Kategoriler
EĞLENCE

Mehter Takımından Apaçi Dansı Müziği Dinleyin

Apaçi dansını duymayan yoktur sanırız. Peki apaçi dansının müziğini mehter takımından duydunuz mu?
Duymadıysanız eğer mutlaka izleyin.

Kategoriler
BİLGİSAYAR MÜZİK

Youtubedan Şarkıları Mp3 Olarak İndirme Programı. Youtubedan Mp3 İndirme Resimli Anlatım

Zaman zaman youtube ‘dan izlediğimiz video klipleri çok beğeniriz ve keşke şu klibi mp3 olarak indirebilseydim diye düşünürüz. Bunun birçok yolu olmakla birlikte ben bunun kısa yolunu siz değerli www.uzmanportal.com ziyaretçilerine anlatayım dedim.

Bu yazıyı yazmadan biraz önce bana da Youtube’daki kliplerden birinin müziği mp3 olarak lazım oldu ve bunu yaparken de bir hayli uğarştım. Bu yüzden youtubedan videoyu mp3 e çevirme işlemini kısa yoldan nasıl yapacağız sizi fazla yormadan anlatacağım.

Öncelikle Free YouTube to MP3 Converter 3.9.34 programımızı indiriyoruz.

İndirmek İçin Tıklayın

Link çalışmıyorsa bunu deneyin (Sayfada Download yazan yere basın)

Eğer iki link de çalışmıyorsa bir zahmet Google’dan arayın bulun 🙂

Programı bilgisayarınıza indirdikten sonra programı çalıştırdığınızda ekrana şöyle bir pencere gelecek:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Üste bir yazı görüyorsunuz.

“Copy a Youtube link from your browser address bar and Paste here” .

Yani diyor ki Youtube’dan istediğin bir video klibi aç sonra adres satırında gördüğün  şuna benzeyen

http://www.youtube.com/watch?v=tlW9zY2WvF0

adresi KOPYALA.


 

 

 

Sonra   “Paste ” yazan düğmeye bas.

 

Bunu dedikten sonra video klip dosyamız programın üst tarafına eklenecek ve yanında klip ismi ve süresi yazacak. Şu resimde oluğu gibi:

 

 

 

 

 

 


Output Folder: Video dosyası mp3 e çevrilince buraya kaydedilecek.

Download a bastıktan sonra karşınıza aşağıdaki pencere çıkacak ve video dosyası mp3 ‘e çevrilmeye başlanacak.

Çevirme işlemi bitince sizi uyaran sesli bir mesaj göreceksiniz.

 Youtube şarkınız mp3 e çevrilip indikten sonra mp3 dosyanızı bilgisayarınızın

C:\Documents and Settings\Administrator\Belgelerim\DVDVideoSoft\FreeYouTubeToMP3Converter

klasöründe bulabilirsiniz.

NOT: Eğer hala ben mp3 dosyamın yerini bulamadım diyorsanız  Internet Explorer ı açıp bu yukarıdaki ” C: \ ”     ile başlayan altı çizgili yazıyı adres satırına kopyalayın ve Enter a basın.

Bakın ben video müzik dosyamı mp3 haline getirdim. Umarım siz de başarmışsınızdır. Eğer problem yaşarsanız aşağıdaki Yorum bölümünden sorularınız sorabilirsiniz.

 

 


Bir dahaki resimli program anlatımında görüşmek dileğiyle.

Uzmanportal.com’la kalın…

Kategoriler
EĞLENCE MÜZİK

Öyle Bir Geçer Zamanki Dizisi Müziği Şarkısını Dinle Erkin Koray

Öyle Bir Geçer Zamanki dizisinin dün yayınlanan (15 mart 2011 ) bölümünde Ali Kaptan’ın hapishane sahnesinde çalan, dizi ile aynı ada sahip olan Erkin Koray’ın Öyle Bir Geçer Zamanki şarkısını aşağıdan dinleyebilirsiniz.

 

 

Kategoriler
MÜZİK

Metal ve Rock Müziğin Arasındaki Fark Nedir?

