Kategoriler
OYUN

Starcraft 2 Sonunda Geldi! Starcraft II (Wings of Liberty) Hakkında Herşey

starcraft-resimleri
Hayranlarının yılardır bekledikleri Starcraft oyunun devamı niteliğinde olacak olan Starcraft2 Sonunda piyasaya çıktı. Serinin bu sürümü öncekini hiç aratmayacağa benziyor. Türlere ek özellikler ve karakterler eklenerek güçler dengesi korunmuş. Görsel olarak 3d görünüm oynayıcılara ayrı bir zevk veriyor. Starcraft 2, ilk oyunda olduğu gibi yeniden üç oynanabilir ırkla karşımıza çıkacak. Yapımda birçok eski karakterle tekrar karşılaşacağız. Zeratul, Artanis, Sarah Kerrigan ve Jim Raynor bunlardan birkaçı. Yeniden Char, Mar Sara ve Braxis gibi yerleri göreceğiz. Yeni bir gezegen olan Bel’shir de oyunda bulunacak. Ayrıca hikayede Protoss ve Zerg’lerin yaratılışından sorumlu olan Xel’Naga adında yeni bir ırk da rol alacak.
starcraft-pictures
SC2, hikaye olarak Starcraft: Brood War’dan 4 yıl sonrasını konu alıyor. Brood War’ın sonunda, Kerrigan ve beraberindeki Zerg kuvvetleri, galaksinin Koprulu Sektörü’ndeki üstün kuvvet haline dönüşmüş, Terran’ları yenmiş ve Protoss’ların evi olan Aiur gezegenini işgal etmişti. 4 yıl sonra ise Kerrigan’dan hiçbir haber yok ve büyük bir saldırı bekleniyor. Jim Raynor ise “Paralı asker” rütbesine düşürülmüş ve Xel’Naga kalıntılarıyla ilgilenen “Moebius Foundation”la iş yapmaya başlamış. Protoss’lar ise, Aiur’un işgalinden ve Raszagal’ın ölümünden sonra, Dark Templar’ların evi olan Shakuras’a çekilmiş durumda.

Devam yapımı ilk oyundan farklı olarak, multiplayer’a daha çok odaklanacak. Gelişmiş bir Battle.net, yeni ve rekabetçi bir “Ladder” sistemi, “Rank” sistemiyle aynı Rank’taki oyuncuların birbirleriyle oynayabilmesi gibi özellikler, Blizzard’ın bu sefer multiplayer moduna verdiği önemi gösteriyor. Ayrıca “Replay” özelliği de geliştirilerek, oyuncuların maçları kaydedip tekrar izlemelerine olanak verecek.

Starcraft 2 Sinamatik Karşınızda:

Oyunun açıklanan yeni özellikleri:

  • Hızlı, vurucu ve mükemmel dengeli gerçek zamanlı çok oyunculu oynanabilirlik ilk oyunun heyecanını yakalıyor ve geliştiriyor.
  • Tamamen yenilenmiş üç yeni ırk: Protoss, Terran, and Zerg
  • Her ırk için yeni birimler ve yeni oyun dinamikleri
  • Hikaye modlu tek oyunculu senaryo
  • Yeni üç boyutlu grafik motoru sayesinde çok sayıda ordu ve birimle bile yüksek performans.
  • Yenilenmiş çok oyuncu desteği ile daha rekabetçi yeni özellikler ve battle.net üzerinden desteklenen yeni rakip bulma arayüzü.
  • Yeni harita ve tek oyunculu senaryo araçları sayesinde oyuncular için özgürce yeni oyun deneyimi yaratma imkanları.

Starcraft Sistem Gereksinimleri:
Minumum Gereksinim
GFX: GeForce 7/8 Series or Radeon 1000/2000 with 256 MB RAM
CPU: Pentium 4
RAM: 1 GB
Internet: ADSL 1 Mbit

İdeal Gereksinim
GFX: GeForce 8000 or Radeon 2000 series with 512 MB RAM
CPU: Core 2 Duo or Athlon X2.
RAM: 2 GB
Internet: ADSL 3 Mbit

En İyi Perfoemans için
GFX: Geforce 9000er or Radeon 3000er Series
CPU: Core 2 Duo 3 GHz or Athlon X2
RAM: 2GB with DualChannel mode

Oyunun Sinematiklerini http://www.starcraft2.com/movies.xml adresinden indirebilirsiniz.