Kategoriler
DEKORASYON

2013 Linens Perde Modelleri

2013 Lisens perde modelleri yine renk renk yine birbirinden güzel. 2013 yılına yaklaşırken firmalar da 2013 modellerini sunmaya başladılar. Ev dekorasyonunda önemli bir yeri olan perdelerde de 2013 ürünleri piyasaya çıkmaya başladı. Perde sektöründeki önemli firmalardan biri olan Linens de yeni ürünlerini tanıttı.

İşte 2013 Linens perdeler:

Kategoriler
DEKORASYON GÜNCEL

Perde Temizliği,Perde Temizliği Nasıl Yapılır

Perde temizliğinizi doğru yapın…

Kumaş ve tül perde temizliği

 

Kumaş ve tül perdeleriniz sadece kuru temizleme özelliğine uygun olabilir. Viskon, şönil, ipek ve tafta gibi kumaşlar sadece kuru temzileme yapılabilirler. Konusunda uzman temizleme firmalarından hizmet alabilirsiniz. Yıkamaya uygun tüllerinizi 40 derece sıcaklığında çamaşır makinasında yıkayabilirsiniz.

Katlamalı perde temizliği

 

Katlamalı perdeler tül yada kumaştan dikilmiş olabilirler. Kumaşın cinsine göre yıkama veya temizleme yapılmalıdır. Mekanizma üzerindeki perdenin çıkarılıp takılmasında perdecinizden yardım alabilirsiniz. Yııkamaya uygun katlamalı kumaşlarınızı 30 derecede çamaşır makinanızda yıkayabilirsiniz.

Stor perde temizliği

 

Stor perdelerin temizliği için ilk önereceğimiz perdenin yerinde elektrik süpürgesinin fırçalı ucuyla tozunu almaktır. Stor perdeler aprelenmiş kumaşlardan hazırlandığı için yıkamayı fazla önermiyoruz. Fakat %100 polyester kumaşlar için yıkama uygun olabilir. Perdecinize danışarak kumaş hakkındaki bilgiyi almalısınız. Düzgün ve sert bir zemine perdeyi yayarak köpüklü süngerle temizleyebilirsiniz.

PVC dikey perde temizliği

 

PVC Dikey perde bantları su ve deterjandan etkilenmezler. Bantları perde üzerinde detarjanlı bezle silebilirsiniz. Daha detaylı temizlik için bantları taşıyıcı raydan çıkararak yıkama yapabilirsiniz.

Ahşap jakuzi ve ahşap stor perde temizliği

 

Ahşap perdeleri belli zaman aralıklarında kaz tüyü ya da fiber toz alıcılarla tozunu alarak temizleyebilirsiniz. Yağ veya sigara isi olmuş ahşap jaluzi ve storları nemli bezle de silebilirsiniz.

Metal jakuzi perde temizliği

 

Plastik veya alüminyum jaluzilerinizin şeritlerini kapayıp toz alıcı tüylerle temizliğini yapabilirsiniz. Diğer bir temizleme şekli olarak metal jaluzileri düzgün bir zemine yayarak sabunlu su püskürterek yıkayabilirsiniz. Perde bantları alüminyum veya plastik olduğu için paslanmaz ,fakat jaluzinin alt ve üst kasasını yıkama işleminden sonra kurulayınız.Yıkama sırasında detarjan kullandıysanız perdeyi yerine asarak bantları açık şekilde kurumaya bırakınız. Aksi taktirde birbirine yapışan bantları ayırma esnasında bant üzerindeki boyalarda bozulma olabilir.

Screen stor perde temizliği

 

 

Kumaş yapısı cam elyafı olan screen stor, yıkama için uygun bir perdedir. Perdeyi mekanizmasından ayırarak düz bir zeminde fırçalayarak yıkayabilirsiniz.

Pilise – düette perde temizliği

 

Pilise ve düet perdeler narin perde çeşidi olduğundan kumaş katlarının bozulma riskine karşı sadece susuz bol köpüklü süngerle temizlemesini yapabilirsiniz.Yıkama talimatını kontrol ederek polyester içeriği fazla ithal kumaşları da 30 C’deki bulaşık makinesinde yıkayabilirsiniz.

 

Kategoriler
DEKORASYON SEKTOREL

Perde Modelleri,Perde Modelleri 2011

 

Perde seçerken dikkat edilmesi gerekenler;

Perde, günümüzde sadece pencereleri örtmek için kullanılmıyor. Yaşadıkları mekânın dekorasyonuna önem verenler, en az mobilya kadar perde seçimine de dikkat ediyor. Perde ve tül firmaları da tüketicilerin bu ihtiyaçlarına cevap vermek için modern ve klasik evlere uyum sağlayacak onlarca tasarımın bulunduğu koleksiyonlar hazırlıyor. Hatta bazı markalar, tül ve perdelerle uyumlu yatak örtüleri bile tasarlıyor.

 

Perde seçerken pencerelerin tipine, duvarların rengine, mekânın büyüklüğüne ve manzaraya dikkat etmek gerekiyor.

 

* Perde seçerken model ve kumaşa dikkat etmek gerekiyor. Öncelikle modele karar verilmeli. Modeller arasında, kendimize uygun olanı ararken de evin stili, bulunduğu cadde, manzara ve pencerelerin tipi gibi etkenler göz önünde bulundurulmalı. Ayrıca kullanım kolaylığına da dikkat edilmelidir. Satın alınacak ürünün ütü gerektirip gerektirmediği çok önemli. Yüzde yüz polyester, kullanımı en kolay ve en çok tercih edilen kumaş cinsidir.

 

* Günümüzde en çok parlak ve simli organzeler, ipekli taftalar, ışıltılı kumaşlar tercih ediliyor.

 

* Küçük odalarda daha küçük desenli kumaşlar, düz renkler tercih edildiğinde daha ferah bir görüntü sağlanıyor. Ayrıca kumaş şeffaf olursa karartma engellenerek daha aydınlık bir görüntü oluşur.

 

* Mekanizmalı sistemlerin kullanımı çok pratiktir. Ayrıca mekânı boğmazlar. Odaya geniş ve ferah bir hava verirler. Bir diğer yöntem ise duvardan duvara uzanan perdeler. Bu tarz perdeler, tıpkı mekanizmalı sistemlerdeki gibi odaya ferah ve geniş bir görünüm kazandırır.

 

* Kumaşlar görünüm bakımından oldukça iddialı olduğu için üzerinde desen olduğunda odayı boğabiliyor.

Perde seçerken mekanın boyutları dikkate alınmalı. Ufak bir göz aldatmacasıyla salonu daha büyük ve yüksek gösterebilirsiniz.

Malzemeye dikkat

Tül perdeler klasik anlamda beyaz olmalarına rağmen son yıllarda renklilerinin de dekorasyonda sıkça görülür olmaları mekana hoş bir görsel efekt getirmekte. Tül perdeler kolay yıkanabilir bir malzemeden tercih edilmeli. Özellikle sigara içilen ortamlarda hem koku, hem de renk değişimi açısından bu bakım çok önemli. Dolayısıyla polyester veya pamuklu-keten karışık tüller daha uygun olur. Stor perdeler iyi bir seçimle hem modern, hem de klasik bir mekanda kullanılabilir. Storları özellikle küçük boyutlu mekanlarda ışık süzmesi sağladığı için tercih edebilirsiniz. Aynı zamanda dublürlü perdelere nazaran ekonomiktir. Tıpkı perdelerde olduğu gibi çok çeşitli renkte ve ahşap, bambu, alüminyum gibi malzemelerde stor bulabilirsiniz.