Özellikle gençlerin en büyük uğraşı haline gelen müzk, bazende onları hiç istenmedik sonuçlara kadar itebilmektedir. Öyleki bazen insanları mutlu edebilmekte, bazende ölüme kadar götürebilmektedir. Bu durum müziğin gücünden geliyor elbetteki.Hatta bu gücün farkında olan bazı grup ve oluşumlar, müzikle kendi üye ve militanlarına kitlesel olarak istedikleri gibi kanalize edebilmektedirler. Örneğin geçen gün yapılan bir araştırma ve soruşturmayla Amerikadaki neo-nazilerin grup üyelerini müzikle politikalarına inanmaya ve saldırmaya teşvik ettikleri ortaya çıktı.

Müzik bu kadar ilgnç ve önemli br etkenken, bizde son yılların en popüler müzik akımlarından metal ve rock müziğe değinmek istedik biraz. Konuyala ilgili fazla bilgisi olmayan insanların iki arasındaki farkı farketmediklerini biliyoruz. Bizde kısaca bu farkların ne olduğuna değineceğiz bu yazımızda.

Metal, rock müziğin daha sert ve agresif olan türüdür.

Distorsiyon (Distortion) gitarlar brutal, çiğlik vokaller (scream), hızlı ritimler içerir.

Bunun yansıra içerisinde bir çok türe ayrılan Metal, bu tarzın dinleyicilerine her tür soundu içinde barındırır. Bilinen en ünlü metal grupları içerisinde Black Sabbath,At Vance,Stratovarius,Therion,Des truction,Iron Maiden, Helloween, Judas Priest, Manowar,Megadeth,Metallica,Ann ihilator,Blind Guardian,Death,In FlamesLamb Of God,Pantera,Slayer,Children of Bodom,ve AC-DC örnek gösterilebilir… Thrash/Speed,Death,Black ve Gothic,Doom,Heavy,Melodic Death,Dark,Oriental gibi bölümlere ayrılır. Adlarından da anlaşılacağı gibi death’de ölüm konusu işlenir black’te ses diyaframdan gelir gothic tarzı ise buna Lim tarzı olarak adlandırılabilir. Thrash’te ise en önemli unsur hızdır…

Otellikle heavy metal genelde yanlış şeylere isyan eder sistemi eleştirir herkese kafa tutar doğru görmediği her şeye şarkı yapabilir, rock müzik ise daha çok genç kesime hitap eder gençlik sorunları ask hayatındaki olsun okul hayatındaki olsun ailevi sorunlar olsun bu tarz konuları tema edinir.

İkisi arasındaki farkları kısaca böyle belirttikten sonra isterseniz şimdide bunları maddeler halinde biraz daha açalım;

