Kategoriler
TEKNOLOJİ

Uydu Frekans Ayarları Nasıl Yapılır? Uydu Frekansları Nasıl Girilir?

Tüm kanalların uydu frekansları değişti ancak bu yeni uydu frekanaslarının nasıl girileceği ise tam bir muamma. Servise gidip uydu şifrelerini para karşılığı girdirmek yerine aşığdaki adımları uygulayın sorunsuzca uydu ayarlarınızı yapın:

 

1- Ana menüye girebilmek için ; uzaktan kumandanızda ‘Menü’ veya ‘setup ‘ yazan düğmeye basınız .

 

2- Uydu alıcısı marka modeline göre; ‘Kanal Arama’, ‘Kanal Ekleme” gibi menülerden hangisi beliriyor ise yukarı-aşağı tuşlarıyla “Ok”a basınız.

 

3- Açılan pencerede yine uydu alıcısının marka modeline göre; ‘Alış Frekansı’ ‘Uydu Frekansı’ seçeneklerinden biri belirecektir. Yukarı-aşağı tuşlarıyla o seçeneğin üstüne gelip kumandada bulunan rakam tuşlarını kullanarak TÜRKSAT Tanıtım Kanalının yeni frekansı olan ‘12731 ‘ değerini girin.

 

4- Yine aynı pencerede ‘Sembol Oranı’ olacaktır; Yukarı-aşağı tuşlarıyla o seçeneğin üstüne gelip ‘3333’ rakamını girin.

 

5- Yine aynı pencerede bulunan ‘POL’ şeklinde bir yazının üstüne gelip sonra sağ-sol ok tuşlarıyla ‘V’ ya da ‘Dikey’ olacak şekilde değiştirin.

 

6- Yine aynı yerde bulunan ‘FEC’ değerini değiştirmek için yukarı-aşağı tuşlarını kullanarak o seçeneğin üstüne gelip sonra sağ-sol ok tuşlarıyla ‘3 / 4’ seçilmelidir. Bazı uydu alıcılarında bu değerin girilebileceği bir alan bulunmamaktadır.

 

7- Son olarak ‘OK’ tuşuna basarak TÜRKSAT Tanıtım Kanalının yeni Uydu parametrelerini kaydetmiş olacaksınız.

 

Bundan sonra yapacağınız otomatik tarama ile bütün kanallar televizyonunuzdaki yerini alacak. Bu işlemi yapmadan otomatik tarama yaptırmak hiç bir sonuç vermez.

 

Kategoriler
GÜNCEL SPOR TEKNOLOJİ

2010 Dünya Kupası Maçlarını TRT ‘den Şifresiz İzlemek İster Misiniz? TRT ‘yi Şifresiz İzlemek İçin Bu Ayarları Yapın

Dünya Kupası maçlarını  TRT ‘den şifresiz nasıl izleyebilirsiniz yazının devamını okuyun.

Dünya Kupası çanak antenle TRT’den izlenebilir mi? Bu sorunun cevabı evet. Nasıl olduğunu merak mı ediyorsunuz. İşte Tümspor’dan dev bir hizmet…

Dünya Kupası heyecanı yarın başlıyor. İlk maç ev sahibi Güney Afrika ile Meksika arasında. Dünya Kupası’nı Türkiye’de canlı TRT ekranlara getiriyor. Çanak anteni olan veya Uydu anteni olan Afrika’yı nasıl izleyebilir. Yayın anlaşması gereği bu yayınlara şifre koyacak olan TRT’den bu maçlar karasal yayınla birlikte kablo ve D Smart cihazı olanlar problemsiz izleyebilecek. Hem de HD kalitesinde…

 

PEKİ ÇANAK ANTENİ OLANLAR AFRİKA’YI İZLEYEBİLİR Mİ? EVET

Afrika heyecanını doyasıya yaşamanız için Spor siteniz www.tumspor.com, sizin için bir araştırma yaptı ve şifresiz izleyebilmeniz için gerekli uydu bilgilerini marka marka düzenledi. TRT 1 Turksat 2A uydusundan aşağıdaki uydu bilgileri ile yaptığı yayın şifrelidir.

Frekans:11919 Vert Sembol : 24444 Fec : 5/6

Bu şifreleri çözebilmek için Bazı Marka/Modellerin şifre girme yöntemlerine aşağıdaki adresten ulaşabilirsiniz.

Uydu Markaları ve Modellerine Göre TRT 1’i  Şifresiz İzleme Ayarları

kaynak: haber7.com