Kategoriler
BİLGİSAYAR MÜZİK

Youtubedan Şarkıları Mp3 Olarak İndirme Programı. Youtubedan Mp3 İndirme Resimli Anlatım

Zaman zaman youtube ‘dan izlediğimiz video klipleri çok beğeniriz ve keşke şu klibi mp3 olarak indirebilseydim diye düşünürüz. Bunun birçok yolu olmakla birlikte ben bunun kısa yolunu siz değerli www.uzmanportal.com ziyaretçilerine anlatayım dedim.

Bu yazıyı yazmadan biraz önce bana da Youtube’daki kliplerden birinin müziği mp3 olarak lazım oldu ve bunu yaparken de bir hayli uğarştım. Bu yüzden youtubedan videoyu mp3 e çevirme işlemini kısa yoldan nasıl yapacağız sizi fazla yormadan anlatacağım.

Öncelikle Free YouTube to MP3 Converter 3.9.34 programımızı indiriyoruz.

İndirmek İçin Tıklayın

Link çalışmıyorsa bunu deneyin (Sayfada Download yazan yere basın)

Eğer iki link de çalışmıyorsa bir zahmet Google’dan arayın bulun 🙂

Programı bilgisayarınıza indirdikten sonra programı çalıştırdığınızda ekrana şöyle bir pencere gelecek:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Üste bir yazı görüyorsunuz.

“Copy a Youtube link from your browser address bar and Paste here” .

Yani diyor ki Youtube’dan istediğin bir video klibi aç sonra adres satırında gördüğün  şuna benzeyen

http://www.youtube.com/watch?v=tlW9zY2WvF0

adresi KOPYALA.


 

 

 

Sonra   “Paste ” yazan düğmeye bas.

 

Bunu dedikten sonra video klip dosyamız programın üst tarafına eklenecek ve yanında klip ismi ve süresi yazacak. Şu resimde oluğu gibi:

 

 

 

 

 

 


Output Folder: Video dosyası mp3 e çevrilince buraya kaydedilecek.

Download a bastıktan sonra karşınıza aşağıdaki pencere çıkacak ve video dosyası mp3 ‘e çevrilmeye başlanacak.

Çevirme işlemi bitince sizi uyaran sesli bir mesaj göreceksiniz.

 Youtube şarkınız mp3 e çevrilip indikten sonra mp3 dosyanızı bilgisayarınızın

C:\Documents and Settings\Administrator\Belgelerim\DVDVideoSoft\FreeYouTubeToMP3Converter

klasöründe bulabilirsiniz.

NOT: Eğer hala ben mp3 dosyamın yerini bulamadım diyorsanız  Internet Explorer ı açıp bu yukarıdaki ” C: \ ”     ile başlayan altı çizgili yazıyı adres satırına kopyalayın ve Enter a basın.

Bakın ben video müzik dosyamı mp3 haline getirdim. Umarım siz de başarmışsınızdır. Eğer problem yaşarsanız aşağıdaki Yorum bölümünden sorularınız sorabilirsiniz.

 

 


Bir dahaki resimli program anlatımında görüşmek dileğiyle.

Uzmanportal.com’la kalın…

Kategoriler
MÜZİK TEKNOLOJİ

Turkcell den Mp3 İndirme Hizmeti. Turkcell Mp3 Kampanyası Katılım Şartları, Ücreti

Turkcell’den yapılan açıklamaya göre, Turkcell’liler ömür boyu sahip olacağı MP3 formatındaki şarkıları ister bilgisayarlarına, isterlerse MP3 çalarlarına taşıyıp sınırsızca dinleyebilecek ve diledikleri kadar CD’ye yazabilecek.

Turkcell’in ”Cepte Müzik Paketi”ne abone olanlar ayda 3 liraya MP3 formatında 25 şarkı indirebiliyor. Dileyen Turkcell’liler herhangi bir data ücreti ödemeden turkcell-im Müzik wap sayfasından MÜYAP katalogundaki binlerce yerli ve yabancı şarkıyı cep telefonlarına tek tek MP3 formatında da indirebiliyor.

Cepte Müzik Paketi’ne abone olmak için ”ABONE MUZİK” yazıp 7777 ‘ye ücretsiz göndermek ve gelen mesajı onaylamak yeterli.

Turkcell Ürün ve Servis Yönetiminden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Cenk Bayrakdar konuya ilişkin değerlendirmesinde, Türkiye’de ilk defa cep telefonlarına MP3 indirme hizmeti veriyor olmaktan duydukları memnuniyeti dile getirerek, şunları kaydetti:

”Turkcell 2005 yılında başlayan yasal dijital müzik serüveni boyunca birçok ilke imza attı. 2.5 milyon şarkılık Türkiye’nin en büyük dijital müzik kataloglarından birini oluşturdu. Bu süreçte meslek birlikleri, yapımcılar ve sanatçılarla işbirliği yaparak telif sahiplerinin değer zincirinde yer almasını sağladık, korsanla mücadeleye önderlik ettik, sektörün büyümesinde öncü rol üstlendik. Bunu yaparken müşterilerimize de her platformda en iyi müzik deneyimi yaşatmayı hedefledik. Bugün müşterilerimize dijital müzikte sınırların kalktığını ve cepte MP3 hizmeti başlattığımızı müjdeliyoruz. Artık MP3 ‘çalma’ dönemi sona erdi, Turkcell’le özgürleşen yasal dijital müzik dönemi başladı.”

http://www.ekotrent.com