Kategoriler
DEKORASYON SEKTOREL

Perde Modelleri,Perde Modelleri 2011

 

Perde seçerken dikkat edilmesi gerekenler;

Perde, günümüzde sadece pencereleri örtmek için kullanılmıyor. Yaşadıkları mekânın dekorasyonuna önem verenler, en az mobilya kadar perde seçimine de dikkat ediyor. Perde ve tül firmaları da tüketicilerin bu ihtiyaçlarına cevap vermek için modern ve klasik evlere uyum sağlayacak onlarca tasarımın bulunduğu koleksiyonlar hazırlıyor. Hatta bazı markalar, tül ve perdelerle uyumlu yatak örtüleri bile tasarlıyor.

 

Perde seçerken pencerelerin tipine, duvarların rengine, mekânın büyüklüğüne ve manzaraya dikkat etmek gerekiyor.

 

* Perde seçerken model ve kumaşa dikkat etmek gerekiyor. Öncelikle modele karar verilmeli. Modeller arasında, kendimize uygun olanı ararken de evin stili, bulunduğu cadde, manzara ve pencerelerin tipi gibi etkenler göz önünde bulundurulmalı. Ayrıca kullanım kolaylığına da dikkat edilmelidir. Satın alınacak ürünün ütü gerektirip gerektirmediği çok önemli. Yüzde yüz polyester, kullanımı en kolay ve en çok tercih edilen kumaş cinsidir.

 

* Günümüzde en çok parlak ve simli organzeler, ipekli taftalar, ışıltılı kumaşlar tercih ediliyor.

 

* Küçük odalarda daha küçük desenli kumaşlar, düz renkler tercih edildiğinde daha ferah bir görüntü sağlanıyor. Ayrıca kumaş şeffaf olursa karartma engellenerek daha aydınlık bir görüntü oluşur.

 

* Mekanizmalı sistemlerin kullanımı çok pratiktir. Ayrıca mekânı boğmazlar. Odaya geniş ve ferah bir hava verirler. Bir diğer yöntem ise duvardan duvara uzanan perdeler. Bu tarz perdeler, tıpkı mekanizmalı sistemlerdeki gibi odaya ferah ve geniş bir görünüm kazandırır.

 

* Kumaşlar görünüm bakımından oldukça iddialı olduğu için üzerinde desen olduğunda odayı boğabiliyor.

Perde seçerken mekanın boyutları dikkate alınmalı. Ufak bir göz aldatmacasıyla salonu daha büyük ve yüksek gösterebilirsiniz.

Malzemeye dikkat

Tül perdeler klasik anlamda beyaz olmalarına rağmen son yıllarda renklilerinin de dekorasyonda sıkça görülür olmaları mekana hoş bir görsel efekt getirmekte. Tül perdeler kolay yıkanabilir bir malzemeden tercih edilmeli. Özellikle sigara içilen ortamlarda hem koku, hem de renk değişimi açısından bu bakım çok önemli. Dolayısıyla polyester veya pamuklu-keten karışık tüller daha uygun olur. Stor perdeler iyi bir seçimle hem modern, hem de klasik bir mekanda kullanılabilir. Storları özellikle küçük boyutlu mekanlarda ışık süzmesi sağladığı için tercih edebilirsiniz. Aynı zamanda dublürlü perdelere nazaran ekonomiktir. Tıpkı perdelerde olduğu gibi çok çeşitli renkte ve ahşap, bambu, alüminyum gibi malzemelerde stor bulabilirsiniz.

 


Kategoriler
EV ARAÇ-GEREÇLERİ Genel Kültür SEKTOREL

Stor Perde Nedir? Stor Perde Hakkında Bilgiler

Stor perde, kullanımı ve tamiri en kolay mekanizmalı perdedir Ortalama ömrü 3 yıldır Temiz – Tozsuz mekanlarda ve amacına uygun kullanımda bu ömür 5-10 yıla kadar çıkabilir. Her ne Kadar büro / ofis perdesi olarak bilinse de, evlerde de rahatlıkla kullanılabilir. Oldukça fazla renk ve kumaş seçeneği vardır. Stor perde kumaşları ham kumaş değildir Üzerinde bayanların işleme ve dantellerinde kullandığı, sertleştirici madde olan kola nın sanayi tipi olan, apre vardır. Apre işleminde kumaş, pvc akrilik bir maddeyle kaplanır. Bu sertleştirme işleminin yapılmasının sebebi, kumaş boruya sarılırken, sağa – sola yalpalamamasını sağlamasıdır.

Stor perdeler, büyük yapı marketlerde standart ölçülerde satılabilir Ancak ülkemizde belirli bir pencere standardı olmadığından dolayı, bu ölçülerin büyük bir bölümü pencerelere uygun değildir. Bu imalat biçimi, ancak pencere standartlarına uygun olan ülkeler için geçerlidir Ayrıca sadece bu standartlara uygunluk da yeterli değildir. Bu tarz standartları yakalamış ülkelerin bir çoğunda, insanların evlerinde ve villalarında atölyeleri vardır. Ve yine, ufak tamirat ve kesim işlerinde pratik becerileri gelişmiştir.

Stor Perde Fiyatları

Düz Polyester Pamuk Stor Perde ………………………….23,00 TL/M²
Desenli Polyester Pamuk Stor Perde………………………26,00 TL/M²
Karartma Stor Perde…………………………………………..35,00 TL/M²
Etek Oymalı Sutaşlı Stor Perde……………………………..30,00 TL/M²
Eteği Taşlı Boncuklu Stor Perde…………………………….40,00 TL/M²
Transparan Tül Stor Perde…………………………………..30,00 TL/M²
Eteği Özel Rustik ve Oymalı Stor Perde…………………..45,00 TL/M²
Dantelli Keten Stor Perdeler…………………………………40,00 TL/M²