Kategoriler
SAGLIK

En Etkili Zayıflama Hareketleri

Hızlı Yağ Yakma Hareketleri Resimli Anlatım
Yaza girerken uzmanların önerdiği dakikalarca koşu yerine geçebilecek 10dk lik bir egzersiz programını sizlerle paylaşıyoruz. Bu hareketleri seri şekilde yapmalı ve her hareket arasında en fazla 10 saniye dinlenmelisiniz. İşte hızlı ve kolay yağ yakımını ve dolayısıyla zayıflamayı sağlayan egzersiz:

hizli_kolay_yağ_yakma_hareketleri

Resmi daha da büyütmek için üzerine tıklayınız…

Kategoriler
YEMEK TARİFLERİ

Et Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz? İşte Et Almanın Püf Noktaları

Her ne kadar pahalı da olsa, yine de her sofranın vazgeçilmezidir et ve et ürünleri. Maalsef değerli bir gıda ürünü olduğu için de, et satan market ve kasaplar bazen alıp, yemeklerimize kattığımız etlerin içine istemediğimiz şeyler katabiliyorlar. İşte bizde bu durumlara karşı dikkatli olmak için etk alırken nelere dikkat etmemiz gerektiğine değineceğiz bu yazımızda;

 

  1. Çok mecbur kalmadıkça hazır kıyma almayın. Halk sağlığını hiçe sayan bazı kurnaz satıcılar hazır kıymaların içine, kafa eti, yürek, akciğer, yağ gibi besin değeri az, üstelik kanda lipid ve kolestrol yapan sakatat katıyorlar. Marketlerden ya da tanzim satış mağazalarından kıyma değil parça et satın alın.
  2. Kıymayı kasabınızdan alın ve gözünüzün önünde kıydırın.
  3. Bazı etler uzun süre buzhanelerde dondurulmuş olarak bekletildikten sonra piyasaya sürülüyor ya da donmuş et olarak başka ülkelerden ithal ediliyor. Buzları çözülmüş bir etin yeniden buzlukta saklanması, içinde bakterilerin, zararlı mikropların çoğalmasını kolaylaştırır. Bir eti satın almadan önce dondurulmuş et olup olmadığını öğrenmenizde büyük yarar vardır.
  4. Bir etin önceden dondurulmuş olup olmadığını şöyle anlayabilirsiniz: Tabağa koyun ve bekletin. Fazla kan bırakıyorsa bu et önceden dondurulmuş demektir.
  5. Kasaptan kıymanızı günlük ihtiyacınıza yetecek kadar alın. Kıymayı buzlukta donmuş olarak fazla bekletmeyin. Donmuş kıymanın içinde bakteriler daha kolaylıkla ürer.

 

Kategoriler
Genel Kültür

Coca Cola’nın Gizli Formülü Bulundu Mu?

DÜNYANIN yıllardır merak ettiği ve bir sır gibi saklanan Coca-Cola’nın formülünün açıklandığı iddia edildi.

Trueamericanlife.com sitesi, Coca-Cola’nın en büyük sırrına ulaştığını açıklayarak, efsane formüle sitesinde yer verdi.
İçeceğin içeriği olan şurup: 11.1 gram koka özü, 88.7 ml sitrik asit, 29.6 ml kafein, 30 (birimi bilinmeyen) şeker, 9.5 litre su, 0.95 litre yeşil limon suyu, 44.4 ml karamel (renk için daha fazla konabilir).
7X adı verilen gizli, kolaya tadını veren formül: 236.6 ml alkol, 20 damla portakal yağı, 30 damla limon yağı, 10 damla küçük hindistan cevizi yağı, 5 damla kişniş, 10 damla portakal çiçeği yağı, 10 damla tarçın. Formülde 59.1 ml tat veren formüle, 18.9 litre şurup karıştırılacağı da belirtiliyor. 
milliyet. com. tr