Kategoriler
ARABA

Otomobil Almanın Tam Zamanı! İşte Otomobilde 2012 Model Kampanyaları

Yeni yıla girmemize günler kala, her sektörde olduğu gibi otomobil sektöründe de inanılmaz bir hareketlilik başladı. Dünyanın en büyük otomobil üreticisi firmaları rekabette birbirlerine üstünlük kurmak ve satışlarını arttırmak için mükemmel kampanyalara imza atıyorlar.

Otomotiv pazarında geleneksel olarak en fazla satışın yapıldığı ay olan Aralık ayında indirim yarışı başladı. Diğer aylara göre en az iki kat daha fazla satış gerçekleşen Aralık ayında firmaların indirimleri de katlanıyor.

 

Hatta ay ortalarında ve sonunda kampanyaların daha da hızlanması uzak ihtimal değil. Opel Insignia’da indirim tutarının 26 bin liraya kadar ulaştığı piyasada bazı kampanyalar şöyle:

 

Dacia: Dosya masrafı almıyor ve ‘şimdi al baharda öde’ kampanyası düzenliyor. Duster 32 bin 900, Sandero ise 21 bin 700 TL’den başlıyor.

 

Fiat: Grande Punto ve Punto Evo’da indirim yüzde 11, Albea Sole ve Palio Sole’de % 8. Punto 29.9 bin, Punto Evo 31.7 bin TL’den başlıyor.

 

Mitsubishi: Colt’da 16 bin 697 TL peşinat ile 374 TL’den başlayan taksit fırsatı sunulurken, 499 TL’den başlayan taksit ve 20.498 TL peşinat ile Lancer, 623 TL’den başlayan taksit ve 26 bin 973 TL peşinat ile ASX modeli satın alınabiliyor.

 

Peugeot: Van modellerinde peşinat 4 bin 500 TL’den başlıyor. Bipper Van 529 TL, Partner Van 599 TL, Boxer Van 879 TL ve Boxer Midibüs bin 299 TL aylık taksitle satılıyor.

 

RENAULT: Binek modellerinde ve yeni Kangoo Multix’te, 24 bin TL’ye varan kredi ve 12 ay vade için yüzde 0 faiz, 48 bin TL’ye varan kredi ve 48 aya varan vade için yüzde 0.95 sabit faiz avantajı ya da ‘tüm Renault’lar 300 TL taksitle’ seçeneği var. Ayrıca 5 bin TL’ye varan indirim bulunuyor.

 

SKODA: 5 bin 800 TL’ye varan indirim var.

 

VOLKSWAGEN: Euro ile satılan Tiguan, CC, Scirocco ve Golf R modellerinde 1 Euro’yu 2.19 TL olarak sabitledi. Ayrıca Polo, Golf, Jetta modelinin benzinli versiyonlarında, Passat ve Passat Variant’ta yüzde 4.5’a varan fiyat avantajı sağlıyor.

 

Opel: Insignia’larda bin 180 TL’den 26 bin TL’ye kadar indirim var. Modelin en üst donanım seviyesi olan Edition Elegance paketli 2.0 130 hp dizel Active Select 26 bin lira indirimle 78 bin 331 TL’den satılıyor. 2011 model Meriva’nın Enjoy donanımlı 1.7 dizel 100 hp otomatik vites 22 bin 801 TL indirimle 49 bin 959 TL’ye satılıyor. Astra 3 bin 500, Corsa ise 5 bin TL’ye varan indirimli.

Kategoriler
ARABA

Peugeot’dan Yeni Tarz “HYmotion3″

Fransız otomobil markası Peugeot, Paris motor Show’da, şehir içinde ulaşımı kolaylaştırmaya yönelik geliştirilen yeni bir üç tekerlekli aracını tanıttı. HYmotion3 adı verilen bu araç, kalabalık şehirlerin trafik sıkışıklığı göz önünde bulundurularak geliştirilmiş.

Scooter ve otomobil arasında, mobil dünyaların kesişme noktasında bulunan HYmotion3 compressor çalışması, şehir içinde ulaşımı kolaylaştırmak için üç tekerlekli özgün bir öneri oluşturuyor.

Stiliyle çekici, asil ve fütüristik olan bu araç, birçok faydayı aynı anda sağlayan konseptiyle ilgi çekiyor: kompakt yapı, güvenlik ve konfor.

HYmotion3 hibrid teknolojisiyle, arkaya yerleştirilen 125 cm3’lük (Peugeot Satelis compressor scooter üzerinde bulunan) benzinli motoru, ön tekerleklerden her birine yerleştirilen iki elektrik motorunu birleştiriyor. Bu eksiksiz ulaşım aracı böylece hem daha çok güvenlik hem de sürüş keyfi sağlıyor.

Bu konsept, normal kullanımda yalnızca 47 g/km CO2, elektrikli kullanımdaysa 0 g/km CO2 emisyonuyla çevreye saygıyla ekonomik kullanımı bir arada sunuyor. Bu konsept otomobilin yanında, iki scooter Satelis ve Geopolis’in sunulması farklı dünyalar arasındaki bağlantıyı ve Peugeot’nun her alanda bulunduğunu kanıtlıyor.