 1. Rahatlıkla anlaşılamayan farklardır. bu iki ana türün arsındaki farklar şu şu şu diye genel olarak ayıramayız. o yüzden rock ve metali alt türlerine böldüğümüzde ortaya çıkan tabloyu esas alarak bir takım yorumlar yapabiliriz. Evet, rock da metal de kendi altında dallara ayrılır. bu açıdan metalin alt kollarına indikçe daha agresif ve sert türevleriyle karşılaşırız. rock’ın alt dallarına baktığımızda ise sound ve sertlik olarak fazla uç noktalarda olmadığını söyleyebiliriz
 2. Metal, sert veya yumuşak formda olabilir elektrik iletir, rock ise daha kalıplı, daha durağan bir yapıdadır.
 3. Metalde yapılan müzik sözlere göre daha baskındır daha önce çıkar, rockta iste sözler daha baskındır yani bir “metal gurubundan birini söyle” dendiğinde akla önce gitarist, baterist fln gelir, ama “rock grubundan birini söyle” dendiğinde önce akla volkalist gelir. tek başına metal albüm yapan görülmez metalcilerin hepsi grup olarak albüm çıkarırlar ama tek başına rock albüm çıkaranlar çoktur.
 4. Metalde sıyah bır tarz hakımdır. Gothıc Steal.Rock punk ve ya emo steal olarak yaygındır.
 5. Rock bas agrısına ıyı gelır. Metal ıse sanıldıgının aksına bas agrısını kokten cozer.(Muzıgı ıcınde hıssedenler ıcın)
 6. Metal yapan vokallerin genelde sesleri kalındır(orn. James hetfield).Rock vokallerinin sesi incedir tizdir hoştur. (orn: freddie mercury)
 7. Rock’un doğuşunda dünyanın durumunu eleştirme, somut şeylere karşı gelme ve protestlik vardır. metal müzik’de ise soyut şeylere olan tepki ve depresiflik vardır. rock ilk olarak ingiltere’deki işçi sınıfının çocuklarının kapitalist patronlara olan tepkisi şeklinde ortaya çıkmıştır. metal müziğin doğuşunda ise müziği oluşturanların kendi içlerinde yaşadıkları bunalımlar ve depresyonlar hakimdir.
 8. Metal evin sert abisidir, rock ise sakin çocuğudur, ama onu da kızdırmayın küfür eder.
 9. Metal zaten rock müziğinin genişlemiş bir türü olduğundan, aşırı farklılıklar yoktur. Ama tabiki de metal müzik daha hızlı, serttir.
 10. Rock ihtiyar delikanlıdır, metal ise ergen genç.
 11. Rockcılar fender gibson kullanır metalciler jackson esp schecter. Rockçılar tek cross 2 tom ile yetinebilirken metalciler çift kross çok tom çok zil kullanırlar.
 12. 1940 lı yıllarda blues, 50s de rock n roll ve 1960 dan itibaren ise rock ın oluşumu ve türevlere ayrılmasıyla gitarların daha bir kendini ön planda gösterdiği yıllar başlamıştır. müziğin anlattığı tema ve lirikler o dönemin genç nesili için bir manifesto anlamı taşımaktaydı. Rock sayısız türeve ayrılırken daha zor daha karmaşık armonilere yöneldi. Bu rock içinde dahi farklı fan kitleleri oluşturdu. 60 lı yılların ikinci yarısı ve 1970 yılı başı itibarı ile metal müzik kendini iyiden iyiye bellı etti. rock müziğe oranla daha bir başkaldıran lirikler ve sınırı olmayan bir öfke hakimdi.Bu gitarların daha mükemmelliyetçi duruşunu ve daha sert olmalarına ön ayak oldu. Distortion ve riff daha saldırgan rockta ise daha komplike ve düşündürücüydü. rock sofistike bir kültür içinde yer alırken metal daha depresif ve aykırı örnekler verdi. gitarlar tahmin edilemeyecek derece hız kazandı. zamanla bu değişim vokal performansları da farklı denemelere itti. scream ve brutal diye adlandırılan, birçokları için şaşkınlık yaratan bir tarzdı. bu tarz davullarında yoğunca hissedilmesiyle black, trash, speed, power gibi metal türlerini oluşturdu. 90’lı yılların özellikle ikinci yarısından itibaren ise rock ve metal müzik o eski şaaşalı dönemlerini yitirdi ve genelde eskiyi başarısız şekilde tekrarlayan örneklerine sahne oldu. bu farkı hem rock – metal arasında, hemde geçmiş dönemde icra edilenle son dönemlerde önümüze konulan diyerekte ayırabilir ve farklarını rahatlıkla görebiliriz.
 13. Rock da Heandbang(kafa sallamak) yapmak nerede ıse ımkamsızdır. Metal de ıse Heandbang yapılmıcak parca cok azdır.
 14. Metal beynin her yanına etkı yapar, rock sadece kafaya etkı yapar.
 15. Rock müzikte brutal vokal pek kullanılmaz. metalde ise damardan girer. metal müzikte kadın solist ender bulunur, lakin elinizi sallasanız kadın rockçuya çarpabilirsiniz.
 16. Rock düşünmenizi, metal hissetmenizi sağlar.
 17. Rock kenardan dalar, metal dırek karsıdan dalar.
 18. Muhallebiyle sütlaç arasındaki farktır.ikiside sütten yapılır ama tatları farklarıdır.
 19. Heavy Metal daha bir baba’dır. Hatta en baba müziktir. Şahsen ben black, death, trash turlerını dınlemeyı severım ve bunlar her an her yerde dınlenmez. Rock ıse yolda arkadasınla yururken bıle dınlenebılır.
 20. Rock daha hafif öğeler bulundurur , aşk , ayrılık , siyaset gibi konuları ele alırken metal müziğe baktığımızda ölüm , sonraki dünya ve insanın karanlık yönlerini ele aldığını görürüz.
 21. o yuzden her emre aydın, avrıl dınlıyen metalcı olamaz.
 22. 21.rock burundan, metal damardan alınır
 23. 22.metalde rocktan daha çok cross kullanılır,black metal gruplarının çoğu double cross kullanır.
Kategoriler
SİNEMA

