2011 Yılı Mobilya Modelleri

Mobilya evimizi gösteren en önemli şeydir. Bir evi ev yapan, eve anlam katan, renk katan mobilyalarımızdır. Durum bu olunca tabi birbirinden güzel mobilyaları alıp evimi bunlarla döşemek isteriz.

Sizin için 2011 modasını yansıtan mobilya modellerinden bir demet sunduk. Bakalım bu senenin mobilya modellerinde size göre bir şeyler var mı?

 

 

Giyecek (Kıyafet) Alırken Bilinmesi Gerekenler Nelerdir? Giyecek Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Giyecek Alırken Bilinmesi Gerekenler Nelerdir? Giyecek Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

1. Öncelikle hangi giyeceklere ihtiyacınız olduğunu doğru tespit edebilmek için hali hazırda sahip olduğunuz giyeceklerinizin bir listesini çıkarınız.

2. Daha sonra bu listedeki eşyaları; uygunluk ve giyilebilme açısından gözden geçirerek, küçük düzeltmelerle günün şartlarına uydurabileceklerinizi ayırınız.

3. Bütün bunlardan sonra ne tip giyeceklerinizin eksik olduğunu düşünüp gerçek ihtiyaçlarınızı tespit ederek önem ve öncelik sırasına göre listeleyiniz.

4. İhtiyaç olarak tespit ettiğiniz giyeceklerin renk, model, kumaş cinsi vb. özelliklerini belirleyiniz. Stilini ve modelini belirlemede yaşantı biçiminizi ve en sık giydiğiniz giyecekleri düşünmek size yardımcı olabilir.

5. Daima sade ve çeşitli faaliyetler için kolayca kullanabileceğiniz kıyafetlerin seçilmesi, aşırı derecede modaya bağlı ürünlerin tercih edilmemesi daha doğru bir davranıştır. Moda kurbanı olmayınız, sadece moda diye aldığınız elbise bir sonraki sezonda elinizde kalabilir.

6. Satın alınacak giyeceklerin renk kombinasyonlarına dikkat edilerek her türlü renkle kolayca uyum sağlayabilecek renkleri tercih ediniz.

7. Kıyafetlerin farklı mevsimlerde ve uzun süre giyilebilen, kolayca yıkanabilen, dayanıklı, buruşmayan kumaştan üretilmiş olmasına dikkat ediniz. İç giyimde ise kolayca nem çeken, doğal liflerden üretilen ürünleri tercih ediniz.

8. Giyecekleri satın almadan önce çeşitli mağazaları dolaşmaya, fiyat, kalite, çeşit, model ve renk açısından karşılaştırma yapmaya ve en uygun yerden alışveriş yapmaya çaba gösteriniz.

9.Giyimde mevsim sonu indirim dönemlerini takip ediniz.

10.Ölçü ve beden yönünden kesin bilgilere sahip değilseniz, satın alacağınız giyeceği mutlaka deneyiniz. Evde üstünüze olmazsa, boşuna para vermiş olursunuz.
11.Giyeceklerde kumaşı, dikişleri, renk tonları ile birlikte yan ürünler olan düğme, fermuar, astar vb. kısımlarını dikkatle kontrol ediniz. Yırtık, sökük, tüylenme, renkte ton farkı olmamasına özen gösteriniz.
12.Satın alacağınız kıyafetlerde bilgi verici etiketleri inceleyerek kumaşın lif kompozisyonu ile uygulanacak bakım ve temizlik yöntemlerini satın almadan önce mutlaka öğreniniz. Giyeceklerin fiyatının onların bakım ve temizlenmeleri için harcanacak para ile giderek artacağını unutmayınız. Lif kompozisyonu ile bakım ve temizlenmeleri konusunda bilgi verici etiketler olan ürünleri tercih ediniz.
13.Giyimde birlikte alışverişe çıktığınız kişilerin veya satış elemanlarının kararınızı etkilemelerine izin vermeyiniz. Giymeyi düşünmediğiniz ürünü satın almayınız.
14.Giyim alışverişlerinizde mutlaka satış fişi veya fatura alınız ve saklayınız.Erkekler İçin 2011 Yılı Damatlık Modelleri

Evlenecek olan bayan ve erkeklerin seçmekte zorlandıkları en önemli şey düğün günü giyecekleri gelinlikleri ve damatlıkları tabiki.

Hayatlarının en önemli günü olan bu günde damat adaylarının en çok dikkat ettiği şey sanırız damatlıkları ve ayakkabıları. Biz de www.uzmanportal.com olarak evlenecek olan damat adaylarına bir nebze yardımcı olabilmek için 2011 damatlık modellerinden bir demet sunduk.

İşte 2011 yılı damatlık modelleri: