Kategoriler
EĞLENCE SİNEMA

2011 in En Çok İzlenen Filmleri Hangileridir?

İşte 2011 yılının en çok izlenen filmleri hangileri oldu?
2011 yılının en çok izlenen filmi hangisidir?

2011 yılının en çok izlenen filmi Eyvah Eyvah 2 oldu. Ata Demirer ve Demet Akbağ’ın başrollerini oynadığı yapım, 3 milyon 947 bin 988 izleyiciyi sinema salonlarına çekerek 2011 yılının en çok izlenen filmi oldu. Yılın sürpriz filmi ise Allah’ın Sadık Kulu: Barla oldu. Esin Orhan’ın yönettiği üç boyutlu animasyon filmi, 1 milyon 988 bin 122 seyirci sayısıyla dördüncü sıraya yerleşti.

2011’in en çok izlenen 10 film sıralaması şöyle;

  1. Eyvah Eyvah 2: 3.947.988
  2. Aşk Tesadüfleri Sever: 2.418.090
  3. Kurtlar Vadisi: Filistin: 2.028.057
  4. Allah’ın Sadık Kulu: Barla: 1.988.122
  5. Alacakaranlık Kuşağı: Şafak Vakti: 1.240.189
  6. Anadolu Kartalları: 1.171.619
  7. Karayip Korsanları: Gizemli Denizlerde: 1.170.783
  8. Şirinler: 1.140.489
  9. Hür Adam: 952.405
  10. Ya Sonra: 849.743
Kategoriler
TARİH

Fetih 1453 Filmi Fragmanı İzle

Şu ana kadar yapılmış en pahalı yerli yapım olma özelliğini taşıyanFetih 1453 filminin ilk tanıtım videosu yayınlandı.Filim bu haşliyle bir hayli ses getireceğe benziyor.Efektler Hollywood kalitesinde, oyunculuğu da filimi izlerken göreceğiz. Anlaşılan 2012 nin en iyi filmi bu olacağa benziyor.Uzman portal olarak isler için fragmanını yayınlıyoruz:

Kategoriler
SİNEMA

İntikam Yolu Filminin Fragmanını İzle

Yakın zamanda vizyona girecek olan filmlerden biriside İntikam Yolu adlı film. Filmin konusu kısaca şöyle; intikam ateşiyle yanan bir baba, eşini öldüren ve kızını kaçıran adamın peşine düşer. Gerilim ve aksiyon filmlerinin vazgeçilmez oyuncusu Nicolas Cage severler bu filmde 3D olarak aksiyona doyacaklar.

 

haber7

Kategoriler
SİNEMA

Hızlı ve Öfkeli 5 Fragmanını İzle

Dominic Toretto (Vin Diesel) ve Brian O’Conner (Paul Walker) özgürlüklerini kazanabilmeleri için son bir iş yapmaları gerekmektedir. Nisan 2011 de vizyonda…

Kategoriler
SİNEMA

Eyvah Eyvah 2 Filminin Fragmanını İzle

7 Ocak’ta gösterime girecek olan Eyyvah Eyvah 2 fragmanı rekora gidiyor.

Başrollerinde Ata Demirer, Demet Akbağ, Özge Borak ve Salih Kalyon’un yer aldığı ‘Eyyvah Eyvah 2’ isimli film, 7 Ocak’ta gösterime girecek. Ancak yapım daha gösterime girmeden ortaya çıkan fragmanı, bir haftadır sanal alemde izlenme rekoru kırıyor. Fragman bir haftada 1.5 milyonu aşkın sinemasever tarafından izlendi. Yani ‘Eyyvah Eyvah 2’nin fragmanı ünlü internet sitesi Facebook’ta her 10 saniyede bir paylaşılarak, en çok tıklanan videolar arasında yer aldı.

İşte Eyvah Eyvah 2 Filminin Fragmanı:

 

 

Kategoriler
Genel Kültür SİNEMA TARİH

Türkiye’de Sinema’nın Tarihi Gelişimi

1885’te Lumiére Kardeşlerin Paris’te ilk film gösterimlerini yapmalarından bir yıl sonra, 1886’da sinema Türkiye’ye de gelmiştir. Ancak Türkiye’de sinemanın ilk yılları, yabancı film gösterimleri şeklinde olmuştur.

Kategoriler
SİNEMA

Güz Sancısı

1955 yılında geçen filmde milliyetçi bir toprak ağasının oğlu olan Behçet, karşı komşusu Rum Elena’ya aşık olur ve 6 – 7 Eylül olaylarının panoramasında duygularıyla ve siyasi fikirleriyle bir iç hesaplaşmaya girişir. Türk siyasi hayatının ağır yükünü sırtlarında taşımak zorunda kalan bu iki sevgili, aşkın topraklarında “aynı”, yaşadıkları ülkenin topraklarında “farklı” taraflardadır.

null

Tür : Dram
Gösterim Tarihi : 23 Ocak 2009
Yönetmen : Tomris Giritlioğlu
Senaryo : Nilgün Öneş , Etyen Mahçupyan , Yılmaz Karakoyunlu (Kitap)
Yapım : 2008,

Oyuncular:
Murat Yıldırım (Behçet) , Beren Saat (Elena) , Okan Yalabık , Belçim Bilgin Erdoğan (Nemika) , İlker Aksum , Hüseyin Avni Danyal (Kenan Bey) , Umut Kurt , Avni Yalçın , Tuncel Kurtiz (Kamil Efendi) , Zeliha Berksoy

Kategoriler
SİNEMA

Vali (2008)

Vali Faruk Yazıcı’nın en son görev yeri Denizli merkezli olan filmin ana eksenine bir dünya ve Türkiye meselesi olan “enerji” konusu oturuyor. Bilindiği gibi Yeniçağ dünyasında gizli ve açık bir biçimde sergilenen politik oyunlar, komplolar ve uluslararası ilişkilerin çıkar noktasında enerji meselesi bulunuyor. Film, özellikle bu konuda Türkiye’nin ve Türk insanının içine çekilmeye çalışıldığı bir komploya dikkat çekecek.
null

Vizyon tarihi: 9 Ocak 2009

Yönetmen: M. Çağatay Tosun

Senaryo: M. Çağatay Tosun, Batur Emin Akyel

Görüntü yönetmeni: Ferhan Akgün

Yapım: Türkiye 2008 (Renkli)

Dil: Türkçe

Kategoriler
SİNEMA

Karantina (Quarantine)

Televizyon muhabiri Angela Vidal ve kameramanı Los Angeles itfaiyesinde, gece vardiyasını programlarına konu etmek için beklemektedirler. 911’e gelen bir telefon sıradan geçen geceyi unutulmaz bir dehşete çevirecektir. Gittikleri küçük bir apartmanda bir kadının kanı donduran çığlığı duyuluyordur. Kadın ne olduğu anlaşılmayan birşey tarafından etki altındadır ve bina karantinaya alınır. Oradaki tüm iletişim araçları kesilmiştir ve binanın karantinaya alınması kaldırılınca olanlarla ilgili ellerindeki tek kanıt basının video kayıtları olmuştur.

Oyuncular: , Jennifer Carpenter, Steve Harris, Jay Hernandez, Johnathon Schaech , Columbus Short, Andrew Fiscella

Fragmanı izlemek için tıklayın.