Kategoriler
ARABA GÜNCEL

2010 Yılı Araç, Araba, Otomobil Kasko Değeri, Ücreti Ne Kadar Hesaplama, Sorgulama, Öğrenme

Aracınızın 2010 kasko değerlerinizi öğrenmek için öncelikle Motorlu Taşıtlar Vergi Dairesi’nin sitesine giriyoruz. Buradan siteye ulaşabilirsiniz.Siteye girince şu ekranla karşılaşıyoruz. 

 

  

Siteye girdikten sonra karşınıza gelen ekranda Kasko Değerleri seçeneğine basıyoruz.    Buradan ayrıca şu işlemleri yapabilirsiniz.

Motorlu Taşıtlar Vergisi Hesaplama

Kasko Değerleri

Motorlu Taşıt Sorgulaması ve Kredi Kartı ile Borç Ödeme

MTV Ödeme Noktası Bankalar

 Kasko sorgulama ekranından kasko yılını ve aracınızın markasını seçiyorsunuz.Sonra Sonuçlar düğmesine basarak sonucu öğrenebilirsiniz. 

 

  

  

  

  

  

  

  

Dikkat: Gelen sonuç ekranında arabanızın modelini daha dolay bulmak için CTRL+F (Ctrl tuşuna basılı tutup F’ye basıp)  tuşlarına basarak ya da Düzen menüsünden Bul komutunu vererek arabanızın modelini daha kolay bulabilirsiniz. 

 NOT :  Sitede henüz 2009 bilgileri bulunmaktadır.Yakın zamanda 2010 kasko değerleri burada bulabilirsiniz.

Kategoriler
ARABA

Yeni Mini’nin Elektriği Sizi Çarpacak

İlk olarak Los Angeles oto fuarında sergilenen iki kişilik yeni modelin, sınırlı sayıda üretildiği ve yeni yılın başlarında Los Angeles, New York ve New Jersey’de seçilmiş müşterilere kiralanacağı duyuruldu. İlk etapta 500 adet olarak üretilen otomobil, satış kârına bağlı olarak Londra ve Münih gibi diğer şehirlerde de satılabilecek.

Mini’nin yeni ürettiği çevre dostu elektrikli modeli Mini E gösterdiği performansla ezber bozacak.

Mini’nin elektrikli modelinde geleneksel Cooper ve Cooper S modellerinin gövde yapısına sadık kalındı. Kaputun altına monte edilen 204 hp ve 220 Nm torka sahip araç, sıfır emisyon kapasitesi sağlayan portatif elektrikli motor ve lityum-iyon akü teknolojisine dayanıyor. Önden çekişli araç, tek aşamalı helis dişli kutusu vasıtasıyla Mini’nin arka koltukları için ayrılan yere monte edilen lityum iyon akü kutusundan gelen enerji ile yol alıyor.

Mini E’nin ağırlığı 260 kilogramlık aküsü de dahil bin 465 kilogram. Bu ağırlığa rağmen çevikliğini ve ataklığını kaybetmeyen otomobil 100 kilometre sürate 8,5 saniyede çıkabilirken, akülerin enerjisini koruyabilmek için son sürati 153 km/h ile sınırlandırılmış. 1000 wattlık enerji ile 7 kilometre yol alabilen araç, tam olarak şarj edildikten sonra yaklaşık 240 kilometre yol alabiliyor.

Mini E serisinin önden 9, yandan 5, arkadan 4 çarpma testinden geçirildiği ve Amerikan güvenlik tüzüğüne uygun olduğu bildirildi.

Opsiyonlu olarak bir yıllığına elektrikli Mini E’yi kiralayanlar tüm servis, bakım ve yedek parça hizmetlerinden yararlanabiliyor. Kiralama sonunda araçlar karşılaştırmalı testlerden geçirilmek için BMW’nin teknik filosuna geri dönecek.

Zaman Online