Ülkemizde Düzenlenen Film Festivalleri

Ülkemizde Düzenlenen Festivaller

 

ULUSLARARASI ANKARA MÜZİK FESTİVALİ

Düzenleyen: Sevda Cenap And Müzik Vakfı

Adres: Tunalı Hilmi caddesiNo:114/43 06700 ANKARA

Tel: 0 312 427 08 55 / 468 07 44

Faks: 0 312 467 31 59

E-mail:sca@ankarafestival.com / sca@andmuzikvakfi.com

Web: http://www.ankarafestival.com / http://www.andmuzikvakfi.com

ULUSLARARASI ANKARA FİLM FESTİVALİ

Düzenleyen: Dünya Kitle İletişim Vakfı

Adres: Farabi Sok. No:29 / 1 Çankaya / ANKARA

Tel: 0 312 468 38 92 / 468 77 45

Faks: 0 312 467 78 30

E-mail:Festival@Filmfestankara.org.tr

Web:     http://www.filmfestankara.org.tr

ULUSLARARASI İSTANBUL FİLM FESTİVALİ

Düzenleyen: İstanbul Kültür Sanat Vakfı

Adres: İstiklal Cad. No:146 Louvre Apt. 80070 Beyoğlu / İSTANBUL

Tel: 0 212 293 31 33 / 0 212 249 77 11 / 0 212 251 22 34

Faks: 0 212 249 86 01 / 0 212 249 77 71

E-mail:film.fest@istfest.org.tr

Web:   http://www.istfest.org.tr

ULUSLARARASI İZMİR FİLM FESTİVALİ

Düzenleyen: Güzel Sanatlar Eğitim ve Kültür Vakfı

Adres: Kıbrıs Şehitler Cad. No:12 Alsancak – İzmir

Tel: 0 232 421 36 47

Faks: 0 232 421 57 20

AVRUPA FİLMLERİ FESTİVALİ (Gezici Festival)

