Kategoriler
ARABA

Volkswagen Beetle 2012 Teknik Özellikleri ve Tasarımı

Efsanevi volkswagen kaplumbağanın yeni jenerasyonu olan beetle’ın 2012 modelinin tanıtımının yapılmasına az zaman kaldı. Şangay otomobil fuarında tanıtılacak ve ardından New York Otomobil fuarında sergilenecek.

Volkswagen Beetle’ın kendine özgü tasarım çizgisini değiştirmeyen yeni 2012 Bettle’ın tasarımı ile ilgili çok fazla yorum yapmaya gerek görmüyoruz, çünkü onun kendine özgü hayran kitlesi vardır. Her ne kadar tekrar üretilmeye başlandığında Polo ve Golf kadar başarılı bir satış çizgisi yakalayamasa da Beetle’ı geçmişinden ötürü ayrı bir kategoride tanımlamak gerekir.

2012 VW Beetle, iki farklı motor seçeneği ile satış noktalarındaki yerini alacak. Volkswagen Grup’un diğer bir çok modelinden bildiğimiz motor seçenekleri yeni Beetle’da da seçilmiş. Birincisi 2.0 litrelik TDI seçeneği, diğeri ise 2.0 litrelik TSFI motor seçeneğine sahip olacak. Bunlara ek olarak Amerika pazarı için geliştirlen daha güçlü bir motor seçeneği satışta olacak.

Kategoriler
TEKNOLOJİ

En İyi Dokunmatik Ekranlı Cep Telefonları ve Özellikleri Karşılaştırmalı

Son zamanların yükselen trendi hiç şüphesiz ki, dokunmatik ekran üzerinden kontrol edilen cep telefonları. Apple iPhone ile popülerliği zirve yapan bu kategori, kullanıcıları, durmadan tuşlara basma zahmetinden kurtarıyor. Tuşlar üzerinde bir oraya bir buraya gitmek yerine, ekrana hafifçe dokunmak kullanıcıları cezbeden bir etken.İşte sizler için seçtiklerimiz:

1 – Samsung Galaxy S II: Koreli Samsung’un geçen yıl çıkardığı Galaxy S’in 10 milyonluk satış rakamını aşmasının ardından geçen ay ilkine göre daha ince olan Galaxy S II de duyuruldu. 4.3 inçlik AMOLED dokunmatik ekranı olan cihazın full HD vidoe kayıt kayabilen 8 megapiksellik kamerası var. Önümüzdeki aylarda satışa çıkması beklenen Galaxy S II’nin işletim sistemi ise Android 2.3 Gingerbread olacak.


2 – LG Optimus 3D: Koreli LG’nin 3D ekrana sahip olan son cihazı Oprimus 3D, üç boyutlu içerikleri gözlüksüz olarak oynatma özelliğine sahip. GHz’lik çift çekirdekli işlemci, 4.3 inçlik dokunmatik ekran, HDMI desteği, Android 2.2 Froyo işletim sistemi LG Optimus 3D’nin diğer temel özellikleri arasında. Oyunların yanında 3D video kaydedip, gözlüksüz görüntüleyebilme özelliği. Youtube 3D desteği.3D TV’lerdeki üç boyut performansından şimdilik çok uzak. Android’in en güncel yazılımıyla gelmiyor.


3 – Sony Ericsson Xperia Play: Sony’nin PlayStation oyun konsolu ile akıllı cep telefomnu özelliklerini birleştiren Sony Ericsson’un cihazının kayan kapağının altında oyun oynamaya yönelik tuşları bulunuyor. 4 inçlik dokunmatik ekranı olan Xperia Play, 5 megapiksel kamera, 1 GHz işlemci, Android 2.3 Gingerbread işletim sistemi ve 3D oyun desteği gibi temel özelliklere sahip. Yüksek işlemci hızı. Geniş ekran. 9 saate yakın konuşma süresi (3G’de 6.5 saat) sunan batarya. 175 gram cepte taşımak için biraz ağır. Oyun modunun bataryadan ne kadar tükettiği belli değil.


4 – Nokia E7: 4 inçlik dokunmatik AMOLED ekranı olan Nokia’nın son akıllısı, yatay QWERTY klavye, 16 GB dahili hafıza, HD video desteği, HDMI çıkışı, GPS destekli navigasyonu ve metin düzenlemek için Quickoffice programı gibi özellikleriyle sunuluyor.Çift LED flaşa ve 8 megapiksellik kameraya sahip olan E7, yurtdışında 680 dolarlık fiyatıyla satışa sunulurken, Türkiye’de önümüzdeki aylarda raflardaki yerini alması bekleniyor. Yüksek çözünürlüklü kamera ve çift flaş desteği. 3D grafikler sağlayan özel grafik işlemci. (-): Symbian 3 işletim sistemi. Ekran çözünürlüğü rakiplerine göre düşük (640 x 360 piksel)


5 – HTC Incredible S: Tayvanlı üreticinin son akıllı Android’i HTC Incredible S’in, 480 x 800 piksel çözünürlüğünde 4 inçlik dokunmatik ekranı bulunuyor. 768 MB’lik RAM ve 1 GHz’lik işlemcisi olan cihaz, biri 1.3 diğeri 8 megapiksellik çift kameraya sahip. Yüksek çözünürlüklü (720p) video çekebilen telefona stereo surround sound ses sistemi de entegre edilmiş. Büyüklüğüne göre hafif (135 gram) ve kullanıcı dostu tasarım. (-): Dahili telefon hafızası rakiplerine göre düşük (1 GB). Bataryası zayıf (3G’de konuşma süresi 6 saat)