Kategoriler
GÜNCEL

İstanbul’da Yıkılacak Binaların Listesi

Kentsel Dönüşüm yasası geçtiktek hemen sonra harekete geçen yetkililer ilk etapta yıkılacak ve yeniden yapılacak binaların listesini çıkardı. 5 Ekimde ilk kazmanın vurulacağı inşaat faaliyetleri deprem kuşağında olan iller başta olmak üzere zaman içerisinde bütün Türkiye’ye uygulanacak. Ülkemizin en önemli kenti olan İstanbul, öncelikli şehir olduğu için bu kentte yıkılıp yeniden inşa edilecek binalar işte şunlar;

  • Esenler: 5 bina 20 daire Beyoğlu: 5 bina 20 daire
  • Kadıköy: Semt Polis Hiz. Bin. 6 katlı 1 bina Fatih: Vilayetler Semt Polikliniği 3 katlı 2 blok
  • Mecidiyeköy: Aile Sağlığı Merkezi 1 bina
  • Sancaktepe: MSBEr Pavyonu 4 katlı 1 bina, MSB-Su kulesi Sarıgazi: MSB Lojmanları 23 bina, 276 daire
  • Sarıyer: İstinye Semt Polikliniği binası 4 katlı 1 bina Rumeli Feneri: Aile Sağlığı Merkezi 2 katlı 1 bina
  •  Sultangazi: Lütfiye Nuri Burat Devlet Hastanesi 4 blok
  • Şişli: Okmeydanı Hastanesi A ve P Blok Lojmanları 2 blok, 18 daire
  • Yenilevent: MSB-8.Blok Lojman 11 katlı 1 bina, 33 daire
Kategoriler
GÜNCEL

İstanbul 2009 Yerel Seçim Sonuçları

istanbul-2009

Kıran kırana bir propaganda süreci geçiren İstanbulda seçim sonuçları sürpriz olmadı. İşte İstanbulun yeni ilçeleriyle birlikte, ilçe belediye başkanlığını kazanan yeni Başkanlar ve aldıkları oy oranları:

İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
AK PARTİ KADİR TOPBAŞ % 44.948
İSTANBUL İLÇELERİ
İlçe Parti Kazanan Alınan Oy
ADALAR CHP MUSTAFA FARSAKOĞLU % 46.971
ARNAVUTKÖY AK PARTİ AHMET HAŞİM BALTACI % 43.574
ATAŞEHİR CHP BATTAL İLGEZDİ % 45.361
AVCILAR CHP MUSTAFA DEĞİRMENCİ % 53.870
BAĞCILAR AK PARTİ LOKMAN ÇAĞIRICI % 50.826
BAHÇELİEVLER AK PARTİ OSMAN DEVELİOĞLU % 49.091
BAKIRKÖY CHP ATEŞ ÜNAL ERZEN % 58.778
BAŞAKŞEHİR AK PARTİ MEVLÜT UYSAL % 41.762
BAYRAMPAŞA AK PARTİ HÜSEYİN BÜRGE % 46.241
BEŞİKTAŞ CHP İSMAİL ÜNAL % 72.526
BEYKOZ AK PARTİ YÜCEL ÇELİKBİLEK % 40.013
BEYLİKDÜZÜ AK PARTİ YUSUF UZUN % 32.352
BEYOĞLU CHP MUSTAFA DOLU % 37.198
BÜYÜKÇEKMECE CHP HASAN AKGÜN % 48.119
ÇATALCA CHP CEM KARA % 44.931
ÇEKMEKÖY AK PARTİ AHMET POYRAZ % 44.928
ESENLER AK PARTİ TEVFİK GÖKSU % 49.122
ESENYURT AK PARTİ NECMİ KADIOĞLU % 42.243
EYÜP AK PARTİ İSMAİL KAVUNCU % 40.958
FATİH AK PARTİ MUSTAFA DEMİR % 47.643
GAZİOSMANPAŞA AK PARTİ ERHAN EROL % 39.972
GÜNGÖREN AK PARTİ ŞAKİR YÜCEL KARAMAN % 53.165
KADIKÖY CHP SELAMİ ÖZTÜRK % 70.926
KAĞITHANE AK PARTİ FAZLI KILIÇ % 45.420
KARTAL CHP ALTINOK ÖZ % 41.33
KÜÇÜKÇEKMECE AK PARTİ AZİZ YENİAY % 46.057
MALTEPE CHP MUSTAFA ZENGİN % 57.662
PENDİK AK PARTİ SALİH KENAN ŞAHİN % 44.047
SANCAKTEPE AK PARTİ İSMAİL ERDEM % 40.941
SARIYER CHP ŞÜKRÜ GENÇ % 37.545
SİLİVRİ CHP ÖZCAN IŞIKLAR % 50.983
SULTANBEYLİ AK PARTİ HÜSEYİN KESKİN % 47.780
SULTANGAZİ AK PARTİ CAHİT ALTUNAY % 52.000
ŞİLE AK PARTİ CAN TABAKOĞLU % 51.289
ŞİŞLİ DSP MUSTAFA SARIGÜL % 54.535
TUZLA CHP CEMİL EKŞİ % 40.618
ÜMRANİYE AK PARTİ HASAN CAN % 44.375
ÜSKÜDAR AK PARTİ MUSTAFA KARA % 44.523
ZEYTİNBURNU AK PARTİ MURAT AYDIN % 44.110