Düzenleyen: Ankara Sinema Derneği

Adres: Abay Kunanbay Cad. 20 / 13 06700 Kavaklıdere / ANKARA

Tel: 90 312 466 34 84 / 466 47 28

Faks: 90 312 466 43 31

E-mail:info@europeanfilmfestival.com

Web:    www.europeanfilmfestival.com

ULUSLARARASI BODRUM ÇEVRE FİLMLERİ FESTİVALİ

Düzenleyen: Türkiye Sinema ve Audiovisuel Kültür Vakfı

Adres: Gazeteci Erol Dernek Sok. Hanif Han No:11 / 2

80072 Beyoğlu – İSTANBUL

Tel: 0212 251 84 81 / 0 212 244 52 51

Tel / Faks: 0212 251 67 70 / 0 212 292 03 37

E-mail:tursak@superonline.com.tr

UÇAN SÜPÜRGE ULUSLARARASI KADIN FİLMLERİ FESTİVALİ

Düzenleyen: Uçan Süpürge

Adres: Büyükelçi Sok. No:20/4 06700 Kavaklıdere / ANKARA

Tel: 0312 427 00 20

Faks: 0312 466 55 61

E-mail:festival@ucansupurge.org

Web:  http://www.ucansupurge.org

ULUSLARARASI UZAKDOĞU FİLM FESTİVALİ

Düzenleyen: Uzakdoğu Kültür Derneği

Adres: Reşat Nuri Sok. No:50 / 906540 Yukarı Ayrancı – ANKARA

Tel: 0 312 440 12 16

Faks: 0 312 – 439 80 19

BEYAZPERDENİN ARDINDAKİ KENTLER FİLM FESTİVALİ

Düzenleyen: Türkiye Sinema ve Audiovisuel Kültür Vakfı

Adres: Gazeteci Erol Dernek Sok. Hanif Han No:11 / 2

80072 Beyoğlu – İSTANBUL

Tel: 0212 251 84 81 / 251 67 70

Faks: 0212 251 67 70

ULUSLARARASI SİNEMA VE TARİH BULUŞMASI FİLM FESTİVALİ

Düzenleyen: Türkiye Sinema ve Audiovisuel Kültür Vakfı

Adres: Gazeteci Erol Dernek Sok. Hanif Han No:11 / 2

80072 Beyoğlu – İSTANBUL

Tel: 0 212 251 84 81

Tel/Faks: 0 212 251 67 70

BİNBİR BELGESEL FİLM FESTİVALİ

Düzenleyen: B.S.B. Sinema Eseri Sahipleri Meslek Birliği

Adres: Orhan Ersek Sok. Kat: 3 No:66 / 2 Teşvikiye – İSTANBUL

Tel: 0 212 231 39 31 (3 hat)

Faks: 0 212 232 61 47

ADANA ALTIN KOZA KÜLTÜR VE SANAT FESTİVALİ

Düzenleyen: Koza Kültür ve Turizm Hizmetleri A.Ş.

Adres: Fuzuli Cad. No:140 01010 ADANA

Tel: 0 322 457 11 93 / 457 02 43 / 457 13 09

Faks: 0 322 458 16 28 / 457 13 09

E-mail: a.koza.kultur@superonline.com.tr

ANTALYA ALTIN PORTAKAL FİLM FESTİVALİ

Düzenleyen: Altın Portakal Kültür ve Sanat Vakfı

Dumlupınar Bulvarı No:273 / 12 07070 ANTALYA

Tel: 0 242 237 88 70-74

Faks: 0 242 237 88 76

E-mail: festival@altinportakal.org.tr

2.Adres: 100 Yıl Bulvarı Kültür Parkı içi 07070 ANTALYA

Tel: 0 242 243 78 68

Faks: 0 242 243 84 27

E-mail:info@altinportakal.org.tr

Web:   http://www.altinportakal.org.tr

ULUSLARARASI ESKİŞEHİR FİLM FESTİVALİ

Düzenleyen: Anadolu Üniversitesi İletişim Bilimleri Fakültesi

Adres: Sinema Tv Bölümü- 26470 Eskişehir

Tel: 0 222 335 05 81

Faks: 0 222 320 45 20

SAFRANBOLU ALTINSAFRAN BELGESEL FİLM FESTİVALİ

Düzenleyen: Safranbolu Kaymakamlığı

Adres: Zonguldak Karaelmas Üniversitesi Safranbolu Meslek Yüksek Okulu

78600 Safranbolu/ KARABÜK

Tel: 0 370 712 41 23 / 712 12 13

Faks: 0 370 712 05 74 / 712 12 13

E-mail:danisma@altinsafran.com.tr

PASO ÖĞRENCİ FİLMLERİ FESTİVALİ

Düzenleyen: Bilkent Üniversitesi İletişim ve Tasarım Bölümü

Adres: GSTM Fakültesi Merkez Kampus 06533 ANKARA

Tel: 0 312 290 17 49

Faks: 0 312 266 41 36

E-mail:filmfest@bilkent.edu.tr

Web:  http://www.art.bilkent.edu.tr/filmfest

FOÇA ÇEVRE KISA FİLMLERİ FESTİVALİ

Düzenleyen: Etkin Kültür Sanat Hizmetleri (Vural ÇAVUŞOĞLU )

