Kategoriler
EĞİTİM

LYS de Kaç Net Dilediğiniz Bölümü Kazandırır?

Uzmanportal olarak öğrencilerin rehberlik çalışmalarına yardım etmeye devam ediyoruz. LYS sınavları yaklaşırken kaç net ile nereyi kazanabileceğinizi sizle için araştırdık:

Başarıya ulaşmak istiyorsak öncelikle hangi mesleğin bize uygun olduğuna karar vermeliyiz. Bu kararı verdikten sonra gerisi kolay… Çünkü her bölüm alacağı öğrencinin puanlarında farklı ders ağırlıklarına bakmaktadır. Örneğin; mühendislik için matematiğin katsayısı önemli iken, yine bir sayısal bölüm olan Tıp bölümü için biyoloji netleri önem kazanmaktadır. Hal böyleyken mühendislik isteyen bir öğrencinin birinci önceliği matematik dersi olmalıdır. Bu sebepten önce bölümün belirlenmesi gerekir.Bu konuda daha detaylı destek almak için bireyseldersin rehberlik bölümüne müracaat edebilirsiniz.

www.bireyselders.com

Kategoriler
EĞİTİM Genel Kültür

YGS de Barajı Aşmak İçin Kaç Net Yapmak Gerek? YGS de Barajı Aşmak İçin Kaç Net Yapmak Lazım?

Yüzbinlerce üniversite adayının girdiği YGS sınavı 1 Nisan tarihinde yapıldı. Şimdi YGS de barajı aşmak için kaç net yapmak gerek sorusu akıllarda, sizler için araştırdık.

140’I AŞMAK İÇİN

Tüm testlerden eşit olursa ortalama 16 net, 140’ı elde etmek için yeterli: Şöyle: 4 matematik, 4 fen, 4 Türkçe, 4 sosyal. Matematikten daha çok çözerek de 16’dan az soruyla 140 alınabilir. Örneğin matematikten ve fenden daha çok soru çözen biri 12 soruyu doğru yanıtlayarak da 140’ı aşa bi lir ve ya bunlardan az çözüp Türkçe veya sosyalden 20 soru çözerek de yapabilir.

180’İ AŞMAK İÇİN

Tüm testlerden eşit olmak koşuluyla her testten 8’er net çıkarmak şartıyla 32 netle 180 baraj aşılabilir. Matematik ve fenden daha çok yaparlarsa 32’den daha az net yeterli olabilir. Matematik ve fenden az yaparlarsa 32’den daha çok soru çözmesi gerekir.

Not: Bu veriler 2011 YGS tahmini verileridir.

www.birbilenyokmu.com

Kategoriler
GÜNCEL TEKNOLOJİ

Türk Telekom Fiber Optik İnternet Bağlantısı Fiyatları Belli Oldu

Gün geçtikçe teknolojinin nimetlerinden daha çok yararlanıyoruz. Bunun en güzel örneğide kullandığımız internet. Bundan 7-8 yıl önce 56 K faks modemle kağnı hızında internete girerken, bugün geldiğimiz noktada ışık hızıyla internete girme imkanına sabihiz desek fazla abartmamış oluruz sanırım. İşte fiber bağlantısıyla yüksek hızda internete sahip olmak isteyenler için Türk Telekom’un belirlediği fiyatlar:

FİBERNET4: 20 Mbps’ye kadar hız ve 4 GB kota + TTNET WiFi (dk/ay): 300dk. Aylık 34 TL

 

TTNET FİBERNET6: 20 Mbps’ye kadar hız ve 6 GB kota + TTNET WiFi (dk/ay): 600dk. Aylık 37 TL

 

TTNET FİBERNET12: 20 Mbps’ye kadar hız ve 12 GB kota + TTNET WiFi (dk/ay): 600dk. Aylık 45 TL

 

TTNET FİBERNET LİMİTSİZ: 20 Mbps’ye kadar hız + TTNET WiFi (dk/ay): 600dk. Aylık 65 TL

 

TTNET FİBERNET LİMİTSİZ: 50 Mbps’ye kadar hız + TTNET WiFi (dk/ay): 600dk. Aylık 95 TL

 

TTNET FİBERNET LİMİTSİZ: 100 Mbps’ye kadar hız + TTNET WiFi (dk/ay): 600dk. Aylık 115 TL