bu kür ile migrenden kurtulacaksınız diyor Ahmet Maranki. İşte migrene iyi gelen, migreni geçiren kür :

Yarım kilo suya 10 gram sarı kantaron,  5 gram kara kimyon (kişniş), biraz da papatya ekliyorsunuz ve bunları 5 dk demliyorsunuz. Sabah akşam 1 bardak içiyorsunuz. 3. günün sonunda migren rahatsızlığınızdan kurtuluyorsunuz.

Ayrıca Maranki hoca migrene iyi gelen şifalı taş olarak da mor taş olan amatis taşını öneriyor. Bunu da kadınlar kolye olarak erkekler de yüzük olarak taşıyabilirler.

Kategoriler
GÜNCEL

Miğren Nedir? Miğrenin Bitkisel Tedavisi

Migren kaynaklı ağrıların acısını ancak ve ancak migren hastalığını çekenler bilir.

Migren dünyada bilinen en eski hastalıklardan biridir. Mısır´da Firavunlar döneminden papirus kalıntılarında baş ağrısı tedavi çizimlerine rastlanmıştır. Hastalık için “yarım baş ağrısı” anlamına gelen latince söylemin değişimiyle “Migren” adı yerleşmiştir. Ülkemizde de yaygın olarak halk tarafından bilinmektedir. ” Migren herhalde “, ” Migrenim tuttu ” laflarını her insan duymuştur.

Migren, gelip geçici baş ağrısı ile kendini gösteren bir hastalıktır. Baş ağrısı en uzun bir gün sürer. Çoğunlukla 3 – 5 saat devam eder. Ağrının şiddeti kişiden kişiye değişir. Ayni kişide de her ağrı ayni şiddette değildir. Ağrı şiddetli olduğunda bulantı ve kusma ağrıya katılır. Kusmadan sonra ağrıda bir azalma olması migrene ait bir özelliktir. Ağrı genellikle başın bir yarısında başlar ve her tarafına yayılır. Kusmadan sonra ağrı azalmadan sürüyorsa ve başın tek tarafından başlayan ağrı, her ağrı geldiğinde ısrarla aynı tarafta ve yer değiştirmiyorsa bir hekime danışmak gerekir.

Migrenin bitkisel tedavi yöntemleri arasında en etkili olanı “Biberiye kürüdür”

Biberiye kürünün uygulanışı:

Bir su bardağı su kaynatın. Su kaynadıktan sonra 1 tatlı kaşığı biberiye bitkisini kaynayan suya ilave edin. 4 dakika kısık ateşte kaynatın. 4.dakika dolduğunda ocaktan indirip ılınmasını bekleyiniz. Ilınınca, süzerek yudum yudum içiniz.

İlk birinci hafta her gün 3 kez taze hazırlanıp şeker ilave etmeden içilmelidir. İkinci haftadan sonra günde sadece 2 kez taze hazırlanarak bir ay boyunca içilmelidir.

Daha sonra şikâyetlerin doğrultusunda kür tekrar edilebilir. Lütfen Hekim kontrol ve önerilerini ihmal etmeyiniz.

Not: Sağlıklı sonuç elde etmek için malzeme, süre ve uygulama bakımında tavsiye edilen miktarları değiştirmeden aynen uygulayın