Adres: Fulya Cad. No:17/6 Mecidiyeköy -İSTANBUL

Tel / Faks: 0 212 212 87 43 – 44

KISA FİLM FESTİVALLERİ

ANKARA FİLM FESTİVALİ Bünyesinde KISA FİLM GÜNLERİ

Düzenleyen: Dünya Kitle İletişim Vakfı

Adres: Farabi Sok. No:29 / 1 Çankaya – ANKARA

Tel: 0 312 468 38 92 / 468 77 45

Faks: 0 312 467 78 30

E-mail:Festival@Filmfestankara.org.tr

http://www.filmfestankara.org.tr

İSTANBUL ULUSLARARASI KISA FİLM GÜNLERİ

Düzenleyen: İstanbul Fotoğraf ve Sinema Amatörleri Derneği (İFSAK)

Adres: İstiklal cad. Ayhan Işık Sok. Özverim apt. 34 /2

Beyoğlu – İSTANBUL

Tel: 0 212 292 42 01 / 292 18 07

Faks: 0 212 252 44 61

ULUSLARARASI KISA METRAJLI FİLM VE VİDEO YARIŞMASI

Düzenleyen: Antalya Altın Portakal Film Festivali

Adres: Konyaaltı Cad. Atatürk Kültür Parkı içi – Antalya

Tel / Faks: 0 242 248 01 21

İZMİR ULUSLARARASI KISA FİLM FESTİVALİ

Düzenleyen: Festival Organizasyon Uluslararası İzmir Kısa Film Festivali Gazi Osman Paşa Bulvarı

Şevket Bey Apartmanı No:4 Kat:5 Pasaport / İZMİR – TÜRKİYE

Tel: +90 232 482 04 89 / +90 232 445 65 23

Fax: +90 232 482 07 58

E-mail: info@izmirkisafilm.org

Web: www.izmirkisafilm.org

FOÇA ÇEVRE KISA FİLMLERİ FESTİVALİ

Düzenleyen: Etkin Kültür Sanat Hizmetleri (Vural ÇAVUŞOĞLU )

Adres: Fulya Cad. No:17/6 Mecidiyeköy -İSTANBUL

Tel / Faks: 0 212 212 87 43 -44

MARMARA ÜNİVERSİTESİ -KISA METRAJLI FİLM YARIŞMASI

Düzenleyen: İletişim Fakültesi – Sinema Tv Bölümü Sinema Ana Sanat Dalı

Nişantaşı Kampüsü Nişantaşı / İSTANBUL

Tel: 0 212 233 04 47

Faks: 0 212 246 74 28

ULUSLARARASI ANKARA MÜZİK FESTİVALİ

Düzenleyen: Sevda Cenap And Müzik Vakfı

Adres: Tunalı Hilmi caddesi No:114/43 06700 ANKARA

Tel: 0 312 427 08 55 / 468 07 44

Faks: 0 312 467 31 59

E-mail:sca@ankarafestival.com / sca@andmuzikvakfi.com

Web: http://www.ankarafestival.com

http://www.andmuzikvakfi.com

ULUSLARARASI ANKARA FİLM FESTİVALİ

Düzenleyen: Dünya Kitle İletişim Vakfı

Adres: Farabi Sok. No:29 / 1 Çankaya / ANKARA

Tel: 0 312 468 38 92 / 468 77 45

Faks: 0 312 467 78 30

E-mail:Festival@Filmfestankara.org.tr

Web: http://www.filmfestankara.org.tr

ULUSLARARASI İSTANBUL FİLM FESTİVALİ

Düzenleyen: İstanbul Kültür Sanat Vakfı

Adres: İstiklal Cad. No:146 Louvre Apt. 80070 Beyoğlu / İSTANBUL

Tel: 0 212 293 31 33 / 0 212 249 77 11 / 0 212 251 22 34

Faks: 0 212 249 86 01 / 0 212 249 77 71

E-mail:film.fest@istfest.org.tr

Web: http://www.istfest.org.tr

ULUSLARARASI İZMİR FİLM FESTİVALİ

Düzenleyen: Güzel Sanatlar Eğitim ve Kültür Vakfı

Adres: Kıbrıs Şehitler Cad. No:12 Alsancak – İzmir

Tel: 0 232 421 36 47

Faks: 0 232 421 57 20

AVRUPA FİLMLERİ FESTİVALİ (Gezici Festival)

