Kategoriler
SAGLIK

Wasabia Japonica nedir? Beyaz Saçlardan Kurtulma Yolları

Wasabi (Wasabia japonica) Turpgiller (Brassicaceae) familyasından baharat olarak kullanılan bir bitki türü. Çok keskin bir tadı vardır, keskinliği daha çok acı biberden çok acı hardal etkisindedir; dil yerine burun ve solunum sisteminde etkili olur.

Vasabinin Faydaları ve Etkileri: Vasabi hazmı kolaylaştırır ve kabızlığı önler. Göğüs hastalıklarında faydalıdır. Burun tıkanmalarını açar. Göğsü yumuşatır, öksürüğü keser, bronşit ve zatürree şikâyetlerini azaltır. Beyne ve karaciğer gibi iç organlara kan toplanmasında kanı cilde toplamak ve ağrı kesmek için faydalıdır. Kusturucu özelliği ile zehirlenmelerde kullanılabilir. Erkeklerde cinsel gücü arttırır ve cinsel isteği kamçılar.

Vasabi nasıl kullanılır? Kullanım şekline göre değişmekle birlikte çok az miktarlarda kullanılması uygundur. Direk olarak sushi veya sashimi’nin üzerine konulacak olursa da bu miktarın daha da azaltılmasında fayda vardır. www.drnig.com Vasabi aynı zamanda birçok sushi tipinde pirincin üzerine balığı yapıştırmak için eser miktarda kullanılır. Acı ama çok lezzetli bir baharat olan Vasabi’nin bir başka önemli özelliğide yenilen çiğ balıklarda oluşması muhtemel bakterileri yok etmesi ve olası bir sağlık sorununu da engellemesidir.

Beyaz Saçları Orjinal Haline Getirir

Özünde, Japonya’daki nehir kenarlarında yetişen nadide bir bitki olan “Wasabia” bulunan bitkisel anti-beyazlık ürünü, özellikle saçlarını boyamayı sevmeyen ve genç görünmek isteyen orta yaştaki erkeklerin gözdesi oldu.

İngiliz araştırmacılar tarafından keşfedilen ve saçları 28 günde kendi rengine çeviren, yüksek oranda B5 vitamin değerine sahip bitkisel karışım, Türkiye’de 6 ayda 3 milyon adet satış rakamına ulaştı.

Ürünü Türkiye’de satışa sunan Norma Medikal ve İnternet Hizmetleri firmasının Yönetim Kurulu Eşbaşkanı Ümit Onat, yaptığı açıklamada, Türk erkeklerinin beyazlayan saçlarını boyamayı sevmemelerinden yola çıkarak, dünyanın en güvenilir kozmetik ve sağlık ürünlerini üreten ülkelerinden biri olan İngiltere’de “Grey Away” adlı ürünü keşfettiklerini söyledi.

Özünde, Japonya’da nehir kenarlarında yetişen nadide, kaliteli ve pahalı bir bitki türü olan “Wasabia”nın olduğunu anlatan Onat, bu bitkinin saç diplerindeki kan basıncını artırarak, saça rengini veren pigmentlerin tekrar canlanmasını sağladığını dile getirdi.

Wasabia ile ilgili makele okumak için burayı tıklayın.