Düzenleyen: Ankara Sinema Derneği

Adres: Abay Kunanbay Cad. 20 / 13 06700 Kavaklıdere / ANKARA

Tel: 90 312 466 34 84 / 466 47 28

Faks: 90 312 466 43 31

E-mail:info@europeanfilmfestival.com

Web:  www.europeanfilmfestival.com

ULUSLARARASI BODRUM ÇEVRE FİLMLERİ FESTİVALİ

Düzenleyen: Türkiye Sinema ve Audiovisuel Kültür Vakfı

Adres: Gazeteci Erol Dernek Sok. Hanif Han No:11 / 2

80072 Beyoğlu – İSTANBUL

Tel: 0212 251 84 81 / 0 212 244 52 51

Tel / Faks: 0212 251 67 70 / 0 212 292 03 37

E-mail:tursak@superonline.com.tr.

UÇAN SÜPÜRGE ULUSLARARASI KADIN FİLMLERİ FESTİVALİ

Düzenleyen: Uçan Süpürge

Adres: Büyükelçi Sok. No:20/4 06700 Kavaklıdere / ANKARA

Tel: 0312 427 00 20

Faks: 0312 466 55 61

E-mail:festival@ucansupurge.org

Web: http://www.ucansupurge.org

ULUSLARARASI UZAKDOĞU FİLM FESTİVALİ

Düzenleyen: Uzakdoğu Kültür Derneği

Adres: Reşat Nuri Sok. No:50 / 906540 Yukarı Ayrancı – ANKARA

Tel: 0 312 440 12 16

Faks: 0 312 – 439 80 19

BEYAZPERDENİN ARDINDAKİ KENTLER FİLM FESTİVALİ

Düzenleyen: Türkiye Sinema ve Audiovisuel Kültür Vakfı

Adres: Gazeteci Erol Dernek Sok. Hanif Han No:11 / 2

80072 Beyoğlu – İSTANBUL

Tel: 0212 251 84 81 / 251 67 70

Faks: 0212 251 67 70

ULUSLARARASI SİNEMA VE TARİH BULUŞMASI FİLM FESTİVALİ

Düzenleyen: Türkiye Sinema ve Audiovisuel Kültür Vakfı

Adres: Gazeteci Erol Dernek Sok. Hanif Han No:11 / 2

80072 Beyoğlu – İSTANBUL

Tel: 0 212 251 84 81

Tel/Faks: 0 212 251 67 70

BİNBİR BELGESEL FİLM FESTİVALİ

Düzenleyen: B.S.B. Sinema Eseri Sahipleri Meslek Birliği

Adres: Orhan Ersek Sok. Kat: 3 No:66 / 2 Teşvikiye – İSTANBUL

Tel: 0 212 231 39 31 (3 hat)

Faks: 0 212 232 61 47

ADANA ALTIN KOZA KÜLTÜR VE SANAT FESTİVALİ

Düzenleyen: Koza Kültür ve Turizm Hizmetleri A.Ş.

Adres: Fuzuli Cad. No:140 01010 ADANA

Tel: 0 322 457 11 93 / 457 02 43 / 457 13 09

Faks: 0 322 458 16 28 / 457 13 09

E-mail: a.koza.kultur@superonline.com.tr

ANTALYA ALTIN PORTAKAL FİLM FESTİVALİ

Düzenleyen: Altın Portakal Kültür ve Sanat Vakfı

Dumlupınar Bulvarı No:273 / 12 07070 ANTALYA

Tel: 0 242 237 88 70-74

Faks: 0 242 237 88 76

E-mail: festival@altinportakal.org.tr

2.Adres: 100 Yıl Bulvarı Kültür Parkı içi 07070 ANTALYA

Tel: 0 242 243 78 68

Faks: 0 242 243 84 27

E-mail:info@altinportakal.org.tr

Web: http://www.altinportakal.org.tr

ULUSLARARASI ESKİŞEHİR FİLM FESTİVALİ

Düzenleyen: Anadolu Üniversitesi İletişim Bilimleri Fakültesi

Adres: Sinema Tv Bölümü- 26470 Eskişehir

Tel: 0 222 335 05 81

Faks: 0 222 320 45 20

SAFRANBOLU ALTINSAFRAN BELGESEL FİLM FESTİVALİ

Düzenleyen: Safranbolu Kaymakamlığı

Adres: Zonguldak Karaelmas Üniversitesi Safranbolu Meslek Yüksek Okulu

78600 Safranbolu/ KARABÜK

Tel: 0 370 712 41 23 / 712 12 13

Faks: 0 370 712 05 74 / 712 12 13

E-mail:danisma@altinsafran.com.tr

PASO ÖĞRENCİ FİLMLERİ FESTİVALİ

Düzenleyen: Bilkent Üniversitesi İletişim ve Tasarım Bölümü

Adres: GSTM Fakültesi Merkez Kampus 06533 ANKARA

Tel: 0 312 290 17 49

Faks: 0 312 266 41 36

E-mail:filmfest@bilkent.edu.tr

Web: http://www.art.bilkent.edu.tr/filmfest

FOÇA ÇEVRE KISA FİLMLERİ FESTİVALİ

Düzenleyen: Etkin Kültür Sanat Hizmetleri (Vural ÇAVUŞOĞLU )

Adres: Fulya Cad. No:17/6 Mecidiyeköy -İSTANBUL

Tel / Faks: 0 212 212 87 43 – 44

KISA FİLM FESTİVALLERİ

 ANKARA FİLM FESTİVALİ Bünyesinde KISA FİLM GÜNLERİ

Düzenleyen: Dünya Kitle İletişim Vakfı

Adres: Farabi Sok. No:29 / 1 Çankaya – ANKARA

Tel: 0 312 468 38 92 / 468 77 45

Faks: 0 312 467 78 30

E-mail: Festival@Filmfestankara.org.tr

http://www.filmfestankara.org.tr

İSTANBUL ULUSLARARASI KISA FİLM GÜNLERİ

Düzenleyen: İstanbul Fotoğraf ve Sinema Amatörleri Derneği (İFSAK)

Adres: İstiklal cad. Ayhan Işık Sok. Özverim apt. 34 /2

Beyoğlu – İSTANBUL

Tel: 0 212 292 42 01 / 292 18 07

Faks: 0 212 252 44 61

ULUSLARARASI KISA METRAJLI FİLM VE VİDEO YARIŞMASI

Düzenleyen: Antalya Altın Portakal Film Festivali

Adres: Konyaaltı Cad. Atatürk Kültür Parkı içi – Antalya

Tel / Faks: 0 242 248 01 21

İZMİR ULUSLARARASI KISA FİLM FESTİVALİ

Düzenleyen: Festival Organizasyon Uluslararası İzmir Kısa Film Festivali Gazi Osman Paşa Bulvarı

Şevket Bey Apartmanı No:4 Kat:5 Pasaport / İZMİR – TÜRKİYE

Tel: +90 232 482 04 89 / +90 232 445 65 23

Fax: +90 232 482 07 58

E-mail: info@izmirkisafilm.org

Web: www.izmirkisafilm.org

FOÇA ÇEVRE KISA FİLMLERİ FESTİVALİ

Düzenleyen: Etkin Kültür Sanat Hizmetleri (Vural ÇAVUŞOĞLU )

Adres: Fulya Cad. No:17/6 Mecidiyeköy -İSTANBUL

Tel / Faks: 0 212 212 87 43 -44

MARMARA ÜNİVERSİTESİ -KISA METRAJLI FİLM YARIŞMASI

Düzenleyen: İletişim Fakültesi – Sinema Tv Bölümü Sinema Ana Sanat Dalı

Nişantaşı Kampüsü Nişantaşı / İSTANBUL

Tel: 0 212 233 04 47

Faks: 0 212 246 74 28